Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

tunneling & p2p & ostali karakteri do 15

[es] :: Enterprise Networking :: tunneling & p2p & ostali karakteri do 15

[ Pregleda: 2962 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon tunneling & p2p & ostali karakteri do 1519.12.2004. u 20:34 - pre 235 meseci
jureci resenje problema "kako sebi nabaciti highID" stigao sam na neke forume na kojima se pominje tunneling za p2p mreze. pominju se tu jos i ssl konekcije.

da li neko zna, da li se ovo stvarno razvija, i da li ce to biti resenje za natovane korisnike (i natovane korisnike sa obe strane)?
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: tunneling & p2p & ostali karakteri do 1519.12.2004. u 20:44 - pre 235 meseci
TCP tunneling pomaže ako nemaš public IP adresu da bi ostali p2p klijenti mogli da se povežu na tebe. Taj tunneling nema šta da se razvija postoje gotova softverska rešenja za to, samo je problem što tunneling mora da uključi administrator ISPa, što ne verujem da će ikada da urade.
Da, to bi bilo rešenje da se povežu dva korisnika iako su oba NATovana, ali teško da ćeš da nateraš svog ISPa da postavi tunneling do tebe.
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651
Via: [es] mailing liste



+165 Profil

icon Re: tunneling & p2p & ostali karakteri do 1519.12.2004. u 20:53 - pre 235 meseci
Ako mislimo na istu stvar, to već postoji. Treba ti server na netu sa stalnom konekcijom i nekom javnom statičkom ip adresom. Uspostavljaš neku vrstu tunela do njega (ima tu više rešenja, mislim da neke mreže rade i sa prostim socks proxyjem dobro), i svi te sa neta vide kao da se nalaziš na tom serveru. On interno za tebe pakuje sav saobraćaj u tunel, što unosi određeni overhead, ali nekad je jedino rešenje za ovakvu situaciju.

Ovo ti je samo teorija, a o specifičnim rešenjima možemo da pričamo ako kažeš kakav server imaš na netu preko koga bi hteo da se tuneluješ.
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: tunneling & p2p & ostali karakteri do 1519.12.2004. u 21:19 - pre 235 meseci
nazalost nemam nista. kao sto si i mogao da pretpostavis :)
a kako stoje stvari sa proksijem i "laznim predstavljanjem"?

da li bi se mogli pojaviti p2p klijenti koji kontaktiraju neki takav server,
a da ih pri tome ne tuzi neka firma, odnosno da li je to onda p2p ili nesto
"centralizovano" tipa (stari) napster?
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: tunneling & p2p & ostali karakteri do 1519.12.2004. u 21:30 - pre 235 meseci
A jedno praktično pitanje za tebe - ja kod kuće NATujem samog sebe i p2p radi sasvim fino, ne sećam se da sam imao problema zbog lowid. Doduše ja ne sedim za klijentom i čekam kad će da počne, kad će da počne, ... već stavim na listu i ostavim par dana, posle je sve tu. Dakle, šta je problem ako nije highid? :) Sve stigne na kraju.
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: tunneling & p2p & ostali karakteri do 1519.12.2004. u 22:19 - pre 235 meseci
ne stigne. jer posle toliko cekanja ili me server diskonektuje (jako brzo,
20 min), a kad se nakacim na sledeci (posto na prethodnom postanem banned
:) ) tamo nema korisnika koji imaju ono sto mi treba. i tako u krug.

mali fajlovi, do 20MB i rade nekako, ostalo preko toga nikako. :( jednom
prilikom mi je za skoro 7 dana fajl od 215MB skinuo oko 1.5MB.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651
Via: [es] mailing liste



+165 Profil

icon Re: tunneling & p2p & ostali karakteri do 1519.12.2004. u 22:33 - pre 235 meseci
Čudno ponašanje. Pričamo li o ed2k mreži?

Kao prvo, ne bi trebalo da je bitno na kom si serveru, sources se traže na nivou cele mreže. Nekad to ide brže kad si na posećenijem, ali trebalo bi da postoje mehanizmi da dođeš do svakog izvora, ako je povezan na mrežu. Kao što radi i global search...

Inače mi se nikad ne dešava da DonkeyServer No1,2.... diskonektuje. Možda razorback i slični "zahtevniji", ali nemoj se na njih i kačiti ako si lowid.

Jesi li ti siguran da tebi ne filtriraju upload ili da ti nije podešen klijent kako treba, pa da te zbog toga diskonektuju i ne stižu fajlovi - pošto ja iza dva NAT-a nikada nisam imao problema i sa 30ak fajlova na dl listi, uvek je popunjeno dosta bandwidtha (ako ga ne limitiram)? Možda imaš suviše fajlova za upload, možda ti je klijent suviše agresivan, možda vas je mnogo natovanih iza iste adrese pa dobijate penale zbog toga... ma tu može da bude brdo uzroka, pročitaj malo detaljnije na onim emule sajtovima pa ćeš videti već šta sve dolazi u obzir. Imaju dobru dokumentaciju na forumima, traži FAQove.
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: tunneling & p2p & ostali karakteri do 1520.12.2004. u 18:29 - pre 235 meseci
Citat:
Gojko Vujovic: Čudno ponašanje. Pričamo li o ed2k mreži?

pa ona na koju se povezuje eMule.
Citat:
Inače mi se nikad ne dešava da DonkeyServer No1,2.... diskonektuje.

tamo sam skoro uvek "banned".
Citat:
Možda razorback i slični "zahtevniji", ali nemoj se na njih i kačiti ako si lowid.

na njega se najlakse zakacim.

Citat:
Jesi li ti siguran da tebi ne filtriraju upload

ko?
Citat:
ili da ti nije podešen klijent kako treba, pa da te zbog toga diskonektuju i ne stižu fajlovi

sve sam skolski podesio kako pise.
Citat:
- pošto ja iza dva NAT-a nikada nisam imao problema i sa 30ak fajlova na dl listi, uvek je popunjeno dosta bandwidtha (ako ga ne limitiram)? Možda imaš suviše fajlova za upload,

interesantno ali od mene ljudi vuku samo fajlove koje ja skidam. i kada se pojavi klijenti koji vuku od mene, meni tada pocne da raste download protok. kao da me mreza zgotivi
Citat:
možda ti je klijent suviše agresivan,

mozda, ali nisam podesavao program u tom pravcu, kao sto rekoh podesio sam onako kako su ljudi savetovali.
Citat:
možda vas je mnogo natovanih iza iste adrese pa dobijate penale zbog toga...

to mi je nekako najlogicnije objasnjenje.
Citat:
ma tu može da bude brdo uzroka, pročitaj malo detaljnije na onim emule sajtovima pa ćeš videti već šta sve dolazi u obzir. Imaju dobru dokumentaciju na forumima, traži FAQove.

pa stvarno sam probao sve da prodjem, primetio sam da eMule++ radi nesto bolje. recimo iz prve se zakaci na KAD mrezu, na koju nisam nikad uspeo da se nakacim sa eMule.

a da ja mozda ne trazim previse retke fajlove?
 
Odgovor na temu

mitar1982

Član broj: 17439
Poruke: 1042
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: tunneling & p2p & ostali karakteri do 1520.12.2004. u 18:47 - pre 235 meseci
Nemoj da koristiš eMule++, taj mod krši GPL licencu, pa je banovan od strane nekih klijenata ( npr. pHoeniX-a). Imaš na forum.emule-project.net sekciju o modovima (moraš se registrovati), pa pogledaj šta ti odgovara....
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: tunneling & p2p & ostali karakteri do 1520.12.2004. u 19:51 - pre 235 meseci
sta znaci ova slika? da si svi poskidali od istog lika, koji je nestao posle sa mreze?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mitar1982

Član broj: 17439
Poruke: 1042
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: tunneling & p2p & ostali karakteri do 1520.12.2004. u 20:57 - pre 235 meseci
Otprilike, mada ima i onaj svetloplavi deo, koji ima jedan (ili par) korisnika.
Možda i ima jedan source koji se povremeno pojavljuje, pa svi čekaju da se on pojavi, ne mora da znači da niko nema fajl...
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: tunneling & p2p & ostali karakteri do 15

[ Pregleda: 2962 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.