Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji CPU cooler odabrati - pitanje je sad!

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Koji CPU cooler odabrati - pitanje je sad!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6583 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.mobtel.com



+10 Profil

icon Koji CPU cooler odabrati - pitanje je sad!28.08.2004. u 00:04 - pre 238 meseci
Interesuju me pre svega licna iskustva, da li je neko probao i da li hlade dobro kao sto izgledaju dobro?

Cooler Master Vortex Dream 7


Ovaj cooler kosta oko 23e u NS-u, nisko profilni, nije nabudzen, cist bakar, proizvodjac obecava mnogo, procitao sam nekoliko dobrih review-a, ali njegova velicina ne ostavlja bas utisak da ce ohladiti vrelog Bartona? :/

Cooler Master JET 7


Cena 26e, garancija 2 godine, nije lose... bar na prvi pogled

Cooler Master Aero 7 Lite


Ovaj cooler nisam nasao ni u jednoj radnji, sto ne znaci da ga nema, verujem da je cena slicna kao JET 7.

Thermaltake SlientTower


Huh, ovo bas ostavlja utisak, ali je pitanje kako to radi u praksi?

VOLCANO 11+ Xaser Edition


Malo skromnija varijanta od one gornje, a opet i TT kuhinje. Ovo je sigurno bar neko probao?

Zalman CNPS7000B-Cu


Definitivno moj favorit za sada sa cenom od 50tak eura, da li vredi toliko para? (ja mislim da vredi)

Gigabyte 3D Cooler-Pro


Dosta hvaljen na sve strane, ali meni je vrlo sumnjiva ova Gigabyte-ova budzevina. Nasao sam ga u prodaji cena mu je 32e.

Zalman ZM-WB2 GOLD


Za kraj malo perverzije, cooler na vodu ;) za ovo je potrebna i pumpica
RESERATOR


Mali radijator pored compa, zanimljivo, a?

ps. Da li je moguce nabaviti u SiCG Artic Silver 5?

Sta vi mislite o ovim coolerima, da li vrede toliko koliko kostaju ili imate neki bolji predlog?
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.mobtel.com



+10 Profil

icon Re: Koji CPU cooler odabrati - pitanje je sad!29.08.2004. u 00:49 - pre 238 meseci
Znas kako, nije bas da mi sredstva nisu problem, ali resio sam da kupim dobar cooler i da se manje nerviram zbog zagrevanja CPU-a i ostatka racunara.
Sto se 64tvorke tice, uzeo bi ali samo 939socket, ali mi je jos previse skup.
Mala povrsina za prelaz toplote sa chipa na hladnjak je neminovnost jer je chip izuzetno malih dimenzija. U principu je sve jedno da li toplota prelazi sa chipa na tu ravnu plocu (koja je i integrali deo procesora), pa dalje sa ravne ploce na hladnjak, ili direktno sa chipa na hladnjak, poenta je da je sam chip malih dimenzija, a licno mislim, da ubacivanje dodatnih slojeva samo moze da odmogne, a ne da pomogne hladjenju.
Ja imam Chieftec-ovo napajanje od 360W koje se greje minimalno, a samo kuciste hladim sa 5 fan-ova, dva od napred ubacuju vazduh, tri pozadi izbacuju (dva kod CPU-a, jedan dole kod PCI slotova).
Ne znam da li mislis na *** veleprodaju? Tacno je da oni imaju sve zivo, ali nista nece da prodaju krajnjem kupcu, nego samo firmama za dalju prodaju. Problem je sto u vecini firmi rade ljudi koji nisi ni culi da postoje npr. Zalman cooleri pa ih treba ubediti da odu po to u ***, uglavnom, vecina firmi radi jedne te iste stvari (najjeftinije) i ne rado uzimaju bilo sta novo. Jedina firma u NS-u koja je bila raspolozena za saradnju po tom pitanju je ***, imaju cenovnike bukvalno svih veleprodaja u SCG i radi su da nabave sta god zatrazis. Problem je sto su malo skupi.

poz!

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 01.09.2004. u 00:39 GMT]
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.mobtel.com



+10 Profil

icon Re: Koji CPU cooler odabrati - pitanje je sad!29.08.2004. u 05:40 - pre 238 meseci
E, vidis, tu opet postoji kvaka. Tacno je to da *** ima svoju maloprodaju (bio sam tamo), ali su se napravili blesavi i dosledno postuju propise, tako da na sve one cene sto vidis na PC Berzi zaracunavaju porez jos 20%.
Tako da su u njihovoj maloprodaji njihovi artikli 20% skuplji nego u ostalim radnjama, koje uglavnom ne zaracunavaju porez, nego idu na foru da prikazu da su prodali racunar - fiktivno (jer su komplet konfiguracije oslobodjene od poreza), tako sto nekom prodaju graf.karticu , nekom monitor, nekom tastaturu i onda to prikazu kao da su ustvari prodali komplet konfiguraciju i na taj nacin izbegnu zaracunavanje poreza krajnjem kupcu.
Ovi u *** se ne bave takvim radnjama i zato su ima cene bas extra u njihovoj maloprodaji :(
Primera radi Abit-ova ploca AN7 je u njihovoj maloprodaji 116e (cena od pre par dana). Sto je mnogo mnogo je.

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 01.09.2004. u 00:48 GMT]
 
Odgovor na temu

ramzes
Srbija

Član broj: 31706
Poruke: 147
*.mobtel.co.yu



Profil

icon Re: Koji CPU cooler odabrati - pitanje je sad!31.08.2004. u 15:27 - pre 238 meseci
Mene takođe interesuju iskustva ljudi koji imaju malo kvalitetnije Cpu coolere namenjene AMD procesorima, da li vrede tolike pare, recimo do 50e!

Lično,imam barthona na 2800+ oc na 3200+ @ 1.7V a hladi ga TT Volcano 9, bolje reći ne hladi ga,pošto mu je temp pod full opterećenjem i 60C,a i mnogo je bučan! Dakle,lično mislim da TT cooleri nisu toliko kvalitetni kao što se priča, mada priznajem nikada nisam probao TT cooler koji je napravljen od 100% bakra, ali morate priznati da su zaista bučni kad se fan odvrne na max.!

Citat:
zlatousti: Cooler Master Aero 7 Lite , Ovaj cooler nisam nasao ni u jednoj radnji, sto ne znaci da ga nema, verujem da je cena slicna kao JET 7.


ovaj cooler možeš da nađeš u NSu, cenu ne znam al sam pročitao par review-a na netu, i cooler nije dobio najpovoljnije ocene!

Ja sam najviše zainteresovan za CM Vortex Dream 7 , TT Volcano 12 i Zalman-a 7000B-cu , mislim da bi neki od njih bio u stanju da spusti temp na mom procesoru, ideala bi bila bar na 50-55C, a po mogućstvu još i da je cooler relativno silent! Pa me zato interesuje da li neko ima jedan od navedenih cooler-a, da mi iznese svoje objektivno mišljenje o isplativosti kupovine takvih coolera, jer realno cene su im od 25 - 50e u zavisnosti od modela, pa ne bih da bacam pare na nešto što neće odraditi valjano posao!!!

Citat:
tdjokic: Da, imao sam "zadovoljstvo" da se upoznam sa tim trikom - PIN objavljuje cenovnik na www.pcberza.co.yu kao da je normalna prodaja i imaju sve nesto super, a kad tamo - veleprodaja!

Ali, ne znam da li ti je poznato: na njihovom sajtu postoji i telefon oznacen sa "Maloprodaja" i ja zvao pa kaze da se zovu 'Milenijum', prodaju sve sto ima PIN a locirani su na Vojvodinom stadionu.


Ja sam iz NSa, i istina je da je Milenium maloprodaja Pin-a, ali je takođe istina ono što je Zlatousti rekao,da na sve cene ukoliko ne kupuješ kompletan računar udaraju još 20% na ime poreza!
Ako im ne možete objasniti... Zbunite ih!!!

 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.vdial.verat.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Koji CPU cooler odabrati - pitanje je sad!31.08.2004. u 22:33 - pre 238 meseci
Pozdrav,
meni je promaklo zadnjih par odgovora ali sada sam video da se pominje firma za prodaju HW-a. Svako takvo pominjanje ima mogucu ulogu reklamiranja pa bih ucesnike molio da se vrate temi.
pozdrav
 
Odgovor na temu

BeastMaster
Dragan Mitic
Krusevac

Član broj: 4666
Poruke: 1561
*.air.tehnicom.net

ICQ: 22756094


Profil

icon Re: Koji CPU cooler odabrati - pitanje je sad!31.08.2004. u 23:12 - pre 238 meseci
Mislim da se dobro zna šta spada pod reklamiranje firmi a šta ne.
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.mobtel.co.yu



+10 Profil

icon Re: Koji CPU cooler odabrati - pitanje je sad!01.09.2004. u 02:26 - pre 238 meseci
Citat:
tdjokic
Licno mislim da se moze relativno lako prepoznati NAMERNA REKLAMA od spominjanja firme u nekom kontekstu.

Sa ovim se u potpunosti slazem, ipak, Izvinjavam se ako sam narusio pravila foruma, nije mi bila namera da reklamiram neku firmu (pa cak ni da je anti-reklamiram), samo sam mislio da ne mora jos neko od ljudi sa [es]-a (npr.) da ode za NS i onda da shvati da pare koje je poneo za odredjeni deo hardvera nisu dovoljne za planiranu kupovinu u *** firmi (kada sam se interesovao telefonom nisu uopste pominjali porez, mozda slucajna greska, u svakom slucaju kupovina je lose prosla).

Pozdrav! :)
 
Odgovor na temu

ramzes
Srbija

Član broj: 31706
Poruke: 147
*.mobtel.com



Profil

icon Re: Koji CPU cooler odabrati - pitanje je sad!01.09.2004. u 15:19 - pre 238 meseci

Slažem se sa Zlatoustim i tdjokicem, pa nismo mi sad ovde udarili reklamu za neku firmu tipa "ej ljudi, obavezno idite tu i tu,extra je ..........", samo smo konstantovali da odredjene firme ne rade korektno posao i ne prikazuju krajnju cenu koju plaća kupac nego izmišljaju neke nove gluposti i vrdaju,.....!
Al na stranu sve to, eto nećemo više nikog da reklamiramo, da se vratimo na suštinu prvog postavljenog pitanja,a to je preporuka i lična iskustva za navedene coolere by Zlatousti, koji su u stanju da ohlade AMD cpu 2800+ pa na više, naročito u OC uslovima, jer bez obzira u kojoj firmi pazario cooler dati 25-50e na nešto što možda neće odraditi posao je ipak previše i suludo!!!
Znači, interesuju nas COOLERI a ne REKLAME FIRMI!!!!


pozdrav!
Ako im ne možete objasniti... Zbunite ih!!!

 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.vdial.verat.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Koji CPU cooler odabrati - pitanje je sad!01.09.2004. u 15:23 - pre 238 meseci
Pozdrav,
momci, naravno da niko nije video losu nameru u onome sto je napisano i sluzi ipak u reklamiranje. Da je suprotno, obrisao bih i ne bismo oko toga raspravljali. Firma koja je pominjana i jeste u pomalo negativnom kontekstu pominjana ali je to bez obzira vid reklame jer je cak bila pomenuta i cena pojedinacnih proizvoda kod njih. Ipak, i to sto je pomenuto kao negativno je samo mali marketinski trik i nije vredno neke posebne satanizacije ili prozivke pa je, verujem, najbolje izostaviti je u potpunosti kao i ostale firme za promet HW-a. Da ne bude nejasnoca: proizvodi se komentarisu, navode se i njihove karakteristike i ponasanje u praksi, i okvirna cena (okvirna jer je to dnevno promenljiva kategorija) je sasvim OK ali kada je u pitanju distributer koji bi time stekao finansijsku korist, moracemo da izostavimo takve detalje jer je jedini vid reklamiranja moguc preko zvanicnog marketinga ES-a. Nadam se da ovime jasno povlacimo granicu koja nas nece povesti u corsokak da pominjemo samo da imamo jednu MB, jedan CPU itd.
Ja se jos jednom svima zahvaljujem na razumevanju ovog stava moderatorskog tima i podrsci koja je ocito prisutna po pitanju postovanja Pravilnika.
pozdrav
 
Odgovor na temu

iinmii
Nikola Marić
Novi Sad

Član broj: 14098
Poruke: 84
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Koji CPU cooler odabrati - pitanje je sad!01.09.2004. u 15:59 - pre 238 meseci
Da se vratimo na temu...
Proletos sam kupio Thermaltake Silent Boost K7, lepih 30-ak eura, i jako sam zadovoljan...
Cooler je ceo od bakra, prilično je težak i ima ventilator od 8cm koji vrti na 2500rpm...

Imam Braton 2500+ na default vrednostima temp je 46-56C...

ALI, ventilator na cooler-u je na 1800 RPM i sve se to nalazi u chieftec Big Tower kućištu sa još tri dodatna ventilatora na 1500 RPM (nije mi bitno da li je temp 50 ili 60C (pod opterećenjem) već da mi je komp tih) i praktično se ne čuje :)
Samo da napomenem da je unutra i MSI GeForce FX5700 (koji se prilično greje oko 47C idle) i sve je to na ABit NF7-S ploči koja se takođe prilično greje...

Ako nekoga zanima gde sam kupio (u Novom Sadu) nek mi pošalje PP da ne bi kršili pravila foruma :)
 
Odgovor na temu

ramzes
Srbija

Član broj: 31706
Poruke: 147
*.mobtel.com



Profil

icon Re: Koji CPU cooler odabrati - pitanje je sad!01.09.2004. u 16:34 - pre 238 meseci

Po meni, veoma je bitna temp. cpu, naročito ako je ta razlika izmedju 50C i 60C, ako ti je zaista bilo toliko bitno da cooler radi u silent režimu trebao si uzeti Zalman-a 7000cu! Ja imam TT cooler, Volcano 9 i nije ni za šta, sad sam mu skinuo fan i stavio jedan GlacialTech fan iz silent serije namenjen za kućišta i drži Barthona 2800+ na malo razočaravajućih 52C u idle i 59C u full režimu rada, al jednostavno onu buku iz TT više nisam mogao da podnesem i nešto je moralo biti učinjeno!
A još jedan podatak, fan radi na svega 1900 rpm, i daje lošiji rezultat u odnosu na TT za nekih 5C-7C, ali treba naglasiti da se TT okretao na 3800-4200 i ipak je stvarao odredjenu buku koja je bila specifična i nepodnošljiva! Ja nisam zadovoljan temp. na mom cpu i zato želim da uzmem novi cooler, ali sumnjam da će to biti TT, mada opet naglašavam da nisam imao prilike da isprobam TT od bakra pa ne mogu da tvrdim da su te serije loše! Ali definitivno mi je temp. na cpu izuzetno bitna i ta razlika od 10C nekad može biti presudna kada je životni vek cpu u pitanju!


Ako im ne možete objasniti... Zbunite ih!!!

 
Odgovor na temu

iinmii
Nikola Marić
Novi Sad

Član broj: 14098
Poruke: 84
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Koji CPU cooler odabrati - pitanje je sad!01.09.2004. u 19:21 - pre 238 meseci
60C pod full opterećenjem je meni sasvim ok (mada mi radi na 56C), pošto ne radi non-stop, 99% vremena mi je cpu na 2-5% (ne gasim kopm p2p radi non-stop), a kad ga ostavim noću spustim mu magistralu na 100 MHz (ima mali prog koji to uradi software-ski) i to mu spusti temp za ~5C, tako da noću radi na 39C što mislim da je skroz OK.

Što se tiče životnog veka cpu-u, nek radi godinu, godinu i po, i onako ću ga menjati posle toga...

Što se Zalmana tiče kad sam kupovao bio sam spreman da dam mnogo para, ali nigde ga nisam našao... Koga god sam zvao bilo je kao u stilu šta će ti to, pa mi to ne držimo, niko ne traži...

Kolika je tebi temp u kućištu? Ja sam moje probleme s pregrevanjem rašio tek kad sam kupio Big Tower kućište (temp u kućištu manja za 7-8C) što je JAKO uticalo na temp cpu-u...
 
Odgovor na temu

ramzes
Srbija

Član broj: 31706
Poruke: 147
*.mobtel.com



Profil

icon Re: Koji CPU cooler odabrati - pitanje je sad!01.09.2004. u 20:08 - pre 238 meseci

Temp. u kućištu mi se kreće od 30C - max. 40C, što je sasvim solidno, imam Chieftec midi tower kućište i 2 dodatna case fan-a, jedan ubacuje vazduh u visini hdd a drugi izbacuje kod procesora, a kućište je zatvoreno!
Dobro, ja nemam neku preteranu graf. karticu GF4 MX440, ali i ona je oc sa 275/268 na 290/390 pa se i ona greje poprilično, a ploča je Epox 8rda3+!

Pa naravno da su svi govorili da ti takav cooler ne treba kada nisu bili u stanju da ga nabave, a po običaju nahvalili su njihove škart coolere sa kojima 3200+ cpu, naravno po običaju u full režimu i oc na recimo 3500+, drže na neverovatnih 30C! Ma to su za mene idioti, kojima je samo stalo da te zavrnu za što veću kintu, a mrzi ih da se malo potrude kako bi ti nabavili ono što ti želiš ili bar da se preko neta informišu o novijim coolerima i sistemima za hladjenje! A to je ono što ja nikako ne mogu da skontam, svi ti ljudi i onako sede po ceo dan u tim firmama što prodaju računare i stalno su na netu, al ih mrzi o bilo čemu da se informišu!
No dobro, malo sam skrenuo sa teme, Zalman-a ima u NSu i to svih vrsta, verovatno ću ga uzeti, al hoću pre toga da vidim kako on funkcioniše kod nekog, a možda naručim iz inostranstva i Thermalright cooler tipa SP97 ili SP120, e to bi bila prava stvar za svaki AMD cpu!!!
Ako im ne možete objasniti... Zbunite ih!!!

 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.mobtel.com



+10 Profil

icon Re: Koji CPU cooler odabrati - pitanje je sad!01.09.2004. u 20:15 - pre 238 meseci
Citat:
tdjokic:
Zasto toliko potenciram ovaj novi sistem sa 120 mm ventilatorom?

U pravu si ti, ali ja (npr.) malo drugacije razmisljam. Uloga napajanja je da napaja comp strujom, a ne da hladi ostatak comp-a. Bitno je, naravno, da se i samo napajanje sto manje greje, ali to se reseva kupovinom kvalitetnijeg i jaceg napajanja (sto i nije neka preterana investicija). Uzmes npr. Chiefteca 360W, kod mene je to napajanje (iako je pored vrlo zagrejanog CPU-a) potpuno hladno.
Bolje je resiti hladjenje sa 5-6 80mm silent fan-ova na 1500rpm, nego jednim na od 3k-4k rpm zbog kog ce se celo kuciste tresti i zvrndati.
Meni je trenutna temp: (CPU usage do 15%)
CPU:48C
SYS:35C
PWM:38C
Barton 2500+ radni na 200x10, znaci mali OC, moze i vise od toga, ali se onda CPU ugreje na 65-70C, sto mi je puno. Trenutno imam cooler Dr.Thermal 80mm fan, aluminijum tezine oko 450g. Na zalost termalnu pastu sam kupio u kutijici na kojoj nije nista pisalo, a prodavac je rekao "nije losa", ali izgleda stvarno nije losa, jer postizem manje temp sada nego sa pastom koju su mi stavili na CPU prilikom prve kupovine. Da li negde u BG ili NS ima da se kupim kvalitetna termalna pasta, iinmii koju ti pastu koristis?

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

iinmii
Nikola Marić
Novi Sad

Član broj: 14098
Poruke: 84
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Koji CPU cooler odabrati - pitanje je sad!01.09.2004. u 20:24 - pre 238 meseci
Koristim thermaltake-ovu termalnu pastu koju sam dobijo sa cooler-om...
Mada sad razmišljam da probam coolermaster pastu koju sam dobijo uz northbridge cooler, koji sam btw jedva našao, molio sam čoveka tri nedelje da poruči :(
 
Odgovor na temu

ramzes
Srbija

Član broj: 31706
Poruke: 147
*.mobtel.com



Profil

icon Re: Koji CPU cooler odabrati - pitanje je sad!01.09.2004. u 20:37 - pre 238 meseci
Eeeeee, o tome možeš samo da sanjaš, iskreno mene je začudilo kada sam čuo da u Srbiji mogu da se nabave Thermaltake cooleri, a o Zalmanu neću ni da pričam!
Nema ovog kod nas, ni SP97, ni SP120, bar koliko sam ja obavešten, ako neko ima drugačiju info neka me obavesti preko PP gde!!!
Verovatno da koštaju više i od Zalmana, al mislim da je Thermalright u odnosu na TT i Zalmana nedostižna klasa!
Kada sam rekao da bi nabavio jedan od tih cooler-a mislio sam na uvoz iz inostranstva, tipa Holandija, Nemačka, Slovenija!!!
Ako im ne možete objasniti... Zbunite ih!!!

 
Odgovor na temu

ramzes
Srbija

Član broj: 31706
Poruke: 147
*.mobtel.com



Profil

icon Re: Koji CPU cooler odabrati - pitanje je sad!01.09.2004. u 20:52 - pre 238 meseci
Citat:
tdjokic:
Zasto toliko potenciram ovaj novi sistem sa 120 mm ventilatorom?



Citat:
zlatousti:
Bolje je resiti hladjenje sa 5-6 80mm silent fan-ova na 1500rpm, nego jednim na od 3k-4k rpm zbog kog ce se celo kuciste tresti i zvrndati.


U pravu si, bolje je imati par manjih ventilatora, iako oni neće odraditi posao kao onaj veći, ali ćeš zato sačuvati hdd od mogućih oštećenja i živce naravno od buke koju pravi taj fan!
Ja recimo imam Chieftec-a na 300W i napajanje je gotovo hladno prilikom rada, skoro da se uopšte ne zagreje ni posle 15-20 sati rada pod full opterećenjem!
Čini mi se da ovde opet ne postoji prevelik izbor prilikom kupovine termalnih pasta, osudjen si da kupuješ pastu ili u nekom servisu/prodavnici elektro opreme koje su najčešće prilično sumnjivog kvaliteta ili da se nadaš i da moliš boga da će ti neko izaći u susret i nabaviti pastu tipa CoolerMaster, ali zato bože sačuvaj da se neko seti da uveze Arctic Silver 5 pastu koja bi se verovatno odmah razgrabila pa da je ne znam koja količina u pitanju!!!
Nažalost, ovde u Srbiji si osudjen da sve sam odradjuješ i da nabavljaš iz inostranstva, dok recimo u bivšoj nam bratskoj Sloveniji možeš gotovo sve da nabaviš!
Ako im ne možete objasniti... Zbunite ih!!!

 
Odgovor na temu

ramzes
Srbija

Član broj: 31706
Poruke: 147
*.mobtel.co.yu



Profil

icon Re: Koji CPU cooler odabrati - pitanje je sad!03.09.2004. u 00:35 - pre 238 meseci
Uopšte ne razumem zašto si toliko zapeo za ta napajanja, kada je suština pitanja bila cpu cooleri , ali dobro , ajde da prokomentarišemo i to! Napajanja koja imaju 2 fana, od kojih jedan uvlači vazduh iz kućišta sa donje strane postoje na našem tržištu već duže vreme i to poznatih proizvodjača tipa Enermax, Chieftec, Tagan, Thermaltake, nažalost Antec-a nema! E sad, to što moraš da obidješ pola grada u potrazi za istim je već druga priča!
Super extra giga kvalitetan cooler na procesoru i te kako znači bez obzira bilo tebi kućište otvoreno ili zatvoreno, a garantujem da ako ne apsolutno svako, a ono 99% kućišta ima bar 1 dodatni otvor za case fan, i to uvek pozadi otprilike u visini cpu coolera, tako da ćeš uvek moći bar malo toplog vazduha da izbacuješ van kućišta! Ako nemaš drugi otvor za fan, a opet naglašavam da skoro sva kućišta imaju, a ti ga lepo napravi i stavi fan koji će da ubacuje svež vazduh u kućište! Džaba tebi i 3 ventilatora koja izbacuju vazduh (dobro, nije baš tako) , ako nemaš dotok "svežeg" relativno hladnog vazduha u kućište! Uostalom,znači taj fan na napajanju zagrejan vazduh i izbacuje ga zatim napolje na drugom kraju, e sad zamisli, ti overclockovao fest procesor , pa grafičku , pa memoriju , pa imaš 2 hdd-a koja se greju , 2 optička uredjaja i opteretiš napajanje koje počne da se greje, i još pri tom očekuješ da ti to napajanje preko fana izbaci dodatan topao vazduh, pa baš me interesuje koliko bi potrajalo to napajanje?! Ja mislim da je svrha tog ventilatora da obezbedi samo dodatan protok vazduha u kućištu ali i u napajanju a da glavnu ulogu rashladjivanja same mašine imaju upravo ventilatori koji su nakačeni na kućište po sistemu par koji ubacuje svež vazduh i par koji izbacuje vazduh! Ako grešim, neka me neko ispravi i potkrepi nekim činjenicama, ali mislim da sam u vezi ovoga u pravu!
E sad vraćam se na ono najbitnije, za hladjenje procesora kvalitetan cooler je najbitnija stvar naročito overclockovanog procesora i džaba tebi i 5 dodatnih ventilatora i 2 ventilatora na napajanju ako imaš nekvalitetan cooler koji oc cpu pod full opterećenjem drži na, recimo 65-70C! Suština je da ti uz dobar cooler i nekoliko case ventilatora napraviš dobar airflow u samom kućištu, a ako nemaš mesta za ventilatore i nećeš malo da majstorišeš a ti otvori kućište i eto ti svežeg vazduha koliko hoćeš!
Ako im ne možete objasniti... Zbunite ih!!!

 
Odgovor na temu

belaj
BiH

Član broj: 2493
Poruke: 110
*.as58.ob.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Koji CPU cooler odabrati - pitanje je sad!03.09.2004. u 03:34 - pre 238 meseci
ovako ja imam SilentBreeze 462 III

http://www.tweakpc.de/cooling/cooling_kue.php?id=73

evo na ovome linku mozes vidjeti slikice i test
cijena u sarajevu je bila oko 15-17 eura.. dobar je tih je pravo ja mislio da mi komp ne radi a temperatura na bartonu 2500 je oko 52 C. napominjem da je kompjuter zatvoren nema nikakvih dodatni hladnjaka u kucistu i ploca je pravljena starom tehnologijom tako da ima hladnjak na cipsetu i temperatura cipseta je oko 47 sto je poprilicno visoko..
generalno ja sam pravo zadovoljan sa hladnjakom.. pazi kada stavljas da ne ostetis procesor ja sam uspio slomiti XP1600 sekundica i gotov je..
poz
 
Odgovor na temu

ramzes
Srbija

Član broj: 31706
Poruke: 147
*.mobtel.co.yu



Profil

icon Re: Koji CPU cooler odabrati - pitanje je sad!03.09.2004. u 22:44 - pre 238 meseci
Da video sam taj cooler, GlacialTech je u pitanju, cak sam ga i drzao i zagledao malo podrobnije, i cooler je suvise lak i njegova izrada i fan mi ne ulivaju previse poverenja kao sklop koji bi bio u stanju da odgovarajuce ohladi jednog Barthon-a 2800+ narocito u uslovima overclockinga, pa cak ni blagog oc!
Mene uglavnom interesuju cooleri gornje klase koji su 100% copper, iskustva onih koji ih poseduju,.....!
Mada ocene svih cooler-a su dobrodosle!

poz!
Ako im ne možete objasniti... Zbunite ih!!!

 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Koji CPU cooler odabrati - pitanje je sad!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6583 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.