Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Časopis Galaksija ?

[es] :: Nauka :: Časopis Galaksija ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 23940 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

amidar

Član broj: 648
Poruke: 68
*.ptt.yu



Profil

icon Časopis Galaksija ?17.04.2002. u 21:41 - pre 266 meseci
Ljudi moji, od kako nema stare dobre BIGZ-ove Galaksije, 'nauchno informativni' mrak je zavladao ovim prostorima. Kako je mogucce da jedan takav chasopis propadne ? Nedostatak ljudi ? Nedostatak para ? Kamo interesovanje drzhavnih organa zaduzhenih za tu sferu ? Ima li ikakvih shansi da se tu neshto pokrene ?
Znate li poshto je 'Scientific American' recimo u INFOPRESS-u ? ;-(((

Puno pitanja skoro bez odgovora ...

Bilo bi lepo chuti vasha mishjenja na ovu temu. Predlozi za eventualnu akciju, itd.

Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao secret dana 05.12.2004. u 13:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nile
Staniša Krsmanović
Beograd

Član broj: 3352
Poruke: 188
*.europeonline.net

Sajt: www.znanje.rs


Profil

icon Re: Chasopis Galaksija ?17.04.2002. u 22:04 - pre 266 meseci
Potpuno si u pravu da na naučnom informativnom polju vlada apsolutni mrak.
Upravo iz tog razloga Tanjug pokušava da animira naučnu i drugu javnost i ponudi im jedan dobar e-magazin na srpskom jeziku koji možete pogledati na adresi www.znanje.co.yu .
Verujemo da taj magazin, iako prilično mlad, zadovoljava mnoga interesovanja čitalaca.
Sadržaj časopisa će svakako biti bolji ukiliko i samo čitaoci daju svoj doprinos u njegovom stvaranju. Tanjugova Redakcija za nauku i tehniku otvorena za sve vidove saradnje.
JAVITE SE, ČEKAMO VAS!
Najbolja roba za prodaju je ZNANJE. Što ga više prodaješ više ga imaš.
 
Odgovor na temu

amidar

Član broj: 648
Poruke: 68
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Chasopis Galaksija ?18.04.2002. u 14:05 - pre 266 meseci
Hmm, bez uvrede, ali nekako mi je isuvishe amaterski i pravo da ti kazhem podsecca me na recimo trecce oko ili tako neki. Pazi, samo da prepisuju chlanke iz vodeccih svetskih chlanaka pa bi bilo super, ovako... Elem, lepo je shto se ljudi ipak trude, i iskreno se nadam da cce zazhiveti uz par doterivanja, jer je sajt (linkovi) toliko konfuzan da se jedva snadjoh. Dizajn je isto tako losh, ali sve u svemu nadje se tu i tamo poneshto zanimljivo, medjutim malo je to da zadovolji glad za novim saznanjima. E zato sam i pomenuo Galaksiju, tj. chasopis u papirnatom obliku. Prelistavam stare brojeve, eh, kakav je to chasopis bio ....

Takodjer ne smetnite s' uma da jedan domacci chasopis evo ove godine proslavlja 50-o godishnjicu izlazhenja, radi se o chasopisu Vasiona u izdanju astronomskog drushtva "Rudjer Boshkovicc". Jubilej kojim se ne mogu podichiti ni mnoogo poznatiji svetski chasopisi !!!!! Tako da koga interesuje astronomija pravac kalemegdan ! ;-)

No, da se vratim na Galaksiju ;-). Na prethodnom sajmu knjiga razgovarao sam sa ljudima iz BIGZ-a, i rekoshe mi da nisu odustali od chasopisa i da bi uskoro trebao ponovo da pochne da izlaze. Evo prodje pola godine i nishta. Ima li neko mozhda svezhije informacije ?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Nile
Staniša Krsmanović
Beograd

Član broj: 3352
Poruke: 188
*.absolutok.com

Sajt: www.znanje.rs


Profil

icon Re: Chasopis Galaksija ?18.04.2002. u 15:46 - pre 266 meseci
Mi smo stari svega par meseci i zato ćete nam, verujem, oprostiti mnoge početničke greške.
OvaJ FORUM UPRAVO ZATO I SLUŽI. Da kritikujete, savetujete, predlažete.
Evo za početak predlažem da iz tih časopisa o kojima pričaš nadješ neku zanimljivu temu, da je dopuniš novim informacijama, obradiš, doteraš i pošalješ nam. Biće nam zadovoljstvo da objavimo tvoj tekst.
Najbolja roba za prodaju je ZNANJE. Što ga više prodaješ više ga imaš.
 
Odgovor na temu

karic e.
karic ed
mostar

Član broj: 4106
Poruke: 35
212.39.106.*



Profil

icon Re: Chasopis Galaksija ?13.12.2002. u 14:08 - pre 258 meseci
Moze li ko nabaciti koju www adresu za e-magazine koji bi nadonjestili Galaksiju.
 
Odgovor na temu

djorvoz
Djordje Vozarevic
Beograd

Član broj: 40077
Poruke: 49
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Chasopis Galaksija ?28.11.2004. u 17:39 - pre 235 meseci
www.astronomija.co.yu
www.astro.hr-download free e-books
Also sprach Zarathustra und verliess seine Hölhe. glühend und stark, wie eine Morgensonne, die aus dunklen Bergen kommt.
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.dialup.blic.net.



+4 Profil

icon Re: Chasopis Galaksija ?29.11.2004. u 11:07 - pre 234 meseci
Mnogo bolji časopis od Galaksije (slava joj): www.sgi.co.yu
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
213.244.197.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Chasopis Galaksija ?30.11.2004. u 02:52 - pre 234 meseci
Daj ne pricaj svasta.

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 31.01.2005. u 12:45 GMT+1]
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

atena
Beograd

Član broj: 28519
Poruke: 13
195.252.80.*



Profil

icon Re: Časopis Galaksija ?31.01.2005. u 02:53 - pre 232 meseci
Slucajno nabasah trazeci linkove na svoj sajt (gore pomenuti).

Nema casopisa dok ga neko ne napravi. Mi se trudimo, ali naravno da je Galaksija bila - Galaksija.

Predlozi, sugestije, svaka vrsta pomoci i sto da ne - saradnici, su naravno dobrodosli.


Artificial intelligence is no match for natural stupidity.
 
Odgovor na temu

IdeaR
BiH

Član broj: 11048
Poruke: 126
*.as54.tz.bih.net.ba.



+2 Profil

icon Re: Časopis Galaksija ?31.01.2005. u 16:00 - pre 232 meseci
Na ovom linku: http://betah.co.il/book_catalog.asp?category=Journals
imaju zadnja tri broja Scientific American-a.
 
Odgovor na temu

amidar

Član broj: 648
Poruke: 68
*.air.tehnicom.net.



Profil

icon Re: Časopis Galaksija ?31.01.2005. u 17:14 - pre 232 meseci
Pretplata na Scientific American (international) je $44.00, iliti nekih 33.50€+par evrića za transakciju preko kreditne kartice (Visa Virtuon-om recimo). Sve u svemu to je nekih 230 dinara po časopisu čije članke neretko potpisuju nobelovci. Stvarno nije puno, čak i za nas sirotinju u srbiji (iliti balkanu, svejedno) željnu znanja !

https://m1.buysub.com/webapp/w...mp;storeId=11001&langId=-1

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 01.02.2005. u 19:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.nspoint.net.



+110 Profil

icon Re: Časopis Galaksija ?01.02.2005. u 08:41 - pre 232 meseci
230 din za SciAm?

Pa stvarno nije puno, jedino sto je problem je otvaranje Visa kartice sa deviznim racunom (otprilike, treba im litra krvi da to urade).
Da nema slucajno kod nas (Novi Sad) negde da se kupi SciAm?

...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

amidar

Član broj: 648
Poruke: 68
*.air.tehnicom.net.



Profil

icon Re: Časopis Galaksija ?04.02.2005. u 03:52 - pre 232 meseci
Citat:
Da nema slučajno kod nas (Novi Sad) negde da se kupi SciAm?


Ima naravno ! Pre okruglo dve godine su mi uzimali 600 dinara !!!!!! po primerku. Što je mnogo mnogo je, a kada sam ih pozvao da vidim kako stvari stoje sa pretplatom, još je ispalo da oni meni čine uslugu, pa kakvo sad' sniženje ?!? Eeeeee, živote, lutalico, noćna ptico prepelico, guktalico, gu-gu ... (lokalna izreka, koja izgleda poprima oblik globalne)

Citat:
jedino sto je problem je otvaranje Visa kartice sa deviznim racunom (otprilike, treba im litra krvi da to urade)


Elem, ja sam otvorio vizu virtuon u rajfajzen banci, ali, tamo treba da ostaviš (povratni) depozit od 20€ (tih 20 evra ne možeš da koristiš) + mesečno po 30 dinara članarine (onoliko meseci na koliko ti daju karticu, unapred naravno, i to im je slucajan broj, barem za početnike, kasnije ti daju na 12+ meseci) i kartica stiže za 10-ak dana. No, reče mi prijatelj da je u vojvođanskoj banci to sve lakše (čitaj brže), karticu primaju na više internet lokacija i nema depozita sem sto uplatiš prilikom otvaranja nekih oko 250 din. Uostalom, odes lepo kod jednih i drugih, dobar dan - dobar dan, kakvi su uslovi za izdavanje kartica i ćao ! Onda lepo odeš i pretplatiš se i posle jedno 40-ak dana počnu da ti stižu uredno presavijeni, onako krvnički, normalno od strane lokalnih poštara, Scientific American-i koji su BTW prešli u "originalnom" stanju nekih tričavih par tisuća kilometara i onda ih na kraju puta zgužva majstor kako bi ih nekako ubacio u sanduče za pisma. I posle prave viceve o milicajcima ??? Cccc... x 10^48^1,123.12

No bitno je znanje, te u tom kontekstu tvoja litra krvi i mojih par kilometara živaca i nisu toliko bitni !

Ajd' pa tako,

Pozdrav ,
amiDAr
 
Odgovor na temu

phys

Član broj: 71565
Poruke: 57
194.106.187.*



Profil

icon Re: Časopis Galaksija ?12.01.2008. u 02:18 - pre 197 meseci
Slažem se, da otkako nema galaksije, u našoj zemlji vlada informativni naučni mrak. Mislim da to nije slučajno i da odgovara onima na vlasti, a takodje i stranim faktorima, kojim odgovara da ova zemlja bude slaba i nemoćna, da ljudi budu što gluplji. Ja sam fizičar, i kao dete sam čitao galaksiju. Ko zna gde bi me život odveo da nije bilo nje. Ovako, današnja omladina, koja odrasta uz pink, menadžment, marihuanu i heroin ide putem koji će celu naciju gurnuti u sunovrat. Ono što je najžalosnije da na celom internetu ne postoji skoro ništa o galaksiji, kao da nikakda nije ni postojala. Nema ni starih brojeva za download ili bar nekih članaka. Časopis koji je, donekle, uticao na informatičku revoluciju , koja je usledila kasnije, nema svoje mesto čak ni na internetu, strašno. Trebalo bi obnoviti časopis što pre i to u istoj formi kao što je bio i pre. Takvom časopisu ne može se naći adekvatna zamena. Država bi trabala ako se iole brine za svoju budućnost da subvencionira izdavanje takvog časopisa čije postojane nije na ekonomskoj platformi.
Lepo jeste merilo za istinito.

P.A.M. DIRAC
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
79.101.190.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Časopis Galaksija ?12.01.2008. u 13:57 - pre 197 meseci
Koliko se secam Galaksija je pre par godina bila ponovo pocela da izlazi. Ne znam da li jos uvek izlazi.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

phys

Član broj: 71565
Poruke: 57
194.106.187.*



Profil

icon Re: Časopis Galaksija ?12.01.2008. u 21:44 - pre 197 meseci
@Nabukodonosor

Nemam nikakve informacije o tome. Ako je to tačno, očevidno da je bio neuspeo pokušaj, kada većina nije čula za to. Galaksija se ranije mogla kupiti na svim kioscima svakog dana u mesecu.

pozdrav!
Lepo jeste merilo za istinito.

P.A.M. DIRAC
 
Odgovor na temu

Reggie

Član broj: 70555
Poruke: 188
*.adsl-1.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Časopis Galaksija ?27.02.2008. u 10:08 - pre 195 meseci
A tek one 3D slike...Tada nisam imao internet pa mi je ona bila jedini izvor za njih,mada sam citao i ostale zanimljive clanke.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.adsl.beocity.net.



+2789 Profil

icon Re: Časopis Galaksija ?27.02.2008. u 11:30 - pre 195 meseci
Sećam se kada je (90-tih) počela ponovo da izlazi posle tri godine neizlaženja. Za razliku od "stare" Galaksije, koja je bila časopis za vrhunsku nauku i tehnologiju (bar je tako pisalo), "nova" je bila časopis za popularizaciju nauke. No, tako je pisalo, a po sadržaju je bila mnogo bliža Trećem Oku i sličnim časopisima, nego staroj Galaksiji. Brzo se ugasila.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Reggie

Član broj: 70555
Poruke: 188
*.adsl-1.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Časopis Galaksija ?27.02.2008. u 12:56 - pre 195 meseci
Ja sam onda "citao" tu novu.Prestala je da izlazi cini mi se oko 2002.Ne kazem imala je neke zanimljive sadrzaje,ali mi je veci deo zaista bilo smor.Cini mi se da je politikin zabavnik imao dosta zanimljivije naucne sadrzaje.Nekako vecina tekstova nije se zasnivala na naucnim cinjenicama vec kao da je Ajnstajn pisao.Mozda bi opstali da su se malo vise komercijalizovali tj da su se potrudili da nauku priblize sirem krugu ljudi,al oni su furali neki svoj fazon i stil pisanja koji ih je odveo u propast...
Al sve u svemu bili su to lepi dani.Valjda zato sto sam bio klinac,a citao sam je od 7 razreda osnovne.
 
Odgovor na temu

kojekoj
nikud

Član broj: 192570
Poruke: 1
79.125.137.*



Profil

icon Re: Časopis Galaksija ?03.09.2008. u 12:14 - pre 189 meseci
mislim da 2004 imalo je neki tabloid Galaksija koji sam kupio u Beograd ali ne mogu naci nista na net o njemu, imao sam ga bas do pred neko vreme ali nestao je, bilo je price u taj broj za svasta za najezda otrovnih zmija sa afrike na jadranu , o sabir rajelcima u sava centru, o opljckano jevrejsko zlato u zagrebu i ono sta ustvari meni bas sad treba o klima uredjaje sa sarsom koji su uljetili u Srbiju i Makedoniju a bili su utovareni u Holandiju pa ako neko zna je li se taj nedeljnji magazin uistina zvao Galaksija tabloid, olaksao bi mi posao u potraznji za napisa o sarsom...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Časopis Galaksija ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 23940 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.