Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mIRC je mrtav - ubio ga xchat!

[es] :: Instant Messaging :: IRC :: mIRC je mrtav - ubio ga xchat!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12097 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon mIRC je mrtav - ubio ga xchat!01.04.2002. u 15:24 - pre 268 meseci
- Elem, godinama posmatram nasu IRC scenu i ljude koji su napisali par miliona mIRC "skripti" pitam samo jedno: da li se isplati uciti mIRC "skript jezik" samo zbog skripti?
- Druga cinjenica je da su 98% "skripti" koje nasi programeri napisase zapravno lamerske! Totalno bez ikakvog smisla.
- Treca cinjenica je da nasi "programeri" mIRC skripti zapravo kradu source od drugih skripti i to nazivaju bez blama "svojim skriptama"
Ima zaista toliko toga sto mi se ne dopada i toliko gluposti da me zbog same pomisli na sve sto se moze naci na IRC sceni tera da sto pre prekinem "svuju pisaniju" o tome.

Prva poruka mIRC skripterima: ujedinite se i napisite skriptu OD NULE, i napravite da ona zaista radi nesto korisno, a ne da vasa skripta bude samo par alijasa i par reakcija na nekoliko "dogadjaja" ...

E sada neko ce pitati "Kakav xchat?"... XCHAT (www.xchat.org) je cross-platform (radi na svim platformama, LINUX, UNIX, MacOS (X), OS/2, Windows, ...) IRC client koji je prosto napisan da pokaze svetu kako zaista treba da izgleda IRC client. Prva stvar koja ODUSEVLJAVA PRAVE (naglasavam PRAVE) programere je da xchat nema svoj skript jezik. Cemu to? Svi sistemi imaju toliko raspolozivih skript jezika da je GLUPO izmisljati nesto trece, a jos gluplje je izmisliti nesto poput mIRC skript jezika koji je po misljenju autora ovog teksta jedan od najglupljih skript jezika koje je video. Dakle, u xchat-u mozete pisati skripte u PERL-u i PYTHON-u , oba ova jezika su siroko rasprostranjeni, koriste se u naucnoobrazovnim centrima sirom sveta, koriste se za mali milion ozbiljnih i komercijalnih projekata a i u jedno par miliona OpenSource aplikacija (poznatih i nepoznatih).

Ja licno najvise volim XCHAT-ov plugin sistem - sve mozete izmeniti, dodati pisanjem svog plug-in-a (prostim recima - dinamicke biblioteke, na Linux/UNIX-u je to .so fajl, dok je na Windows-u to jedan .dll).

Mnogo ljudi ce da me mrzi zbog ove recenice koju cu sada da napisem, ali svima je jasno da ce ona da iznervira samo one na koje se doticna odnosi:

Zadnja poruka mIRC skripterima: mIRC skipteri, vi pojma nemate o programiranju, spustite svoj nos, spustite se na zemlju, sednite za sto (ili u fotelju, sta vise volite) i naucite fundamentalne programerske stvari i tehnike, a onda cete sami da okrenete ledja mIRC-u (a mozda cak i IRC-u u celini) !

Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.dsl.bezeqint.net

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: mIRC je mrtav - ubio ga xchat!01.04.2002. u 15:51 - pre 268 meseci
ok... posto sam ja ex-mirc skripter moram da se odazovem na ovu temu...

To sto si napisao mislim da si upravu (bar vecinom)

Danasnji mirc skripteri kradu codo-ve od drugih poznatih skriptera... Sto je nazalost tacno (cak sam i ja to radio) ali ne svi

Ja nikada nisam zavrsio neku skriptu do kraja zato sto je bilo veoma dosadno pisati po 3 sata dnevno...
Citat:

- Elem, godinama posmatram nasu IRC scenu i ljude koji su napisali par miliona mIRC "skripti" pitam samo jedno: da li se isplati uciti mIRC "skript jezik" samo zbog skripti?


ne, ne isplati se... ja kada sam poceo da skriptujem niko mi do tada nije rekao koje sve jezici postoje i sta vredi nauciti... i nikada nisam ocekivao neki profit od mirc skriptovanja (mada ima nekij ljudi kojima dolazi profit kao pnp skripta)

Ako sam skriptovao to je bilo iz radoznalosti i zabave nikada nisam hteo da napravim profit od toga niti je to bio moj cilj!!
Citat:
Prva poruka mIRC skripterima: ujedinite se i napisite skriptu OD NULE, i napravite da ona zaista radi nesto korisno, a ne da vasa skripta bude samo par alijasa i par reakcija na nekoliko "dogadjaja" ...


hahahaha :)
Izgleda da si probao es mirc verziju 2.0 :)
niti se meni nije svidela ali sacekaj da zavrse do kraja :)
evo sta cu "mozda" da im dam da naprave
1) e-mail klijent
2) bnc server
3) telnet
4) IP tracer
mozda jos nesto
Citat:
E sada neko ce pitati "Kakav xchat?"... XCHAT www.xchat.org) je cross-pl

beep

stani stani

koristio sam Xchat i stvarno mi se nije svidela
mora da si probao par lame mirc skripti koje ti se nisu svidele i sa pravom...
ja cak kad sam na linux-u koristim mirc preko wine...
siguran sam da si nasao skriptu tipa "nuker" war i tako nesto slicno

meni su se svidele 2 skripte do sada
PNP i extreme
extreme ja koristim
za PNP ne znam URL a extreme-om server ne radi... ako bash hoces mogu da ti posaljem nekako

Citat:
Mnogo ljudi ce da me mrzi zbog ove recenice koju cu sada da napisem, ali svim

nooo

stvarno mi je svejedno
iskreno mislim da si upravu ali gresis da je Xchat bolji od mirc-a

jednostavno mi veruj... necu da pisem 3 sata samo govoreci kako je extreme mirc skripta bolja od Xchat-a
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: mIRC je mrtav - ubio ga xchat!01.04.2002. u 20:22 - pre 268 meseci
C0NFORTY, tebi je bar jasno ovo:
Ako zelim da dodam nesto u Xchat imam mnogo vise opcija nego u mIRC-u

1) Modu da napisem patch i posaljem ljudima iz xchat ekipe , mozes to u mIRC-u?
2) Ako eventualno ne prihvate (sto ce se desiti ako zelim da pisem lamersku stvar), onda imam drugu opciju, da napisem plug-in! (opet nemoguce u mIRC-u)
3) Ako i to ne uspem, ili ne mogu, ne znam (ne znam C recimo) onda mogu da napisem skriptu u dva najbolja skript jezika danasnjice Perl-u i Python-u

NAJVECE LUDILO JE PLUG-IN SISTEM! :) Evo zasto, ja mogu cak da napravim plug-in koji ce da doda podrsku za mIRC skript jezik na taj nacin! :)

U prevodu svako ko je upoznat sa izradom kompajlera i interpretera moze da prosiri xchat da "razume" i druge skript jezike (ocekujem u skorije vreme podrsku za TCL i PHP)...

Ovako nesto mIRC nikada nece imati, da ne pominjem da je mIRC vezan za jedan jedini Operativni Sistem!

Na kraju da vas dotucem totalno, zelite da vidite XCHAT na nasem jeziku? (Kompletno svi dijalozi, meniji, opcije...), zelite na kineskom da vidite? Kad ce to da ima mIRC? NIKADA!
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
195.252.103.*



+3 Profil

icon Re: mIRC je mrtav - ubio ga xchat!01.04.2002. u 21:13 - pre 268 meseci
Citat:
C0NF0RTY:jednostavno mi veruj... necu da pisem 3 sata samo govoreci kako je extreme mirc skripta bolja od Xchat-a


E TO je vec jak argument.
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.dsl.bezeqint.net

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: mIRC je mrtav - ubio ga xchat!01.04.2002. u 22:07 - pre 268 meseci
ocigledno nisi upoznat sa mirc mogucnostima

ovo sto si napisao 1,2,3 sve je to moguce i pod mirc-om :)
Postoje razni DLL fajlovi (naravno ti DLL fajlovi su napisani u nekom drugom poznatom jeziku) koji se mogu load-ovi nad mirc-om i moze se sve komlajlovati ali ja ne vidim svrhu toga

Citat:
Na kraju da vas dotucem totalno, zelite da vidite XCHAT na nasem jeziku? (Kompletno svi dijalozi, meniji, opcije...), zelite na kineskom da vidite? Kad ce to da ima mIRC? NIKADA!

pa brale to vec postoji :) cak postoji i u Unicode stilu (cirilica)...
ne secam se tacno kojih skripti ali znam da je to veoma lako da se napravi... sve sto ti treba jeste da promenis strings u mirc32.exe fajlu i posle skriptujes na naske i uzivas :)

Mada iskreno mislim da svako ima svoj ukus,tebi se svidja vise Xchat nego mirc,uredu je to,ali ne bi trebalo da pricas o nekom programu lose ako ga ne znas!


Zamolio bi te da mi das par dobrih plug-in-a kao sto je e-mail clijent ili jos nekih zezalica za X-chat

[Ovu poruku je menjao C0NF0RTY dana 01.04.2002 u 11:15 PM GMT]
 
Odgovor na temu

Darko Pipic
Darko Pipic
B e o g r a d

Član broj: 93
Poruke: 880
*.225.EUnet.yu

Sajt: www.kontrol-inzenjering.c..


Profil

icon Re: mIRC je mrtav - ubio ga xchat!01.04.2002. u 22:11 - pre 268 meseci
1. Meni uopste nije jasno kako tebi xchat moze biti lepsi od mIRC-a.
2. Ondak, pogledaj ti sta sve je na mIRC-u napravljeno na njegovom "glupom" script jeziku, a pogledaj na xchat-u.
3. Ovde izgleda ljudi voli komplikovanost. Ti npr volis xchat zato sto da bi njega prepravio moras Perl da znas, a ovde "glupi" script jezik. Slicna je situacija sa linuxom. Svi govore Linux je konza a niko ne moze bez windows-a.

Eto par zamerki mada se slazem da mIRC scripteri nisu nikakvi programeri.
p.s: Po cemu je xchat NAGLASENO PRAVI irc client i ti govoris da je on najjaci za PRAVE PROGRAMERE. Koji ce programerima u sustini irc client, mislim ne kapiram, obicno ce programerima programski jezik, a vecina korisnika irc clienta su ljudi zeljni zabave.

pozdrav
Life is a game - play to win
irc.elitesecurity.org #es
darnik.com
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: mIRC je mrtav - ubio ga xchat!01.04.2002. u 22:14 - pre 268 meseci
Jel mozes to da dokazes? Daj prilepi screenshot mIRC-a koji ima menije na nasem jeziku! :) Ne prihvatam polemiku bez cvrstih argumenata! A ja cu vrlo rado da prilepim screenshot xchat-a sa menijima na nasem jeziku!
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: mIRC je mrtav - ubio ga xchat!01.04.2002. u 22:24 - pre 268 meseci

- TheGhost, da li si video kako xchat moze zaista da izgleda? Mogucnosti za promenu izgleda su initifne! Koliko GNOME moze da se izmeni toliko moze i XChat! :) Ovo samo dokazuje koliko zapravo nemas pojma o njemu!

- U tom GLUPOM mIRC jeziku je napravljeno tone i tone ISTIH ili BLAGO modifikovanih skripti! Najvise od svega sto je u njima napravljeno je:
1) dodato par alijasa
2) izmenjeno da se na CTCP Nick VERSION daje nesto tipa "Moja nabedjena mIRC skripta koja razvaljuje, verzija 1.03, skinite sa http://moj.nebulozni.sajt.com
3) nekoliko stotina kilobajta ASCII arta pokupljenog takodje od tudjih skripti ili skinuto sa nekog od poznatih ASII art sajta

- Upravo je manje komplikovanosti u XChat-u, jer ti prijatelju ako si programer znaces sto posto jedan od navedena tri jezika: 1) C, 2) Python, 3) Perl, ako nisi programer onda za tebe i nije pisanje skripti! mIRC skripteri sebe ne smeju da zovu programerima, oni su lameri ** 2 !

- Na kraju, greska je sto ljudi misle da je IRC napravljen za zajebanciju, verovali ili ne IRC se moze koristiti itekako za ozbiljne stvari. Ocigledan primer ozbiljne primene je MonkeyTalk (Ximian-ov sistem podrske za aplikacije). Drugi primer je par stotina groupware sistema kojima je baza IRC (za "razgovor" medju programerima koji rade na odredjenom projektu). Treci ozbiljan primer je primer sa naseg BalcanNET-a gde par provajdera (koji imaju svoje servere u BalcanNET-u) imaju svoje (zatvorene) kanale na kojima administratori raspravljaju o svojim poslovima... Dakle, IRC ne sluzi samo za zajebavanje i vodjenje "irc ratova"!

Citat:
TheGhost:
1. Meni uopste nije jasno kako tebi xchat moze biti lepsi od mIRC-a.
2. Ondak, pogledaj ti sta sve je na mIRC-u napravljeno na njegovom "glupom" script jeziku, a pogledaj na xchat-u.
3. Ovde izgleda ljudi voli komplikovanost. Ti npr volis xchat zato sto da bi njega prepravio moras Perl da znas, a ovde "glupi" script jezik. Slicna je situacija sa linuxom. Svi govore Linux je konza a niko ne moze bez windows-a.

Eto par zamerki mada se slazem da mIRC scripteri nisu nikakvi programeri.
p.s: Po cemu je xchat NAGLASENO PRAVI irc client i ti govoris da je on najjaci za PRAVE PROGRAMERE. Koji ce programerima u sustini irc client, mislim ne kapiram, obicno ce programerima programski jezik, a vecina korisnika irc clienta su ljudi zeljni zabave.

pozdrav

Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.dsl.bezeqint.net

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: mIRC je mrtav - ubio ga xchat!01.04.2002. u 22:25 - pre 268 meseci


Evo ovo je uradio TheGhost... mada nije unicode ali pokazacu ti na Hebrew samo da nadjem tu skriptu
 
Odgovor na temu

Darko Pipic
Darko Pipic
B e o g r a d

Član broj: 93
Poruke: 880
*.225.EUnet.yu

Sajt: www.kontrol-inzenjering.c..


Profil

icon Re: mIRC je mrtav - ubio ga xchat!02.04.2002. u 00:24 - pre 268 meseci
Ajde leka da ja vidim tu mnogo lepu xchat skriptu, govoris o argumentima a ti prvi ne dajes cvrste dokaze !!! A to za mIRC na sprskom, nisi svestan sta sve postoji, samo pogledaj sta rade *.dll-ovi na http://www.mircscripts.org (ako si mislio na menu (File, Tools, DCC, Window,...) to itekako postoji, i to od davno davno, secam se devil mIRC scipte koja ima totalno izmenjen menu, ako oces, iscimacu ti screenshot, imam je na CD-u), a ako si mislio na ove dialoge, CONFORTY ti je odlicno rekao).
pozdrav
Life is a game - play to win
irc.elitesecurity.org #es
darnik.com
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.ipt.aol.com



+1 Profil

icon Re: mIRC je mrtav - ubio ga xchat!02.04.2002. u 00:33 - pre 268 meseci
Citat:
mIRC skripteri sebe ne smeju da zovu programerima, oni su lameri ** 2 !


Evo ja znam mirc scripting, i nikad se nisam nazvao programerom. I zato sto to znam ja sam lamer?
Svaka tebi cast covece, verujem da znas dosta toga, ali zaista znas da pokenjas velika g****. Radi malo na svom attitude-u, man.
FBzP
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.dsl.bezeqint.net

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: mIRC je mrtav - ubio ga xchat!02.04.2002. u 02:26 - pre 268 meseci


Evo leka... ovaj screenshot ti kaze sve po sebi... kao sto vidis u mirc mozes da skriptujes i u Unicode-u

Evo kazi mi jos nesto sto mislis da mirc ne moze da odradi...Meni je ovo smesno posto mogu da ti dokazem da je sve moguce sa mirc-om... od mp3 playera do telnet klijenta ili bnc servera...

cak sam video browsver sa kojim mozes da surfujes preko mirc-a... jeste da je glupo uranjeno ali je slatko

Citat:
2) izmenjeno da se na CTCP Nick VERSION daje nesto tipa "Moja nabedjena mIRC skripta koja razvaljuje, verzija 1.03, skinite sa http://moj.nebulozni.sajt.com


tu si upravu... Veoma mi je zao zato sto nisi probao extreme skriptu o kojoj govorim non-stop... zato sto ako bi probao imao mi drugacije misljenje o mirc-u...

Jos nesto... ovo je sa mirc.com

mIRC will not work on WinCE or other Operating Systems like Linux, Mac OS, PalmOS, Epoc, Atari's or the C64 and we have no plans to make a mIRC version for these and other systems in the future. Sorry, there is tooo little time and toooo much to do...

 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.dialup.blic.net

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: mIRC je mrtav - ubio ga xchat!02.04.2002. u 12:57 - pre 268 meseci
Prije 2 godine sam naucio mirc scripting i sada trenutno govorim kao mirc scripter:

Mislim da se vi "pucate" glupim stvarima. mIRC i xChat se ne mogu bas tako lako porediti. Kao prvo to su klijenti koji su zasnovani na dve razlicite platforme (doduse ima i Xchat za windows ali preko wine mIRC radi savrseno i linuxu). mIRC jednostavno goni neku svoju filozofiju, koja ne podrzava plug inove i ne koristi script jezike koji su "unizverzalni". Sa druge strane ti je mIRC scripting ko ji je jak ko "sveta zemlja", i sa njim mogu da uradim sta hocu u windowsu, mogu da uradim stvari koje kada bi se mogle prekompajlirati u *.exe bile loodnica. Takodje mIRC scripting je mnogo laske nauciti nego perl ili phython. mIRC mozda ne podrzava plug-inove ali zato preko dll-ova mozes da uradis sta god hoces. E sada jedina losa stvar je ta sto mIRC nije Open Source, a druga sto XCHAT nema svoj script jezik. Mislim da su oba klijenta najbolji za svoje platforme i da mozemo da se ubijemo redajuci argumente o jednom ili drugom to je stvar ukusa.
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.telia.com

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: mIRC je mrtav - ubio ga xchat!06.04.2002. u 21:59 - pre 268 meseci
Prvo Python je mnogo laksi i mocniji od mIRC skript jezika... Drugo Perl je jos mocniji i od Pythona i od mIRC skript jezika skupa! A xchat podrzava OBA jezika! Trece, xchat radi na svim platformama za koje znate, dakle kao NATIVE aplikacija, a ne kao mIRC da radi pod Wine-om! I da ne idem dalje... mIRC je za lamere i tu nema dvojbe! :)
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.telia.com

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: mIRC je mrtav - ubio ga xchat!06.04.2002. u 22:11 - pre 268 meseci


Ako hocu neki drugi jezik, izadnjem iz xchat-a i startujem ga ponovo sa necim slicnim ovome:
Code:
LC_AL=ru xchat &


Nakon toga mogu da uzivam u ruskom jeziku (ako sam Rus), i cirilici... Isto vazi i za srpsku cirilicu (LC_ALL=sr) ... Znaci, ne lupetajte! :)
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.telia.com

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: mIRC je mrtav - ubio ga xchat!06.04.2002. u 22:16 - pre 268 meseci
Citat:

Evo leka... ovaj screenshot ti kaze sve po sebi... kao sto vidis u mirc mozes da skriptujes i u Unicode-u


Ja tu vidim da su samo neki delovi u Unicode-u , mIRC meniji su i dalje svi na engleskom kao sto i sam vidis... Nadji neki bolji primer, ovo me je jos vise ubedilo da mIRC nema pojma o Unicode-u. Dok xchat-ov GTK veoma dobro zna sta je Unicode vec par godina!

Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.telia.com

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: mIRC je mrtav - ubio ga xchat!06.04.2002. u 22:19 - pre 268 meseci
Citat:
Trut:
Citat:
mIRC skripteri sebe ne smeju da zovu programerima, oni su lameri ** 2 !


Evo ja znam mirc scripting, i nikad se nisam nazvao programerom. I zato sto to znam ja sam lamer?
Svaka tebi cast covece, verujem da znas dosta toga, ali zaista znas da pokenjas velika g****. Radi malo na svom attitude-u, man.


Tacno Dragane, ko god je gubio vreme uceci mIRC skript "jezik" je za mene lamer! I to nije do mog attitude-a (ispravna rec na srpskom jeziku je ODNOS) , vec je to do cinjenica koje su nedvojbeno na mojoj strani...
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.ipt.aol.com



+1 Profil

icon Re: mIRC je mrtav - ubio ga xchat!07.04.2002. u 21:59 - pre 268 meseci
svako ima prava na svoje misljenje. Samo ti to ocigledno ne uvazavas, ne znam zasto. Svojim uzasno negativnim "odnosom" nikada neces uspeti nikoga da ubedis u svoje argumente.
Meni je mirc savrsen klijent za chat, i ja sam uzivao cackajuci po helpu (i to ne nazivam ucenjem mirc script jezika), sve samo da bi sebi olaksao i ulepsao upotrebu. I to je sve sasvim normalno, zar ne?
I sad se pojavis ti i nazivas me lamerom. Zato sto koristim klijenta protiv koga ti imas nesto protiv. Cinjenice su na tvojoj strani? Radije cu da budem lamer, i da cutim i uzivam u koriscenju kompjutera u svrhe koje su meni potrebne, nego da navlachim drugima svoje misljenje na nos zato sto mi ne odgovara sta oni rade.
Pozdrav.

P.S. Ocenio bih ovu temu kao "tuzna" ali ne moze.

FBzP
 
Odgovor na temu

Darko Pipic
Darko Pipic
B e o g r a d

Član broj: 93
Poruke: 880
*.162.EUnet.yu

Sajt: www.kontrol-inzenjering.c..


Profil

icon Re: mIRC je mrtav - ubio ga xchat!07.04.2002. u 23:29 - pre 268 meseci
Ma meni jedino nije jasno kako moze nekom da bude lep ovaj xchat, izgleda kao DOS.
Life is a game - play to win
irc.elitesecurity.org #es
darnik.com
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: mIRC je mrtav - ubio ga xchat!08.04.2002. u 18:06 - pre 268 meseci
Momci, ja sam mIRC koristio nekoliko godina, dok vi nemate POJMA o xchat-u! :))) Shvatate li sta to znaci!? - To znaci da nemate POOOOOJMA sta pricate! Razumete? Ja prihvatam diskusiju, polemiku, debatu, nazovite kako to hocete sa ljudima koji poznaju OBA programa! Oni koji su xchat videli, to je mozda bilo na par minuta, 10 minuta , nekoliko sati MAKSIMALNO!
Ja sam mIRC koristio nekoliko GODINA! Pisao skripte i slicno, ja mIRC "jezik" poznajem za razliku od vas koji imate obraza da pljujete po dva najpopularnija jezika danasnjice - Perlu i Pyhon-u! :))))

TheGost kaze da xchat izgleda kao DOS... On izgleda tako jer ja hocu da tako izgleda! On moze da izgleda kako zamislite, moze da bude providan (http://ios.free.fr/hummm/hummm1.jpg), moze da izgleda i ovako http://www.netswarm.net/xchat_screen.jpg, moze da izgleda ovako http://unshift.net:81/images/xchat/cwd.theme.gif, a i ovako http://newbie.linuxbe.org/penguin-xchatheme.jpg. Moze da ima Mekov Aqua stil ... Dakle foliranja po sistemu "ruzan je", DOSolik vaze samo za ljude koji nisu Xchat videli ni 1% od xchat mogucnosti!

Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

[es] :: Instant Messaging :: IRC :: mIRC je mrtav - ubio ga xchat!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12097 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.