Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

E-ducan: kako funkcioniše, naručivanje i dostupnost

[es] :: E-Kupovina :: E-ducan: kako funkcioniše, naručivanje i dostupnost

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 37771 | Odgovora: 73 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dachaz
Darko Zelić
Amsterdam

Član broj: 1948
Poruke: 510
Via: [es] mailing liste

Jabber: dachaz@dachaz.net
Sajt: www.dachaz.net


+2 Profil

icon Re: E-ducan: kako funkcioniše, naručivanje i dostupnost27.07.2005. u 09:46 - pre 228 meseci
>

Da
iThink, therefore iMac.
 
Odgovor na temu

e-ducan
Global Store
Beograd

Član broj: 72177
Poruke: 49
217.24.18.*

Sajt: www.e-ducan.com


Profil

icon Re: E-ducan: kako funkcioniše, naručivanje i dostupnost25.10.2005. u 16:45 - pre 225 meseci
Postovani,

posto je e-ducan i nacin njegovog funkcionisanja stvorio brojna pitanja i nedoumice, resili smo i mi da se ukljucimo u ovaj forum i podelimo nasa iskustva sa Vama. Ovde smo samo da bi Vam pomogli i eventualno dosli do novih iskustava, a ne da bi se reklamirali.

Prvo bi se zahvalili na postavljanju ove teme, a onda bi hronoloski probali da odgovorimo na Vasa pitanja tako sto cemo uz korisnicko ime dati i odgovor.

kopija >
Za sada jos ne prodajemo preko sajta, ali imamo pravu prodavnicu gde uz pomoc nasih savetnika mozete pronaci bilo sta sto se nalazi na net-u i to kupiti za dinare

ritam_vozi_vozi >
Svi koji nam pristupaju preko SBB-a imaju problem. Ne znamo zasto, mozda je u pitanju proxy

Balsa >
Da bi se koristio nas sajt, nije potreban ni e-mail niti registracija, imate opciju za nastavak koriscenja bez registracije. Nama je u interesu da ljudi pretrazuju sajt. Registracija postoji za one koji zele neke dodatne vrednosti npr. pretragom sajtova dolazimo do informacija kada je nesto na rasprodaji pa ljudi dolaze i bas to kupuju

Miloje Sekulic >
Hvala na objasnjenju

mungos >
Affiliate programi su nesto sto ljudi koji prate ovaj forum sigurno znaju. To sto ih mi koristimo nema nikakvog uticaja na nase musterije jer one moraju doci direktno u prodavnicu, bar za sada. Ako neko i moze da kupi nesto, ovim programom se dobija procenat od prodavca, a kupac nije ni u jednom trenutku ostecen.
Sto se tice prica o "sklopljenim ugovorima sa velikim igracima", pogledajte kako nam je u susret izasao jedan od najvecih svetskih on-line farmacija - UniversalDrugstore na http://serbia.universaldrugstore.com.
Ugovori sa velikim igracima omogucice nam nesmetanu kupovinu i transport direktno na adresu u Srbiji

syddh >
Tacno, posrednik u kupovini i transportu, a za Vase ime i za Vas racun. Tako je to definisano u racunovodjstvu

Lavica1 >
Samo je pitanje dana kada cemo poceti da prodajemo preko sajta

abishai >
Dodjite i ako imate karticu, zasto da rizikujete ostavljajuci broj na net-u. e-ducan Vam garantuje da Vam carinici nece "dignuti" robu.
Sto se tice svih tipova garancija i pravila isporuke i vracanja novca, pogledajte nas sajt.

Picard >
Nasa provizija (od koje nam se odbijaju i svi propratni troskovi) je u ovih 10 ili 20%. Da li stvarno mislite da je 3.8$ za dvd sa Amazona koji kosta 38$ mnogo?
Sto se tice transporta, imate i npr DHL koji se hvali sa 100 eura za 10kg (BOX varijanta).
Pozovite ponovo prodavnicu da Vam utvrde troskove, sa i bez carine.

Dylan Dog >
Mogu

Toliko za sada. Ako Vas interesuje mozemo Vam objasniti kako napraviti najbolju kupovinu do vrednosti koja se ne carini. Takodje imamo i spisak sajtova na kojim ne treba kupovati.
__________________
Bulevar despota Stefana 11
11000 Beograd
Tel: 011/324-1646
www.e-ducan.com
 
Odgovor na temu

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.yubc.net.



+87 Profil

icon Re: E-ducan: kako funkcioniše, naručivanje i dostupnost28.03.2006. u 23:00 - pre 219 meseci
pitanje:
Da li moze preko Educana da se kupi proizvod preko Ebaya?
 
Odgovor na temu

e-ducan
Global Store
Beograd

Član broj: 72177
Poruke: 49
217.24.18.*

Sajt: www.e-ducan.com


Profil

icon Re: E-ducan: kako funkcioniše, naručivanje i dostupnost04.04.2006. u 11:37 - pre 219 meseci
Naravno da moze.
__________________
Bulevar despota Stefana 11
11000 Beograd
Tel: 011/324-1646
www.e-ducan.com
 
Odgovor na temu

David Reven
Samostalni umetnik
Beograd

Član broj: 43778
Poruke: 115
194.106.174.*



+2 Profil

icon Re: E-ducan: kako funkcioniše, naručivanje i dostupnost14.11.2006. u 20:21 - pre 212 meseci
Kada sam jednom prilikom pokusao da preko E ducana narucim odlicnu tastauru DiNovo od logitecha, ispade da je ona skuplja kod njih i da moram da je cekam 14 dana, dok je mogu jeftinije kupiti odmah kod naseg dobro poznatog dilera u Beogradu - i to odmah, bez cekanja.
Razlika je oko 10 EURa!!!!

Ali onaj dosadni tipe se nikako ne skida sa EKRANA PA CE LJUDI JOS I POVEROVATI KAKO JE KOD NJIH JEFTINIJE.
Do what must be done Lord Vader.
Do not hesitate, show no mercy!
 
Odgovor na temu

e-ducan
Global Store
Beograd

Član broj: 72177
Poruke: 49
217.24.18.*

Sajt: www.e-ducan.com


Profil

icon Re: E-ducan: kako funkcioniše, naručivanje i dostupnost15.11.2006. u 09:11 - pre 212 meseci
@David Raven,

e-ducan je nastao kao potreba i resenje za kupovinu predmeta koji nisu dostupni nasem trzistu ili predmeta koji su izuzetno skupi jer se lokalni dileri enormno ugradjuju. Takodje se nabavljaju i stvari za koje se moze potvrditi izuzetno visi kvalitet u odnosu na lokalno ponudjene artikle. Nama nije cilj da se takmicimo sa lokalnim dilerima jer je to i nemoguce. U krajnjem slucaju mi nemamo lagere proizvoda, magacine, tu smo da se nabavi specifican proizvod i to po zahtevu.

Pozdrav
__________________
Bulevar despota Stefana 11
11000 Beograd
Tel: 011/324-1646
www.e-ducan.com
 
Odgovor na temu

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
217.26.75.*



Profil

icon Re: E-ducan: kako funkcioniše, naručivanje i dostupnost15.11.2006. u 19:32 - pre 212 meseci
A vi se ne ugradjujete ekstremno ? :D:D:D

[honda]
 
Odgovor na temu

e-ducan
Global Store
Beograd

Član broj: 72177
Poruke: 49
217.24.18.*

Sajt: www.e-ducan.com


Profil

icon Re: E-ducan: kako funkcioniše, naručivanje i dostupnost16.11.2006. u 09:48 - pre 212 meseci
@guru,

Molimo Vas da proverite kolika je prosecna marza na nasem trzistu, probajte da pronadjete nabavne cene vecih dobavljaca, pa da onda uporedimo to sa 20% provizije na cenu proizvoda sa sajta sa kog narucujete (transport sa sajta, transport do Beograda itd. se naplacije po ceni kostanja). Ne mozete da ocekujete da firma moze da radi sa 1% provizije ili kao sto verovatno vecina ocekuje da neka firma bude dobrotvorna organizacija.

Pozdrav
__________________
Bulevar despota Stefana 11
11000 Beograd
Tel: 011/324-1646
www.e-ducan.com
 
Odgovor na temu

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
217.26.75.*



Profil

icon Re: E-ducan: kako funkcioniše, naručivanje i dostupnost18.11.2006. u 19:10 - pre 212 meseci
Ne, uopshte nije stvar u tome koliko vi imate "zvanichnu" marzu, vec koliko stvarno zaradjujete. Vi za svaki komad narucheni naplacujete ogromne carinske takse, shpediterske usluge i gomilu raznih dazbina, koje jesu takve po zakonu. Da li je to stvarno tako u praksi ? S obzirom da znam puno ljudi koji su chekali po mesec i vishe na neku robu kod vas, shto treba da stigne za 5-15 dana, rekao bih da vi vecinu tih dazbina naplatite, ali one odu u vash dzep, jer shta vas sprechava da vam roba bude poslata u velikom paketu na koju cete platiti dazbine "na gomili", a ovamo naplatite to isto za svaki komad robe ? Naravno vi cete reci da to nije tako, ali 90% robe prolazi sa jedinim troshkom koji iznosi 65 dinara, bez ikakvih carinskih troshkova, carina se inache vrlo lako zaobilazi na sve do 100$ (shto je vecina narudzbina), ako ne, vrlo lako se namesti da bude placena 2-3x manje. Shta vas sprechava da sve to radite, a ostatak para (koji je ogroman) uzmete sebi u dzep ? Ja o tome pricham, ali naravno vashe je pravo da radite takve stvari ljudima koji se uopshte ne razumeju i misle da su napravili odlichan posao..

Ovo sve ne govorim napamet, dnevno mi stizu paketi vrednosti 20-500$ i tachno znam kako to sve funkcionishe...

[honda]
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: E-ducan: kako funkcioniše, naručivanje i dostupnost18.11.2006. u 20:17 - pre 212 meseci
Iako su me ljudi vise puta kritikovali sto "branim e-ducan" moram opet da se javim, jer ne branim e-ducan, vec istinu.

Citat:
guru: Shta vas sprechava da sve to radite, a ostatak para (koji je ogroman) uzmete sebi u dzep ?

Sprecavaju ih dokumenta, zvanicna, izradjena na zvanicnim obrascima, sa zvanicnim pecatima i potpisima, koja kupac dobija uz posiljku.

Ako je tako kao sto kazes, zasto bi se onda trudili da pojedinom kupcu zdruzuju 2 paketa, da bi mu troskovi bili manji?

Da se ceka, ceka se, nekad 1 sat, nekad 2 nedelje, jer nije nikakava tajna da se roba dovozi po kargo principu i treba da se napuni kontejner ili sta vec.

Moja roba je pazljivo zapakovana, recimo u fabricku kutiju namenjenu SAD trzistu, zatim u drugu kutiju, namenjenu slanju postom u okviru SAD, zatim se vise takvih artikala stavi u Amazon kutiju, na koju je zalepljen koverat sa specifikacijom i mojom adresom. Nemoj biti naivan, sve je to vec razradjeno, bas da bi se sprecilo to sto ti pricas, i jednostavno nije moguce. Dobijem "kilo"papira od carine, svaki artikal precizno specificiran na njihovim obrascima itd.

E, ima jedna druga firma, koja radi nalik na ovo sto ti kazes, ali ni to nije tajna, to se zna da se tako radi. Porucim nesto od firme Conrad preko njih. Oni to dovezu, plate carinu i PDV(?) pausalno, po spisku robe, NIJE SE JOS DESILO DA JE NA BILO KOJOJ KUTIJICI BILO VIDNO DA JE CARINIK PREGLEDAO - sve stize fabricki zapecaceno, verovatno po najvisoj tarifi, jer je to jedini nacin koji je drzava spremna da prihvati da ti ne otvara kutije, dodadu marzu, troskove prevoza i isporuce mi robu, prakticno bez ijednog dokumenta, razumes? Verovanto za ceo kamion robe imaju jedan dokument.

Nije mi jasno zasto davite ljude bez veze. Kad vas pitam za alternativu za konkretan artikal, onda pocnete "Pa, nisam mislio na Amazon nego na ebay, pa sta ce ti to" i slicne stosove. Ako mozete - ponudite ljudima bolju i jeftiniju uslugu, ako ne mozete, cutite i pustite ih da normalno rade. Vec sam ranije navodio konkretne primere artikla koji se slucajno mogao nabaviti i preko ebay-a (prodavac je bio slucajno spreman da posalje ovamo) i preko e-ducana i izaslo je skoro u paru isto. Sta kazes na to?

Citat:
(transport sa sajta, transport do Beograda itd. se naplacije po ceni kostanja)

Ovo je tacno. A drzava - vidi cuda - posle naplacuje dazbine na sve zajedno!

Citat:
carina se inache vrlo lako zaobilazi na sve do 100$

"Zaobilazi"? Kako to mislis? Po kom je to zakonu?

Citat:
Ovo sve ne govorim napamet, dnevno mi stizu paketi vrednosti 20-500$ i tachno znam kako to sve funkcionishe...

Daj adresu tvoje firme, telefon, adresu sajta, pa cu kupovati preko tebe, sto da ne. Konkurencija je majka napretka. Ali, ovo do sad nije bila konkurencija, nego neargumentovano vredjanje.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

e-ducan
Global Store
Beograd

Član broj: 72177
Poruke: 49
217.24.18.*

Sajt: www.e-ducan.com


Profil

icon Re: E-ducan: kako funkcioniše, naručivanje i dostupnost22.11.2006. u 09:16 - pre 211 meseci
@guru,

naravno da jednoj firmi krajnji kupac ili korisnik ne moze da veruje kad je zarada u pitanju i ne pada nam na pamet da svakog od vas ubedjujemo u to. Da to jeste nasa jedina zarada, istina je, i u to su se uverili i brojni kupci koji su ispitali svaki dinar koji su platili, pocevsi od nase marze pa do carinskih taksi. Tako da mi, stvarno, zaradjujemo 20% od cene proizvoda na sajtu. Nasa politika cena je potpuno transparentna, kako za krajnjeg kupca tako i za carinu. Mi ne zaradjujemo nista vise od toga, cak smo po poslednjim analizama i u malom minusu kada je transport u pitanju. Gde u Srbiji i okruzenju imate transport od 5 $/kg?

Moramo da napomenemo da od trenutka kada roba krene iz naseg sabirnog centra, sto je na svakih 14 dana (i tezimo da i to smanjimo), prelazi u ruke spedicije koja je zaduzena za postupak uvoza i dostavu na kucnu adresu. Sa carinom i dalje vodimo rat u pogledu taksi ali morate da shvatite da to nije tako lako i pitanje kada i da li ce se resiti. Takodje i sa spedicijom neprestano pokusavamo da nadjemo model kako bi krajnjem kupcu bilo povoljnije. Zato smo osmislili liste cekanja gde se kupcima umanjuju postojece takse i sve pratece dazbine.

Pa ako mislite da "postoji deo novca koji ide nama u dzep", zasto bi smislili nesto od cega nam nece ostati ni dinar? Imamo mi jos takvih akcija.


__________________
Bulevar despota Stefana 11
11000 Beograd
Tel: 011/324-1646
www.e-ducan.com
 
Odgovor na temu

e-ducan
Global Store
Beograd

Član broj: 72177
Poruke: 49
217.24.18.*

Sajt: www.e-ducan.com


Profil

icon Re: E-ducan: kako funkcioniše, naručivanje i dostupnost22.11.2006. u 09:38 - pre 211 meseci
@guru,

inace Vas molimo da se prvo dobro informisete pre nego napadnete bilo koju firmu ili pojedinca. Forumi bi trebalo da su primarno namenjeni informisanju ljudi, a ne napadanju drugih bez validnih argumenata. Probacemo da odgovorimo na neke od Vasih zamerki.

Ako kupujete ili prodajete preko Interneta onda dobro znate da postoji odredjeno vreme dostave na neku adresu, kao i "delay" u razlicitim slucajevima, kao i mnogo drugih parametara. Mi smo posrednik, u ovom slucaju isto kupac, samo u Vase ime, i ne mozemo da uticemo na sajtove da isporuce robu bas kad Vi to zelite. Ali nasi kupci su pravovremeno obavesteni o tome. Desava se da na Amazonu treba da se ceka i po vise od 3 meseca za jednu knjigu. Mi jasno navodimo pravilo: 14 dana od kompletiranja Vase posiljke u nasem sabirnom centru.

Drugo, ako roba stize kargom i svaki pojedinacni paket je imenovan na krajnjeg kupca, bilo to fizicko ili pravno lice, onda se dazbine ne placaju "na gomili" vec svako placa svoje i ne znamo o kojih 65 dinara govorite i kakav vid transporta i uvozne procedure je u pitanju.

Trece, a mozda je trebalo da bude i prvo, kazete:

Citat:
@guru: carina se inache vrlo lako zaobilazi na sve do 100$ (shto je vecina narudzbina), ako ne, vrlo lako se namesti da bude placena 2-3x manje


O cemu Vi pricate, kakvo zaobilazenje, kakvo namestanje? Mi carini dostavljamo u paru tacne i detaljne fakture tako da oni vise dana unapred znaju sta dolazi i mogu za to da se pripreme. Voleli bi da, posto tvrdite da se to tako zavrsava, navedete firme ili pojedince koji funkcionisu na taj nacin. Ako to ne uradite imamo apsolutno pravo da dovedemo u pitanje sve vase zamerke (jer ne mozemo da ih nazovemo argumentima).
__________________
Bulevar despota Stefana 11
11000 Beograd
Tel: 011/324-1646
www.e-ducan.com
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7173 Profil

icon Re: E-ducan: kako funkcioniše, naručivanje i dostupnost22.11.2006. u 10:13 - pre 211 meseci
Citat:

Ovo sve ne govorim napamet, dnevno mi stizu paketi vrednosti 20-500$ i tachno znam kako to sve funkcionishe...


To tako funkcionise za fizicka lica - i to samo nekad (dakle, ne mozes garantovati da carina nece otvoriti tvoj paket).

Firme (kao sto je e-ducan) moraju da postuju uvoznu proceduru, da idu preko spedicije i svi njihovi paketi podlazu placanju troskova spedicije i carinjenja - i pretpostavljam da krajnji kupac za sve troskove dobije papire i racune.

Sakrivanje vrednosti robe je ilegalno, to je carinski prekrsaj - i stvarno ne vidim razlog da neka firma koja se bavi uvozom to radi, osim ako sami sebi ne zele da naprave problem sa drzavom.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: E-ducan: kako funkcioniše, naručivanje i dostupnost22.11.2006. u 15:31 - pre 211 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: i pretpostavljam da krajnji kupac za sve troskove dobije papire i racune.

Kad porucim robu kod e-ducana, dobijem racun, sa peciznom specifikacijom robe, marzom i troskovima do stizanja na Bgd. aerodrom. Kad paket stigne, dobijem uz njega opet racun, pa racun od spedicije i one carinske papire, o carinjenju, u kojima je svaka stavka posebno nabrojana. Od carine dobije recimo 2 lista, 1/2 i 2/2, dakle nema ni govora o nekom "coporativnom" carinjenju. Svi dokumenti su opremljeni pecatima i potpisima.

Cak i ako se gleda prakticno, mehanicki, paketi su takvi da je vise nego jasno da to nije pakovano u Beogradu, vec u Americi. Na njima su tragovi, normalni za uobicajeni transport - tu i tamo malo karton ugnjecen i slicno - nista strasno, ali dokazuje da je kutija zaista obavila dug put. Tu je i americka ambalaza - lepljive trake, plasticni mehurici raznih oblika i velicina - pa nikome se ne bi isplatilo da tu ambalazu dovlaci u Beograd i onda u nju ovde pakuje moju robu, da bi tako obavio nekakav kolektivni carinski pregled. Dalje, imao sam jednu poziciju u paketu, sastavljenu od 15-tak malih, jednakih komada, koji su bili pakovani u one plasticne mehurice u grupice po 3 - 4 komada, jer su osetljivi i teski. Na tim grupicama nije bilo mojih podataka. Znaci, sad stigne pun kontejner robe, kolektivno, i neko iz e-ducana mora da prevrne celu gomilu i trazi one moje grupice tih komadica? Pa to je pakao!

Nedavno se podesilo da su mi istog dana stigla dva paketa, jer je jedan mnogo kasnio, zbog nekih mojih posebnih zahteva, pa ga je drugi sustigao. Zasto e-ducan ne bi strpao svu moju "kolektivno carinjenu robu" u jednu kutiju, kad bi radio kako se ovde implicira?

Ponovo naglasavam - postoji firma u Beogradu koja radi tako - kolektivno carinjenje, ali se sigurno i tamo placaju sve dazbine, jer je konacna cena robe u Bgd. skoro 2x veca od cene ovde, a ta firma isto tako ne uzima neku ogromnu marzu vec lavovski deo otpada na carinu i PDV. Oni to mogu da rade, jer se radi o ujednacenijoj robi, koja se kupuje kod nekog tamo velikoprodavca u Nemackoj i dovozi se direktno ovamo, verovatno kamionom i nije se ni jednom dogodilo da mi je neka kutijica otvorena na carini, niti oblepljena lepljivom trakom sa carine i slicno. Verovatno je sva moja i roba ostalih kupaca na jednom ogromnom spisku, carinik taj spisak obradi za 5 minuta i kamion ide dalje. Nema pojedinacnih paketa, robu dobijes kao da si je kupio u "prodavnici iza ugla". Ovaj nacin lici na ono sto e-ducan radi da bi ljudima smanjio troskove, udruzivanje kupaca, ali uz njihovo znanje i saglasnost.

E-ducan mi je kupio jednu komponentu za PC, na ebay, u Engleskoj. Da je ta komponenta dosla direktno ovamo, imao bih isti trosak kao i za veliki paket. Oni su mi predlozili, i ja prihvatio, da tu komponentu iz Engleske prodavac posalje u Ameriku, najjeftinijim transportom, u sabirni centar e-ducana, pa da se tamo spoji sa nekom drugom mojom robom i tako sam aerodromske, spediterske i troskove carinjenja (ne carinu, nego ono "za ruke") platio samo jednom umesto dva puta! Mislim da se iz tog primera moze videti da je ljudima u e-ducanu stalo do kupaca i da se ponasaju profesionalno - zaradjuju radom a ne muckama.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: E-ducan: kako funkcioniše, naručivanje i dostupnost24.11.2006. u 13:28 - pre 211 meseci
Citat:
guru: Ovo sve ne govorim napamet, dnevno mi stizu paketi vrednosti 20-500$ i tachno znam kako to sve funkcionishe...


http://www.elitemadzone.org/p1370398

Citat:
Meni je UPS-om iz SAD paketic stigao za 3 dana -vrednost je bila zajedno sa postarinom oko 230 dolara a ja sam morao da ovde olatim carinu ,spediterske usluge,pdv i razne stavke jos nesto vise od 100 evra!!!!!


Eto, troskovi su stvarni, nije ih izmislio e-ducan ili Monselektronic ili bilo ko drugi.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bebana

Član broj: 118906
Poruke: 16
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: E-ducan: kako funkcioniše, naručivanje i dostupnost27.11.2006. u 00:11 - pre 211 meseci
@guru

moram ovako jer mi ne da da pustim pp, ili mail. Interesuje me da li mogu preko tebe da narucujem preko eBya (samo da placam uz tvoju proviziju). Za sada samo ovoliko da ne sirim temu ovde. Pusti mi na pp tvoj mail pa da se dogovorimo ako je moguca neka kombinacija.
 
Odgovor na temu

bebana

Član broj: 118906
Poruke: 16
212.200.178.*



Profil

icon Re: E-ducan: kako funkcioniše, naručivanje i dostupnost12.01.2007. u 22:11 - pre 210 meseci
Citat:
tdjokic: Kad porucim robu kod e-ducana, dobijem racun, sa peciznom specifikacijom robe, marzom i troskovima do stizanja na Bgd. aerodrom. Kad paket stigne, dobijem uz njega opet racun, pa racun od spedicije i one carinske papire, o carinjenju, u kojima je svaka stavka posebno nabrojana. Od carine dobije recimo 2 lista, 1/2 i 2/2, dakle nema ni govora o nekom "coporativnom" carinjenju. Svi dokumenti su opremljeni pecatima i potpisima.

Cak i ako se gleda prakticno, mehanicki, paketi su takvi da je vise nego jasno da to nije pakovano u Beogradu, vec u Americi. Na njima su tragovi, normalni za uobicajeni transport - tu i tamo malo karton ugnjecen i slicno - nista strasno, ali dokazuje da je kutija zaista obavila dug put. Tu je i americka ambalaza - lepljive trake, plasticni mehurici raznih oblika i velicina - pa nikome se ne bi isplatilo da tu ambalazu dovlaci u Beograd i onda u nju ovde pakuje moju robu, da bi tako obavio nekakav kolektivni carinski pregled. Dalje, imao sam jednu poziciju u paketu, sastavljenu od 15-tak malih, jednakih komada, koji su bili pakovani u one plasticne mehurice u grupice po 3 - 4 komada, jer su osetljivi i teski. Na tim grupicama nije bilo mojih podataka. Znaci, sad stigne pun kontejner robe, kolektivno, i neko iz e-ducana mora da prevrne celu gomilu i trazi one moje grupice tih komadica? Pa to je pakao!

Nedavno se podesilo da su mi istog dana stigla dva paketa, jer je jedan mnogo kasnio, zbog nekih mojih posebnih zahteva, pa ga je drugi sustigao. Zasto e-ducan ne bi strpao svu moju "kolektivno carinjenu robu" u jednu kutiju, kad bi radio kako se ovde implicira?

Ponovo naglasavam - postoji firma u Beogradu koja radi tako - kolektivno carinjenje, ali se sigurno i tamo placaju sve dazbine, jer je konacna cena robe u Bgd. skoro 2x veca od cene ovde, a ta firma isto tako ne uzima neku ogromnu marzu vec lavovski deo otpada na carinu i PDV. Oni to mogu da rade, jer se radi o ujednacenijoj robi, koja se kupuje kod nekog tamo velikoprodavca u Nemackoj i dovozi se direktno ovamo, verovatno kamionom i nije se ni jednom dogodilo da mi je neka kutijica otvorena na carini, niti oblepljena lepljivom trakom sa carine i slicno. Verovatno je sva moja i roba ostalih kupaca na jednom ogromnom spisku, carinik taj spisak obradi za 5 minuta i kamion ide dalje. Nema pojedinacnih paketa, robu dobijes kao da si je kupio u "prodavnici iza ugla". Ovaj nacin lici na ono sto e-ducan radi da bi ljudima smanjio troskove, udruzivanje kupaca, ali uz njihovo znanje i saglasnost.

E-ducan mi je kupio jednu komponentu za PC, na ebay, u Engleskoj. Da je ta komponenta dosla direktno ovamo, imao bih isti trosak kao i za veliki paket. Oni su mi predlozili, i ja prihvatio, da tu komponentu iz Engleske prodavac posalje u Ameriku, najjeftinijim transportom, u sabirni centar e-ducana, pa da se tamo spoji sa nekom drugom mojom robom i tako sam aerodromske, spediterske i troskove carinjenja (ne carinu, nego ono "za ruke") platio samo jednom umesto dva puta! Mislim da se iz tog primera moze videti da je ljudima u e-ducanu stalo do kupaca i da se ponasaju profesionalno - zaradjuju radom a ne muckama.



Nemamo svi ista iskustva. Moje nije ni upola tako lepo.
1. Nemam pojma sta sam platio. Od racuna sam video samo blok racune sa iznosom bez ikakve specifikacije.
2. 2 puta sam doplacivao a ni sam ne znam sta, da ironija bude veca jedva da i oni znaju. Prvi put navodno zbog neke greske i racunu i to ne male ~2000din (bas me interesuje da su pogresili pa trebali da mi vrate 2000 da li bi me zvali da mi vrate, verujem da bi) a drugi put zog toga sto nesto ovo-ono (od prilike je tako izgledalo objasnjenje) oko 4000din vise nego sto je bilo ocekivana suma kada su pi pravili okvirni proracun. Ne bi mi bilo zao ni sto sam toliko dao samo da sam znao za sta. A ne ovako, prave budalu od mene, daj ti pare a sta te briga za sta, jednostavno treba nam.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: E-ducan: kako funkcioniše, naručivanje i dostupnost13.01.2007. u 05:07 - pre 210 meseci
Citat:
bebana: Nemamo svi ista iskustva. Moje nije ni upola tako lepo.
1. Nemam pojma sta sam platio. Od racuna sam video samo blok racune sa iznosom bez ikakve specifikacije.
2. 2 puta sam doplacivao a ni sam ne znam sta, da ironija bude veca jedva da i oni znaju. Prvi put navodno zbog neke greske i racunu i to ne male ~2000din (bas me interesuje da su pogresili pa trebali da mi vrate 2000 da li bi me zvali da mi vrate, verujem da bi) a drugi put zog toga sto nesto ovo-ono (od prilike je tako izgledalo objasnjenje) oko 4000din vise nego sto je bilo ocekivana suma kada su pi pravili okvirni proracun. Ne bi mi bilo zao ni sto sam toliko dao samo da sam znao za sta. A ne ovako, prave budalu od mene, daj ti pare a sta te briga za sta, jednostavno treba nam.
Ne razumem - dao si pare, a oni tebi nisu dali kompletan racun? Kako je to moguce? Ja kod njih kupujem redovno i UVEK, ali bas UVEK dobijem uredan racun, gde je navedena svaka pojedina pozicija po nazivu i ceni. Prosto se pitam - da li pricamo o istom e-ducanu? Da se ne radi o nekoj slicnoj firmi? Zasto bi prema tebi imali drugaciji postupak nego prema meni? Ja sam za njih saznao ovde na ES-u, tamo nikoga licno ne poznajem i ne mogu ni da pretpostavim o cemu se radi.

Prilazem sliku originalnog racuna. Ima jos jedan list, jer na ovaj nije mogao da stane datum, mesto i potpis / pecat ugovornih strana, ali na ovom prvom je sustina oko koje diskutujemo.


Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bebana

Član broj: 118906
Poruke: 16
212.200.178.*



Profil

icon Re: E-ducan: kako funkcioniše, naručivanje i dostupnost13.01.2007. u 15:27 - pre 210 meseci
DA, da to je taj e-ducan. I ja sam saznao za njih ovde. A ovakav racun prvi put vidim. Meni samo kazu cifru a ja sam razmisljam za sta sam sada platio. A i ja sam im trazio nesto tako da mi daju da bi znao sta sam to sve platio, ali nisam dobio. :(
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: E-ducan: kako funkcioniše, naručivanje i dostupnost14.01.2007. u 00:17 - pre 210 meseci
Citat:
bebana: DA, da to je taj e-ducan. I ja sam saznao za njih ovde. A ovakav racun prvi put vidim. Meni samo kazu cifru a ja sam razmisljam za sta sam sada platio. A i ja sam im trazio nesto tako da mi daju da bi znao sta sam to sve platio, ali nisam dobio. :(
Veoma cudno. Sta vise - covek koji razvozi robu po kucama je sa sobom imao vise dokumenata, od vise kupaca, bas je rekao: "Cekaj da nadjem vas racun" pa je ipak zaboravio jos jedan i video sam da je i taj slican kao moj. Posle se onaj vratio po racun.

Osim toga, ovo je prvi racun, koji se dobije kad se roba poruci. Kasnija dokumentacija se stalno drzi tog racuna - na paketu dodje zalepljen isti takav, carinska deklaracija citira sve te pozicije i za svaku napise detaljanu specifikaciju i slicno. Potpuno transparentan i legalan postupak. A sto se tice provizije od 20% na cenu sa sajta, pa ja bih to dao bilo kome ko bi mi doneo robu, pocev od rodjenog brata. To nije veliki trosak, nego ono kasnije - carina, PDV, i jos neke takse i dodaci, to upropasti stvar bas posteno. Kao sto rekoh - vise puta sam kupovao, u razmaku od godinu dana, i uvek dobijem ovakav racun, odnosno kasnije dokumentaciju sa carinjenja i dostave.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: E-ducan: kako funkcioniše, naručivanje i dostupnost

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 37771 | Odgovora: 73 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.