Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Eh taj BSD ... ili ti polu-review, polu-pitanjce

[es] :: BSD :: Eh taj BSD ... ili ti polu-review, polu-pitanjce

[ Pregleda: 2716 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
*.kc.vicert.com

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon Eh taj BSD ... ili ti polu-review, polu-pitanjce06.09.2004. u 14:52 - pre 238 meseci
... vidla zaba da se krave kuju pa i ona digla nogu ... dakle i ja narucim FreeBSD 5.2.1 (ili tako nesto), kao rekoh, da vidimo o cemu se tu radi. Imam nesto malo iskustva sa Win i Lin pa da bacim pogled i na BSD (FreeBSD konkretno).

Elem, instalaciju preguram nekako, jes' da mi nista nije bilo jasno: sta ce mi 3 CD-a kad je jedan sve sto treba (i to ne ni CD1 ni CD3 nego bas CD2 - al to treba da mi odgovori onaj koji mi je poslao CD-ove?), sysinstall je super al nikad ne znas sta se desava, nisam imao blagu ideju kad treba space a kad enter al sve to prodje (ne trazim pomoc, samo pokazujem kolko su me razmazile godine) i na kraju cak dignem X ali tu me saceka mina (i sustina ovog post-a):

CPU je non-stop 20-30% in use (samo kad je X startovan), cak sam izbunario da treba setovati r128 drajver za ATI Rage 128 i cak izgleda da je drajver ucitan (gledah X-ove logove) ali nije bilo ni trunke poboljsanja. Inace, process koji non stop jede procesor je neki libxxx_xxxx (izvinjavam se sto sam zapamtio samo prva tri slova i podvlaku, ima negde i slovo "g" al ne bih se zakleo gde sam ga vid'o). E sad, zrtvovao bih se ja i tako ali na racunaru stvarno nista ne moze da se radi, ni mis ne moze da predje 2 cm a da ne "secne", a kad treba da otvorim terminal .... auuuuu ... (CPU na 100% nekoliko sekundi - vise od 5 ) kafa se ohladi dok cekam.

Za kraj da napomenem da je CPU Intel Celeron 1 GHz (PIII familija - familiju mu njegovu).

E sad ako bi neko znao da mi kaze gde sam to debelo omasio ja bih mu bio veoma zahvalan (i mozda bih FreeBSD-u dao jos jednu sansu )

Pozdrav

<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.air.tehnicom.net



+1 Profil

icon Re: Eh taj BSD ... ili ti polu-review, polu-pitanjce06.09.2004. u 15:54 - pre 238 meseci
Od lupanja entera i spejsa nećeš se najesti 'leba, moraćeš da čitaš šta piše tokom setapa, a često i da znaš šta kako da odgovoriš. Zato lepo Handbook u šake pa lagano ... :)

 
Odgovor na temu

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
*.kc.vicert.com

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon Re: Eh taj BSD ... ili ti polu-review, polu-pitanjce08.09.2004. u 16:24 - pre 238 meseci
Eh Mihajlo, Miki, Miki ....

Salu na stranu, procitah ja sve, narocito Handbook, no u njemu ne naidjoh na sekciju o zauzetosti procesora a to me tisti najvise.
<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.air.tehnicom.net



+1 Profil

icon Re: Eh taj BSD ... ili ti polu-review, polu-pitanjce08.09.2004. u 16:38 - pre 238 meseci
Ako misliš da utvdiš u čemu je problem moraćeš da napišeš tačno koji proces jaše CPU - libxxx_xxx ne znači ništa, bar meni. Za početak koristi kill da ga ubiješ :)
 
Odgovor na temu

risk
Srdjan Rosic
moj radni sto / freelancing
Dublin, Ireland

Član broj: 5723
Poruke: 278
*.vdial.verat.net

Jabber: srdjan.rosic@gmail.com
ICQ: 92276228
Sajt: www.sietf.org


+2 Profil

icon Re: Eh taj BSD ... ili ti polu-review, polu-pitanjce08.09.2004. u 18:53 - pre 238 meseci
ja nemam nikakav libxxx_xxx. Niti se secam da sam bilo sta takvo video, a i pojma nemam cemu sluzi, imam ati radeon xfree 4.4 i kde 3.2 i radi mi sve bez toga.
A pogotovu sto je sveza instalacija. Ako mozes da kazes koji je tacno libnes_to? pa da proguglamo malo svi zajedno.
 
Odgovor na temu

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
*.kc.vicert.com

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon Re: Eh taj BSD ... ili ti polu-review, polu-pitanjce09.09.2004. u 07:50 - pre 238 meseci
hvala na interesovanju ali sad je pregazen necim drugim, ako ikada dobiijem volju dacu sve od sebe, zadada toliko... (nije smeo prvi put da izneveri)
<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.wireless.org.yu



Profil

icon Re: Eh taj BSD ... ili ti polu-review, polu-pitanjce12.09.2004. u 09:21 - pre 237 meseci
5.2.1 nije jos skroz bugfree sto se tice desktop upotrebe. Imam ga na dva servera i kod kuce na workstation-u i samo mi kuci pravi omanje probleme ( zauzece procesora kod pomeranja terminala u x-u i sl ) Tako da bih ti preporucio 4.9 za desktop ...
 
Odgovor na temu

[es] :: BSD :: Eh taj BSD ... ili ti polu-review, polu-pitanjce

[ Pregleda: 2716 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.