Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Format brojevnog polja

[es] :: Access :: Format brojevnog polja

[ Pregleda: 3180 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Format brojevnog polja17.11.2004. u 18:00 - pre 236 meseci
Pretpostavljam da je u pitanju samo moja glupost i/ili neobucenost u accessu,ali ne mogu da skontam sledece. Znaci imam polje koje predstavlja mat.br. preduzeca. Radi se o osmocifrenom broju. E sad,imam dva problema. Ako mu dodelim da je broj,onda mi po unosu ukine 0 kao prvu cifru koja je prilicno cesta kod maticnih brojeva. Drugi problem je sto onda nemam kao kod texta opciju da field size podesim na 8 karaktera,nego samo integer,long integer i te varijante. Znaci jel mogu to da regulisem ili mora da bude text?
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Format brojevnog polja17.11.2004. u 20:15 - pre 236 meseci
Maticni broj se samo zove "Broj". To je u stavri string (text) koji se sastoji od TACNO 8 karaktera, ne manje, ne vise. J rezonujem ovako: ako lici na broj i sa tim ce se raditi neki proracuni, onda je to broj. Ako lici na broj, a nece se raditi proracuni, onda je to string sastavljen od cifara.

Bilo bi dobro da u svojoj tabeli stavis da je field size=8 i da stavis validation trule za polje ili tabelu koje zahteva da duzina ovog stringa bude tacno 8 karaktera, ne manje ne vise. I da stavis da polje bude "required" naravno. Ustedeces mnoogo, ali mnooogo glavobolje na duge staze.

:-)
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Format brojevnog polja18.11.2004. u 12:15 - pre 236 meseci
Hvala ti.Tako sam nesto i skontao. Samo ne znam kako treba da izgleda taj expression. I imam jos jedan problem.
Znaci na form za unos klijenta sam nakacio dugme koje po potrebi otvara drugi form,gde se unose podaci o ugovoru za doticnog klijenta. Posto su klijent i ugovor povezani preko primarnog kljuca klijenta odnosno tog mat.broja potrebno mi je da se automatski popuni mat.broj kod ugovora tj. uspostavi veza klijent-ugovor. Ajd majke ti pomozi mi jos oko ta dva pitanja,pa cu se potruditi da ne smaram vise ovako neizazovnim problemima :)
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Format brojevnog polja18.11.2004. u 14:18 - pre 236 meseci
Da pocnemo od kraja - nema neizazovnih problema. Ima samo ljudi koji se stide da pitaju, sto je u njamanju ruku pogresno. Ti ocito ne spadas u tu stidljivu kategoriju i zaslzujes pomoc :-)

Pretpostavljam da su klijenti u jednoj tabeli a ugovori u drugoj, (tblKlienti i tblUgovori). Isto tako pretpostavljam da je relacija medju njima 1:vise, to jest za jednog klijenta moze postojati vise ugovora. Ocekujem da si postavio relaciju izmedju ove dve tabele u prozoru Relationships i da je referrential integrity postavljen an "enforced". Ono sto tebi treba jests forma sa subformom. Forma je frmKlijenti, form view je default, bazirana na tabeli tblKlijenti. Subforma je forma, datasheet oblika, ime=subfKlijentiUgovori ,bazirana na tebeli ugovori. Ako otvoris frmKlijenti u design modu i navuces na nju subfKlijentiUgovori, Access ce sam da postavi vezu izmedju njih po PK. Ako ne, u subform properties imas LinkFields property pa postavi kako treba. Ako si postavio relacije pravilno, ovo se desava automatski. Ako se ne desi automatski, proveri relacije i PK za obe tabele. Problem je verovatno u dizajnu tabela, a ne u dizajnu formi. Tvoja trenutna forma (recim zove se frmKlijentiTvoja) moze da pozove frmKlijenti i onda samo dodas rekord u subformu. A mozes i tvoju formu da izmenis i da joj dodas subformu za ugovore. U tom slucaju nemas sta da pozivas, ne treba ti dugme ni progarmiranje.

Kako naterati tabelu da prihvati samo stringove od 8 karaktera, ne manje, ne vise i da svaki karakteri moze biti samo cifra od 0 do 9?. Otvori tabelu u design modu. Pronadjui polje MaticniBroj. Postavi properties:
Field Size=8 (ovo ce da spreci unos vise od 8 karaktera, a i ne treba ti vece polje od 8))
Required = Yes (ovo ce da spreci unos rekorda bez maticnog broja)
Validation Rule = Len([MaticniBroj])=8 (ovo sprecava unos manje od 8 karaktera)
Validation text = Maticni broj mora biti tacno 8 cifara! (ovo ce da se pojavi na poruci ako neko unese manje od 8 karaktera)
I to je pola posla. Nigde nismo sprecili unos slova u maticni broj. Mislim da to vise ne moze da se resi na nivou tabele, na zalost moras da pises kod. Ako neko zna kako moze da se na nivou tabele ogranici unos u tekstualno polje na odredjen skup znakova, molim da se javi na ovaj post :-)
Napises funkciju koja za zadati string proverava svaki karakter. Na primer function JesuLisSveCifre(strToCheck) as Boolean Ako funkcija naleti na karakter koji nije cifra, prekida se izvrsavanje i vraca FALSE. Ako se svi karakteri pretrce i svi su cifre, onda se vraca TRUE. Onda na formi u Form BeforeUpdate stavis jednu liniju koja kaze Cancel=NOT JesuLisSveCifre. Problem sa funkcijom je sto moras stalno da se secas da ti ona treba i koju god formu naopravis za unos ovog podatka, moras da se setis funkcije. MS SQL serevr ovo lepo resava na nivou tabela :-)

Kako napisati funkciju JesuLisSveCifre? Ideja: cifre imaju ASC vrednosti od 48 do 57. Za proveru svakog karaktera u poslatom stringu, koristi Instr funkciju. Evo malo takmicenje. Ko ce da napise elegantniju funkciju? Moderatori ne dolaze u obzir.

:-)
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Format brojevnog polja19.11.2004. u 02:33 - pre 236 meseci
Uh,hvala ti na iscrpnom odgovoru.Da je vise takvih moderatora : )
Naravno radi sve sto si mi predlozio. Jedino sto je meni bas trebalo da mi otvori drugu formu,jer ima dosta obelezja pa izgleda nepregledno kad se otvori kao subform. A nece se uvek unositi ugovor odmah nakon unosa klijenta.
Probao sam da to resim tako da mbr na formu ugovor koji otvorim dugmetom sa forma klijent ima default value=[Forms]![Klijent]![Mbr]
I to sam u prvom trenutku mislio da radi posto stvarno popuni polje sa mbr-om koji je unesen na formu klijent,ali kad probam da snimim record,javi mi gresku `The field ugovor.mbr cannot contain a null value because the required property for this field is set to true.Enter a value in this field.` Ne razumem zasto je value null,kad je polje kao popunjeno. Cak i kad rucno upisem drugu vrednost javlja isti...hm...djavo...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Format brojevnog polja19.11.2004. u 19:06 - pre 236 meseci
Dobro, ako mora posebna forma, onda mora. Otvori je sa OpenArgs, u OpenArgs posaljes PK sa svoje glavne forme. Onda u BeforeUpdate za formu stavis da upisuje
me!matBrojUgovora=Me.OpenArgs i toje to.

A mozes da napravis jos jednu glavu formu, s aKlijentom, sa dva-tri polja i subformom. P onda to otvoris sa tvoje glavne forme, nesto kao

DoCmd.OpenForm FormName:=frmFormaZaUnos,WhereCriteria:="MatBrojUgovora='" & me!MatBrojUgovora & "'"

Pazi, imas single quote iza znaka jednakosti i na kraju.

:-)
 
Odgovor na temu

rribaric
romano ribarić
rijeka

Član broj: 31410
Poruke: 165
*.dialin.iskon.hr.



Profil

icon Re: Format brojevnog polja23.12.2004. u 16:14 - pre 235 meseci
Evo ja sam malo radio!I napravio sam jedan programski početnički kod koji bi po meni trebao korektno obaviti pretraživanje dali se u unesenom podatku nalazi karakter koji je slovo ili znak.Ne dozvoljava unos ništa osim brojeva.
Ako tko ima vremena ,volje i znanja neka malo recenzira ovaj kod i pokuša otkloniti greškice.Volio bih da ovaj kod bude na nivou.
U modul ide funkcija (tako da je možemo pozivat s više mjesta-ako treba)
Public Function JesuLiSveCife(strtoCheck) As Boolean
'vraća vrijednost tru ili false
Dim u As Integer

Dim pos As Integer

JesuLiSveCife = True
'prvo ispitujem dali se u unesenom broju nalazi
'karakter koji ima asci manji od 48
'asc kod za brojeve je 48-57
'kod funkcionira tako da instr traži pozicuju zadatog karaktera
'do..loop petlja mjenja karaktere
'A ako nađe da karakter postoji pos>0 tada stavlja JesuLiSveCife = False


u = 1
Do While u < 48
pos = InStr(strtoCheck, Chr$(u))
If pos > 0 Then
JesuLiSveCife = False
MsgBox pos > 0
Exit Do
End If
u = u + 1
Loop
'preskače asci za brojeve i pretražuje dalje zadani string
u = 58
Do While u < 255
pos = InStr(strtoCheck, Chr$(u))
If pos > 0 Then
JesuLiSveCife = False
MsgBox pos > 0
Exit Do
End If
u = u + 1
Loop
End Function


A u event polja u koji vršimo unos(recimo jmbg) stavimo funkciju

Private Sub jmbg_BeforeUpdate(Cancel As Integer)
Cancel = Not JesuLiSveCife(Me!jmbg)
'poziva funkciju i u ovisnosti o rezultatu dozvoli upis ili ga blokira
'MsgBox "Tu sam" & Cancel
End Sub
romano
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Format brojevnog polja24.12.2004. u 15:00 - pre 235 meseci
Dobro je za sada, ali moze i brze :-). Moze brza ideja a i kod za ovu ideju moze malkice da se popravi.

Prvo da razmotrimo kod za datu ideju. Lepo si uocio da ASCI set ima tri oblasti 1-47,48-57,58-255 gde su cifre u oblasti 48-57. Tvoj kod uzima svaki karakter iz opsega 1-47 ili 58-255 i gleda ima li ga u zadatom stringu. Cim nadje prvi takav karakter, iskace iz DO..LOOP petlje i proglasava funkciju za FALSE. To bi bila ideja, ono sto mi hocemo da kompjuter uradi. Medjutim, kompjuteri ne rade ono sto mi hocemo nego ono sto im kazemo. Ne izgleda mi da ce kod da krasira, ali mi se cini da nije optimalan. Ovako, imas dve petlje, jednu za 1-47 i drugu za 58-255. Po kodu, ako je neki od karaktera iz opsega 1-47 pronadjen, ta petlja se prekida, sto je dobro jer jedan 'ne-cifra' karakter je dovoljan da se odbaci uneseni string. Medjutim, druga petlja ce se izvrsiti bez obzira na cijenicu da je nadjen nepozeljni karakter u prvoj petlji. Bilo bi dobro da iz Exit Do naredbe imas i jedno Exit Function. Ovo bi sprecilo nepotrebno izvrsavanje druge petlje kad je nepozeljan karakter nadjen u prvoj petlji. Ovo je sitnica koja ubrzava kod minimalno, verovatno neprimetno. Tvoj originalni kod se verovatno izvrsi za 1 mikrosekundu, a sa 'popravkom' bi se izvrsio za 0.9 mikrosekundi. Posto dikutujemo principe ovde smatram da je potrebno skrenuti paznju na to. Ako neki deo koda ne mora da se izvrsava zbog necega u prethodnom kodu, ne treba ga ni izvrsiti.

Sda da vidimo samu ideju. U slucaju da korisnik unese sve cifre, tvoj kod ce pozvati funkciju Istr 47+255-58+1=245 puta. Zasto? Ti uzimas jedan po jedna karakter iz ASCI seta i trazis ga u zadatom stringu. Matematicki absolutno tacno, ali moze i brze. Problem mozemo da posmatramo i ovako: za svaki karakter iz zadatog stringa proveriti da li ASCI pada u opseg 48-57. Prvi koji ne pada u cifarski opseg vraca FALSE za funkciju i prekida dalju pretragu.
Code:

Za svaki karakter iz zadatog stringa
 Da li je to cifra (ASCI between 48 and 57)
 IF jeste cifra, 
       predji na sledeci karakter
 ELSE  (nije cifra)
     Funkcija=FALSe
     EXIT function
 ENDIF  
Next karakter   
Sa ovakvim Imali bi maksimalno LEN(strUlazniString) koraka, sto je znatno manje nego 245 poziva Instr funkcije. Instr prolazi kroz svaki karakter zadatog stringa, pa imamo LEN(srUlazniString)*245 koraka u stvari. Ispada da je predlozeno resenje teorijski u proseku 245 puta brze. Jos jednom, neces verovatno osetiti razliku u brzini, sve ce se desiti za 0.005 mikroeskundi umesto za 1 mikrosekundu. 1 mikrosekunda je sasvim dovoljna brzina za prakticne potrebe pa stoga ne moras da menjas svoju funkciju. Tvoja funkcija je matematicki tacna, daje tacne rezultate, a to je najvaznije. Nevidljivi dobitak na brzini u konkretnom slucaju ne mora biti vazan.

I malo sam formatirao tvoj kod, da ti dam ideju. VBA code editor ima smart tab pa je lako pisati nazubljeni kod - uvlase ce naredbe koje su istog nivoa.

Srecan ti Bozic i nova godina.

:-)

Originalni kod, malo formatiran:
Code:

Public Function JesuLiSveCife(strtoCheck) As Boolean
'vraća vrijednost tru ili false
Dim u As Integer

Dim pos As Integer

JesuLiSveCife = True
'prvo ispitujem dali se u unesenom broju nalazi
'karakter koji ima asci manji od 48
'asc kod za brojeve je 48-57
'kod funkcionira tako da instr traži pozicuju zadatog karaktera
'do..loop petlja mjenja karaktere
'A ako nađe da karakter postoji pos>0 tada stavlja JesuLiSveCife = False


u = 1
Do While u < 48
   pos = InStr(strtoCheck, Chr$(u))
   If pos > 0 Then
      JesuLiSveCife = False
      MsgBox pos > 0
      Exit Do
   End If
   u = u + 1
Loop
'preskače asci za brojeve i pretražuje dalje zadani string
u = 58
Do While u < 255
   pos = InStr(strtoCheck, Chr$(u))
   If pos > 0 Then
      JesuLiSveCife = False
      MsgBox pos > 0
      Exit Do
  End If
  u = u + 1
Loop
End Function

 
Odgovor na temu

vujkev
Beograd

Član broj: 8072
Poruke: 1347
*.telekom.yu.



+104 Profil

icon Re: Format brojevnog polja24.12.2004. u 15:10 - pre 235 meseci
Skripte nikad nisam pisao u access-u, ali zar ovo ne bi trebalo da radi baš to?

Code:

Public Function JesuLiSveCife(strtoCheck) As Boolean
JesuLiSveCife = IsNumeric(strtoCheck)
End Function

Naučio sam...
Da je važnije biti ljubazan nego biti u pravu
 
Odgovor na temu

izonic
ishab zonic
Tuzla

Član broj: 38128
Poruke: 591
217.71.52.*

Sajt: www.icentar.ba


+2 Profil

icon Re: Format brojevnog polja25.12.2004. u 12:19 - pre 235 meseci
Ako sam dobro razumio tebi treba da pri upisu mat. broja mozes samo upisivati brojeve, pa ako je to to onda to mozes rijesiti input maskom bez ikakvog koda.
Znaci da u tekst polje maticnog broja uneses u imput masku 8 devetki i auto tab postaviti na Yes.
Naravno pomocu validation Rule i Validation text moze se upisati i msgbox ali nema porebe.
Nadam se da sam pomogao.
zxz
 
Odgovor na temu

rribaric
romano ribarić
rijeka

Član broj: 31410
Poruke: 165
*.dialin.iskon.hr.



Profil

icon Re: Format brojevnog polja27.12.2004. u 22:09 - pre 235 meseci
Dečki Hvala vam PUNO na pomoći!
Sva ponuđena riješenja ostvaruju cilj!U ovisnosti o zahtjeva programa odabrat ću jedno od njih!Stišću me rokovi pa ne stignem kvalitetno i kontinuirano radit na tom novom projektu(obračun plaća),koji je dosta kompleksan i zahtjevan a moje informatičko znanje krhko i oskudno.

romano
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Format brojevnog polja06.01.2005. u 16:15 - pre 234 meseci
Pobednk konkursa za najbolju funkciju koja proverava da li zadati string ima samo cifre jeste Vujkev. Njegova funkcija ima tacno jedan red i sto je najlepse - radi. Najlepse je sto upotrebom IsNumeric ni ne treba nikakva posebna funkcija. Moze se pozvati iz event procedure direktno IsNumeric i proveriti da li su unete samo cifre. Moze se u Validation Rule za zadato polje staviti
Code:

IsNumeric([ImePolja])=True
. Eto, ispade da ne treba kod uopste.

Odlicno je i resenje koje je dao Izonic - pet devetki u InputMask. Ja licno ne koristim Input Mask property iz nekog sujevernog razloga, sto nikako ne umanjuje vrednost resenja.

Sta uraditi, koje resenje odabrati? Naravno, odmah odbaciti sve sto zahteva makar i jednu liniju koda. Znaci, pisanje funkcije JesuLiSveCifre otpada, kao i pozivanje accessove funkcije IsNumeric iz programskog koda. Zasto? Prvo, jer je lakse ne pistai kod nego pisati kod. Drugo, mnogo vaznije, ako piste kod, unos podataka ce biti kontrolisan samo ako korisnik koristi bas tu formu. Ako neko u buducnosti odluci da nadgradi aplikaciju, a ne ume da napise kod kao vas, eto nevolje. Ostaje dakle Input Mask ili Validation Rule? Input mask se moze posatviti i na nivou tabele, pa se time kontrolise direktan unos u tabelu (nista forma, klik na tabelu i unesi maticni broj kao 'aaaaa', ne moze ako je validation mask '99999'). Isto to radi i validation rule. Validation rule radi jos nesto, sto Input Mask ne moze - stiti tabelu od unosa putem rekordseta. Ako neko napise kod u kome otvara rekordset, dodaje ovi rekord i programski upisuje podatke u polja tabele, InputMask nece pomoci.

Proizilazi da je najbolje resenje koristiti Validation Rule na tabeli
. Poruka za krsenje validacionog pravila Validation text - se naravno napise na svom jeziku i problem resen. Upotrebom Validation Rule za poje, tabela je zasticena od unosa ne-numerickih podataka, na bilo koji nacin. Ako se pravilo prekrsi, na bilo koji nacin (direktan unos u tabelu, kroz formu, kroz rekordset), javice se poruka na maternjem jeziku. I sve to bez i jedne linije koda. A sve ovo zahvaljujuci Vujkevu koji je napisao izvrstan kod. Cudni su putevi gospodnji. Preko loseg koda dodjes do dobrog koda i onda zakljucis da ti kod ni ne treba, ali tek kad pozajmis ideju iz dobrog koda.

:-)

 
Odgovor na temu

izonic
ishab zonic
Tuzla

Član broj: 38128
Poruke: 591
217.71.52.*

Sajt: www.icentar.ba


+2 Profil

icon Re: Format brojevnog polja07.01.2005. u 23:49 - pre 234 meseci
---------------------------------------------------------------------------
Ako sam dobro razumio tebi treba da pri upisu mat. broja mozes samo upisivati brojeve, pa ako je to to onda to mozes rijesiti input maskom bez ikakvog koda.
Znaci da u tekst polje maticnog broja uneses u imput masku 8 devetki i auto tab postaviti na Yes.
Naravno pomocu validation Rule i Validation text moze se upisati i msgbox ali nema porebe.
Nadam se da sam pomogao.
------------------------------------------------------------------------------

Ovo gore je bio moj odgovor na temu.
Napisao sam da se moze rijesit imput maskom i input maska se moze napisati i na tabelu i na formu prema tome ne moze se desiti da kad radimo recordsetovima da promakne upis.
Druga stvar napomenuo sam da se moze napisati uvjet u validation rule i napomena u validation text do duse bez objasnjenja racunajuci da je to poznato.
Druga stvar sto se tice input maske ona ne prihvata pritisak niti jednog tastera sem brojcanog tako da je prednost u tome da kad napisemo funkciju i ona provjeri zapis moramo se ponovo vratiti pa to ispraviti.
Trecu stvar sto sam napisao je da se auto tab postavi na yes to jest nakon ispisa 8 karaktera kursor prelazi u sledece polje.

E sad ja imam jedno pitanje za Zidara ako mi moze da odgovori a to je kako funkciju
IsNumeric([ImePolja])=True da postavim na validation rule.
Unaprijed hvala.
Pozdrav
zxz
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Format brojevnog polja10.01.2005. u 14:12 - pre 234 meseci
OK, ovako. Sve sto Zonic tvrdi je tacno, osim da Input Mask postavljen na polje tabele stiti od promena kroz rekordsete. Napravio sam tabelu sa poljem TextSaInputmask i u tabeli postavio za to polje InputMask na nekoliko devetki. Kao sto se i ocekuje, ne moze se ni uneti nesto sto nije cifra, jednostavno nece dalje. Ali ne kazuje ni zasto. Onda sam napisao funkciju:
Code:

Function UpdateInputMask()

Dim db As DAO.Database
Dim rs As DAO.Recordset
Dim strSQL As String

strSQL = "SELECT  textSaInputMask FROM Clanovi WHERE Brc=1"
Set db = CurrentDb
Set rs = db.OpenRecordset(strSQL)

Debug.Print "Before Edit:", rs!TextSaInputMask
rs.Edit
    rs!TextSaInputMask = "Zidar"
rs.Update
Debug.Print "After Edit", rs!TextSaInputMask
rs.Close

End Function

Funkciju sam izvrsio u debug window i don=bio ovo:
Code:

? UpdateInputMask()
Before Edit:  Null
After Edit    Zidar

Dakle, InputMask na tabeli ne stiti od promena putem rekrdseta

Postavljanje Validation Rule property nza polje tabele
Onda sam otvorio tabelu Clanovi u design modu, odabrao polje TextSaInputmask modu i u Validation Rule property za polje samo ovo:
Code:
IsNumeric([TextsaInputmask])=True
.
U Validation text sam upisao "U ovo polje se mogu upisivati samo cifre!"

Kad sam iz debug prozora izvrsio funkciju UpdateInputMask(), dobio sam ovo:
Code:

? UpdateInputMask()
Before Edit:  Null

i error message 3316, sa tekstom "U ovo polje se mogu upisivati samo cifre!". Kad ne postoji Validation Text, onda poruka bude 3317, na engleskom i kaze otprilike
Code:

"One or more values prohibited by validation rule 'IsNumeric([TextSaInputMsak]=True' set for Clanovi.TextSaInputMask. Enter the value that expresion set for this field can accecpt"

Naravno, sve poruke su imale opcije Debug/End/Help, posto funkcija nema error handling.

U praksi treba uraditi i jedno i drugo. Postavite Validation rule, a postavite i input mask na polju tabele. Kad dizajnirate formu, ako polje iz tabele navucete na formu, InputMask ce se automatski pojaviti na formi. Input mask ce da reaguje PRE validation rule. Vlidation rule ce pokriti sve slucajeve koje Input mask ne moze (rekordseti i verovatno action queries). Ako ste sigurni da se nece koristiti rekordseti za editovanje rekorda, ne morate da postavite validation rule na tabeli. Ali, nikad se ne zna....

I ako pisete bilo kakav kod, stavite error handling, da izbegnete End/Debug/help opcije.

 
Odgovor na temu

rribaric
romano ribarić
rijeka

Član broj: 31410
Poruke: 165
*.dialin.iskon.hr.



Profil

icon Re: Format brojevnog polja16.01.2005. u 22:57 - pre 234 meseci
s mojim početničkim kodom(nepraktičanim).Došli smo do vrlo korisnih i praktičnih saznanja!
Hvala dečki ovo je na kraju ispalo savršeno!
romano
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Format brojevnog polja

[ Pregleda: 3180 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.