Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hard disk problem!

[es] :: Storage :: Hard disk problem!

[ Pregleda: 4375 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ghogilee
Vlasnik Agencije za marketing, grafički
i web dizajn
Novi Sad

Član broj: 31160
Poruke: 58
*.96.208.247.194.in-addr.arpa

Sajt: www.id-studio.co.yu


Profil

icon Hard disk problem!01.09.2004. u 10:42 - pre 239 meseci
Pozdrav,
Uglavnom da mnogo ne dužim.
Prvi simptom koji mi se javio je da zbog E particije(trećoj po redu) prilikom svakog restarta startuje check disk! Disk je Maxtor 80 GB! Nije javljao bad sector-e, nego je samo ispravljao indexe u nekim fajlovima(koje uzgred budi rečeno nisam dugo ni koristio).
Elem, zatim sam nervozan zbog stalnog pojavljivanja check diska formatirao ceo hard, instalirao nov XP i zatim preko Partition M. 8 pokusao da napravim jos dve particije. Prilikom restarta, javio mi je da je naišao na bad sector i da nije u mogućnosti da kreira particije. Posle toga sam uradio kompletan chkdsk, trajao je 6 sati, i on nije javio nikakve bad sectore!? Ali problem ostaje, nikako ne mogu da kreiram particije iz PM-a (isti program dobro radi na drugom računaru) zbog navedenih Bad sectora! Šta mu je?
:)) :| :( :P
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.vdial.verat.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Hard disk problem!01.09.2004. u 15:59 - pre 239 meseci
Pozdrav,
moguc problem predstavlja to sto ponekad nepravilno upisan podatak iz bilo kog razloga (nepravilno u smislu binarnog koda) SW vidi kao bad sector iako to nije tacno. U serviserskom zargonu to je slucaj u koji se uklapaju bad sectori koji "nisu HW-ski". Pojava je uglavnom prolazna jer se upisivanje svih nula smatra resenjem ovog problema. Ne mora biti da je i kod Tebe bas takav slucaj ali pomenuo sam ga kao mogucnost vise puta vidjenu u praksi. PM i njegova nemogucnost da napravi particije je verovatno uzrokovana ovim problemom i smatram da bi mozda resenje bilo da napravis boot disketu i odradis fdisk iz starog dobrog DOS-a (poslednjeg dobrog OS-a kako mnogi kazu).
pozdrav
 
Odgovor na temu

ranikolahdd
Beograd

Član broj: 25262
Poruke: 958
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: www.spasavanjepodataka.rs


+51 Profil

icon Re: Hard disk problem!01.09.2004. u 22:22 - pre 239 meseci
Taj Pm8 posalji u P.M.
spasavanje podataka
Datarecovery master
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Hard disk problem!02.09.2004. u 02:23 - pre 239 meseci
I kad ga posaljes, zaboravi ga :)

 
Odgovor na temu

Ghogilee
Vlasnik Agencije za marketing, grafički
i web dizajn
Novi Sad

Član broj: 31160
Poruke: 58
*.96.208.247.194.in-addr.arpa

Sajt: www.id-studio.co.yu


Profil

icon Re: Hard disk problem!02.09.2004. u 05:40 - pre 239 meseci
Hvala na savetima...pm je poslat u p.m. xexe
a hard disk je završio u servisu, jer je u garantnom roku, pa ću da vidim šta oni imaju da kažu!!!
:)) :| :( :P
 
Odgovor na temu

ranikolahdd
Beograd

Član broj: 25262
Poruke: 958
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: www.spasavanjepodataka.rs


+51 Profil

icon Re: Hard disk problem!03.09.2004. u 23:32 - pre 239 meseci
Samo da dopunim, nadam se da mi Lancia nece zameriti.
Nebih rekao da je problem sa badsectorom u binarnom kodu vec u nivou magnetne indukcije koja se neindukuje u klalemu glave, pa je ista nevidi ni kao nulu ni kao jedinicu.
Formatom i fdiskom se ne upisuju nule u disk.
To se radi nekim od LOWlevel formata.
Pozdrav Nikola
spasavanje podataka
Datarecovery master
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net



+3779 Profil

icon Re: Hard disk problem!04.09.2004. u 01:22 - pre 239 meseci
To imenjace! Low Level Format u ovom slucaju ponovo definise sektore na putanjama (track-ovima) na povrsini diskova (platter-ima) unutar harda i u njih ubacuje nule. Ovo je neko osnovno objasnjenje ali tu ima jos da se kaze. sve jedno LLF se samo koristi u ekstremnim situacijama kada klasicno reparticionisanje i klasicni high level format ne pomazu u resavanju problema sa bad sektorima tj ako nisu softverski nego onakvi kako je ranikolahdd opisao.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.verat.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Hard disk problem!04.09.2004. u 13:08 - pre 239 meseci
Pozdrav,
Nikola, nista ja ne zameram, cak i da sam od onih sto zameraju ne vidim sta bih ovde zamerio. Ja sam opisao dve razlicite situacije, u jednoj se pominju "fantomski" bad sectori koji realno ne postoje, upisivanje nula se vrsi LLF-om, nisam ni pominjao neku drugu mogucnost. Obrati paznju na pitanje, odnosno njegov deo koji tretira nemogucnost pravljenja particija iz PM-a. Na taj deo sam odgovorio da sa diskete proba da odradi FDisk u cilju podela na particije, licno ne volim PM, te stvari uredno obavljam iz DOS-a, i tek onda kada FDISK nije u stanju da napravi particije proglasavam disk zrelim za opravku. Lepo je sto si svoje znanje stavio na raspolaganje ostalima u vidu dopune mog posta a ja licno ne vidim nikakav razlog da ista zameram. Na kraju dobro znas da nisam uopste od takvih:)
pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Hard disk problem!

[ Pregleda: 4375 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.