Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Google indeksira 8 milijardi strana

[es] :: Pretraživači i SEO :: Google indeksira 8 milijardi strana

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8050 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

crodream.com
Bruno Saric

Član broj: 28829
Poruke: 82
*.cmu.carnet.hr.

ICQ: 246572931
Sajt: www.crodream.com


Profil

icon Re: Google indeksira 8 milijardi strana25.11.2004. u 12:40 - pre 236 meseci
Citat:
ne, robots.txt nema veze sa tim...


znači robots.txt je uzaludan?

meni osobno bez robots.txt je google dolazio tu i tam dve stranice pogledat, a kad sam stavio robots.txt u jednom danu mi indeksirao 500 stranica odjednom, također sam to napravio sa svim svojim stranicama i na svima je bilo isto
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Google indeksira 8 milijardi strana25.11.2004. u 12:57 - pre 236 meseci
Citat:
crodream.com: znači robots.txt je uzaludan?

naravno da nije uzaludan. ali nema nikakve veze sa indexiranjem, tj. u kontekstu u kojem si ga ti upotrebio u tvom postu. poenta tog fajla je cisto da navede bota na to koje dirove da ne crawluje, sta da preskoci, itd...
medjutim stavljanje robots.txt u root nece uticati na to da li ce bot uopste da dodje da ti indexira sajt.

Citat:
BytEfLUSh: Isto važi i za tebe. Pogledaj cached verziju ES-a ne google-u, i reci mi kakvi su linkovi?

e, potpuno si neverovatan :) ajde, glup sam danas, pojasni mi sta to treba da vidim na keshiranoj verziji?

Citat:
BytEfLUSh:
Inače, sa addurl nikad nisam imao problema i stranice su mi vrlo visoko rangirane.

cekaj, posto si ove 2 izjave stavio u istu recenicu dolazim u iskusenje da pomislim da su ti stranice vrlo visoko rangirane zato sto si koristio addurl? a sve i da nisi koristio, kakve veze ima rangiranje stranica sa nacinom na koji ti pretrazivac "pokupi" svezi sajt?!?

off topic: a zivo me zanima sta i koliko ti je to visoko rangirano? ajde, postuj: web stranica, keyword, pozicija...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.inter.net.il.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Google indeksira 8 milijardi strana25.11.2004. u 19:01 - pre 236 meseci
Google je namenjen za običnog korisnika a ne za geekove koga zanima šta ima posle 1000 stranica.A i pogledajte ostale pretraživače. MSN: 990, Yahoo daje isto kao google tako da i nemate baš neku alternativu ha?

A pod ostalom, ako ne nađem nešto što me zanima na prvih 50 stranica, radije bi promenio pretraživača nego da proveravam ostalih 950 stranica.

Offtopic: ti BytEfLUSh, je li svaki topik moraš da pretvoriš u nepotrebnu svađu?
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Google indeksira 8 milijardi strana25.11.2004. u 19:20 - pre 236 meseci
Citat:
e, potpuno si neverovatan :)


Jesam.

Citat:
ajde, glup sam danas, pojasni mi sta to treba da vidim na keshiranoj verziji?


To da linkovi prestaju da budu linkovi. Nestaje <a href...> i prelazi u url=..... Mada, eto priznajem grešku - to važi samo za sajt u profilu i url linkove dok normalni linkovi poput ovog što je Pancir postovao ipak ostaju. Svejedno, čak i meni se ponekad desi da pogrešim, samo što makar znam da priznam grešku.

Citat:
cekaj, posto si ove 2 izjave stavio u istu recenicu dolazim u iskusenje da pomislim da su ti stranice vrlo visoko rangirane zato sto si koristio addurl? a sve i da nisi koristio, kakve veze ima rangiranje stranica sa nacinom na koji ti pretrazivac "pokupi" svezi sajt?!?


Ne, zapravo, nema nikakve veze, to je i bila poenta - neće ništa izgubiti ako ide na addurl. Do sada sam dodao 15-tak sajtova na Google preko addurl, uglavnom sam čekao nedelju-dve maksimum dok ne indeksira, ali je zato svaki put stranica bila indeksirana.

Citat:
off topic: a zivo me zanima sta i koliko ti je to visoko rangirano? ajde, postuj: web stranica, keyword, pozicija...


Sajtovi su odavno ugašeni - dobro, još uvek postoje na netu, ali sam odavno prestao da ih update-ujem. Pored toga, korišten je amaterski HTML kod (čitaj: IE) pa ne bih da dajem link. Keyword-i pomoću kojih se može naći su razni, uglavnom ukoliko u sebi sadrže "mp3".

Citat:
CONFIQ: Offtopic: ti BytEfLUSh, je li svaki topik moraš da pretvoriš u nepotrebnu svađu?


Whut? Gde sam ja to započeo svađu? Ajde nađi mi konkretno - koja poruka?

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Google indeksira 8 milijardi strana26.11.2004. u 07:55 - pre 236 meseci
Citat:
CONFIQ: Google je namenjen za običnog korisnika a ne za geekove koga zanima šta ima posle 1000 stranica.A i pogledajte ostale pretraživače. MSN: 990, Yahoo daje isto kao google tako da i nemate baš neku alternativu ha?

A pod ostalom, ako ne nađem nešto što me zanima na prvih 50 stranica, radije bi promenio pretraživača nego da proveravam ostalih 950 stranica.

ma ok je to iz perspektive koju pominjes, ali meni bi stvarno koristilo da kad radim SEO (pogotovo u pocetnoj fazi) znam da li sam za neki keyword na 1001 mestu od milion rezultata ili ne postojim (banovan, sandbox, etc...)...ovako mogu samo da spekulisem dok/ako se ne pojavim medju 1K.

btw, nije 1000 stranica, nego 1000 rezultata (100 stranica)...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pretraživači i SEO :: Google indeksira 8 milijardi strana

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8050 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.