Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kakva su vaša iskustva sa domaćim brokerima

[es] :: E-Poslovanje :: Kakva su vaša iskustva sa domaćim brokerima

[ Pregleda: 6647 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Titi

Član broj: 39397
Poruke: 6
195.252.85.*



Profil

icon Kakva su vaša iskustva sa domaćim brokerima13.11.2004. u 17:17 - pre 235 meseci
Interesuje me kakva su vasa iskustava sa brokerskim kucama u Bg, i da li se neke od njih posebno izdvajaju za preporuku privatnim licima????

Hvala



[Ovu poruku je menjao mungos dana 19.06.2005. u 19:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dr7jo
bg

Član broj: 36039
Poruke: 72
*.net.yu.



Profil

icon Re: Iskustva sa domacim brokerima???14.11.2004. u 19:47 - pre 235 meseci
Sto se tice brokerskih kuca u bg, otidji na sajt belex.co.yu/clanovi/ i videces sve brokerske kuce u bg, koje su clanovi berze.
 
Odgovor na temu

Titi

Član broj: 39397
Poruke: 6
195.252.86.*



Profil

icon Re: Iskustva sa domacim brokerima???20.11.2004. u 12:54 - pre 235 meseci
Hvala dr7jo, but... i know that..

Pitanje se ipak odnosilo da li je neko radio sa nekim od brokera i kakva su iskustva???
 
Odgovor na temu

dr7jo
bg

Član broj: 36039
Poruke: 72
*.net.yu.



Profil

icon Re: Iskustva sa domacim brokerima???20.11.2004. u 20:24 - pre 235 meseci
Ok.
Radio sam dosta brokera, a i sam sam broker, ali nije lepo da hvalim samog sebe, a bogami ni konkurenciju.
 
Odgovor na temu

Titi

Član broj: 39397
Poruke: 6
195.252.86.*



Profil

icon Re: Iskustva sa domacim brokerima???20.11.2004. u 22:30 - pre 235 meseci
he he... a jel to znaci da si vec zaradio svoj prvi milion na berzi??? ;-)
 
Odgovor na temu

Zikka
Zika Jovic
Dublin

Član broj: 29076
Poruke: 677
*.vdial.verat.net.

ICQ: 270814588


+1 Profil

icon Re: Iskustva sa domacim brokerima???21.11.2004. u 01:36 - pre 235 meseci
Citat:
dr7jo: Ok.
Radio sam dosta brokera, a i sam sam broker, ali nije lepo da hvalim samog sebe, a bogami ni konkurenciju.

Ako nije tajna sa kojom sve skolom moze da se radi tvoj posao?Da li je potrebna veza?Da li ste svi iz BG ?
Don't Worry Be happy!
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.vdial.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Iskustva sa domacim brokerima???21.11.2004. u 02:16 - pre 235 meseci
Za brokera ti treba kurs... Mislim da te kurseve i polaganja organizuju par puta godisnje...
 
Odgovor na temu

Titi

Član broj: 39397
Poruke: 6
195.252.86.*



Profil

icon Re: Iskustva sa domacim brokerima???21.11.2004. u 13:47 - pre 235 meseci
Ventura, mozes li nam reci ko i gde organizuje kurseve. Ranije je to bilo nesto pri privrednoj komori, a pojavila se i International Trading School sa cifrom od 5000 eura za 4 meseca obuke, pri cemu je mesec dana teorija a ostala 3-4 meseca praksa na forexovom demo simulatoru... dobro de, kasnije te puste na real... Ali je cifra malo havy za nase uslove.
Ako neko zna kurs sa pristojnijom cifrom neka dojavi...
 
Odgovor na temu

dr7jo
bg

Član broj: 36039
Poruke: 72
*.net.yu.



Profil

icon Re: Iskustva sa domacim brokerima???21.11.2004. u 18:34 - pre 235 meseci
Taj kurs sto organizuje Bergerova trade school je dosta smesan i skup kurs i moze da ti sluzi da se igras na forexu, sto ipak sa svojim novcem nije preporucljivo( a po nasem zakonu i kaznjivo delo).
Jedini kurs sa kojim mozes da radis u srbiji kao broker (znaci zvanicna licenca) je kurs koji organizuje Komisija za hartije od vrednosti i fin. trziste u Novom Beogradu. Kurs traje tri nedelje po osam casova i trenutno kosta 77.000,00 dinara. Ispit nimalo nije naivan i zahteva bar dva meseca postenog ucenja. Komisija organizuje kurs oko 5 puta godisnje (zavisi od interesovanja) a u toku su najave novih kurseva za investicionog savetnika (132.000,00) i portfolio menadzera (242.000,00) ali za to treba tri godine brokerskog iskustva. Nikad nije bilo pri komori. Mislim da je neophodan zavrsen fakultet (za brokere nisam siguran ali za druge kurseve jesam). Uostalom sve mozete pogledati (cak i ispitna pitanja) na sajtu Komisije www.sec.sr.gov.yu
 
Odgovor na temu

dr7jo
bg

Član broj: 36039
Poruke: 72
*.net.yu.



Profil

icon Re: Iskustva sa domacim brokerima???21.11.2004. u 18:41 - pre 235 meseci
Za zikku
Uopste nemoras da budes iz bg. Nije ni bitno odakle si. Do skora je bilo neophodno fizicko prisustvo na berzi, ali je uveden daljinski sistem trgovanja tako da mozes da trgujes iz kancelarije ili odakle god hoces, naravno ako si clan berze(pravno lice moze biti clan berze). Sto se tice veze nije da je preko potrebna, potrebna ti je ako zelis odmah u neku ozbiljniju brokersku kucu, ali mozes da pocnes od neke manje i ukoliko vredis kasnije te sami zovu(mislim ako odradis par ozbiljnih poslova, ostvarujes dobar mesecni promet, imas dobra predvidjanja, zadovoljne klijente i sl.)
 
Odgovor na temu

Zikka
Zika Jovic
Dublin

Član broj: 29076
Poruke: 677
*.vdial.verat.net.

ICQ: 270814588


+1 Profil

icon Re: Iskustva sa domacim brokerima???21.11.2004. u 20:25 - pre 235 meseci
Citat:
dr7jo: Za zikku
Uopste nemoras da budes iz bg. Nije ni bitno odakle si. Do skora je l.)

Hvala ti.
Don't Worry Be happy!
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Iskustva sa domacim brokerima???09.12.2004. u 05:32 - pre 234 meseci
Manje vise sve domace brokerske kuce se trude da opeljse klijenta sto je vise moguce. No to je i u neku ruku normalno zar ne... :)

Inace polaze se Brokerski kurs, sada je valjda oko 70.000 din... nisam 100% siguran. Najbitnije - ne treba fax za to, pa ko sebe vidi u tome, to je sasvim OK resenje. Jos da nadjete neku domacu brokersku kucu koja ce da vas plati kako dolikuje tom poslu, idealno.


 
Odgovor na temu

dr7jo
bg

Član broj: 36039
Poruke: 72
*.net.yu.



Profil

icon Re: Iskustva sa domacim brokerima???09.12.2004. u 13:53 - pre 234 meseci
U kom smislu opeljese klijenta?
Nisi mi jasan. Pa valjda svaka usluga ima svoju cenu. Brokerske kuce su duzne da imaju svoje tarifnike koje odobrava Komisija za HoV i da po njima naplacuju svoje usluge.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Iskustva sa domacim brokerima???10.12.2004. u 03:10 - pre 234 meseci
To stoji... nego "opeljese" na neprofesionalan nacin rada.. odnos prema klijentu je cesto ispod nivoa na kome bi ovakve business aktivnosti trebalo obavljati... jednom recju mi kao zemlja ostajemo prvaci po neprofesionalnosti... naravno cast izuzetcima.

 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu.



+25 Profil

icon Re: Iskustva sa domacim brokerima???10.12.2004. u 09:41 - pre 234 meseci
Evo primera kako brokeri deru klijente, sve posteno i legalno:

Kada je u jednoj firmi napravljena kampanja da se hitno pre roka otkupe akcije iz drugog kruga privatizacije po skracenom postupku (uzmes dinare, kupis devize u menjacnici, otvoris racun za trgovinu sa obveznicama stare devizne stednje, das nalog brokeru da kupi najjeftinije obveznice, one sa najduzim rokom dospeca, zatim das drugi nalog da se tim kupljenim obveznicama drzavi plati iznos koji treba, a drzava, kad prima obveznice, racuna ih u nominalnom iznosu, kao da su dospele), koji je donosio znacajne ustede u odnosu na sistem odbijanja od plate (a koji je objasnjen malim akcionarima tek kada se uprava te firme uplasila da ce neko sa strane da ih kupi ), brokerska kuca koja je kupovala obveznice je "rastegla" kupovinu (ovo znam zato sto je u nekoj drugoj firmi u medjuvremenu ceo postupak otpoceo i zavrsio se unutar tog perioda i oni su prosli jeftinije), dok je cena tih najstarijih obveznica u medjuvremenu, zbog povecane potraznje, premasila cenu onih sa godinu dana ranijim rokom dospeca.

E sad, ne zelim da pokazujem prstom ni na koga (niti navodim imena), ali se jasno vidi razlika koja je mozda pripala nekom preduzimljivom ko se nasao na pravom polozaju od poverenja, u pravo vreme. Kasnije mi je neko, ko je za mene autoritet u ekonomiji, preporucio istu tu brokersku kucu kao dobru, iz cega mogu samo da zakljucim da su ti brokeri ocigledno bili licemeri i da imaju jedan sistem morala za ljude koji se razumeju u njihovu delatnost, a drugi za ljude za koje veruju da su naivni i neuki.

E TO je ono balkansko bescasce koje cini sustinu zaostalosti. Nisu zaostale one zemlje u kojima nema mnogo strucnjaka, nego one u kojima se struka, a narocito poverenje (brokeri, nastavnici i profesori, lekari, sudije, advokati, policajci, oficiri vojske, izabrani predstavnici vlasti), kompromituju i to iz niskih pobuda, a zaostalost stanovnistva se neguje kao plodna njiva, izvor prihoda. Kao da se nista nije promenilo od vremena Branislava Nusica i Jovana Sterije Popovica.
 
Odgovor na temu

dr7jo
bg

Član broj: 36039
Poruke: 72
*.net.yu.



Profil

icon Re: Iskustva sa domacim brokerima???12.12.2004. u 15:30 - pre 234 meseci
Slazem se sa tobom da se mora postovati eticki kodeks. Ali cini mi se da cim menadzment preduzeca preporucuje neku brokersku kucu da nisu cista posla. Na nasem trzistu postoji oko 70 brokerskih kuca i prosto je trebalo da odu i do nekih drugih kuca da provere i malo se raspitaju o nacinima i uslovima trgovine a ne po logici "de svi tu i mali mujo". A sto se tice da su obveznice te serije poskupele tu ta brokerska kuca i nije mogla da odigra neku znacajniju ulogu iz prostog razloga i osnovnog ekonomskog zakona ponude i traznje. Znaci ukoliko se na strani kupovine tj. investitora u jednom momentu nadje preko 500 investitora koji su spremni da kupuju tu seriju a na strani ponude nema nikad tolikog broja logicno je da ce cena te serije da skoci
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Kakva su vaša iskustva sa domaćim brokerima

[ Pregleda: 6647 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.