Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

'Open Source Solaris' to debut this year

[es] :: Advocacy :: 'Open Source Solaris' to debut this year

[ Pregleda: 1861 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
80.93.230.*

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon 'Open Source Solaris' to debut this year14.09.2004. u 16:57 - pre 238 meseci
da bacim kosku:

http://slashdot.org/article.pl?sid=04/09/14/1250254

nadam se da nece biti stupidnih komentara kao "umiruci spori unix relikt" i tome slicno...
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: 'Open Source Solaris' to debut this year14.09.2004. u 18:56 - pre 238 meseci
Nisam baš detaljno pročitao tekst, ali sećam se da sam pre otprilike mesec dana pročitao negde da Solaris 10 neće biti pod GPL Licencom, već nekom drugom koja neče dopustiti pojaviljivanje više Solaris distribucija. Ako se setim gde sam to pročitao, postovaću nešto više o tome. Inače, Sun Microsystems već ima iskustva sa Open Source projektima. Naime, kada je Star Office počeo da posustaje i da gubi tlo pod nogama, tj. kada su odgovorni u Sun-u uvideli da ne mogu da se takmiče sa MS Office-om pokrenuli su dobro nam poznati OpenOffice.org koji je, barem po meni, vrlo uspešan. Mislim da na ovaj način pokušavaju da sa Solaris-om ugrabe još neki deo tržišta, jer se Linux najviše širi na štetu raznoraznih Unix-a. E sad, koliko će da uspeju u tome, ne znam. Isto tako, sumnjam da će nešto da zarade od toga, jer pare i Open Source nešto i nemaju veze jedno sa drugim. Mada, ko zna... I Red Hat istu stvar fura sa Fedorom - koristi tuđi rad koji ugrađuje u komercijalni proizvod. Klasično izrabljivanje.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: 'Open Source Solaris' to debut this year

[ Pregleda: 1861 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.