Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gde da postavim dodatni cooler za kućište???

[es] :: Ostali hardver :: Gde da postavim dodatni cooler za kućište???

[ Pregleda: 3766 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Gde da postavim dodatni cooler za kućište???27.11.2004. u 23:59 - pre 235 meseci
Čitao sam da ljudi stavljaju i više od dva coolera kućišta, pa sam se ja zapitao, GDE BRE TO ONI TRPAJU???



Ovo gore je moje kućište, vidim (čitam) da stavljate cooler jedan napred, jedan pozadi.

Pozadi se nekako i stavi OK, ali napred... nema ovde napred nikakav otvor da se stavi cooler.

Da li Vi sečete kućište??? Kako ih montirate? Lepljenjem? Čuo sam da se dodatni cooleri napajaju od slobodnih žica od HDD-a (molex)? Jel to tačno? Kako se to izvodi?

Svako iskustvo dobrodošlo... savet...

PozdraV
HVALA
Bane
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

djblade

Član broj: 7290
Poruke: 459
193.170.121.*



+1 Profil

icon Re: Gde da postavim dodatni cooler za kućište???28.11.2004. u 01:02 - pre 235 meseci
Ne bi se trebao previse zamarati ovim coolerima ako nemas problema sa temperaturom.
u suprotnom ...
Pogledaj kuciste iznutra prema prednjoj strani. Vidjet ces da imaju rupice za sarafe od ventilatora. Tu ga mozes postaviti mada nece imati izvor svjezeg zraka. Ako ti nije frka odrezi mali dio plastike,to sam barem ja uradio. I nazad bi ti takodze trebalo biti mjesto za cooler. Tu postavi ventilatore da ispuhuju zrak.
A za napajanje to baem nije problem. Ako nemas slobodnih "slotova" sa napajanje slobodno prikljiuci ventilator na jedan od napona HDD-a. Ako nisi dobar sa zicama bolje nemoj, da nebi zapalio svog ljubimca :)
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
213.244.197.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Gde da postavim dodatni cooler za kućište???28.11.2004. u 01:41 - pre 235 meseci
Ma za neki dan ce zima, samo ga iznesi na sneg petnaestak minuta, i nemas frke.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

-=k3rn3l=-
BG

Član broj: 20065
Poruke: 395
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Gde da postavim dodatni cooler za kućište???28.11.2004. u 01:54 - pre 235 meseci
I ja sam drzao dva komada ali me nervirala buka. Ali pad temp. je bio i do neverovatnih 10 C. Sto se napajanja tice kada kupis cooler on ima takav mehanizam da ti ne treba dodatno napajanje vec ima takav nastavak da se uzme jedno postojece napajanje prikljuci se kablo od coolera i ono ima dodatno kablo koje vrsi napajanje. Drugim recima uzima i daje napajanje.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.172.eunet.yu.



+536 Profil

icon Re: Gde da postavim dodatni cooler za kućište???28.11.2004. u 11:47 - pre 235 meseci
Kuler (Cooler) je komad aluminijuma i/ili bakra, sa rebrima i tako to...
Fan (fen) je ventilator.

Znači, Baki ti bi da dodaješ venitlatore na kućište?

Na tom tvom kućištu bez zahvata testerom nema svrhe dodavati venitlatore ni napred ni pozadi. Ako hoćeš takvim sportovima da se baviš, kupi Chieftec (Medium ne Midi tower) pa krkaj venitlatore. Oni imaju mnogo kulturnije rešetke na samom kućištu gde može da prođe veća količina vazduha. Na tom tvom bi trebalo (na zadnjoj strani) da isečeš lim ubodnom testerom u da postaviš 80mm ventilator a sa spoljne strane staviš rešetku. Napred bi isto trebalo da isečeš lim, rešetka ne treba, i donju stranu prednje maske da isečeš. I naravno, da kućište ne stavljaš direktno na pod, već da ga malo podigneš.

Ja sam radio Projekat I na Vetšu na temu "Optimalno hlađenje personalnog računara". Ako nekog zanima kako sam od RJA 60 (ili tako nekog) kućišta koje vredi 15€ napravio frižider u kom za 100h (100 sati besprekidnog rada) UT2004 Benchmarka Athlon1600+ nije prešao 40°C, okačiću pdf negde i postaviti link.


Ja imam (Chieftec Matrix medium Tower) 2*80mm napred, 2*80mm na zadnjoj strani kućišta, 2*80mm u napajanju, 2 na ploči (NB i OTES), jedan ja grafičkoj i jedan na procesoru...

Koliko je to ventilatora?

10



Sad treba da mi stigne CoolerMaster Aerogate II pa ću malo da se igram sa ručnim ubrzavanjem/usporavanjem ventilatora (na onih 4*80mm na kućištu). A i merenje temperature će biti prava poslastica.
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Gde da postavim dodatni cooler za kućište???28.11.2004. u 15:14 - pre 235 meseci
I jel može da se živi pored 10 ventiša???

Znači napaja se iz napajanja... jel to napajanje ima dodatne izlaz koji su ne iskorišćeni??? Potreba za smanjenjem temperature nije velika, trenutno mi je p4 2.4 OCovan na 2.8 i nema nekih potreba, temp ne prelazi 46C, nego kada ga budem ozbiljnije OCovao pa onda da stavim bolji cooler procesora (ovaj je BOX) i dobacim još jedan napred i jedan pozadi tako da bi trebalo biti OK.

Nego da prokomentarišem za zimu:

Drugi računar mi je u drugoj kući u sobi koja se ne greje i SpeedFan pokazuje da je temperatura MB 2C, a CPU ~19C CPU je PII 400 @ 500 mhz.

Imam iskustva sa žicama i testerom! radio amater sam i išao sam na takmičenja it OTOa...



PozdraV
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.162.EUnet.yu.



+536 Profil

icon Re: Gde da postavim dodatni cooler za kućište???28.11.2004. u 15:27 - pre 235 meseci
Uuuu, joj, 2°C za MB?

Vrisnuće ti napajanje na tolikoj hladnoći. Ako hoćeš da ti taj računar dočeka proleće nemoj ga gasiti do tada!

Ovi trenutni ventilatori se kod mene napajaju direktno iz napajanja preko molexa. A sada mi stižu novi (sa ebaya) i njih ću povezati na AeroGate 2 preko tropinskih konektora pa ću moći da ih ubrzavam.

Može da se živi sa 10 venitlatora (ja imam još jedan računar u sobi sa 4*80mm venitlatorima koji se nikada ne gasi), 6.1 ozvučenje kompenzuje deficit tišine...
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Gde da postavim dodatni cooler za kućište???28.11.2004. u 15:40 - pre 235 meseci
Kupovina over internet hmm, kaži mi koliko će te izađi poštanski prevoz...

U prospektu mašine (brand-name IBM 6892-200) piše da može da radi i na temp od -10! No kada bude bila temp ispod -2, -3 skloniđu ga na toplije mesto...

PozdraV


Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.beotel.net.



+536 Profil

icon Re: Gde da postavim dodatni cooler za kućište???28.11.2004. u 16:01 - pre 235 meseci
Radna temperatura -10°C ??
Skladišna možda...
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Gde da postavim dodatni cooler za kućište???28.11.2004. u 16:13 - pre 235 meseci
Citat:
Nego da prokomentarišem za zimu:

Drugi računar mi je u drugoj kući u sobi koja se ne greje i SpeedFan pokazuje da je temperatura MB 2C, a CPU ~19C CPU je PII 400 @ 500 mhz.

Ne znam da li si cuo da racunari tj. njegove komponente) imaju opseg temperature na kojoj rade, znaci od do. Razmisli o tome.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Gde da postavim dodatni cooler za kućište???28.11.2004. u 17:20 - pre 235 meseci
Da, da, moja greška, može da radi na temp. od -10 do +40.

PozdraV
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Gde da postavim dodatni cooler za kućište???21.12.2004. u 13:51 - pre 234 meseci
Šta je bolje, jedan napred i nazad,
ILI
jedan odozgo - da izvlači napolje vazduh - stoji na gornjoj strani kućišta.

Inače ima mesta da se stavi napred dva, pozadi dva i jedan odozgo, I SVI SU U KONTAKTU SA SVEŽIM VAZDUHOM... No nisam primetio da odmah ISPOD prednje stranice ima otvoren deo 1x5cm kroz koji bi trebalo da se uvlači vazduh...

Bilo bi dobro da mi kažete još koja je boja za šta na MOLEXu, ima 4žice koliko sam uspeo da vidim, različitih boja, e sad meni trebaju dve, ali koje?

Mada nije zgoreg da napišete zašta je svaka žica...

PozdraV
HVALA
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Gde da postavim dodatni cooler za kućište???

[ Pregleda: 3766 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.