Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Radovi članova ES

[es] :: Muzička produkcija :: Radovi članova ES
(TOP topic, by ton_majstor)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 174539 | Odgovora: 701 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Radovi članova ES30.01.2007. u 08:46 - pre 209 meseci
Alt_F4, ono je sjajno!

Podeli bre i sa drugima, osim ako se ne zentaš da će te pokrasti!

Citat:
majstore,izvini,evo jedan moj remix jedne house trake.Sve je po meni ok EQualizirano,al treba mastering.Koji software za to da uzmem?Mozda izotop ozone?Sta se podrazumeva pod masteringom osim podesavanja compresije i pravilnog EQualiziranja?
Molim te neki kraci proces masteringa...


Neću u ovoj temi... nagovoriću sebe ovih dana za jedan KURC (kraći) KURS oko toga. Mada, šta nudite zauzvrat?

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

SashaNBG
Novi Beograd

Član broj: 70482
Poruke: 150
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Radovi članova ES30.01.2007. u 09:04 - pre 209 meseci
Ton_majstore, dobices moj autogram. Malo li je? :P Plus CD sa posvetom kad izadje...

Real_overklokan, vrlo korisno, hvala za info, probacu ovih dana...
 
Odgovor na temu

Alt_F4

Član broj: 124912
Poruke: 28
82.117.201.*



Profil

icon Re: Radovi članova ES30.01.2007. u 19:31 - pre 209 meseci
hvala majstore

http://www.speedyshare.com/731222627.html
...samo nema tu sta da se pokrade,mos misliti :D

Ako bi pisao "kurc" o maserizaciji sa VST softverom(ozone,T-racks...),to bi bilo najultimatnije na MP forumu!A ona dubokoumna kenjanja,tjee...kako vas ne mrzi...
Evo ja ti pravim 20 visekanalnih MIDIja i bilo sta sto je mojoj "moci" sto se tice produkcije,a ako oces da pokazes meni,onda mozemo da se dogovorimo :) al to je vec pokvareno,zar ne zelis da podelis s drugima,heh
 
Odgovor na temu

Infebis
Podgorica

Član broj: 94597
Poruke: 10
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Radovi članova ES30.01.2007. u 19:54 - pre 209 meseci
Citat:
Alt_F4: ...Naravno da moze biti nesto od tvoje stvari :D

Evo ovo moje:

http://www.speedyshare.com/205656193.html

Ne znam koliko se dugo ovim bavis,tvoja pesma je jako fina sto se tice melodija,ali da bi dobio sto bolji zvuk 1)Izbegavaj te kombinacije iste melodije sa razlicitim syntovima odjednom i kombinacije istih kickova odjednom.Po mom "iskustvu" to se radi sa hatovima.2)Nek ti je pesma nesto praznija ali SVE u njoj mora da se cuje sta je sta.Naculji usi i cuces kolko poznatih trance stvari su radjene sa vanguardom.Prvi ti je najblizi primer tvoj zemljak "Krivi" iz Herceg Novog,pretpostavljam da znas za njega.Aj probacu da cujem Superwave Trance Pro nisam imao prilike da radim s tim(Nikog zivog nisam cuo da ga koristi,pa ga nisam ni trazio a ni nalazio na njegovo ime).Uzmi neki pack samplova.Evo ja koristim Vengeance clubsounds(a i house) pa recimo nemoj raditi percusije sa synthovima.


/inace i moj bass je kobinacija sytrusa al sa Blue-om,mada je neprimetno :) /

Alt+F4, skinuo sam ranije tvoju stvar "All We Have", imao sam/imam problem sa browserom (Firefox - pravi problem, ali IE je sredio problem), ali sam zaboravio da ti napisem misljenje o njoj. Izvini.

No da pocnemo, prije svega sve pohvale za melodiju, tipicni primjer kako treba da izgleda trance melodija, i sam imam par slicnih ideja. Scaka cast!
Idemo dalje, dobar vam je ovaj pulse zvuk, mozda bi bio i bolji ako bi bio cisto pravougaoni signal, osim naravno ako ideja nije zahtijevala distorziju nad njim :)
Sta je kroisceno za synthove? Jer mnogo dobro zvuce, ali prilikom filtera (1:46) cuje se pucketanje.
2:49, prelazak sa lead-a na tarnce dio - ovo definitvno moze i bolje da se uradi, iako si sve instrumente iskoristio na 3:16, mislim daje bolje da si iskoristio i onaj pozadinski lead na prvom prelasku - 2:49. Jer, ocekivao sam da ce na 3:16 biti predstaljeni bolji i efikasniji hats-ovi, nazalost nisu. Znaci, definitvno treba jos proraditi na hats-ovima jer iako su sitan element, mnogo znace za dubinu neke stvari.
Nisam odusevljen sa crash-om, mozda neki bolji sample - jaci i duzi ali po mogucnosti mekseg tipa.
Bassline me odusevio, fenomenalno, svaka cast! Melodija takodje! ALI rad na sitnim elementima bi ucinio ovu stvar jos boljom. U mastering necu ulaziti jer tu jos uvijek lutam.
Kako i meni ljude vole da dijele negativne kritike zarad poboljsanja mojih stvari i sam sam veoma kritican, tako da nemoj zamjeriti - u pitanju je najbiolja namjera.

Infebis :)
"I've seen things you people wouldn't believe"
 
Odgovor na temu

Alt_F4

Član broj: 124912
Poruke: 28
82.117.201.*



Profil

icon Re: Radovi članova ES30.01.2007. u 20:18 - pre 209 meseci
@ Infebis
Pa nije valjda da si se setio :)

E ok za ovo prvo...kod mene nema ni najmanjeg pucketanja...Mozda sam oversave-ovao verziju u kojoj je mozda bilo pucketanja,a mozda i je i do tebe.Za sve ostalo si potpuno u pravu,al ja sam malo lenj da zavrsim pesmu do kraja i do nekog "mog" maximuma i pored tolkih sugestija sa kojima se slazem.Fora je...jos se nisam dogovorio sa sobom sta cu da pravim.Volim i trance i house i techno pa i DnB.Sad variram sa Tranceom i houseom,mozda nesto kasnije kad savladam mastering i techno jer kontam,tu ima manje elemenata synta,pa one prljave neobradjene percusije sve sjebu.
Hvala ti na sugestijama!Ja sam otvoren za saradnju pa evo ti msn a i ako jos ko oce: [email protected]

A sintovi vanguard,blue,sytrus.
pozz
 
Odgovor na temu

almir90
almir gromic

Član broj: 120673
Poruke: 19
87.250.119.*



Profil

icon Re: Radovi članova ES30.01.2007. u 21:20 - pre 209 meseci
@ Alt_F4 nije ti lose, mada malo kasnije postane dosadno za susati, nemoj se uvrijediti nemislim nista lose, vidim da si radio ovo u FruityLoops, sto se tice ovih vsti-a vanguard, sytrus, nisu losi, ako mognes sebi nabaviti Z3ta+ vsti, on je takodjer odlican za trance stil rada :D
 
Odgovor na temu

Alt_F4

Član broj: 124912
Poruke: 28
82.117.201.*



Profil

icon Re: Radovi članova ES30.01.2007. u 21:41 - pre 209 meseci
Mislis na "All We Have"?pa da.Imam Z3ta+ al nekako mi losije zvuci.Probacu da ga ubacim u neki od sledecih prodzekta.
Moram videti sta moze svemoguci NEXUS.
Ma samo treba savladati mastering,posle cu imati volju za sve.
Kazu da je mast. u Reasonu3 piece of cake.Ma ja sam ipak za fruity.
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.pltn13.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: Radovi članova ES31.01.2007. u 00:29 - pre 209 meseci
Kakva je to opsednutost masteringom? Za jednu pesmu? Mislim da je rec 'mix' mnogo pogodnija...

Mastering u Reason-u? Jel sam nesto propustio?
FBzP
 
Odgovor na temu

Alt_F4

Član broj: 124912
Poruke: 28
82.117.201.*



Profil

icon Re: Radovi članova ES31.01.2007. u 08:17 - pre 209 meseci
E ovako,nije za jednu pesmu nego za bilo koju.Konkretno,tu su moje dve,ti ako mozes da pomognes,puno bi mi znacilo.
Sad sam vec izgubio vid sta je razlika izmedju plavilnog mixinga i mast. pesme!
Ne koristim reason,al za "ono" u Reasonu,okacicu nekoliko primera navece.

Evo ti odgovora:
...as for mastering, !!!>the reason 3 mastering suite<!!! is quite good. for the rest, make sure none of the meters come above the middle of the fader and are in red. some people might say it doesnt matter as long as it sounds good, but my experience is that it will even sound better if there is no red light burning...
tj. R3MS


[Ovu poruku je menjao Alt_F4 dana 31.01.2007. u 09:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

roza
BP

Član broj: 110038
Poruke: 134
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Radovi članova ES31.01.2007. u 15:09 - pre 209 meseci
Posto vidim da ovde ima dosta ljubitelja trance-a evo i ja da se pohvalim sa jednom pesmom koja nazalost nije moja.Drugar mi je poslao na mail.Radjena je u Cubase Sx 2.0.Bartonac(napaceni),1GB DDR,Zvucna SB X-Fi Fatal1ty.

http://www.speedyshare.com/676933683.html

Moj komentar:u sustini je ok samo bi je u drugom delu malo zaprzio!
 
Odgovor na temu

kissellii
aleksandar c
beograd

Član broj: 35744
Poruke: 24
*.telenor.co.yu.



Profil

icon Re: Radovi članova ES02.02.2007. u 18:25 - pre 209 meseci
Skinuo sam ponešto pa da prokomentarišem

RR-Enter.mp3 - ovo mom ukusu najviše odgovara, mračno je, melanholično. Isprve mi se nije tako dopalo ali tu negde od trećeg je bilo skroz OK. Vezano za sam zvuk nemam osećaj da je home production osim jedne stvari - previshe je sub bassa ili meni bar tako deluje

ShoX-Slide.mp3 - ovo je sa podukcijske strane verovatno najkorektnije od svega - bas mi nije plitak kao što su ljudi komentarisali tj prikladan je za ovu vrstu piju piju muzike (nisam veliki fan toga tj ne znam u šta ovo tačno spada ali ljudi koji u mom okruženju ovo slušaju to tako zvuči) Mislim da bi bilo Ok da si se malo više igrao sa ritam mašinom.

f.l.i.p. (web ver.).wma - e ovo mi nikako ne leži pa ne mogu ni da kažem koliko je produkcijski korektno. Ona gitara me naprosto ubi a i nedefinisana mi je muzika. Naravno to je moje subjektivno ne znači da je loše

Uglavnom, kakvo sam sve djubre skidao sa neta (i to regularnih izdanja koja nešto koštaju, imaju review-eve po sajtovaima i sl...) ovo je extra.

Slušao sam na JBL L76 zvučnicima (iz 70tih mislim da su ...), sony bubicama i 2+1(woofer)pc samsung zvučnicima.

A sad vi mene kritikujte (neki meki house recimo....dve pesme u wma formatu)

http://kissellii.4shared.com/

ovo sam iskreno radio 98 godine (sonud blaster awe64 gold, acid, fruity, rebirth, cakewalk, sound forge . Mastering (ako se to tako mozhe nazvati kod mene...) sam radio uglavnom uz pomoć kompresora u cakewalku i waves L1 plugina, mozda i ekvilajzer ne secam se. U medjuvremenu sam upoznao izotope ozon i misilim da je to odličan plug in), tad sam jos imao vremena i strpljenja da "zatvorim" pesmu sad sve nešto kreni, stani predji na sledeću....samouk sam skroz i jedini instrument koji znam da sviram je bas, klavijature nabadam i ne znam osnove harmonije niti sam ikad išao u muzičku....

[Ovu poruku je menjao kissellii dana 02.02.2007. u 22:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

shoker

Član broj: 70921
Poruke: 4
217.24.27.*



Profil

icon Re: Radovi članova ES06.02.2007. u 20:12 - pre 209 meseci
Boze pravde mp3 [2,37 Mb]
FL 5 ,
CMI8738/C3DX PCI Audio Device

http://files-upload.com/files/91964/Boze_pravde.mp3.html

Sto se tice komentarisanja drugih radova sve sto sam ja skinuo bile su tehno stvari pa se tu bas i ne razumem ali generalno zvuce mi sasvim ok.
 
Odgovor na temu

roza
BP

Član broj: 110038
Poruke: 134
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Radovi članova ES07.02.2007. u 12:02 - pre 209 meseci
Kad smo vec krenuli u tom pravcu evo nesto od mene(i druga)radili smo sa Cubaxe Sx.

http://www.speedyshare.com/813773952.html

Ja bi ovde mozda malo secno niske!Sta vi mislite?

Shokeru nije losa stvar,zvuci mi na neku bozicnu pesmicu.Par puta sam se iscimo da mi zvoni telefon.Skroz pozitivna pesma za razliku od mojih koje su skroz mracne.(tako kazu)
 
Odgovor na temu

tribal_kg
Sasa Nedic
Kragujevac

Član broj: 136316
Poruke: 39
91.150.116.*



Profil

icon Re: Radovi članova ES28.02.2007. u 13:25 - pre 208 meseci
Pre svega,da pozdravim sve clanove foruma.Ovo mi je prvi post pa ajde da prezentujem nesto svoje.

http://download.yousendit.com/DEBD54E8673051D7

U pitanju je grupa Apstrakt,mladi rep sastav iz Kragujevca.Ja sam inace zasluzan za zvuk,muziku,a oni su repovali i pisali tekstove.
Ako ne gotivite rep vrlo je moguce da vam se nece svideti pesma kao pesma ali mene zanimaju vasi komentari vezani za zvuk,mix,itd...
Momci furaju svoj fazon za razliku od danasnje rep industrije.

Moram priznati da ovo nije cak ni moj fazon muzike ali lepo zvuci(reperi ce shvatiti :D )..
Okacicu kasnije (u buducnosti) nesto svoje ali sada me zanimaju misljenja o zvuku.

Nadam se da cemo se lepo druziti :)


Pozdrav
Sale
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
91.150.119.*



+7 Profil

icon Re: Radovi članova ES05.03.2007. u 13:35 - pre 208 meseci
HA!
Vratio se car, tj. ja.

Naravno, neozbiljan sam zbog lepog trenutnog raspolozenja.

http://musicmaster.4shared.com

Ko hotje moze da skine i da preslusha neshto zaista EXTRA!

"Punk Rock for Bright Kids" je okachen pre nekih sat vremena.
"Dirt From A Serbian Temple" se upravo uploaduje u susednom tab-u.
"Control" tje posle.

Dobio sam j*b*ni ADSL i kao zato sam raspolozen pa samo "kachim".
Mada i razocharan jer na p2p ide UP i do 8 kb/s (shto je za 256k ok), ali http netje vishe od 5.9 il' ja josh ne znam sve cake.... nebitno.

Punk Rock je stvar za sve koji vole 'krljanje'.
Dirt je HEADBANG!
Control je "Trent - Nine Inch Nails", Astral projectoin, Rob Zombie uticaj josh iz mladjih dana.

Korishtjeno je sledetje:

- Ceative SB Audigy 4 ff40, preko harman/kardon PM645 Vxi Stereo Ampl. sa Clatronic 2*90 Watt loudspeakerima
- Ibanez g10, zoom606, line in.
- Reason 2.0 (bubanj, ritam, bas, klavir, dzigibau itd.),
- Sound Forge 7.0 Line in guitar Record (dve gitare)
- Adobe Audition 2.0, Mix
- Nema nikakvih dodatnih VST-a i tako dalje.

PURE REASON and live performance, together!

Nadam se da me moderator netje opominjati zbog ADSL terminologije i tako dalje.

Pozdrav svim kompozitorima, muzicharima, toncima, producentima, audiofreakovima.

A BITJE JOSH JEDNO 7 ILI 8 STVARI..... very, very soon.


 
Odgovor na temu

nenen
scg

Član broj: 84514
Poruke: 40
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon poslusajte i prokomentarisite ovu stvar07.03.2007. u 15:15 - pre 208 meseci
nov sam u muz. produkciji, ucim. Voleo bih da cujem vase komentare.
sviranje, manje-vise, i ide nekako ali produkcija je zackoljica, nekako uvek pri (tom nekom mom) masteringu visoki isplivaju neartikulisano a ukoliko ih secem sve je muljavo.
Ovde sam, cini mi se, uspeo da uradim kompromis. Sta Vi kazete ?

www.sendspace.com/file/e7y8ql

 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Radovi članova ES08.03.2007. u 20:23 - pre 208 meseci
Nenen:

Zvučiš kao quasi-SMAK, tj. R.M.Kotač koji je otkrio PC.
Inače, bolji ti je bubanj nego u matorog Kepe. Zvuk je solidan, zaista. Više patiš kod kreativnosti, nego kod zvuka.

Veruj mi, kada mi je Točak puštao svoje radove iz PC-a (pre desetak godina), lošije je zvučao od tebe, osim gitare, naravno!


Musicmaster:

1. Control - komplikovano... malo tamno, PREDUGO, bre! Uglavnom, suludo.

2. Dirt... - uf... bass-heavy, idejno si mnogo mračan.

3. Punk... - tih bubanj, ostalo premasivno, ali ipak čvrsto.

Uvek si preopširan, stalno se ponavljaš... nema potrebe za tim. Razmisli, pogotovo kad drugi treba da te UKAPIRAJU!


Ej, a da proveriš to slušanje, nešto ti tu LAŽE. Uvek imaš previše basa, a manje visokih. Midl je onako...

Samo radi!

Pozdrav!



 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
91.150.118.*



+7 Profil

icon Re: Radovi članova ES08.03.2007. u 22:09 - pre 208 meseci
@ton_stormaj

Thank you for your honnest opinion. RAP is what I need... more.
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
91.150.118.*



+7 Profil

icon Re: Radovi članova ES08.03.2007. u 22:33 - pre 208 meseci
@nenen

Ako si sve sam svirao, prevao i exportovao odnekud, I like it a lot!
Samo se malo 'digni', i pusti mene da budem mrachan!

;)
 
Odgovor na temu

nenen
scg

Član broj: 84514
Poruke: 40
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Radovi članova ES09.03.2007. u 07:31 - pre 208 meseci
hvala na komentarima !
@ton majstor> Stvarno me je odusevilo tvoje poredjenje sa Smak-om, i drago mi je !
Nemam nameru da zvucim kao ovaj ili onaj, jednostavno biram zvuk koji mi odgovara.
bacicu neke mnogo ozbiljnije gitarske instrumentale pa da poredjenje bude adekvatno, Ha,Ha !!
U principu zadovoljan sam jer ovo je skroz home production, i svestan sam manjkavosti koje su neizbezne.
Sve radim sam, sto je, po meni, lose. Vise uva bolje cuje, i sto je najbitnije drugacije cuje, ali sta je tu je.
Jos jednom DANKE na slusanju i komentarima.


pozdrav !
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Radovi članova ES
(TOP topic, by ton_majstor)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 174539 | Odgovora: 701 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.