Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Canon a75 vs. HP Photosmart m407

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon a75 vs. HP Photosmart m407

[ Pregleda: 4338 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Memphisto
Pancevo

Član broj: 31876
Poruke: 2
*.bisinter.net.



Profil

icon Canon a75 vs. HP Photosmart m40711.11.2004. u 18:17 - pre 235 meseci
Najkasnije za nedelju dana treba da kupim digitalni aparat,ali kao i svako imam svoje probleme .On se zove:Canon a75 vs. HP Photosmart m407.Posto su im cene slicne a kako vidim HP ima 18x zoom i 4.1 mpx ne znam sta da radim.Ovde se naveliko hvali Canon a75,a HP po meni ima bolje karakteristike.Pomagajte!!!

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 11.11.2004. u 20:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.243.eunet.yu.



+73 Profil

icon Re: Ocekujem brz odgovor!!!!!!11.11.2004. u 18:41 - pre 235 meseci
Zaista teska dilema. Ja bi kupio noviji model, znaci HP. Inace imam HP 320, dosta star model od 2 mp i moram reci da sam zadovoljan. Kad sam hteo da ga menjam preporuka je bila neki Canon. Naravno covek je to (pre)prodavao i to je bio skoro jedini razlog. To se vise trazi, navodno. HP se izgleda ne kotira bas najbolje, mada ko god ima zadovoljan je. A zadovoljni su i vlasnici Canona. Obicno im je to prvi aparat pa je sam stvar navike.

Sledeca sitnica je memorijska kartica. CF (za Canon) je malo jetiniji od SD (za HP). Objektivi su slicni, opticki zoom 3x. Ono digitalni zanemari. Znaci pitanje je koja elektronika/automatika ti se vise svidja.

U svakom slucaju potrudi se da ih osetis u ruci.

Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
212.200.116.*



Profil

icon Re: Canon a75 vs. HP Photosmart m40711.11.2004. u 21:57 - pre 235 meseci
Citat:
a kako vidim HP ima 18x zoom


To je verovatno digitalni zoom (beskoristan) ! a ne opticki..



 
Odgovor na temu

strba
Nenad Štrbić
BiB
Beograd

Član broj: 3631
Poruke: 656
*.vdial.verat.net.

Jabber: strba@elitesecurity.org
Sajt: https://www.facebook.com/..


+1 Profil

icon Re: Canon a75 vs. HP Photosmart m40711.11.2004. u 22:59 - pre 235 meseci
Veruj nista ti ne znaci da citas karakteristike (naravno ako su modeli priblizni) i tako ih uporedjujes odnosno odlucujes se koji ces da kupis, takodje ocenjivati aparat na osnovu zoom-a i broja MP je bzvz, tacnije kompletno moraju da se sagledaju sve karakteristike. Najbolje se odlucujes ako mozes da napravis snimke u istim usllovima/trenutcima istog objekta sa oba foto aparata zatim to pogledas prvo na racunaru,izradis fotke i da vidis sta ti je kupovati.


POz

p.s Gledaj ko je pravio obicne aparate i bio "tata", a ko sve sad pravi digitalne i od koje godine.

p.s citaj prikaze na sajtovima.
 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.adsl.tele2.no.



+1 Profil

icon Re: Canon a75 vs. HP Photosmart m40712.11.2004. u 08:16 - pre 235 meseci
Citat:
strba: Veruj nista ti ne znaci da citas karakteristike
...
p.s Gledaj ko je pravio obicne aparate i bio "tata", a ko sve sad pravi digitalne i od koje godine.

Strbo, u pravu si. Medjutim nisam nigde video jos prikaz m407.

Uglavnom si u pravu i za proizvodjace. Sem onih koji prave foto aparate vec po pola veka, tu je i Sony vrlo jak, koji nikad nije radio sa filmom.

HP je imao svoje promasaje, ali negde od 850 modela pa na vamo njihovi aparati prave dobre slike, sve bolje i bolje. Po pitanju boja i WB su i jedni od najboljih - HP je jedan od najvecih vukova za boje i digitalnu obradu, zacetnik ink-jet stampaca i skenera.
Pocev od modela R707 su slozili i mnoge druge stvari, pa se radi o verovatno najboljem aparatu za svoje pare, u toj klasi. Ako m407 ima slican kvalitet slike, uz slican interfejs i komande, bice vrlo dobar P&S aparat, za vecinu obicnih korisnika.

A75 je najbolji izbor za foto entuzijastu sa malim budzetom. Za obicno pucanje fotki ne mogu jos da ga uporedim sa m407, ali ne mora da znaci uopste da bi bio u prednosti.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Canon a75 vs. HP Photosmart m40712.11.2004. u 08:27 - pre 235 meseci
http://www.dpreview.com/review...non_a75%2Chp_m407&show=all

Sudeći po karakteristikama, jedino u masi i megapikselima je HP bolji, u svemu ostalom Canon ga šije (btw, m407 nema 16x nego 2.8x zoom): zoom, široki ugao, autofokus, manuelne kontrole, duga ekspozicija (15s naspram 2s). Ne znam kakve slike daje m407 ali Canon je prilično dobar, imaš milion postova ovde o njemu.
 
Odgovor na temu

Arax
Smederevo

Član broj: 54579
Poruke: 30
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Canon a75 vs. HP Photosmart m40718.12.2005. u 17:55 - pre 222 meseci
Zdravo ljudi,ja imam hp m 407 kupio sam ga pre 3 dana.Ja ne znam kakav je canon a75,ali cu vam reci nesto malo o ovom hp-u.

Image Quality: ima 4 opcije VGA (480x640) ,2MP(1600x1200), 4Mp (2272x1704)
i 4 Mp best.To su jedinio formati za slikanje.

Ima odlican opticki zoom od 3x,vec kada prelazi u digitalni slika pocijnje da gubi kvalitet.

Mogu reci da slike imaju dlicnu ostrinu.Video klipove snima u Mpg formatu 480x640,ali nije kvalitet,kod druga koji ima canon a510(ili tako nesto)koji snima u avi formatu u nizoj rezoluciji slika je besprekorna,i zvuk bolji nego kod mog hp-a.

Audio clip,moze se snimiti samo uz sliku ili kasnije dodati,nije nikako moguce koristiti kao diktafon.

Dodaci,red eye reduction,macro,burst rezim,macro,fast shot,action,portreit,landscape,beach & snow,auto rezim,tajmer,tajmer sa dva snimka.Imate stvari koje sami mozete podesavati.

Dobra stvar je da dobijate Photosmart dock,koji sluzi kao punjac i jos par opcija.Takodje mozete prikaciti aparat na njegov aparat,tako da radi bez baterija.

Njegove mane,cinimi se da baterija se mnogo brzo trosi,daj boze da sastavi sat vremena,sa ukljucenim lcd-om.Jos ih nisam formatirao,pune se uglavnom 12 sati,kada se formatiraju nadam se da ce se brze puniti

Kada snimam Video clip koji zauzme mojih 16 mb,desi se da ne moze da se prebaci na komp(mozda zato sto koristim linux,tako da ne koristim njegove programe)

kada zelite da snimate bez lcd (malo da stedimo baterije) ,ima veoma malog spijuna (ne znam kako da ga nazovem) jedva se vidi kroz njega.

Na samom aparatu ima veoma malo dugmica,tako da je jednostavan i lepo leze u rukama,blic je solidan,nije nista extra,niti je los,nesto izmedju.

Na cd-ima dobija upustva,ima i hrvatsko upustvo,mada bice ti sve jasno kada uzmes aparatu ruke.

Sve u svemu meni je super,svidja mi se,krivo mi sto ne znam kakav je taj canon da ne ispadne da hvalim ovaj hp,samo sam malo dao neki deo njegovih opcija,

Platio sam ga 12.390 din,(rekli su mi da je na snizenju,mozda su me i sjebali)

To je od prilike sto se tice hp-a.

Malo kasnim,ali ako neko ima istu ovakvu dilemu,nadam se da ce ovo biti od neke male pomoci





[Ovu poruku je menjao Arax dana 18.12.2005. u 18:58 GMT+1]
Logovanje uspesno, pacijent mrtav
 
Odgovor na temu

Foto-man
beograd

Član broj: 63843
Poruke: 246
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Canon a75 vs. HP Photosmart m40718.12.2005. u 20:45 - pre 222 meseci
hp i canon imaju 3* zoom kod ovih modela
razilka u jednom megapixelu.
savetujem ti da uzmes canon a510, s obzirom da je cena za a75 i a510 prakticno ista, koliko sam ja imao prilike da vidim, a a510 je noviji bolji modela sa 4*optickim zumom.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon a75 vs. HP Photosmart m407

[ Pregleda: 4338 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.