Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Možete li mi objasniti razliku

[es] :: Mac hardware :: Možete li mi objasniti razliku

[ Pregleda: 2630 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Haryx
John Doe
Jupiter

Član broj: 36171
Poruke: 5
*.as53.mo.bih.net.ba.



Profil

icon Možete li mi objasniti razliku05.11.2004. u 01:09 - pre 236 meseci
Mislim, znam koja je razlika između jednog Macintosh-a i PC-a,čitam dosta o tome i pratim koliko toliko kompjutersko-tehnološka zbivanja uopšte.Znam da se Mac i PC razlikuju po arhitekturi procesora,te da su programi drugačije pisani i za jedne i druge,da se operativni sistemi ne mogu izvršavati "komutativno" da tako kažem,ali što mene interesuje je zašto se ne mogu izvršavati,kako je to direktno povezano sa arhitekturom procesora,mislim kako je jedan građen a kako drugi?(procesor)

U čemu je bitna razlika (fizička i instrukciona),da li ima razlike i u materijalu od koga se proizvode (amd,Pentium i G-procesori)?

Čitao sam da,na primjer jedan,recimo G4 proc.od recimo 1Ghz je brži od na primjer nekog pentium ili amd-a od 2Ghz (ovo lupam,ne mora biti ovaj omjer niti ovaj procesor), mislim uopšte,da G-procesori manjeg takta su brži od drugih procesora većeg takta ? Koliko je to tačno i da li su stvarno brži i može li se reći koliko brži?(ako uzmemo u obzir isti takt)

Šta je to RISK i CISC(jeli CISK,nadam se da nisam pogriješio),znam nešto površno,ali kako je to vezano za predhodno pomenutim?
Detaljnije šta je to PPC(power pc?) i x86 (arhitektura?).Znam da je su pentium i amd na x86,ali šta je to ustvari?

Je li Motorola proizvodi G-procesore?

Eto,to je za sada.
Hvala unaprijed.
Pozdrav.
...Up and down you can see the light
Taking lives just one by one
News are talking 'bout the hell, but the world is cold and no one cares
What kind of a helping hand people have to wait for
It's the end of hope and faith is lost...

 
Odgovor na temu

[es] :: Mac hardware :: Možete li mi objasniti razliku

[ Pregleda: 2630 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.