Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fuji FinePix S7000

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Fuji FinePix S7000

[ Pregleda: 2277 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Whatever+
Whatever

Član broj: 16630
Poruke: 19
*.eumik.org.



Profil

icon Fuji FinePix S700020.10.2004. u 15:28 - pre 237 meseci
Nakon duzeg razmisljanja opredelio sam se za kupovinu FUJI FinePix S7000 (6.3 megapiksela, 6x opticki zum, vreme aktiviranja 2 s, trajanje ciklusa 1.1 s, prosecna rezolucija 1.250 linija, prelazni pixeli 2.4%). Iz moje perspektive, ovo je neka best buy varijanta. Interesuje me misljenje eksperata o mom izboru. Znam da postoje bolji digitalni fotoaparati, ali znam i da je, konkretno ovaj model, bolji od mnogih na nasem trzistu. Medjutim, to je samo jedan deo problema...
Drugi je, gde isti kupiti? Kako? Prelistao sam oglase i web stranice i ono sto se nudi je po pravilu u BG, u 'kucnoj varijanti' (tipa: 'da se nadjemo pa ja tebi fotoaparat a ti meni lovu', na licu mesta, uz kvazi garanciju ili 'uplati ti meni novac na racun a ja cu tebi PostExpress-om da posaljem fotoaparat'), ili kod 'renomiranih' firmi, bez ovakvih nesigurnosti i uz garanciju, ali po +100EUR vecoj ceni. Kakva su vasa iskustva? Preporuke? Da li neko/neka firma isporucuje robu i u ostale gradove u Srbiji (npr. Nis, Novi Sad).
Unapred hvala na odgovorima.
Whatever+
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.panet.co.yu.



+1350 Profil

icon Re: Fuji FinePix S700020.10.2004. u 23:56 - pre 237 meseci
To je od Fuji-ja najbolji izbor, jer za svoju cenu ima zaista dosta funkcija i mogucnosti.

Medjutim, licno, nikada ne bih kupio nijedan Fuji, pa ni taj, jer je slika na ekranu koju oni daju jednom recju grozna.

Kazu da je u stampi bolje, takodje i kada se koristi RAW, ali za mene te price nisu od koristi, jer ja svoje slike gotovo iskljucivo snimam u JPEG i gledam na monitoru, a to je svakom Fuji-ju rak-rana.

Da dopunim samo time da kada bih kupovao aparat i skupio za Fuji S 7000, zgrcio bih se kako znam i umem za jednog Canona G 6.

Po slikama koje daju, razlika je velika.
 
Odgovor na temu

Whatever+
Whatever

Član broj: 16630
Poruke: 19
*.eumik.org.



Profil

icon Re: Fuji FinePix S700021.10.2004. u 08:01 - pre 237 meseci
Pa sad...
Nemam razloga da sumnjam da je to zaista tako. Ja bih fotografije prvenstveno stampao, u vecim formatima, a manje gledao na monitoru. Koliko su i na koji nacin fotografije 'grozne'? Canon G6 je nekih pedesetak evra skuplji, sto i nije neki problem, ali sta dobijam za taj iznos?
Mislio sam da sam odabrao dobar aparat. Uzdrzacu se od kupovine, bar jos neko vreme, dok se ne opredelim.
Hvala na pomoci,
Whatever+
 
Odgovor na temu

Whatever+
Whatever

Član broj: 16630
Poruke: 19
195.252.85.*



Profil

icon Re: Fuji FinePix S700021.10.2004. u 21:28 - pre 237 meseci
- Evo sta sam uspeo da ‘pokupim’ sa interneta, a tice se razlika izmedju ova dva modela. Osvrnuo sam se samo na one performanse koje mi nisu bile sasvim jasne, i znam da sam mnoge izostavio. Mozda i nisam sve ukapirao kako treba ali siguran sam da ce me vec neko ispraviti...

- Fuji FinePix s7000 ima 0,44 incno elektronsko ‘trazilo’ (viewfinder) sa 235,000 pixela. Canon Powershot G6 ima opticko trazilo. Koje je bolje i koliko je ovo bitno? U cemu je, u stvari, razlika?
- Fuji FinePix s7000 ima osetljivost minimum 160, 200, 400, 800 ISO. Canon Powershot G6 krece od 50 i ide do 400 ISO. Razlika postoji i ako sam dobro razumeo, direktno utice na kvalitet snimka (noise).
- Fuji FinPpix S7000 ima brzinu blende (shutter speed) 15 sekundi do 1/10.000 sekundi u zavisnosti od moda. Canon Powershot G6 ima 15-1/2000 sekunde sa redukcijom suma pri brzini ispod 1.3 sekunde.
- Fuji FinPpix S7000 ima ‘slow sinchro’ i ‘forced’ blic mod a Canon Powershot G6 nema te funkcije.
- Fuji FinPpix S7000 ima 7.8 – 46.8mm opticki zum 6X, a Canon Powershot G6 ’samo’ 4X. Da li je ovo realan odnos? Koliko je u realnosti Canon slabiji?
- Fuji FinPpix S7000 ima f2.8 – f11 (13 nivoa u 1/3 koraka) a Canon Powershot G6 f2 do f8 sa telefoto f3 do f8. ’Ovde bih iskoristio pomoc’...
- Fuji FinPpix S7000 ima USB2.0 a Canon Powershot G6 USB 1.1 sa opcijom USB2.0 compatible.
- Fuji FinPpix S7000 ima ’auto bracketing’, histogram, vreme aktiviranja 2 sekunde, trajanje ciklusa 1,5 sekunde a Canon Powershot G6 ima sve to i nesto je brzi.
- Fuji FinPpix S7000 koristi cetiri AA baterije, i dolazi sa 16Mb xD card a Canon Powershot G6 ima punjac i punjive LiIon baterija, i dolazi sa 32Mb karticom.
- Fuji FinPpix S7000, sve u svemu, mozda i najbolji Fuji digitalni fotoaparat, da nije te ’nesrecne’ interpolacije i ’loseg’ kvaliteta snimka prouzrokovanim ’visokim’ ISO 200(160) i visokom JPEG kompresijom bez mogucnosti podesavanja. Po meni, definitivno najlepsi digitalni fotoaparat. Canon Powershot G6 je manje lep, laksi je i samim tim osetljiviji na ’podrhtavanje’ ruke, ali realno daje kvalitetnije snimke. Naravno, i vise je mogucnosti ostavljeno kod RAW formata.

- Mislim da cu zrtvovati spoljasnji izgled i ergonomiju zarad kvaliteta. Vreme ce pokazati ko je bio u pravu.




 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Fuji FinePix S7000

[ Pregleda: 2277 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.