Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje u vezi GMail-a

[es] :: Google :: Gmail :: Pitanje u vezi GMail-a

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9548 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
62.108.101.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Pitanje u vezi GMail-a26.12.2004. u 20:54 - pre 234 meseci
Zanima me nesto u vezi sa GMail nalogom. Naime, sve sam podesio i aktivirao POP server i radi mi sve super u Mozilli Thunderbird. Znaci SMTP radi i saljem mail. Ali problem je u tome sto ja imam dva mail naloga (GMail i od lokalnog provajdera) i posaljem mail drugaru da probam i u polju from, gde logicno mogu da izaberem te dve mail adrese, meni po defaultu stoji ona od lokalnog provajdera i to mi savrseno odgovara, jer hocu da kada mi neko uradi Reply, da mi mail stigne na adresu lokalnog provajdera. Problem je u tome sto to nije tako, jer mi odgovor stize na GMail adresu. Kako to da sredim? Znam da ima opcija da se podesi Reply-to address u GMail nalogu, ali onda i kada posaljem sa GMail adrese, uvek ce mi odgovor stizati na adresu koju sam tu stavio. A ni to mi ne odgovara.
Znaci, sustina je, da ako koristis njihov SMTP server, primaocu tvog mejla pise da je mail poslat sa @gmail.com adrese, iako to zapravo nije tako. Kako zaobici ovo?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

techtris
Beograd

Član broj: 6016
Poruke: 437
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Pitanje u vezi GMail-a27.12.2004. u 07:32 - pre 234 meseci
Idi na Tools -> Account Settings -> Outgoing Server (SMTP) Settings -> klikni na Advanced, zatim na add i dodaj smtp server provajdera. Imas i opciju da taj server postavis kao default ako želiš. Da bi koristio baš taj server za taj nalog vrati se u Account Settings mail naloga kod provajdera, zatim u Server Settings, klikni na Advanced pa kad se prozor Advanced Account Settings otvori, selektuj karticu SMTP i izaberi iz liste servera onaj koji želiš da koristiš za određeni nalog. To bi trebalo da reši problem.


Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
213.244.197.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Pitanje u vezi GMail-a27.12.2004. u 14:56 - pre 234 meseci
OK. Hvala ti, ali to sam svakako znao. Mozda nisam ja lepo objasnio. Ne zelim ja da koristim SMTP server od mog provajdera. Ja samo koristim njihov POP3 server. Nisam uplatio sate godinama kod njih, tako da ne mogu sve i da hocu da koristim njihov SMTP. Ja hocu da koristim GMail SMTP server, tu nema problema. Ali cim koristim njihov SMTP server, onome kome sam poslao mail pise da sam mu poslao sa @gmail.com adrese, sto nikako nije tacno. Ja samo hocu da onome kome sam poslao mail prikaze e-mail adresu koju sam ja izabrao u polju From, a ne onu koja se Gmail-u svidja. Kod Spymac-a tih problema nema.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

blejim
Novi Sad / Beograd

Član broj: 34299
Poruke: 251
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Pitanje u vezi GMail-a27.12.2004. u 16:46 - pre 234 meseci
Cekaj kolko sam ja shvatio ti saljes sa Gmail-a, a kazes da nije tacno da saljes s Gmail-a? Nisi mi jasan, kazes saljes sa Gmail, a onda kazes nesaljes sa gmail-a sta tebi uopste treba?
blejanje je nauka :P
 
Odgovor na temu

blejim
Novi Sad / Beograd

Član broj: 34299
Poruke: 251
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Pitanje u vezi GMail-a27.12.2004. u 16:48 - pre 234 meseci
Citat:
Nabukodonosor:. Ja hocu da koristim GMail SMTP server, tu nema problema. Ali cim koristim njihov SMTP server, onome kome sam poslao mail pise da sam mu poslao sa @gmail.com adrese, sto nikako nije tacno.


??? saljes sa gmaila ali nikako nije tacno da saljes sa gmaila?
blejanje je nauka :P
 
Odgovor na temu

Safet Beriša
Malo N. Sad, malo SAD.

Član broj: 17338
Poruke: 929
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Pitanje u vezi GMail-a27.12.2004. u 17:10 - pre 234 meseci
Ne šalje sa GMaila, već koristi GMailov SMTP server u klijentu za E-mail. On hoće da koristi POP3 provajdera a SMTP GMaila i kad pošalje poruku da piše da je stiglo sa adrese provajdera koju podesi u podešavanjima naloga u programu za rad sa E-mailom.

Da ilustrujem: ja sam u programu za E-mail podesio adresu i POP3 jednog provajdera (Neobee), pošto on ne dozvoljava relaying ja poštu šaljem preko SMTP-a drugog provajdera (NS SBB). Kad neko primi od mene poštu njemu u From polju stoji moja Neobee adresa (a ne SBB adresa) kako sam i podesio. Marjan bi da postigne isto to samo sa provajder/GMail SMTP kombinacijom ali ima problem pošto kad pošalješ poštu preko GMailovog SMTP servera u From polju uvek stoji tvoja adresa na GMailu bez obzira koju adresu si ti postavio u podešavanjima E-mail klijenta.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Pitanje u vezi GMail-a27.12.2004. u 19:03 - pre 234 meseci
Bas tako! Vidis kako je covek odmah shvatio. To sam i ja isto rekao. E sad, kako to resiti?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Pitanje u vezi GMail-a27.12.2004. u 23:13 - pre 234 meseci
I jos jedno pitanjce. Zasto mi javlja neku gresku 5.7.0 ili nesto slicno kada saljem atachment u vidu ZIP fajla? Verovatno neka zastita koju su oni postavili, ali nigde nisam nasao da to iskljucim. Jel i kod vas ovako?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Safet Beriša
Malo N. Sad, malo SAD.

Član broj: 17338
Poruke: 929
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Pitanje u vezi GMail-a27.12.2004. u 23:28 - pre 234 meseci
Nisam probao preko SMTP-a, ali sam probao preko webmaila i neće da šalje određene tipove fajlova (exe, dll, možda još neke), a pošto ima mogućnosti pregleda zip arhiva neće da šalje ni zipove u kojima se nalaze fajlovi sa zabranjenim ekstenzijama.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Pitanje u vezi GMail-a28.12.2004. u 00:02 - pre 234 meseci
Pa koji ce mi moj onda takvo nesto?!?! Sta da stavim na jedan GB onda!?!? Glupost.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

srbaja
nekada kblo 45

Član broj: 4671
Poruke: 275



+28 Profil

icon Re: Pitanje u vezi GMail-a28.12.2004. u 00:37 - pre 234 meseci
Spakujes WinRAR-om, ja probao i proslo je.
 
Odgovor na temu

Safet Beriša
Malo N. Sad, malo SAD.

Član broj: 17338
Poruke: 929
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Pitanje u vezi GMail-a28.12.2004. u 00:38 - pre 234 meseci
Koristi neki drugi arhiver (meni to npr. ne smeta pošto ionako sve RARujem) ili prosto promeni ekstenzije dotičnih fajlova... a možda bi se i zip u zipu provukao? Takođe mislim da zabranjuju samo slanje, možeš ti da primaš te fajlove.
 
Odgovor na temu

srbaja
nekada kblo 45

Član broj: 4671
Poruke: 275



+28 Profil

icon Re: Pitanje u vezi GMail-a28.12.2004. u 01:04 - pre 234 meseci
Citat:
Nabukodonosor:  Ali cim koristim njihov SMTP server, onome kome sam poslao mail pise da sam mu poslao sa @gmail.com adrese, sto nikako nije tacno. Ja samo hocu da onome kome sam poslao mail prikaze e-mail adresu koju sam ja izabrao u polju From, a ne onu koja se Gmail-u svidja.


Ne znam da li si primetio, ali kada saljes sa gmail sajta, reply ispravno ide na adresu koju si ostavio u Gmail podesavanjima na sajtu (u from: polju i dalje stoji @gmail adresa, ali tako i treba). Problem postoji samo kada se koristi Thunderbird, sto je verovatno i njegova krivica. Naime, ti u Thunderbirdu u SMTP podesavanjima, logicno, moras da uneses svoju @gmail adresu kako bi se uopste ulogovao na gmail i poslao postu, a Thunderbird jednstavno ne omogucava podesavanje razlicite reply-to adrese. E sad, da li je deo krivice i do Gmaila sto ne primenjuje podesavanja kada se pristupa direktno SMTP serveru, ja mislim da nije.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
213.244.208.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Pitanje u vezi GMail-a28.12.2004. u 01:15 - pre 234 meseci
Ne bih rekao da je do Thunderbird-a, posto koristim SpyMac bez tih problema. Koristim njihov SMTP server, a kada neko udari reply vraca mi na onu adresu koju sam ja izabrao u from polju, i tu adresu on vidi, a ne @spymac.com adresu. A u from polje mogu da stavim koju hocu adresu, jer na primer ja ne zelim da mi se mail vraca na @gmail. Ipak je ovo do GMail-a.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

pierre
Aleksic Goran
Beograd

Član broj: 3189
Poruke: 190
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.inter.rs


Profil

icon Re: Pitanje u vezi GMail-a28.12.2004. u 13:38 - pre 234 meseci
Citat:
srbaja: reply ispravno ide na adresu koju si ostavio u Gmail podesavanjima na sajtu
probaj da na gmail webmailu, dakle, prepodesis replay-to adresu i unesi onu od provajdera, pa probaj onda preko gmail smtp-a da saljes i vidi koja adresa stize kao reply-to.
www.specihost.net - Linux hosting solucije
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Pitanje u vezi GMail-a28.12.2004. u 14:19 - pre 234 meseci
Znam za to, ali to nije resenje, jer ce onda i kada budem slao sa GMail adrese i kada hocu da mi se mail vrati na nju, mail ici na adresu koju sam stavio u tim podesavanjima.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
212.200.52.*

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Pitanje u vezi GMail-a28.12.2004. u 14:57 - pre 234 meseci
Meni baš nije jasno zašto insistiraš da koristiš SMTP server od Gmaila ...

Običaj je da se koristi što bliži SMTP server, da ti mail što brže ode. Normalno, pop3 je druga priča, možeš imati razbacano dosta pop3 naloga koje skupljaš sa svojim mail clientom.

Jedini opravdani razlog za korištenje udaljenog SMTP servera je ako često putuješ, pa te mrzi da nameštaš (i da se raspituješ) za SMTP server provajdera na koji si nakačen.

Koliko vidim, ti ne putuješ često, stalno koristiš verat, pa je preporuka da koristiš njihov SMTP server. Kao njihov korisnik, moraju da te puste da postavljaš i From i Replyto headere kako ti želiš.

Nemoj zaboraviti da je GMAIl i dalje beta, pa se može desiti da ti neko važno pismo ne ode.

Ja konkretno koristim GMAIl kao backup nalog, sva pisma koja dobijam se kopiraju i na gmail, tako da imam pristup makar sam na putu. Za SMTP naravno uvek stavljam server od provajdera na kojem sam trenutno.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.vdial.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Pitanje u vezi GMail-a28.12.2004. u 15:17 - pre 234 meseci
Citat:
zi::
Nemoj zaboraviti da je GMAIl i dalje beta, pa se može desiti da ti neko važno pismo ne ode.

Ja konkretno koristim GMAIl kao backup nalog, sva pisma koja dobijam se kopiraju i na gmail, tako da imam pristup makar sam na putu. Za SMTP naravno uvek stavljam server od provajdera na kojem sam trenutno.


Cenim da je Gmail i u pre alpha fazi bio stabilnij i pouzdanij od svih nasih provajdera zajedno. Mislis da bi se neko u Veratu uzbudio preterano kada bi im se sjebao SMTP server.. Restart i cao... 10 poruka se zateklo tu i tim restartom je izgubljeno... ma koga briga...
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
212.200.52.*

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Pitanje u vezi GMail-a28.12.2004. u 15:31 - pre 234 meseci
SMTP je jedan od najžilavijih servisa, samo bonehead administrator može dovesti da se neka poruka izgubi. Doduše, u potpunosti se slažem sa tobom što se tiče google alpha u odnosu na naše servise :)

Ne znam da li ste ikada dobili ovu poruku od google webmaila:

Citat:
Sorry, there seems to be a problem. The service you're looking for is temporarily unavailable. We're working hard to restore your access as soon as possible. Please try again in a few hours. Thanks for your patience.


Sve je bilo ok nakon 10 minuta.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Pitanje u vezi GMail-a28.12.2004. u 15:36 - pre 234 meseci
Citat:
zi::: Meni baš nije jasno zašto insistiraš da koristiš SMTP server od Gmaila ...
Koliko vidim, ti ne putuješ često, stalno koristiš verat, pa je preporuka da koristiš njihov SMTP server. Kao njihov korisnik, moraju da te puste da postavljaš i From i Replyto headere kako ti želiš.

Nisam uvek na Veratu, vec kako mi padne na pamet. Bas iz tog razloga sam do sada koristio program Advanced SMTP server, iz prostog razloga sto provajderi ne dozvoljavaju relaying, pa sam jednostavno zaobilazio SMTP servere. GMail je mogao da mi resi ovaj problem. Na koji god se broj prikacim, mogao bih da koristim njihov SMTP server.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Google :: Gmail :: Pitanje u vezi GMail-a

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9548 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.