Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zivotno osiguranje WIENER,GRAWE,koliko je to sigurno?

[es] :: E-Poslovanje :: Zivotno osiguranje WIENER,GRAWE,koliko je to sigurno?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 274737 | Odgovora: 195 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

newmedica
Novi Sad

Član broj: 61159
Poruke: 13
*.11.eunet.yu.



Profil

icon Re: Zivotno osiguranje WIENER,GRAWE,koliko je to sigurno?30.07.2006. u 21:30 - pre 215 meseci
Pozdravljam prethodni komentar ....
Verovatno spadate u one sto veruju u drzavnu penziju, odvajate po propisima, cekate da se desi, a postavicu vam pitanje ako nemozete sada nesto za sebe i svoju porodicu da odvajate, kada cete moci... bilo bi dobro da procitate prethodne komentare... da li vama stima ili ne, diskutabilno je jer se radi o velikim gigantima a ne ,,lonac"osiguranjima, mi govorimo o penzionom, zdravstvenom, i zivotnom osiguranju , a ne imovinskom.... tacno je da je dobro ulagati u nekretnine, sto i rade navedene osiguravajuce kuce, ali sam siguran da onaj ko ima-taj sasvim sigurno zna gde ce uloziti. Kada bih Vas upitao od koga cete uzajmiti poveci novac,jer Vas nuzda mozda natera, od rodjaka , komsije mozda??? Od banaka sa kamatama od 24-32%???? Ne , nego od Grawe-a, za Wiener nemam podatak, sa kamatom od 10% godisnje... pre Vas je ZOLENCO naveo program gde u ugovoru, tj ponudi stoji da se suma odmah isplacuje... Grawe postoji na nasim terenima malo duze od Wienera, samim tim je i stabilnija i sigurnija osiguravajuca kuca, sto ne umanjuje vrednost Winera za par godina...
Onaj ko ne veruje u program austrijskih osiguravajucih kuca, nek posle gricka semenke od penzije, dok ce ostali bar mirnije spavati... sto se tice mesecnih rata, to je tacno, i upravo iz tog razloga sam ranije naveo da se dobro sagledaju sve mogucnosti... opredeliti se za manju sumu, pa povecati sumu kada budete u mogucnosti, mozda platiti odjednom ili u dve rate, pa je i doplata manja.... sve su to finese koje treba dobro razmotriti...
srdacan pozdrav !
 
Odgovor na temu

leane

Član broj: 103190
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Zivotno osiguranje WIENER,GRAWE,koliko je to sigurno?30.07.2006. u 22:23 - pre 215 meseci
Poenta je u tome sto npr. Wiener nudi zivotno osiguranje:
Pol:
Ženski

Pristupna starost:
35 godina

Period odloženosti:
25 godina

Godišnja premija:
1000 €

Doživotna mesečna renta:
180,998

pa kada pogledam da li ce me za 25 godina spasiti tih 180 eura i sta cu moci da kupim za tih 180 eura s obizirom na promenu standarda sve brzu i brzu.
U krajnjem slucaju ko mi garatnuje da cu ziveti toliko. Placati do svoje 60-te godine i vratiti ulozenih 25.000 eura. Znaci da bih najmanje trebala da pozivim jos 11 godina da samo vratim te pare koje su oni obrnuli. Onda ako imam te pare za osiguranje mogu da trpam u slamaricu i jednog dana sama to koristim bez bojazni da li ce firma propasti ili ne i da li ce me iko izvarati ili ne. To je problem sto bas nemam izobora a mislim da ta osiguranja bas i nisu neka tako velika sigurnost kako se cini u prvi mah. Te firme ne bih mogle biti toliko velike da nije rec o nekoj prevari. Pitajte nekog iz Austrije da li je osiguran kod bilo kog austriskog osiguravajuceg drustva. To su firme koje profitiraju na ljudima iz zemalja koje su u tranziciji kao sto je nasa, Bosna, Hrvatska.... i jos po koja.
To je moje licno misljenje. Ne mora da znaci da je tacno i volela bi da me ili opovrgnu ili ohrabre kako bih stkla sto bolju sliku o svemu tome.
http://www.wiener.co.yu ovde imete sve varijante pa mi recite ko bi se za sta opredelio ako bi se resio to da uplacuje.
 
Odgovor na temu

mike king

Član broj: 103528
Poruke: 6
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Zivotno osiguranje WIENER,GRAWE,koliko je to sigurno?02.08.2006. u 00:03 - pre 215 meseci
POZDRAV SVIMA,

Igrom slucaja moja sestra je 2004. uplatila polisu GRAWE- u, ja posteno, nisam ni razmisljao o tome...medjutim, kada se coveku nesto dogodi, pocne o tome da razmislja. Moja sestra je vozila bicikl, pala je i povredila ledja. Povreda je takva da moze da se krece, ali sa povremenim velikim bolovima. Ima 30% invaliditeta i sa dosta terapija ce se izvuci... SRECOM!!! U medjuvremenu se ona setila da ima neku polisu osiguranja, pa bi trebalo proveriti, da li oni tako nesto pokrivaju-placaju. Ispostavilo se da posto je placala tzv. KASKO od 53€ godisnje, ima 30% od sume od 18.125€ ili ti od 100%. Tako da je dobila nekih 5.5oo€, sto moram priznati da puno pomaze oko terapija i lekova!!! Koliko ja znam , minimum je 250€ godisnje, a trajanje je od 10g-...pa do ne znam..mislim 30-40.
Inace ona placa polisu od 350€ godisnje i sada ce da je podigne na 500€ i polisa traje 30godina.
racunica za 500€ na 30 g ispada ovako , imam taj papir pred sobom!!

-500€ X 30 g = 15.000€ ovo je prva zagarantovana suma!
-dobit na 30 g je 65.55%, sto znaci
na 15.000€ jos nekih =15.000€
i ima 2% godisnji index inflacije evra( nije isti evro danas i za 5-20-30godina
OVO NE NUDI NI JEDNA DRUGA OSIGURAVAJUCA KUCA...PROVERIO SAM!!!
- to je jos nekih 10.000€...
kad se sabere to je nedge oko =40.000€!!!

#Znam da ce to ukljucivati...sumu od oko 40.000€ kad prodje tih 30 godina, a njoj ce to biti u 55-oj godini. gde tada moze da podigne sve, deo, da sve sto ostane ima kamatu od 7% na godisnjem nivou..sto opet kao glavnica ostaje naslednicima(deci)...
# Znam da za te iste pare ima i zivotno osiguranje. U slucaju prirodne smrti 1 X 15.000€ (prva zagarantovana suma), u slucaju nesrecnog slucaja je 3 X 15.000€ = 45.000€ ( nasleduje napisani naslednik-sto je promenljivo-)
# Znam da ima neki AUZ- to je nesto kao nase bolovanje, 42DANA +,trenutna nesposobnost za rad...sto moze trajati 2 meseca ili 22 meseca nebitno,lekarski dokumentovano...GRAWE placa umesto nje, njenu polisu za sve mesece za koje ONA ne moze da radi( npr.slomila nogu). - OVO ISTO NIKO NE NUDI!!!

Sve je ovo za iste pare, jedino sto je dodatno platila je taj KASKO od 53€, kao opciono! Koliko je to ustvari bitno, tek smo sada shvatili.. kazem vam dobila je 5.500€!! To je oko 12 DINARA DNEVNO!!! SMESNO! Ako neko uzima ovakvu polisu , ja predlazem da mu ovo opciono bude obavezno!!!

SVIMA PREPORUCUJEM GRAWE !!!

Ako ovo neko iz Grawe-a cita, hvala jos jednom Grawe-u sto su ispali fer!! Svaka cast!!




#( Znam da cemo svi ubrzo morati da se odlucimo za neko dodatno penziono osiguranje, jer cemo ubrzo imati negde samo oko 30% izdvajanja za penzije od neto 100% plate!( mislim od Nove Godine 1.1. 2007.)! )#
 
Odgovor na temu

mckrsta
Nenad Krstic
System Engineer
AT&T Slovakia
Bratislava

Član broj: 44532
Poruke: 219
*.astra-net.com.

Sajt: www.bor030.net


+6 Profil

icon Re: Zivotno osiguranje WIENER,GRAWE,koliko je to sigurno?04.08.2006. u 22:03 - pre 215 meseci
Citat:
leane: Poenta je u tome sto npr. Wiener nudi zivotno osiguranje:
Pol:
Ženski

Pristupna starost:
35 godina

Period odloženosti:
25 godina

Godišnja premija:
1000 €

Doživotna mesečna renta:
180,998

pa kada pogledam da li ce me za 25 godina spasiti tih 180 eura i sta cu moci da kupim za tih 180 eura s obizirom na promenu standarda sve brzu i brzu.
U krajnjem slucaju ko mi garatnuje da cu ziveti toliko. Placati do svoje 60-te godine i vratiti ulozenih 25.000 eura. Znaci da bih najmanje trebala da pozivim jos 11 godina da samo vratim te pare koje su oni obrnuli. Onda ako imam te pare za osiguranje mogu da trpam u slamaricu i jednog dana sama to koristim bez bojazni da li ce firma propasti ili ne i da li ce me iko izvarati ili ne. To je problem sto bas nemam izobora a mislim da ta osiguranja bas i nisu neka tako velika sigurnost kako se cini u prvi mah. Te firme ne bih mogle biti toliko velike da nije rec o nekoj prevari. Pitajte nekog iz Austrije da li je osiguran kod bilo kog austriskog osiguravajuceg drustva. To su firme koje profitiraju na ljudima iz zemalja koje su u tranziciji kao sto je nasa, Bosna, Hrvatska.... i jos po koja.
To je moje licno misljenje. Ne mora da znaci da je tacno i volela bi da me ili opovrgnu ili ohrabre kako bih stkla sto bolju sliku o svemu tome.
http://www.wiener.co.yu ovde imete sve varijante pa mi recite ko bi se za sta opredelio ako bi se resio to da uplacuje.


Sad primer za GRAWE:

Pol: Ženski
Pristupna starost: 35 godina
Period odloženosti: 25 godina)Winer nudi od 10-20, Grawe od 10-40)
Godišnja premija: 1000 €
Osigurana suma: 25125 evra

E sad lepo ste izračunali za 25 godina u Wineru vi imate 25000 € ne znam koje su dobiti kod njih, u Grawe-u je to drugacije i pokušaću da vam objasnim.Naime neka prosečna inflacija u evropi je 1.86 % na godičnjem nivou i tačno je to da za 25 godina 25125 neće vredeti kao danas, nego mnogo manje e to upravo pokriva INDEKSACIJA od 2% na godišnjem nivou. Vi na vašu godišnju premiju od 1000 eura dodajete indeksaciju od 2% znači sledeće godine uplatite 1020 eura, a Vaša osigurana suma se poveća za 500 € jer je 2 % od 25000 (Vaša OS) 500 €. Znači vi za 25 godina štednje dobijate još nešto više od 12000 €. pa samim tim Vaša nova osigurana suma sada iznosi više od 37500 €. To je Vaše!!!!!Morate priznati da je mnogo više od pomenutih 25000. Najlepši deo. Za 25 godina štednje Safe-Invest (desna ruka Grawea i zastupnik za Srbiju, Sloveniju, Bosnu, Hrvatsku...ukupno 12 zemalja) vi na vašu sumu od 37500 € imate ostvarenu dobit od 49.96 % znači još 18735 €.Posle 25 godina štednje očekivana dobite je oko 55000 €....

Moj primer je 500 evra godišnje na 40 godina, očekivana dobit je oko 60000 evra


Sto se tice sigurnosti, firma stara skoro 2 veka, preživela ratove , industrijske revolucije, obrće milijarde i milijarde dolara, reosigurana u Minhen RE, (Lanac od preko 130 reosiguravakućih kuća medju kojima je i čuveni Lojd)....
Primer: šta se desilo sa kulama bliznakinjma u NY, 5 dana pre nazovimo napada, kule bliznakinje raskidaju ugovor sa američkim osiguranjima, prelaze u Minhen RE, i iskeširaju 42 milijarde dolara!!!!Suma je isplaćena za 14 dana, Minhen RE je dao 6 milijarde dolara, Grawe 3, a iz predstavništva u Beogradu simboličnih 100 000. Još jedna sigurnost, da je prevara nebi Grawe gradio poslovnu zgradu u Beogradu, mislim da je preko puta SIV-a, a natpis na krovu zgrade vidi se iz aviona inače je dimenzija 7x30 m....
Toliko o tome, sve ostalo možemo na PP

Tačno je to za PIO, čak mislim da je izdvajanje od nove godine manje od 30 %, ali se to opet izdvaja za aktuelne penzionere, dobijaće se bruto plata i sami ćemo izdvajati za penzije i životna osiguranja, zdravstvena....

[Ovu poruku je menjao mckrsta dana 04.08.2006. u 23:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Trader

Član broj: 105655
Poruke: 1
*.kolping.asn-ktn.ac.at.



Profil

icon Re: Zivotno osiguranje WIENER,GRAWE,koliko je to sigurno?16.08.2006. u 19:28 - pre 215 meseci
Dobro Vece

Ja sam prvi put na ovome sajtu i moram vam reci da mi neide bas nas jezik dobro posto zivim u austrij.
Citao sam neke teme i doso na ovu. Bavim se Berzom vec 6 godina.
Ako hocete da cujete pravu istinu o osiguranju posaljite PP.
Dobro se cuvajte mogu vam reci.

Poz Dragan
 
Odgovor na temu

newmedica
Novi Sad

Član broj: 61159
Poruke: 13
*.15.eunet.yu.



Profil

icon Re: Zivotno osiguranje WIENER,GRAWE,koliko je to sigurno?18.08.2006. u 00:09 - pre 215 meseci
Moram priznati da napredujemo sa komentarima.... redovno pratim ,,e-magazin" i preporucujem vam od srca da ga procitate, jer mnogo govori o bankarstvu i kamatnim stopama, kao i razlikama od banke do banke, na koji nacin one pozajmljuju novac,itd.
sve u svemu, ipak se okrece...
Cudno je kako nam je tesko da odvajamo novac za godisnje premije... Eh, da sam se bar ranije osigurao, bila bi mi veca osigurana suma, i svaki sacuvani euro, bi mi znacio....kako meni, tako i mojoj porodici.
pozdravljam vas i nadam se da ce moj prethodnik potruditi da nam napise neke detalje...

 
Odgovor na temu

apencipen
Dragan B
pk

Član broj: 109298
Poruke: 1
195.252.107.*

Sajt: www.love-fusion.de


Profil

icon Re: Zivotno osiguranje WIENER,GRAWE,koliko je to sigurno?02.09.2006. u 00:09 - pre 214 meseci
U pravu si i zato ako dodjem u kontakt sa bilo kojim posrednikom koji se bavi osiguranjem kao poslom a nema ovlascenje NBS - prijavicu ga odmah NBS pa neka se ta agencija konacno zatvori koja radi bez ovlascenja ili za koju rade ljudi bez licence NBS
 
Odgovor na temu

daliborj

Član broj: 110392
Poruke: 1
*.dial.InfoSky.Net.



Profil

icon Re: Zivotno osiguranje WIENER,GRAWE,koliko je to sigurno?07.09.2006. u 10:05 - pre 214 meseci
ZA TRADERA

ne mogu da saljem pp i email jer nisam clan 2 nedelje, pa ti pisem ovako, nadam se da ces procitati>

Pozdrav, ja trgujem akcijama na Beogradskoj berzi vec godinu dana, to je kod nas jos uvek u povoju, sto znas nadam se.
pored toga se bavim i osiguranje, posedujem licencu narodne banke srbije za posredovanje i zastupanje u osiguranju.
ono sto me zanima, jer ti sigurno pratis bolje berzu i znas vise o tendencijama, koje ce akcije biti profitabilne za ulaganje i jel imas neku ideju sta bi moglo da bukne ili da se kupi (neka nasa firma da se proda) u skorije vreme. U sta investirati.
drugo, zanimaju me i ova osiguravajuca drustva, ja sam do sada radio za WS ali razmisljam da predjem da radim u grawe. savet.
trece, ono ka cemu sam sada okrenute su investicioni fondovi, to kod nas jos uvek ne postoji, preko nekih posrednika se ubacuje BNP paribas, ali mi se kod njih ne svidjaju troskovi od 900 eura, i velike provizije i neki drugi troskovi. ja i drug smo pravili nesto nalik fondovima za svoj racun, pa smo uzimali novac od ljudi na period od 6 meseci i davali im za taj period 10% kamate. Nismo imali para da otvorimo svoj pravi privatni fond, jer je za to potrebno 50.000 eura.
unapred hvala
odgovori mi na> [email protected]
 
Odgovor na temu

Sofranac
Sofranac Dejan
Ovlašteni zastupnik u osiguranju
WVP Group Austrija
Herceg-Novi

Član broj: 119373
Poruke: 3
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Zivotno osiguranje WIENER,GRAWE,koliko je to sigurno?30.10.2006. u 20:57 - pre 212 meseci
Da li si upucen da Grawe u Beogradu gradi zgradu od 15000 kvadratnih metara vrijednu 32 miliona evra,a osnivacki ulog Grawe-a je nepuni milion ipo evra!?Odakle sad takva investicija kad nemaju nikave veze za maticnom kucom Grazer iz Graza (Austrija)!?Jako mi je interesantno da slusam razne komentare ljudi koji nisu bas upuceni u sve ovo,ali je jako korisno!Otvaranje cerke firme u jednoj drzavi,maticna kuca mora da zadovolji sve zakone i propise te drzave da bi mogla legalno da radi,sto znaci da sve vezano za reosiguranje i sigurnost kapitala oni,u zavisnosti od propisa zaokruzuju i oblikuju tako da se krug sigurnosti opet zatvori preko 4 najjace osiguravajuce kuce u Evropi!Uzgred,nije lose pomenuti da je Grawe kao koncern vlasnik 15 posto svijetske banke sto za laike i nije nesto,a ko se iole razumije zna sta to znaci prema tome,svaki komentar vezan za sigurnost ovakvog giganta nije potreban!Hvala
Sofro
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Zivotno osiguranje WIENER,GRAWE,koliko je to sigurno?30.10.2006. u 21:01 - pre 212 meseci
Citat:

Uzgred,nije lose pomenuti da je Grawe kao koncern vlasnik 15 posto svijetske banke sto za laike i nije nesto


Ne preterujmo :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Kacamak
Srdjan Sofronic
Beograd

Član broj: 119396
Poruke: 5
195.252.87.*



Profil

icon Re: Zivotno osiguranje WIENER,GRAWE,koliko je to sigurno?30.10.2006. u 23:03 - pre 212 meseci
Cekaj malo prijatelju,

32 Miliona evara za 15000m2 na onom mestu? Da to nije malo preskupo za takav objekat sa danasnjom tehnologijom u gradjevinarstvu, jel si ti siguran u to? Ja cu se raspitati oko toga posto za te cifre i kvadrate prvi put cujem. PC Usce koji je gradjen na mnogo nepovoljnijem mestu je mnogo jeftiniji, a ja nisam video da je ona buduca zgrada GRAWE nesto komplikovano.Isto tako sta ce desetorici zaposlenih u GRAWE ADO Beograd 15000m2? Kad im je za to dovoljan i Bul. Mihajla Pupina 10/A?

Elem, da ne budem off topic, mene zanima sledece a to je pitanje i za sve ostale ovde: Da li je neko imao ikad problema sa naplatom osiguranja ili bilo cega od GRAWE ADO Beograd a da je u prici oko programa SAFE LIFE koji radi iskljucivo firma SAFE INVEST registrovana u Beogradu?

Drugo pitanje: Da li je neko ikad imao bilo kakvih problema sa firmom GRAWE ADO Beograd po pitanju nekih drugih programa osiguravajuce kuce GRAWE ADO Beograd?Ili dali je cuo da je neko od prijatelja/poznanika imao takav problem?

Trece pitanje: Da li postoji i sta je prevara u programu SAFE LIFE kod SAFE-INVESTa?
Nemogucnost uplate/obracuna/isplate u bilo cemu osim evra?Npr. uplata/obracun/isplata u CHF?
Ne dobijanje 65,55% dobiti posle 30 godina stednje u programu SAFE LIFE zbog manjeg dobita firme GRAWE za tu godinu ili neki raniji period vremena npr. 10 nekih ranijih godina?

Cetvrto pitanje: Zasto se kapital GRAWE ADO Beograd uvecava prilivom kapitala iz BOSNE I HERCEGOVINE umesto iz Republike Austrije, kad je osnovana parama austrijskog GRAWE? Provereno na www.apr.sr.gov.yu.

Pozdrav svima

P.S. Ovo mi je prvi post na ovom sajtu valjda nisam nesto uradio pogresno.

APATINSKA PIVARA 1756
 
Odgovor na temu

Sofranac
Sofranac Dejan
Ovlašteni zastupnik u osiguranju
WVP Group Austrija
Herceg-Novi

Član broj: 119373
Poruke: 3
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Zivotno osiguranje WIENER,GRAWE,koliko je to sigurno?02.11.2006. u 12:15 - pre 212 meseci
Izvinjavam se svima na zakasnjenju,ali eto me!Sto se tice kvadrature poslovne zgrade Grawe-a u Beogradu,naravno da je nece koristiti cijelu za sebe!Za sebe ce uzeti onoliko koliko im je dovoljno,a ostatak ce dati u najam od cega ce se ostvariti dobit,a posto se po zakonu dobit osiguravajuce kuce mora podijeliti u odnosu 85:15 u korist klijenata,eto odakle se jednim dijelom ubira dobit,a to je samo mali dio njihovog poslovanja nego sam samo naveo primjer!
Sto se tice firme Safe Invest-a,nisam bas najbolje upucen u njihova poslovanja,ali mogu podijeliti sa svima neke podatke koje sam ja cuo,sto ne mora biti istinito jer su najopasnije price "rekla kazala" i nije profesijonalno,ali ajde!Koliko sam upucen,to je agencija koja zastupa neke kuce ili samo neke programe pojedinih kuca!Sto se same agencije tice,cuo sam da je 5 puta propala pa se dizala iz mrtvih iz samo njima znanih razloga...!Sto se tice samih kuca za koje rade,one sa tim nemaju nikave veze...!Sto se tice Grawe koncerna,njih zastupa WVP iz Graza koja takodje ima svoje cerke firme dje god ima cerku firme osiguravajuca kuca koju zastupa (za Srbiju su to Grawe i Wienre) i uzgred nije lose napomenuti da je zadnjih godina uvijek medju prve tri kuce za posredovanje u osiguranju u Evropi!Sto se tice obecane dobiti,tu veliku gresku i zabunu prave agenti koji posreduju,obecavajuci neke dobiti koje nisu realne samo da bi bili uspijeniji u sklapanju ugovora sa klijentima sto,naravno opet nema veze sa samim osiguravajucim kucama.Ko napravi ugovor zivotnog osiguranja na 10 godina ne moze ocekivati vecu dobit od 25 posto,to je nesto realno,dok ugovor na 24 ili 25 godina daje ocekivanu dobit od 50-60 posto i to je ocekivana dobit,a ne zagarantovana!Sto se tice priliva kapitala iz Bosne i Hercegovine,nisam upucen,ali polisu Grawe Beograd moze uraditi bilo ko u svijetu ako u tome vidi korist,a to je hartija od vrijednosti samo u Srbiji...Eto toliko,nemojte zamijeriti sto sam se raspisao...Pozdrav...!
Sofro
 
Odgovor na temu

Kacamak
Srdjan Sofronic
Beograd

Član broj: 119396
Poruke: 5
195.252.86.*



Profil

icon Re: Zivotno osiguranje WIENER,GRAWE,koliko je to sigurno?02.11.2006. u 21:58 - pre 212 meseci
Sofranac, hvala ti na odgovoru.

Ovo sa prilivom kapitala iz Bosne i Hercegovine je moja greska koju sam u brzini napravio.
Tacno je da je odgovorno lice iz Bosne i Hercegovine, odnosno da je tamo rodjen ili da je drzavljanin a ne da je priliv kapitala u GRAWE odatle.

Pozdrav

APATINSKA PIVARA 1756
 
Odgovor na temu

mike king

Član broj: 103528
Poruke: 6
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Zivotno osiguranje WIENER,GRAWE,koliko je to sigurno?03.11.2006. u 23:03 - pre 212 meseci
..................................................................................................................................

Poštovanje svima,

Pošto moja sestra, od kada je naplatila odštetu, od Grawe osiguranja, a
preko SAFE LIFE programa zastupničke kuće Safe Invest, i radi za tu kucu,
imam obavezu da se malo uključim u razgovor.
Pošto imam informacije iz prve ruke, osećam obavezu da nešto dodam. Što
se tiče izgradnje Grawe-ove zgrade na NBG, sve što sam pročitao uglavnom je
tačno, samo bih dodao da će to biti sedište za Jugo-Istočnu Evropu, gde
osiguravajuća kuća Grawe pokazuje koliko joj znači srpsko tržište i gde će
biti najveći fokus narednih desetina godina.
Što se tiče zastupničke kuce WVP, pokrenut je postupak da se ta kuca i
zvanično ZABRANI od strane NBS zbog raznoh malverzacija...( zastupnik
osiguranja ne poseduje LICENCU ZA ZASTUPANJE NBS, bes koje ne moze ništa ni
da potpiše!!!, kao i zbog obećanja da će korisnici podići novac u Srbiji...i
sl. ) . Nisam siguran da je postupak doveden do kraja, ali se sve
informacije mogu proveriti kod NBS.
Za priliv novca iz Bosne ste već dobili odgovor.
Sto se tiče kuće Safe Invest, NIJE TAČNO je propadala više puta. Imala
je pauzu u radu za vreme ratova, ali i to "ratno" vreme je ulazilo u zbir
godina, tako da ljudi nikad nisu imali neke štete! Kuća Safe Invest ima
program SAFE LIFE koji je provereno najbolji na tržištu iz više aspekata,
ako nekog bude zanimalo, rado ću objasniti preko e-maila sve razlike u
odnosu na druge kuce...(Wiener, Delta...) npr. ako je rec o dobiti, dobit za
Safe Life program od npr. 500€ na 30g, 2001. iznosila je 50%, sada, 2006. je
65.55% .Što znači da je fond premašio očekivanja i porastao je za 5g za
15.5%!! Ovo je MINIMALNA ZAGARANTOVANA DOBIT, a može biti samo veća , A
NIKAKO MANJA.
A da, tu je i fiksni index inflacije na evro,realne vrednosti evra(
inflacije evra na god nivou), koji iznosi 2% na godišnjem nivou, pa ako je
uzeta polisa na 30g, to je još dodatnih 60%! E to je jedna od većih razlika
u odnosu na druge osig. kuće, jer niko ne spominje, osim SAFE INVESTA;
realnu vrednost evra za 30g!!!
I jos jedna, za mene vrlo bitna razlika, u nizu pomenutih je ta da SAFE
LIFE program na kraju našeg života, sav naš ušteđeni novac( 15000€, 40000€
ili 100000€ bez obzira na iznos) koji predstavlja glavnicu na osnovu koje se
dobija 7% kamate po isteku npr 20 ili 30godina i na osnovu koje mi dobijamo
penziju, kuca SAFE INVEST + GRAWE ostavlja PORODICI ili NEKOME KOGA SMO MI
OVLASTILI, a ne da nakon naše smrti kompletna glavnica OSTANE OSIGURAVAJUĆOJ
KUĆI !!! - za mene je ovo velika i bitna razlika.
Ja sam kao što vidite, otvoreno na strani kuce SAFE INVEST sa programom
SAFE LIFE, koja zastupa GRAWE a.d.o. BEOGRAD, sa LICENCOM NBS, zato što imam
najbolja moguća iskustva sa tom kućom i uvek ću ih hvaliti.
Da ne dužim, ako neko ima pitanja slobodno neka mi ih pošalje, ja imam
odgovore iz " prve ruke ".

Veliki pozdrav svima.

>
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
62.108.116.*



+11 Profil

icon Re: Zivotno osiguranje WIENER,GRAWE,koliko je to sigurno?04.11.2006. u 00:26 - pre 212 meseci
Kakva smarajuca rasprava!
Kilometarski postovi koji ne govore nista. Subotarski pristup propagandi.
Kamara nekih podataka, procenata i bombasticnih reci koje ljudski mozak tesko moze da poveze u smislenu celinu.
Poenta je da ljudi placaju sledecih 30 godina tamo nekoj firmi pa ce ona to posle da im vraca a dobice i neku kamatu.
Sto to nije obrnuto da oni isplacuju sad pa za 30 godina da im se vraca?
Jedan moj drug mi je pre 15 godina izneo teoriju koja se u medjuvremenu hiljadu puta pokazala tacna: budale slobodno setaju ulicom zadatak je prepoznati ih, odvojiti ih i onda je lako iscupati pare.
Posao o koji se otima drzava, neke nazovi firme i slicni ne obecava nista dobro uostalom penziono osiguranje ne bi bilo obavezno da se isplati za gradjane vec bi postavljali razne uslove da nas sprece.
Inace i moja sestra prodaje osiguranje i ja sam imao ponudu od neke austrijske firme pre 15 godina ali sam je odbio jer nisam sposoban da prodajem nesto u sta neverujem. Momak koji me zvao se prilicno obogatio i ne bavi se vise time a sta je bilo sa tadasnjim osiguranicima ne znam.
Jednostavno drzanje novca u banci je sigurno bilji i bezbedniji nacin za one kiji imaju imalo samodiscipline.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.l.strato-dslnet.de.



+7177 Profil

icon Re: Zivotno osiguranje WIENER,GRAWE,koliko je to sigurno?04.11.2006. u 11:33 - pre 212 meseci
Zivotno osiguranje je samo laksi nacin da ulazes u svoju buducnost.

Ako ne verujes firmama, mozes svakog meseca da ostavljas neke pare, i ulazes ih u razne investicione fondove - rizik odredis sam, i imas "zivotno osiguranje" - godisnji rast mozes sam da izbalansiras u odnosu na rizik.

Razlika je u tome sto ti moras da ulazes, i da procenjujes gde da ulazes - dok, u slucaju zivotnog osiguranja to te firme rade za tebe.

Naravno, ako radis sam, mozes imati i veci return - medjutim mozes i da izgubis. Osim toga, u nekim zemljama se zivotno osiguranje moze odbiti od poreza, itd..

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Kacamak
Srdjan Sofronic
Beograd

Član broj: 119396
Poruke: 5
195.252.86.*



Profil

icon Re: Zivotno osiguranje WIENER,GRAWE,koliko je to sigurno?05.11.2006. u 02:27 - pre 212 meseci
Mike King,

evo 'vako:

1)WFP-u je oduzeta dozvola za rad 2.10.2006. godine ali veceras sam nezvanicno cuo i da je vracena pre par dana.

2) Pitanje za tebe kao poznavaoca stvari iz prve ruke je sledece: Zasto SAFE-LIFE a ne recimo GRAWE-ov program G1, G3, super G3 ili G11? U cemu je prednost SAFE-LIFE u odnosu na druge GRAWE-ove programe?

3)Nije tacno da je 65,55% minimalna ZAGARANTOVANA dobit!!! To je OCEKIVANA dobit pod uslovom da je inflacija u evro zoni 0% sto ne stoji. Ili pod uslovom da se placa indeksacija 2% a da inflacija ne bude veca u evro zoni od 2%.Na EURONEWS sam cuo da je inflacija 2,83 sto ce reci da ce dobit pod idealnim uslovima biti 65,55% manje 0,83% ako se ovakav trend nastavi.

dalje...

4) Kao sto postoji kamata na kamatu, tako postoji i "inflacija na inflaciju" to bar znamo mi iz Srbije koji smo preziveli hiperinflaciju, tako da za 30g tih tvojih 60% ne "zraci" nekom posebnom sigurnoscu.

5) Ne tacno je da SAFE-LIFE daje jos nekih dodatnih 7%. 7% posto imas tek ako se odlucis na rentu tj. isplatu osigurane sume i dobiti na period 5,10,20 godina ili dozivotnu penziju pa na preostali iznos imas 7%, a ne kako si ti rekao da na osiguranu sumu imas 65,55% plus 2% indeksaciju plus nekakvih 7%.

6) I sve druge osiguravajuce kuce GRAWE ili WIENER i sa drugim programima kao sto su G1, G3, super G3, G11 daju mogucnost nasledjivanja polise kao i tih 2% indeksacije, to je inace normalna stvar u civilizovanom svetu, pa po Bogu covece ne pricamo o drzavnim penzijama u zemlji Srbiji gde od drzave mozes samo da dobijes da si mrtav ili osakacen u raznoraznim ratovima a pri tome da ne dobijes ni dinara.

P.S. Kapiram da je tvoja sestra auditivni tip zene koji memorise i reprodukuje informacije a bez da ih kriticki analizira. To nije nista strasno inace... vecina zena su takve. Sta bi inace radile uz kafu sa svojim prijateljicama? ;)

E sad bi u ovom istom postu i da odgovorim coveku sa nadimkom pantic68,

1) Nije obrnuto, zato sto se u ovom slucaju ovde radi o privatnoj penziji i osiguranju. Kad hoces da bude obrnuto to se onda zove kredit i to postoji i funkcionise cak i u zemlji Srbiji.

2) Ne tacno je da se trude da nas sprece, oni se cak i trude da nas privuku i to ne zato sto smo im slatki nego sto i oni imaju interes za tako nesto, a dal' da uzmem nesto iz Srbije ili neku firmu ja bih pre ovo drugo, jer i Srbija polako ali sigurno izlazi iz tog ogoljenog "drp" fazona. Uostalom i GRAWE je stariji nego drzava Srbija pa kad su bili sposobni da im tamo ne udju nacisti ili komunisti a u Srbiji se to desilo onda razlog vise da im verujem.Znaci, interes za njih, interes za mene i lepo cemo da se druzimo :).

3) Pa sta ako se taj momak obogatio? Ako su ljudi imali koristi od te privatne penzije ili osiguranja, sta je problem sto se neko obogatio, pa nece valjda da to radi iz hobija ili zato sto je to humanitarni rad? I ja da pronadjem rudnik zlata ili platine u svom dvoristu jel mislis da bi trazio programe da se osigururam :)? Ali to ne nalazi svako.

4) Nije tacno da je drzanje novca u banci najbezbedniji i najbolji nacin za plasiranje novca, ni na zapadu a kamoli ovde. Banka ti recimo daje manje kamate, nemas dobit koji ostvari banka na trzistu kapitala, plus ima gomila skrivenih troskova koje ce da ti odbiju od kamate. Uzgred mesas babe i zabe, jer je ovde prica o privatnoj penziji i osiguranju a ne o pravljenju para sad i odmah. Ako hoces pare odmah ili na relativno kratke staze onda je brokerska firma bolja od banke jer postoji sigurnost i tamo a pare su vece nego kod banaka, pod uslovom da to radis negde na zapadu a ne na beogradskoj berzi kod koje je dnevni promet 500.000 evara sto je cista sica. Takodje za ulazak u brokersku firmu treba ti i pristojna kolicina love da te prime u drustvo i da sa tobom pricaju sto ovde retko ko ima, a ko ima kupuje stanove po BG i zivi od rentiranja istih. Znaci ti likovi nisu predmet posmatranja ovde i na ovom sajtu u okviru ove teme.

5) Sto se tice samodiscipline meni to ne manjka i ja sam mislio da za penziju radim isto ovo sto i GRAWE i WIENER samo u privatnoj reziji, ali sam ukapirao da sa lovom koju imam ne mogu da dobijem dobit koju oni nude nego manju. A njima se moze da skupe 10000 ljudi kao ja i da imaju gomilu para na kamari i to obrcu i zarade i za sebe i za nas. Eto zato su mi ti programi za penziju interesantni.

Pozdrav



APATINSKA PIVARA 1756
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
62.108.116.*



+11 Profil

icon Re: Zivotno osiguranje WIENER,GRAWE,koliko je to sigurno?05.11.2006. u 03:03 - pre 212 meseci
@Kacamak
samo mala pojasnjenja:

1) Znam da se to zove kredit ali izmedju te dve stvari postoje neke razlike u procentima i nacinu racunanja koje me nerviraju.

2)Nisam tvrdio da nas sprecavaju vec suprotno otiimaju se o nas.

3)Ne znas celu pricu a tako je i bolje, tvrdnja ti je ispravna.

4)Banku smatram za najbezbedniju stvar ali sa najmanjim profitom za one koji ne znaju i nemaju hrabrosti za druge stvari. Sa rizikom raste profit. Skoro su penzioneri kalifornije pukli nekoliko milijardi. Ja bi se ipak opredelio za nesto gde imam vise uticaja nad svojim novcem.

 
Odgovor na temu

mike king

Član broj: 103528
Poruke: 6
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Zivotno osiguranje WIENER,GRAWE,koliko je to sigurno?05.11.2006. u 17:40 - pre 212 meseci
.......................................................................................................................................................................
Poštovanje svima,

Samo da pozdravim gospodu "pantic68" i "kacamak",

Pošto g-din "pantic68" ne veruje ni u šta slično, tj u ono u šta ne veruje,
a poznaje čoveka koji se obagatio, i to mu jedino bitno iz cele te priče,
što je ok, pozivam ga da pričamo o nekim drugim temama, ili sličnim, ili da
dođe u nedelju 19.,u 08.30h, u hotel Hyatt, na seminar kuće Safe Invest, i
da bez ikakvih obaveza vidi, upozna, i nešto novo sazna u vezi sa privatnim
deviznim penzijama, ako ga to uopšte interesuje. Moja sestra se zove Maja
Milenković, pa...možda nešto i naučiš i saznaš;) Vidim da prilično razumeš
materiju, pa možda i pronađeš program koji ce ti davati veću mogućnost
monitoringa tvog novca. Najdobronamerniji predlog:)
Pozdrav,

> for "Kačamak"

1. WVP-u je oduzeta dozvola i zvanično i nezvanično, i teško da će je ikada
povratiti...., ali ovo je Srbija...pa da ne prenagljujemo;)

2. Glavna razlika između Grawe-ovih programa( G1........G11) i SAFE LIFE
programa, je u MINIMALNOJ ZAGARANTOVANOJ DOBITI. Pa pošto npr G1 program
može zbog količine novca u tom fondu da ponudi samo približno 46%, što ne
znači da to neće biti veći iznos za koju godinu, a da SAFE LIFE program (
trenutno najekskluzivniji i najbolji Grawe-ov progam) može uz sve ostalo
ponuđeno, da zbog veće količine novca u tom fondu, može da ponudi primetno
veću dobit do npr 65.5% + indeksacija od 2% na god nivou( inflacija evra).
Oni nisu "izmislili toplu vodu", već su na vreme napravili trenutno najbolji
mogući program, što su ljudi odmah prepoznali, i pošto taj program u Srbiji
traje već 5 godina i uspešno puni svoj fond, samim tim mogu da ponude i
trenutno najveću količinu novca.

3. Ako neko kaže kolika je ZAGARANTOVANA minimalna suma novca za period od
30g, uz god premiju od 500€ , a to je trenutno 40000€, a taj neko ima
licencu NBS, onda on/ona i krivično odgovara, ( od 3-5 godina ) ako te
informacije nisu tačne. Dodji 19. nov u Hyatt i pitaj bilo koga tamo za ovu
informaciju. Inače, iflacija evra zadnje 3 godine nije prešla 1.9%.
Stručnjaci Svetske banke su na seminaru " o svetskom reosiguranju " u
Austriji, avgusta ove godine, izašli sa podatkom da cesl30 god ina godišnja
inflacija evra će biti oko 2% .

4. Ne znam da li je60 % tebi malo, ali ovi ljudi bar nude tih 60%, a što
to drugi i ne spominju??!! A kamoli da ponude?!

5. Možda me nisi najbolje razumeo, ali ja nisam sapominjao nekih dodatnih
7%!! Već sam lepo rekao da je to kamata na glavnicu od koje se dobija
penzija..sve si lepo već objasnio, možda se nismo najbolje razumeli;)

6. Kada je kuća Grawe u pitanju, nemam zamerki što se tiče ostavljanja
novca porodoci/ovlašćenom licu, a ti dobro proveri u programima ostalih kuća
šta kažu za taj novac! Pogotovu za Delta Generali !!! A o domaćim kućama ne
želim ni da diskutujem, za početak uplate/ isplate su u dinarima, a o
inflaciji da ne pričam...!!!

P.S. Imaš pozdrav od moje sestre, pa možda popijete i neku kafu:)

A ja sam trenutno vezan za kuću, pa kad ozdravim...možda se i negde
vidimo.

Pozdrav for Kačamak
 
Odgovor na temu

Kacamak
Srdjan Sofronic
Beograd

Član broj: 119396
Poruke: 5
195.252.87.*



Profil

icon Re: Zivotno osiguranje WIENER,GRAWE,koliko je to sigurno?08.11.2006. u 21:53 - pre 212 meseci
Zdravo mike king,

< P.S. Imaš pozdrav od moje sestre, pa možda popijete i neku kafu:) >

E, ovo je najbolja stvar u vezi sa osiguranjem koju sam cuo do sad.
Ovo zensko "pa mozda" mi deluje milion puta sigurnije nego tih 65,5% i 200 godina GRAWE.
Samo neka dama kaze gde pije kafu sa prijateljicama i ja sam u najodlicnijem raspolozenju da tome i prisustvujem;). A da, obavezno pozdravi sestru :).

< A ja sam trenutno vezan za kuću, pa kad ozdravim...možda se i negde
vidimo. >

Ozdravi sto pre i mozda se vidimo negde, ali i kad budes rekonvalescent nemoras
sve sam da radis i da se zamaras, poturi neku prijateljicu umesto tebe,
tebi ce da bude lakse a i meni lepse ;).

Pozdrav


APATINSKA PIVARA 1756
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Zivotno osiguranje WIENER,GRAWE,koliko je to sigurno?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 274737 | Odgovora: 195 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.