Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Usteda na tel.racunu

[es] :: Fiksna telefonija :: Usteda na tel.racunu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 2380 | Odgovora: 26 ]

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gojko Vujovic
Juniper Networks
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13173
*.gojko.ss.

Sajt: www.gojkovujovic.com


Profil

icon Re: Usteda na tel.racunu27.08.2004. u 17:27
Zabranio ga je sam telekom ako se i ne definise voip zabrana u zakonu. :(

Posto je ovde telekom=zakon. Ili barem pojedinci iz telekoma sebi dozvoljavaju takvo ponasanje.

Cik probaj da radis tako nesto, da vidis kako za nedelju dana ostajes bez PRI prikljucka koji je ucestvovao u takvoj 'razmeni saobracaja'. A i preko cijeg ces internet linka to da radis? Satelit je mnogo spor, a svi osim jednog idu preko telekoma, koji sve zivo snifa. Moze se to zaobici ali malo njih je spremno toliko da se potrudi, a i da ne iznosimo ovde nacine posto bi to moglo da se tumaci kao navodjenje na zlocin.
27.08.2004. u 17:27 

Gojko Vujovic
Juniper Networks
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13173
*.gojko.ss.
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.gojkovujovic.com


Profil

icon Re: Usteda na tel.racunu27.08.2004. u 17:37
Kome se cita, Zakon o telekomunikacijama.
27.08.2004. u 17:37 

Ivan Dimkovic
Ivan Dimkovic
Vice President - Product and Business Development, Ci..
EU

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 11782
*.dip.t-dialin.net

Sajt: www.linkedin.com/in/ivand..


Profil

icon Re: Usteda na tel.racunu27.08.2004. u 17:40
Citat:

IX. MEĐUNARODNE TELEKOMUNIKACIJE

Član 94.

Domaće telekomunikacione mreže mogu biti povezane sa telekomunikacionim mrežama drugih država, na osnovu međunarodnih sporazuma i pod uslovima propisanim zakonom.

Javnom telekomunikacionom operatoru koji poseduje odgovarajuću dozvolu za obavljanje ove vrste telekomunikacione delatnosti i koji ispunjava uslove koje Agencija propiše u skladu sa članom 38. ovog zakona, a koji obuhvataju i uslove koji su od značaja za bezbednost zemlje, Agencija izdaje odobrenje za povezivanje domaće telekomunikacione mreže sa telekomunikacionom mrežom druge zemlje.

Na pitanje sporazuma o povezivanju između domaćeg i stranog telekomunikacionog operatora, naknade za interkonekciju i obračunske tarife ne primenjuju se odredbe ovog zakona kojima se uređuju interkonekcija.

Javni telekomunikacioni operator koji je dobio odobrenje za povezivanje sa telekomunikacionom mrežom operatora druge zemlje, ima pravo da zaključi sa ovim operatorom ugovor o izgradnji mreže za interkonekciju i o razmeni saobraćaja, kao i da vrši obračun i naplatu međunarodnog telekomunikacionog saobraćaja (međunarodni obračun). Na pitanja izgradnje mreže za interkonekciju primenjuju se odredbe čl. 86. i 87. ovog zakona.


Elem.. ovo se odnosi na javne operatore, dakle firme cija je svrha delatnosti pruzanje telekomunikacionih usluga trecim licima - nisam bas siguran kako su regulisana prava firmi i njihovih internih mreza - koje nisu javni operatori.

Zdrava logika mi kaze da se koriste ista pravila kao i za LAN/WAN mreze .... ali u Srbiji se nikad ne zna...

Doduse... clan 109 kaze

Citat:

Izuzetno, na osnovu dozvole izdate u skladu sa stavom 5. ovog člana, imalac dozvole može da gradi javnu fiksnu telekomunikacionu mrežu za koju je dozvola izdata, ali nema pravo da otpočne sa njenom eksploatacijom, niti da drugome omogući njenu eksploataciju, za pružanje bilo koje usluge koja je obuhvaćena ekskluzivnim (isključivim) pravom Telekom-a Srbija, pre nego što izdata dozvola počne da proizvodi pravno dejstvo.


Ali opet - stvar se odnosi na >JAVNE< mreze, a ne na interne kompanijske/korporacijske mreze.

27.08.2004. u 17:40 

chupcko
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1104
*.vdial.verat.net

Sajt: www.google.com


Profil

icon Re: Usteda na tel.racunu28.08.2004. u 21:29
Jos kada bi znali sta je to "javna mreza"

Los zakon, puno mogucnosti za mucku.

Ali to nam je, nema drugog telekoma, moramo ovaj da volimo.
CHUPCKO
28.08.2004. u 21:29 

Ivan Dimkovic
Ivan Dimkovic
Vice President - Product and Business Development, Ci..
EU

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 11782
*.dip.t-dialin.net

Sajt: www.linkedin.com/in/ivand..


Profil

icon Re: Usteda na tel.racunu30.08.2004. u 00:57
Ja sam muku mucio i nisam nasao definiciju "javne telefonske mreze" u tom nesrecnom zakonu - istini za volju i mrzelo me je da ga celog citam :)

Ako stvarno nema definicije "javne telefonske mreze" onda je ceo zakon.. hm... patetican jer je potpuno slobodan za licnu interpretaciju... verovatno nista novo :)

Anyway, po nekom mom zdravorazumskom rezonovanju - javna telefonska mreza je svaka telefonska mreza dostupna kao servis gradjanima i pravnim licima. U to znaci ne spada mreza koja je deo firme a njeno eksploatisanje se ne nudi kao servis gradjanima.


30.08.2004. u 00:57 

Gojko Vujovic
Juniper Networks
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13173
*.gojko.ss.
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.gojkovujovic.com


Profil

icon Re: Usteda na tel.racunu30.08.2004. u 08:15
Ostaje ona stvar oko toga ko sme da prebacuje glas preko granice..
30.08.2004. u 08:15 

chupcko
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1104
*.vdial.verat.net

Sajt: www.google.com


Profil

icon Re: Usteda na tel.racunu30.08.2004. u 13:05
Ali i u krivicnom zakonu ima neki stav u kojem kaze da je zabranjeno nekome uskracivati pristup javnoj mrezi :). Bice sve u svemu veselo. Uzgred to je toliko slozeno, da ni jedan sud nije osudio nikog ko radi VoIP, ali zato im telekom presudi na svoj nacin :), to je ono sto je problematicno, sto telekom glumi izvrsnu vlast.
CHUPCKO
30.08.2004. u 13:05 

[es] :: Fiksna telefonija :: Usteda na tel.racunu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 2380 | Odgovora: 26 ]

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.