Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Apache htaccess ... jos jedan put !

[es] :: PHP :: Apache htaccess ... jos jedan put !

[ Pregleda: 3644 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

desko

Član broj: 2951
Poruke: 1
*.verat.net



Profil

icon Apache htaccess ... jos jedan put ! 20.03.2002. u 10:44 - pre 268 meseci
Odmah da se izvinim sto postavljam "milion puta postavljeno pitanje" jos jedan put... Procitao sam, ono ako ne sve, onda vecinu postova prethodnih na ovu temu, ali opet nisam uspeo da podesim... ako neko bude bio raspolozen neka mi konkretno objasni sta da radim...

problem :
Hostujem prezentaciju kod provajdera i zelim da ogranicim pristup nekim direktorijumima.. Sada, ja napravim .htaccess datoteku i stavim je u dir koji hocu i zaista mi zatrazi pass kada pokusam da pristupim tom direktorijumu, medjutim ne prihvata mi pass koji sam definisao u .htpasswd...

A definisao sam je tako sto sam jednostavno u TXT editoru u fajl koji sam nazvao .htpasswd prekopirao liniju koda koju sam dobio na nekom od "htpasswd generatora na netu" ( note : istina svaki daje razlicit kod za isti user i pass )

pitanja :
gde **** gresim ? da li je normalno da ja kada posle pristupim preko WS-FTP klijenta sajtu ne vidim datoteke .htaccess i .htpasswd ? i da li moze neko od vas da mi da kod za sifru :moderator, pa ja samo da taj kod ubacim u htpasswd ?
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Apache htaccess ... jos jedan put ! 20.03.2002. u 23:21 - pre 268 meseci
Proveri putanju u .htaccess fajlu - mora da bude puna putanja, ako ne znaš tačno pitaj tehničku podršku (usput ih pitaj da li je omogućen htaccess), recimo nešto ovako: AuthUserFile /var/www/html/privatno/.htpasswd

Fajlovi se ne vide verovatno iz tog xxFTP-a zato otvori "command prompt" i kucaj
C:ftp mojhost.xxx
kada se uloguješ dobićeš odziv FTP-a: ftp>
koristi "dir" komandu da uđeš u dir gde ti je .htaccess, onda kucaj
ftp> ls -la i ako je fajl tu videćeš ga.

Ispravka: nije 'dir' nego 'cd' (naravno) i 'ls' nema opcije.
'cause I got hI:)


[Ovu poruku je menjao Mihailo dana 22.03.2002 u 11:55 AM GMT]
 
Odgovor na temu

RAZZLEDAZZLER
Tora Bora

Član broj: 27
Poruke: 543
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: Apache htaccess ... jos jedan put ! 21.03.2002. u 00:55 - pre 268 meseci
Prvo da dodam shto se tiche tog generisanja passworda. Koliko znam uz web server dolazi program koji generishe passworde [bar uz Apache dolazi program htpasswd koji to radi] .. tako da pitaj tehnichku podrshku ili ako ti imash pristup tom ti se igraj sa tim. Za te generatore ne znam jer nikada nisam probao.

A drugo, shto se tiche WS-FTPa i sakrivenih fajlova, ako negde pod Options, pa onda u Advanced ili tako vec negde ne mozesh da nadjesh "show all" ili "show hidden" ili neshto slichno, onda u onom glavnom prozoru, mislim da je odmah ispod dugmeta MkDir ..imash prazan kvadratic. Tu ukucaj -la i klikni refresh i trebalo bi da se pojave i fajlovi koji pochinju tachkom
 
Odgovor na temu

RAZZLEDAZZLER
Tora Bora

Član broj: 27
Poruke: 543
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: Apache htaccess ... jos jedan put ! 21.03.2002. u 00:59 - pre 268 meseci
Evo sada sam video za ovo generisanje passworda za .htpasswd, npr f2s.com je imao za svoje korisnike php fajl koji je to radio za njihov Apache server [znachi taj php fajl je pokretao htpasswd program]. Tako da vidi da li ima tako neshto kod tebe.
 
Odgovor na temu

amater
Beograd

Član broj: 841
Poruke: 42
*.matf.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Apache htaccess ... jos jedan put ! 28.03.2002. u 14:12 - pre 268 meseci
savetovao bi te odes na www.apache.org i tamo potrazi uputstvo za upotrebu...
ovako da bi generisao validne sifre korisnika moras da koristis htpasswd program, sa tim da imas pristup njemu na serveru... ako nemas probaj da ga skines i iskompajliras u tvom home direktorijumu... htpasswd generise fajl u koji se smestaju ozinke (postavi ga tako da mu se ne moza pristupiti sa neta)
posle toge u direktorijumu koji zalis da zastitis postavi .htpasswd koji bi trebao ovako da izgleda:

AuthType Basic
AuthName "Restricted Files"
AuthUserFile /putanja_do_dir_sa_lozinkama/fajl_sa_lozinkama
require valid-user

prvi red vrsta identifikacije (ima nekoliko vrsta)
drugi .... citaj prirucnik
cetvrti red oznacava koje osobe mogu da pristupe zasticenom delu prez
valid-user znaci da svi koji su definisani u fajlu sa lozinkama mogu da pristupe...

za detaljne informacije uputstvo na www.apache.org
:)
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Apache htaccess ... jos jedan put !

[ Pregleda: 3644 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.