Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izborni predmet u školama - realni aikido

[es] :: Vodič za učenje :: Izborni predmet u školama - realni aikido

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14891 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rEvolucija
Miloš Jovanović
Zemun

Član broj: 48371
Poruke: 3
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Izborni predmet u školama - realni aikido22.03.2005. u 11:23 - pre 232 meseci
Žao mi je ako sam uvredio neki sport ili sportistu - nije mi bila namera. Gimnastika i atletika jesu bazični sportovi i zaslužuju najviše poštovanja! Ali i svi ostali sportovi: Molim vas da po prvi put u srpskoj istoriji prestanemo da se svađamo i delimo. Deca ginu na ulicama!!!!!!!!!!! Kraj svake rasprave! Ne mora to da bude RA. Nije on sveti Gral! Evo, dajte bilo koji drugi sport, zanat, umetnost... Staću iza te ideje. Svi moramo stati zajedno ako mislimo da se ovo ludilo završi. Verujte, deca su SJAJNA! Nema loše DECE, samo ima MNOGO LOŠIH RODITELJA! Želim da pomognemo toj deci, a sredstvo i način nisu bitni. Neka svako pomogne onim za šta smatra da je sposoban. Nadam se da ne zvučim previše patetično, ali i ako jesam to je zbog toga što je danas komemoracija mome drugu na DIFu koji je prekjuče ubijen u centru Beograda. Molim vas!
 
Odgovor na temu

Septerra
Beograd

Član broj: 18291
Poruke: 4
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Izborni predmet u školama - realni aikido23.03.2005. u 21:14 - pre 232 meseci
Okinawa i slavcecaci su u pravu, aikido je po def. 'put ljubavi', harmonicna i mirna umetnost, mnogo pre umetnost nego borilacka vestina, jedna filozofija i nacin zivota. Medjutim, vecina ljudske populacije jos uvek nema dovoljan nivo svesti da shvati da se dosta toga promenilo, i da sve nije vise tako mirno, i opet, sami smo krivi, i tu nema zbora. Potrebno je prosiriti ideju mira medju ljudima, i aikido je savrsen za to. E sad, kada bi svi ljudi praktikovali aikido, ne bi bilo problema, niko ne bi nikog napadao, i svi bi bili srecni.

Opet, nazalost, stvari nisu takve, tako da dosta ljudi cini drugima ono sto sebi ne zele. Samim tim je nastala potreba za nesto agresivnijom vestinom.

Inace, cisto da ne bude zabune, ja sam licno razmisljao da pohadjam tai chi chuan, i aikikai aikido, i zapravo sam jako cest posetilac na njihovim treninzima. Podrzavam ideju tolerancije, u smislu da sve vestine mogu sasvim lepo da koegzistiraju, pa cenim da rEvolucija nikoga nije uvredio..

Da bi se ziveo aikido, ipak je potreban malo drugaciji mentalitet od onoga koji vlada na ovim prostorima. Sad, but true...

Nadam se da ovo nece da se pretvori u prepucavanje tipa 'mi smo bolji od vas'... :( postovanje i tolerancija su pre svega drugog ono sto treba da se razvija u svakom sportu... makar i igranje klikera da se uvede kao izborni predmet, bice dobro...







 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Izborni predmet u školama - realni aikido

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14891 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.