Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Trazim saradnika za izradu video codec-a.

[es] :: Art of Programming :: Trazim saradnika za izradu video codec-a.

[ Pregleda: 1377 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ntojzan
Sandor II Tojzan
Becej

Član broj: 36657
Poruke: 168
*.cust.panline.net.



Profil

icon Trazim saradnika za izradu video codec-a.13.10.2004. u 10:11 - pre 237 meseci
Ovih dana sam zavrsio jedno malo putovanje u istrazivanje keyframe-only kompresije, i dosao do zanimljivih rezultata.

Kako stvari stoje imam kompresiju koja je bazirana na wavelet tehnologiji, medjutim koristim svoje formule, i rezultat kompresije ide od 1:5 do 1:20 u 100% kvaliteta, i od 1:8 do 1:50 u 75% kvaliteta, sto je jos uvek vizuelno almost-lossless...

Prema mojim testovima moj code je nekih 60% brzi u odnosu na MJPG, mada to ne mora da bude tacno, mozda ce se code znacajno usporiti kada se prebaci iz "direktnog rezima" u normalan codec.

Trazim nekog da mi pomogne da zavrsim ceo projekat, a problem se sastoji u tome, sto apsolutno ne poznajem windows okruzenje, a zeleo bih da napravim VFW codec od cele stvari.

Ono sto imam jeste code, koji je pisan u delphi-ju, s tim da su svi loopovi MMX optimized assembler.

Ono sto nemam pojma jeste kako da od toga napravim codec. Ako neko zna nesto o tome i voljan je da se ukljuci u projekat, neka me kontaktira. Ja sam voljan da prepisem ceo source kako god se to zahteva, zeleo bih samo sto pre da se zavrsi ceo projekat, jer ja na njemu radim vec skoro godinu dana.

Inace imam "demo program" u koji se mogu ucitati .tga slike, i koji ce kompresovati iste, pa moze da se testira kako sve funkcionise. Ako nekoga zanima, mogu ceo program da posaljem na mail.
 
Odgovor na temu

[es] :: Art of Programming :: Trazim saradnika za izradu video codec-a.

[ Pregleda: 1377 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.