Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pristupanje XP-u sa LAN-a?

[es] :: Windows mreže :: pristupanje XP-u sa LAN-a?

[ Pregleda: 1824 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mrki
radnik
Sombor

Član broj: 1050
Poruke: 580
*.ptt.yu.

Jabber: mrki@elitesecurity.org
ICQ: 58816584


Profil

icon pristupanje XP-u sa LAN-a?07.12.2004. u 16:30 - pre 235 meseci
Ubise me ova podesavanja na radnim stanicama sa XP...mreza je p-t-p sve radne stanice na LAN-u se loguju sa username:korisnik bez passworda...na novim masinama su kreirani limited account (ovo ne predstavlja problem!), mrzne su instalirane, stanice prikljucene fizicki na postojecu mrezu, znaci sve radi besprekorno...ali problem je taj sto ne mogu kao user KORISNIK sa bilo koje radne stanice na LAN -u pristupiti radnim stanicama na kojma je instaliran XP i ako sam na njima takodje prijavljen kao KORISNIK. Znam zbog cega se to desava ali ne znam kako da resim problem...odnosno za one koji znaju: kako da definisem privilegije za korisnika KORISNIK na lokalnoj masini tako da se moze pristupiti sharovanim resursima na lokalnom disku - radnoj stanici sa XP sa bilo kog segmenta mreze. Dakle gde se dodaju novi korisnici kojima treba da se dozvoli pristup lokalnim resursima se mreznih segmenata...ja ustvari samo treba da kazem: dozvoli svim korisnicima KORISNIK da se loguju na lokalni disk...ali kako?
Nekad sam bio mlad ;)
 
Odgovor na temu

mrki
radnik
Sombor

Član broj: 1050
Poruke: 580
*.ptt.yu.

Jabber: mrki@elitesecurity.org
ICQ: 58816584


Profil

icon Re: pristupanje XP-u sa LAN-a?08.12.2004. u 08:33 - pre 235 meseci
Kad bolje pogledam ova poruka prilicno zbunjuje...ajde da pokusam na ovaj nacin objasniti sta mi treba:

logon As korisnik ................ log on As korisnik
XP-------------------------------win98

Obe stanice se vide na mrezi ili ti u network neighborhood. Kad pokusam da pristupim sa XP na win98 sve je u redu ali kada pokusam sa win98 da otvorim //Bt216 (ime radne stanice pod XP-om) iskace mi prozor sa porukom: nije dozvoljen pristup, obratite se administratoru ove radne stanice i bla, bla...Znaci zelim da dozvilim pristup radnoj stanici win98 koja je prijavljena na mrezi kao KORISNIK prema radnoj stanici na kojoj je XP.

Jos jedna stvar:

logon As korisnik ..................... log on As korisnik
XP--------------------------------win 2000 advanced

Dakle kad istu stvar pokusam sa 2000-rke iskoci prozor za unos usera i password ukucam KORISNIK i otvorim //Bt216 bez problema.

Dakle problem je taj sto je prema XP -u potrebna autentifikacija KORISNIKA. E kako sad ovo da sredim.

Cini mi se da je ovaj tekst izgledniji odnosno razumliviji u odnosu na onu prvu poruku, tako da...postujte...cekam odgovor :)

Nekad sam bio mlad ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: pristupanje XP-u sa LAN-a?

[ Pregleda: 1824 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.