Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Opet niz

[es] :: C/C++ programiranje :: Opet niz

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5500 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Opet niz09.04.2002. u 22:33 - pre 268 meseci
Samo mala ispravka: sa klasom vector, dodaješ nove članove koristeći funkciju push_back, a ne indeks operator. Ono što si ti napisao se primenjuje kod set i map klasa.
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
213.218.76.*

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: Opet niz09.04.2002. u 23:17 - pre 268 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Samo mala ispravka: sa klasom vector, dodaješ nove članove koristeći funkciju


Hvala lepo.

Tata je ipak tata za C++. :)

f.
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.telia.com

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Opet niz11.04.2002. u 01:48 - pre 268 meseci
D.T. voleo bih da svoju izjavu argumentuješ konkretnim primerima gde to G++ zaostaje za C++ standardom? On nije zaostao po meni, on ga se striktno pridržava, dok ostali pokušavaju da svoje "ideje" nameću kao standard... Naravno to je samo moje viđenje svega toga. Da se razumemo, g++ nema kao Borland svoj AnsiString ili String ili kao Microsoft CString... g++-u je PRIRODAN string, ostream i iostream koji su u STD-u!!!! D.T. shvataš šta hoću da kažem sa ovim? Njemu ne treba da se precizira da li će da koristi STD kao što to mora u za neke (neću da ih pominjem) kompajlere! Ako neko želi da koristi string g++ će odmah da koristi STD i tu je kraj priči! Ovo sam već jednom, sećam se dobro, rekao na ovom forumu... Jel treba opet? Razmislite malo o ovome (obraćam se svima koji misle kao D.T.) ...

Citat:
Dragi Tata:
Samo da malo dopunim:

using namespace std;

je obavezno po ISO standardu za C++. Biblioteke koje se isporučuju uz g++ zaostaju za standardom i zato kad koristiš te biblioteke, kompajler se ne buni kad izostaviš "using". Međutim, mislim da je samo pitanje vremena kad će i te biblioteke da se dovedu u red, pa najtoplije preporučujem da se obrati pažnja na namespace.


Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..ndg-pm4-1.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: Opet niz11.04.2002. u 05:24 - pre 268 meseci
Kada kažem "standard" mislim na ISO standard za C++ iz 1998. Po standardu, cela C++ biblioteka mora da bude u okviru namespace-a std. Biblioteke koje idu uz g++ to ne poštuju. Osim toga, ovim bibliotekama nedostaje i podrška za wide-char operacije, o čemu smo takođe već pričali.

Toliko o bibliotekama. A da dodam još da na današnji dan ne postoji NIJEDAN kompajler koji je 100% kompatibilan sa standardom.


 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Opet niz

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5500 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.