Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Delphi komponente sacuvati i posle reinstalacije ????

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Delphi komponente sacuvati i posle reinstalacije ????

[ Pregleda: 3323 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

shaDy
Nikola J
-=BGD=-

Član broj: 1507
Poruke: 240
*.mobtel.co.yu

Sajt: www.CikloBerza.com


Profil

icon Delphi komponente sacuvati i posle reinstalacije ????03.09.2004. u 02:05 - pre 237 meseci
Namerio sam da reinstaliram sistem...

E sad u delphiju imam dosta komponenti instaliranih koje sam koristio u raznim aplikacijama.
Da li je moguce sacuvati te komponente tako kad ponovo insstaliram delphi da mi one budu isto instalirane, kako ne bi moro ponovo da ih instaliram rucno....

pozdrav
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4390
*.telekom.yu

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Delphi komponente sacuvati i posle reinstalacije ????03.09.2004. u 13:23 - pre 237 meseci
Teorija, koja bi lepo radila, ako bi uopste radila ovako:
1. prazan disk
2. instaliras: Windows, divere, Delphi, komponente
3. pokrenes: regedit.exe /e c:\regback.reg
4. backup-ujes c:\program files\borland\delphi X\
5. backup-ujes sve direktorijume gde su instaliranje komponente a da nisu u delphi folderu
6. te direktorijume mozes da zipujes, i da narezes na disk SA ISTIM DIRECTORY TREE, i regback izvan zip-a narezes na disk... (a mozes sve to da cuvas na nekoj particiji)


onda, kada reinstaliras sistem (koji mora da bude isti kao prethodni, verovatno):
1. instaliras drivere, delphi (Windows je vec instaliran, a mozda moze i bez delphi-ja)
2. otpakujes ZIP arhivu i overwrite-ujes sve fajlove
3. uneses regback.reg u registry
4. restartujes mashinu

Ovo bi TREBALO da radi...

E, sad mozda mozes i na "prljavom" sistemu, tacnije registry-ju da backup-ujes sve to, ali verujem da ces se zezati mnogo...
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

morlic
Milos Orlic
Beograd

Član broj: 6081
Poruke: 735
*.3.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Delphi komponente sacuvati i posle reinstalacije ????04.09.2004. u 21:00 - pre 237 meseci
Eh ta teorija...suvise lepo da bi moglo tek tako. U svakom slucaju evo kako sistem komponenti u Delphi-u funkcionise (grubo):

Imas komponentu TMojeDugme koja se nalazi u fajlu MojeDugme.pas. Ti klasicno instaliras novu komponentu preko Components->Install Component. Tu dobijas formu u kojoj zadajes putanju do tog fajla. Sada dolazi bitan trenutak. Svaka komponenta mora da pripada nekom paketu (*.dpk) i Delphi obicno odmah nudi dclusr.dpk paket za tu namenu. Naravno korisnik moze izabrati pravljenje novog paketa po zelji. Nakon toga Delphi registruje tu komponentu i registruje paket (ako se pravio nov paket). Naravno on izvrsi i kompajliranje praveci dcu i bpl fajlove. To je sve. Znaci kada bi hteo da prenes sto bezbolnije komponente na nov sistem potrebno je da preneses *.pas, *.dpk fajlove i da zatim te fajlove iskopiras na novu instalaciju. Ukoliko si imao poseban dpk fajl mozes ga instalirati preko File->Open->*dpk.->Compile->Install opcije jer dclusr.dpk vec postoji.

Naravno ovo je grub opis mehanizma. Problem moze nastati sa komponentama koje imaju i svoje wizard-e koji se moraju posebno registrovati itd.

Moj savet je da set dodatnih komponenti svedes na minimum i da sve ponovo instaliras prilikom reinstalacije Delphi-a. Samo komponente za koje si pakete sam pravio mozes instalirati jednim potezom -> instalacijom celog tog paketa (dpk).

Nadam se da te nisam vise zbunio nego sto sam pomogao, ipak se radi o tehnologiji na kojoj pociva i snaga Delphi-a pa nije lako opisati to u dve reci.

 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Delphi komponente sacuvati i posle reinstalacije ????

[ Pregleda: 3323 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.