Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

windows software pod linuxom

[es] :: Linux :: windows software pod linuxom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4428 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

j0hnd0e
John Doe
Wien

Član broj: 38262
Poruke: 27
*.pfeilheim.sth.ac.at.



Profil

icon windows software pod linuxom06.12.2004. u 22:47 - pre 236 meseci
Namjeravam da predjem na Linux, naime uvijek sam koristio Linux, ali samo kao alternativni sistem (tj. jednom sedmicno/mjesecno), zbog toga sto je software na kojem sam najvise radio iskljucivo pod Windows-om.
U zadnje vrijeme sam nesto citao da je windows aplikacije moguce instalirati bez problema i pokretati ih pod linuxom, npr. pomocu CrossOverOffice, Wine itd. Citao sam da su neki uspjeli cak instalirati HalfLife 2 i igrati se. Mislim prvenstveno da se sve instalira pod Linuxom, a ne da se mora imati pored Windows instaliran.

E sad da li to neko od vas uveliko primjenjuje, koliko je to stabilno. Mene iskljucivo zanimaju sljedece windows aplikacije:
- adobe photoshop 7+
- adobe illustrator 10+
- adobe premiere cs / pro 1.5
- Cool Edit Pro 2 / Adobe Audition 1.5
- Cubase SX 2.3
- iShell 4, PTGui

Verzije sam napisao iskljucivo zato sto na nekim starijim verzijama sve radi, a na novijim nece ni da se pokrene. Ne zanimaju me alternative ovih programa pod Linux, jer sto jest jest, dostojne alternative ne postoje.

Eto pisite, ako je nekom poslo za rukom pokrenuti neke od ovih aplikacija ili mozda neke zahtjevne igrice i sl. ma znate vec.


# J0hn D0e
> Suicide is a permanent solution to a temporary problem.
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: windows software pod linuxom06.12.2004. u 23:01 - pre 236 meseci
mogu da ti kazem jedino za Cubase koji je meni proradio, ko zna kako (pod Crossoverom) ali jako slavo, toliko slabo da se ne isplati koristiti ga...inace nisam probao vst instrumente pod linuxom, ali verujem da bi tu tek bila katastrofa....
 
Odgovor na temu

#Ninja#
Tuzla

Član broj: 28925
Poruke: 259
*.as54.tz.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: windows software pod linuxom07.12.2004. u 01:06 - pre 236 meseci
Znam da ne želiš ovo čuti, ali postoji dostojna (ne ravna, ali dostojna) alternativa. Npr. GIMP 2 nije moćan kao Photoshop, ali ne vjerujem da si toliki profesionalac da se koristiš svim mogućim resursima Photoshopa.
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: windows software pod linuxom07.12.2004. u 01:09 - pre 236 meseci
opet ako cova kombinuje sve te programe koliko god Gimp bio blizu PH7 (a jeste za neku normalnu upotrebu) ne postoje ostali programi....
ako imas zivaca imas wine pa se igraj :)
mada bi bas volio da viim kako radi photoshop 7 pod wine-om sa nekim fajlom od 100MB


 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
*.tor.istop.com.



Profil

icon Re: windows software pod linuxom07.12.2004. u 02:30 - pre 236 meseci
Kako god da se te aplikacije pokrenu, neki gubitak performansi ce da postoji i brzina kojom se izvrsavaju nece bit ekvivalentna onome sto se postize kad to radi na Windows, a na tom istom hardveru. Ili ces pogubiti neke funkcije, sto nije frka sve dok ti bas to ne treba. Neke aplikacije sa te liste (Premiere, naprimjer) meni bas lice na stvari u kojima boli kad brzina izvrsavanja padne.

Sa tako velikom listom (ozbiljnih) aplikacija za koju jednostavno ne pristajes na OSS ekvivalente (postujem, samo konstatujem), veliko je pitanje zasto razmisljas o Linux-u kao platformi? Spas od virusa u poredjenju sa akanjem da sve to proradi i gubitkom performansi? Iskreno receno ne znam da li se isplati. Da se radi o jednoj ili dvije aplikacije u kojima ne visis 24/7, pa hajde... Neka igra koju mnogo volis, IE 6 ako si Web designer, to su domeni u kojima vecina Linux korisnika razresava nedostatak OSS rijesenja kad razmislja o masini koja iskljucivo radi pod Linux-om. Mozda da iskopas kakvu staru masinu, prebacis mail, internet i ostale mrezne vratolomije na nju, a pod Linuxom, a ove aplikacije nastavis da vozis na Windows?

Sad kad rekoh sto rekoh, a na Linux forumu ... /me ducks i cekam da pocnu flase vitriola da lete u mom pravcu.

P.S. Stranica kako da se pokrene Photoshop 7.0 pod Wine (a i sto ne radi) je ovdje. Prosvrljaj po tom sajtu, ima krs aplikacija koje mogu da se pokrenu pod Wine.

[Ovu poruku je menjao Apatrid dana 07.12.2004. u 03:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: windows software pod linuxom07.12.2004. u 02:37 - pre 236 meseci
Programi se pod wine-om se (po mom iskustvu) izvode 2-10 puta sporije nego pod win. Najveci bottleneck pri tome je vrlo, vrlo, vrlo neoptimizirani memory manager, uglavnom zbog velike razlike u samom dizajnu dvaju platformi.

wine je OK za neke male programe, ali za Photoshop i sl. mastodonte bas i ne :\
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.et.tudelft.nl.

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: windows software pod linuxom07.12.2004. u 09:21 - pre 236 meseci
Citat:
(postujem, samo konstatujem), veliko je pitanje zasto razmisljas o Linux-u kao platformi? Spas od virusa u poredjenju sa akanjem da sve to proradi i gubitkom performansi? Iskreno receno ne znam da li se isplati. Da se radi o jednoj ili dvije aplikacije
Može lepo da instalira VMWare i da sve radi kako treba. Kad je dao sve te silne pare na Photoshop i ostale stvari može i još malo da se pruži i da ima lepo virtuelnu win mašinu koju može da rebootuje u par sekundi kad se win (virtuelno) zaglavi. VMWare ima i demo verziju koja radi mesec dana pa može i da ga isproba pre negoli ga kupi.

f
 
Odgovor na temu

j0hnd0e
John Doe
Wien

Član broj: 38262
Poruke: 27
*.pfeilheim.sth.ac.at.



Profil

icon Re: windows software pod linuxom07.12.2004. u 10:21 - pre 236 meseci
@ Apatrid - Zasto linux? Pa ima vise razloga, nisam neki freek ali prvenstveno jer je free, source code se moze mijenjati, upravljati bootanjem itd itd., a ne kao windows kako ti prodaju tako je. Najvjerovatnije da cu i uraditi kao sto ti kazes. Napraviti dual boot, na windowsu samo ove aplikacije, a pod linuxom sve ostalo ;)). Tako je dok neko ne napravi jos nesto bolje.

@ Sundance - i ja sam primjetio na nekim aplikacijama koje sam uspio pokrenuti pod wine, da rade vrlo vrlo sporije nego inace, ali mislio sam da je to sam preko wine.

@ filmil - Eh blago meni jesam bogat. Nisam vala kupio ni jedan ovaj program, mozda kad budem zaradjivao desetine hiljada eura, onda. U svakom slucaju probacu ovaj VMWare da vidim sta je to, barem 30 dana ;)

U medju vremenu cu i dalje da pokusavam da pokrenem da vidim hocu li uspjeti, ali ako stvarno vidim da je to puno sporo, onda radim kao sto rece Apatrid. Win + Linux. Nazalost.
Ako nekom pak uspije da pokrene ovo da radi bez problema, neka posta. Navodno je neki cova uspio da pokrene mnoge verzije Photoshopa pa i 7-u preko CrossOvera, ali mislim da s... ko foka, zbog toga sto ima masinu p3 700mhz za 512mb kod mene je duplo jaca/brza, pa na nekim manjim apikacijama je vec usporavalo. Link je: http://www.desktoplinux.com/articles/AT7770280571.html


# J0hn D0e
> Suicide is a permanent solution to a temporary problem.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.yubc.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: windows software pod linuxom07.12.2004. u 11:09 - pre 236 meseci
Tebi je i windows free, jer ga nisi platio.
Source linuxa neces skoro nikad ni pogledati, iako ga imas.
Bootom mozes da upravljas, ali ces to koristiti samo kad nesto nece da radi, dok ce u 90% slucajeva se sve svoditi na biranje servisa (sto se podjednako lako radi i pod windowsom).
Sve u svemu - redovan update windowsa, antivirusa, spysweepera, i uzivaj u windozi.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Ivan Vasić

Član broj: 14756
Poruke: 631
*.49.eunet.yu.

Jabber: ivasic@elitesecurity.org


Profil

icon Re: windows software pod linuxom07.12.2004. u 12:53 - pre 236 meseci
Filipe, odavno se teram da probam VMWare, zanima me koliko brzo funkcioniše sve to ??
Konkretno bi koristio Win za DreamWeaver, Flash ili sl, i eventualno VC++. To bi trebalo da fercera fino jel da ?

Jel komplikovana instalacija (podešavanje) na linuxu ?
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.et.tudelft.nl.

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: windows software pod linuxom07.12.2004. u 13:02 - pre 236 meseci
Citat:
Filipe, odavno se teram da probam VMWare, zanima me koliko brzo funkcioniše sve to ??
Jedno vreme sam koristio VMWare. Na brzoj mašini (kod mene je bilo 2GHz, 0.5GB RAM) radi sasvim pristojno brzo.
Citat:
Konkretno bi koristio Win za DreamWeaver, Flash ili sl, i eventualno VC++. To bi trebalo da fercera fino jel da ?
Nisam sreo Win program koji ne radi pod VMWaretom. Guest OS je bio Win98. VMWare nije emulacija windowsa, već valjda emulacija hardvera (oslanja se na mogućnosti procesora!) tako da ni Win pojma nema da se izvršava na nečemu virtuelnom a kamoli win programi.
Citat:
Jel komplikovana instalacija (podešavanje) na linuxu ?
Ako ti sistem ima SysV-like strukturu /etc/rc.d onda je klik-klik instalacija. Ako je BSD-like (Slackware), onda moraš da iščitaš kako da prevariš instalacionu proceduru. VMWare sam probao pod RH-om pa mi ovo potonje nije trebalo ali sam surfujući natrčao na taj doc negde.

f
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
*.freescale.com.



Profil

icon Re: windows software pod linuxom07.12.2004. u 16:04 - pre 236 meseci
VMWare kosta nekih 10 do 15% procesorske snage, a to kad se pokrene konverzija videa u Premiere boli. 16-tobitna graficka karta podrzana, koliko se meni cini, to smeta za video preview. VMWare je podnosljiv, ali i dalje boli.

To ko vozi non-stop Premiere i od toga zivi bas ne voli da vidi. Za amatersko akanje i probanje... svaka igra, svaka dobija.
 
Odgovor na temu

Ivan Vasić

Član broj: 14756
Poruke: 631
*.83.eunet.yu.

Jabber: ivasic@elitesecurity.org


Profil

icon Re: windows software pod linuxom07.12.2004. u 18:50 - pre 236 meseci
Citat:
Ako je BSD-like (Slackware), onda moraš da iščitaš kako da prevariš instalacionu proceduru.
.... baš slack koristim.... Jel imaš možda negde link na taj doc ili da se snalazim sam ???
 
Odgovor na temu

j0hnd0e
John Doe
Wien

Član broj: 38262
Poruke: 27
193.170.52.*



Profil

icon Re: windows software pod linuxom07.12.2004. u 18:55 - pre 236 meseci
Zalosno je da neko ko uredjuje ovaj dio foruma, blati druge clanove. Kao prvo VRider bezveze ti je i sasvim primitivno da na osnovu nekog posta utvrdjujes ko je sta platio.

Citat:
VRider: Tebi je i windows free, jer ga nisi platio.
Source linuxa neces skoro nikad ni pogledati, iako ga imas.
Bootom mozes da upravljas, ali ces to koristiti samo kad nesto nece da radi, dok ce u 90% slucajeva se sve svoditi na biranje servisa (sto se podjednako lako radi i pod windowsom).
Sve u svemu - redovan update windowsa, antivirusa, spysweepera, i uzivaj u windozi.


Sigurno si neki prorok ili vidovnjak?!
1. Nazalost tvoje vizije su pogresne! Windows i jos neke osnove aplikacije poput Microsoft Office-a imam licencirano, posto vidim da te to puno sikira.
2. Source linuxa sam koliko hoces puta do sada pogledao.
3. Ti jos i strucnjak za statistiku, vidim ovdje se razbacujes procentima, dobar si.
4. Sve u svemu, svaka ti cast!

Vidim da je neko obrisao dio Apatrid-ovog posta (kompletan post, onaj neobrisani, dobio sam na mail), izgleda da ipak neko postuje ova pravila na forumu, pa to malo i brise.
Ali u svakom slucaju i za tebe Apatrid ista prica vrijedi, znaj da nemozes na osnovu jednog posta da utvrdis da li je nekome potreban GIMP ili Photoshop i da li je neko professionalac ili ne, da li ce neko platiti glavom zbog piracenog software itd. osim naravno ako nisi zajedno sa VRiderom u grupi proroka.

Nadam se da mi nece zamjeriti normalni administratori i moderatori ovog foruma, zbog mog nazalost potrebnog replyija.

Koliko ja znam ovdje smo da jedni drugima pomognemo, ako mozemo i znamo, a ne da se pravimo pametni ili da se bavimo prorocanstvima.


# J0hn D0e
> Suicide is a permanent solution to a temporary problem.
 
Odgovor na temu

Ivan Vasić

Član broj: 14756
Poruke: 631
*.78.EUnet.yu.

Jabber: ivasic@elitesecurity.org


Profil

icon Re: windows software pod linuxom07.12.2004. u 20:57 - pre 236 meseci
Daj čoveče smiri se malo...
Ne poznajem nikoga od pomenutih lično niti ih branim, ali glavu dajem da niko od njih nije mislio ništa loše niti se ko pravio pametan već su svi postovali s jednim ciljem a to je da pomognu upravo tebi. Iskuliraj
 
Odgovor na temu

j0hnd0e
John Doe
Wien

Član broj: 38262
Poruke: 27
193.170.52.*



Profil

icon Re: windows software pod linuxom07.12.2004. u 21:39 - pre 236 meseci
Kao prvo tebi svaka cast, sto bi bio spreman "dati glavu" za neke ljude koje ni ne poznajes.
Al ok, ma nema problema, necu uopste da diskitujem o tome vise, ne vrijedi da trosim ljudima mjesta na forumu zbog nekih bezveznih stvari. Moderatori i administratori postoje (naravno oni pravi) da kontrolisu da ne bude slicnih stvari.
Ja iz teksta nemogu citati misli i ne znam sta neko mislim, ali vidim sta su napisali.


# J0hn D0e
> Suicide is a permanent solution to a temporary problem.
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
*.tor.istop.com.



Profil

icon Re: windows software pod linuxom08.12.2004. u 01:15 - pre 236 meseci
Izvinjavam se, zaletio sam se i zaboravio se gdje postiram. Na Zapadu, ovdje svi koji ozbiljno koriste takve pakete to i kupuju. Piracene verzije su uglavnom za "po kuci", testiranje, ucenje, "neozbiljan" rad.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: windows software pod linuxom08.12.2004. u 03:49 - pre 236 meseci
Citat:
filmil: Jedno vreme sam koristio VMWare. Na brzoj mašini (kod mene je bilo 2GHz, 0.5GB RAM) radi sasvim pristojno brzo.


Na takvoj masini gubitak performansi od 60% ce i dalje biti "pristojno" brzo.

Enivej, ako se profesionalno bavis Photoshopom, instaliraj vmware na linux i napravi virtualnu masinu ali da ti win ucitava direktno sa diska (skupa sa boot loaderom) i usporedi koliko se stvarno gubi kod grafickih filtara i sl.

Sve mi se cini da ces na kraju ipak ostati na win.
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.et.tudelft.nl.

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: windows software pod linuxom08.12.2004. u 08:05 - pre 236 meseci
Citat:
Na takvoj masini gubitak performansi od 60% ce i dalje biti "pristojno" brzo.
Upravo tako. Samo sam hteo da kažem da ako ima brzu mašinu da će imati i brz VMWare.
Citat:
Enivej, ako se profesionalno bavis Photoshopom,
OP traži fotošop. Meni je sasvim dovoljan GIMP. :)

f
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.yubc.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: windows software pod linuxom08.12.2004. u 10:23 - pre 236 meseci
@ivan: Slack sada ima vec spremnu "emulaciju" SysVa, tako tu nece biti problema. Barem je tako od verzije 10. Mislim da neces morati nista da prepravljas.
@j0hnd0e: Svaciji postovi govore o njemu samome. Isto kao sto tvoji postovi o tebi kao o "surovom profesionalcu koji koristi 101% mogucnosti najmocnijih programa i za koga bilo sta drugo uopste nije opcija, i pri tome nista od toga nije platio", tako i o meni govore moji postovi.
Ja sam izmenio deo Apatridove poruke (provali da sam ja moderator koji "postuje pravila" - o, ironije) zato sto je on u tom delu rekao vise manje isto ovo sto sam ti i ja gore napisao, a to bi samo pokrenulo cirkus (koji si ti pokrenuo ) i dovelo do locka (koji ce verovatno da usledi ) ili do (ponovo) brisanja gomile postova.
Time sam rekao sve sto sam planirao na ovoj temi, koju sada prepustam SM/TCovima na milost i nemilost.

P.S. Ako imas jos nesto da kazes na racun mog moderisanja, smatraj se pozvavim da posetis forum Predlozi i pitanja i uputis zalbu.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: windows software pod linuxom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4428 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.