Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako prebaciti bazu iz localhosta na provajder ?

[es] :: MySQL :: Kako prebaciti bazu iz localhosta na provajder ?

[ Pregleda: 3793 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mikes
Republika Srpska

Član broj: 32878
Poruke: 55
81.93.74.*



Profil

icon Kako prebaciti bazu iz localhosta na provajder ?02.12.2004. u 12:17 - pre 235 meseci
Imam bazu u MySql koja radi u lokalu. Bazi pristupam preko php skripte i to sa sledecim parametrima:

$host = 'localhost';
$user = 'imeusera';
$pass = '';
Dakle bez passworda da ne komplikujem.

1. Kako prebaciti tu bazu na server provajdera, tako da baza radi preko sajta koji je na serveru provajdera? Baza mi je sada na mom racunaru na c:\mysql\data\imebaze.
Kako da povremeno prebacujem bazu na provajder preko interneta?

2. Kako toj bazi, kada je kod provajdera, pristupama sa svoga sajta, tj. sta je u tom slucaju umjesto "localhost" ? I ko dodjeljuje nove usere i passworde za tu bazu, da li osoblje provajdera ili mogu ja?

Molim za pomoc.


 
Odgovor na temu

sasas
Saša Slavnić
radim za neke švabe

Član broj: 35478
Poruke: 617
*.zaslon-telecom.si.



Profil

icon Re: Kako prebaciti bazu iz localhosta na provajder ?02.12.2004. u 12:23 - pre 235 meseci
Citat:
Mikes
Kako da povremeno prebacujem bazu na provajder preko interneta?

tom slucaju umjesto "localhost" ? I ko dodjeljuje nove usere i passworde za tu bazu, da li osoblje provajdera ili mogu ja?


Odgovor - od pocetnika pocetniku :)

Sve zavisi od provajdera, naravno, ja recimo na besplatnom 100WebSpace.com imam control panel u kom mogu dodavati baze, kad dodam bazu dobijem od 100WebSpace parametre za pristup (host name, user, pass...). Te podatke ce ti u svakom slucaju dati provajder.

Ja prebacujem podatke tako sto napravim sql script baze (export iz phpMyAdmina), pa ga izvrsim na udaljenom hostu. To mi zasad radi posao, pa se nisam potrudio naci neki pametniji nacin (ako ga ima).

nadam se da pomaze,

ss.
When something is hard to do, then it's not worth doing.
 
Odgovor na temu

Mikes
Republika Srpska

Član broj: 32878
Poruke: 55
81.93.74.*



Profil

icon Re: Kako prebaciti bazu iz localhosta na provajder ?02.12.2004. u 12:38 - pre 235 meseci
Provajder je jedan lokalni provajder koji nema uopste iskustva o MySql-u.

Znaci imam domen (to je jedan folder kod provajdera-ako ja to dobro razumijem) gdje smjestam svoje web stranice, tu imam sifru i mogu raditi sta hocu pomocu FTP-a.

Medjutim, ne mogu jednostavno prebaciti bazu na taj svoj domen (ili mogu ???, otkuda znam), jer u tom slucaju kako ce MySql znati da je tu baza, a osim toga tu bazu bi mogli preuzeti svi koji pristupe web stranici.

Ima li kakvo rjesenje za ovo ?


Citat:
Ja prebacujem podatke tako sto napravim sql script baze (export iz phpMyAdmina), pa ga izvrsim na udaljenom hostu.


Kako to? Pokrenes phpmyqdmin na udaljenom hostu pa exportujes u MySql ili kako vec ?
Kako uopste da pokrenes phpmyadmin na udaljenom hostu (provajderu) ?
 
Odgovor na temu

sasas
Saša Slavnić
radim za neke švabe

Član broj: 35478
Poruke: 617
*.zaslon-telecom.si.



Profil

icon Re: Kako prebaciti bazu iz localhosta na provajder ?02.12.2004. u 13:56 - pre 235 meseci
Citat:
Mikes: Provajder je jedan lokalni provajder koji nema uopste iskustva o MySql-u.


Bojim se da ovo mozes resiti samo uz pomoc admina, tj. provajdera. To je u krajnjoj liniji njihov problem. Ako oni ne znaju sta i kako, jednostavno pronadji drugi, bolji hosting.

Citat:

Pokrenes phpmyqdmin na udaljenom hostu pa exportujes u MySql ili kako vec ?
Kako uopste da pokrenes phpmyadmin na udaljenom hostu (provajderu) ?


Da, tako. myadmin ima dosta provajdera, a ako taj nema (kao sto nema), mozda ti moze pomoci ova tema:

http://www.elitesecurity.org/tema/78893

ss.
When something is hard to do, then it's not worth doing.
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.air.tehnicom.net.



+1 Profil

icon Re: Kako prebaciti bazu iz localhosta na provajder ?02.12.2004. u 13:59 - pre 235 meseci
Ako nemaju instaliran PHPMyAdmin, verovatno (ili sigurno) daju pristup preko konzole. Ako daju pristup preko konzole, najbolje je da koristiš MySQL Front ili neku sličnu Win32 GUI aplikaciju za povezivanje, jer se verovatno nećeš snaći u konzoli.
Inače, PHPMyAdmin obično instalira provajder, a ti ga koristiš iz browser-a (jerbo je server side skripta) pozivanjem www.mojsajt.com/phpmyadmin ili www.isp.com/phpmyadmin .. U svakom slučaju pitaj podršku, toliko bi morali da znaju.
 
Odgovor na temu

Mikes
Republika Srpska

Član broj: 32878
Poruke: 55
81.93.74.*



Profil

icon Re: Kako prebaciti bazu iz localhosta na provajder ?03.12.2004. u 12:31 - pre 235 meseci
Pokusavacu predlozeno, valjda cu nekako uspjeti.

Hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: MySQL :: Kako prebaciti bazu iz localhosta na provajder ?

[ Pregleda: 3793 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.