Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li se za napade koristi samo Internet?

[es] :: Security :: Da li se za napade koristi samo Internet?

[ Pregleda: 2725 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejancho
Manevski Dejan

Član broj: 26535
Poruke: 47



Profil

icon Da li se za napade koristi samo Internet? 19.10.2004. u 22:25 - pre 237 meseci
Koristim u firmi komp (OS mu je XP) ciji modem sluzi iskljucivo za primanje faxova, ali nikada nije spojen na Net. Kad nije u upotrebi komp je na sleepu i ceka nove faxove.Postoji li mogucnost da neko upadne na njega koristeci direktnu modemsku vezu (npr. u vanradno vreme) i, naravno, kako se zastititi od toga ...
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Da li se za napade koristi samo Internet? 20.10.2004. u 00:04 - pre 237 meseci
Ako je instaliran samo fax softver koji ne korsiti modemski rezim onda ne moze da se udje.

Opcija da neko pristupi racunaru preko ugradjenog modema nikada nije po default-u ukljucena vec se mora naknadno podesiti i ukljuciti.

Opcija se zove Dialup server.

Na winXP ces prepoznati ako medju koneckijama imas podesenu i Incoming Connection.

 
Odgovor na temu

BobMarley
Vedran B
Bologna

Član broj: 148
Poruke: 1161
*.fastres.net.

ICQ: 61882680


+1 Profil

icon Re: Da li se za napade koristi samo Internet? 20.10.2004. u 02:55 - pre 237 meseci
moze da udje , teoretski! ne znam da li je neko vec uspio i da li postoji dokumentovani bug ali nek ti software za primanje faxova ima neki bug (mozda i sa modemom neka caka ne sa fax softwareom) pa se npr izazove recall na neki broj (internet?) pa onda miljun opcija .... vise manje sve je moguce samo je nevjerojatno da ce nekoga zanimati da se jako namuci oko toga samo da bi usao u jedan PC ... recimo to je jedan nacin ali nisam ni zavrsio vec mi je sinulo da se i autentifikacija mora obaviti pri spajanju...

u teoriji puno toga se moze ali praksa ... sacekaj pa vidi
BobMarley (me) ...the legend
 
Odgovor na temu

dejancho
Manevski Dejan

Član broj: 26535
Poruke: 47



Profil

icon Re: Da li se za napade koristi samo Internet? 20.10.2004. u 20:19 - pre 237 meseci
Hvala!

Citat:
BobMarley:  vise manje sve je moguce samo je nevjerojatno da ce nekoga zanimati da se jako namuci oko toga samo da bi usao u jedan PC ...


Eeee, dragi moj BobMarley, pa ne napadaju se samo CIA, BIA, NATO i sta ti ja znam sta.... Pada li ti na pamet poslovna spijunaza? Bice to sve popularnije u Srbiji u kojoj ce neko, koristeci fore kojima je onaj pacer Mitnick prvi masovno zagolicao mastu malo pametnijim lopovima, dolaziti do bitnih informacija. Nisam paranoik, ali je glupo to sto svaki sefcic misli da je zaveo red u svom dvoristu time sto je stavio na racunar Nortona, Kasperskog i sl.

Jos jednom, hvala!
 
Odgovor na temu

BobMarley
Vedran B
Bologna

Član broj: 148
Poruke: 1161
*.fastres.net.

ICQ: 61882680


+1 Profil

icon Re: Da li se za napade koristi samo Internet? 21.10.2004. u 12:58 - pre 237 meseci
pa sada naravno da postoji poslovna spijunaza ali u tom slucaju pogotovo na balkanu vise se treba bojati da ti neko ne obi bravu i odnese kompjuter nego da udje preko fax masine :) ..
btw. pacer kevin i nije toliki pacer bio sam po sebi vec su ga prikazali tako neuki novinari i sta ti ja znam cinjenica je da je bio pionir u mnogim security stvarima i da je svojevremeno manipulirao cime god je htio kada smo kod njega i tvoga problema
http://www.freekevin.com/news-030300-senatetest.html
pogledaj pod tackom 8.1 o fax exploitingu.

Ako stvarno velika briga oko upada najbolje da organiziras mali contest za npr. 50€ i objavis da vidis da li ce da pukne sigurnost i poslje zakrpas .... mnogo vecih kompanija koje testiraju neki security product rade tako.

pozdrav
BobMarley (me) ...the legend
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: Da li se za napade koristi samo Internet?

[ Pregleda: 2725 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.