Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

CheckBox Pitanje

[es] :: Visual Basic 6 :: CheckBox Pitanje

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 9747 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

meta99

Član broj: 30839
Poruke: 5
*.tel.net.ba



Profil

icon Re: 29.08.2004. u 18:30 - pre 239 meseci
VRKY evo ovako... malo veci virus, worm ili kako hoces tutorijal by [me] ako je to ono sto zelis, a iako ne mozda ti malo pomogne..

Zamisli ovako imas 2 exe i jedan ini koji je u ovom slucaju maskiran kao _tmp.dll, mozes koristiti naravno i druga imena ja sam naveo ovo iz razlog ako netko pregleda taj folder nece se puno obazirati na to..

Znaci..

( admin.exe | explorer.com | _tmp.dll )

Napravi program sa postavkama (admin.exe) kojeg dajes korisniku (administratoru), taj
admin.exe bi trebao dati instrukcije "explorer.com" programu sta da "hackne" u vrijeme kad mu zadas npr. petak 13. ;-) i sve potrebne podatke koje mu zadas da trazi od tebe prije izvrsenja zadatka ili da uopce radi na xx racunalu

evo npr. sta mu mozes reci da za pocetak radi..

- da se pokrece automatski sa win-om.
(u registry pod.. "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run"
postavi npr. ie > explorer.com (ovo je radi teze uocljivosti, vijerovatno ces naci i bolje ime,) pazi samo da :
ie - mozes promijeniti u bilo koje ime
explorer.com - je lokacija program gdje ce biti... to mu mozes dati odmah u ini-ju ili neka on kad se pokrene sa prvom form_load pogleda gdje je i spremi tu lokaciju u ie > lokacija\explorer.com)
preporucam ti da ovaj explorer.com bude u win dir-u. ali bas u windows folderu ne system ili 32... ali naravno onda moras saznati i prethodno verziju win-a. pa ako je nt onda u winnt folder, u suprotnom nema druge nego windows folder.)

- Mozes podesiti da krece u akciju ako je spojen samo na net
- Da brise neke fajlove, smijesti se restore.. u slucaju da zelis ovakve crv.. ili ?? a ako zelis neke jako ma stvarno jako jako vazne informacije onda napravis da ti salje preko smtp (kojeg mu ti vec predefiniras, ili cupas iz outlook-a postoje podatke, sto opet moze biti problem ako krajni korisnik uopce nikad nije usao u outlook a kamoli podesio account.) ako saljes preko smtp mozes download neki od mnogobrojni activeX ili .ocx kontrola koje obavljaju ovaj posao u plain ili html formatu, sa attachement. ili bez i sa jos nekim stvarima..
-Up to date ili namijestis da skida neki.exe sa nekog.com/sitea/neki.exe svaki npr. petak 13 ili svaki mijesec/godinu.. i kad se skine victim ima novu verziju virusa.. koji sretnik,,, ;-)
- ili podesis da kad naidje neki hwnd da ga ukloni... ovo ti je dobro ako se spajas na net preko necijeg acc. pa ga zelis zamesti u pregledu spajanja.. ali ovo bas nije pametno, pored ovoga svejedno lako moze saznati..
- eto necu vise davati prijedloga osim ako to ne zelis(te) mozda nekom idem na nerve ;-)

e sad nastavljamo prije ovih prijedloga

Drugi "explorer.com" mora naravno biti skriven to i uradi npr. sa visible=false (u property) ili me.visible=false - u ovom slucaju trenutna forma..
Onda
napravi da radi opasne stvari, salje nesto na mail ili ... sto vec pravis, a to sve podesi tako sto stavis u "_tmp.dll" opcije npr.

[Uninstall_info]
1=x001
2=x000

ovdje npr. ti znas da je pod "kljucem 1" = 1 vrijednost koja govori programu "explorer.com" dali da se pokrece sa windowsom (ako je 1 onda naravno bit ce DA se porkrece, itd.. to mozes proizvoljno redati radi bolje skrivenosti, razumijes ?!

i sad
kad taj admin podesi opcije opcije se spreme u ini odnostno _tmp.dll ili registry..
nakon ovog mozes podesiti da ti pokrene taj 2. program (shell ("neki_folder...\explorer.com")...
nakon sto se pokrenes podesis da provjeri dali postoji "_tmp.dll" ako DA onda
stavis da izbrise administrativni exe, ili ga smijesti negdje skrivenog i da se moze pokrecati samo pod lozinkom, koju ce pitati npr. samo ako postoji "_tmp.dll" i ako ima pod kljuce 3=x00? ovaj upitnik je opcionalan moze biti i broj samo da je sto teze nekom za skontat.. i sad ako vidi da postoji i taj dll i kljuc i vrijednost onda te pitat lozinku koju si spremio pod nekim drugim kljuce koja je usput sifriana, ili samo na svako slovo dodas za jedan vise A(97) > B(98) a kad cita citat ce za - 1.. ovo je low zastita.. najednostavnija npr. moja_lozinka ce biti :

ver.114,3ver.116,3ver.111,3ver.102,3ver.100,3ver.113,3ver.116,3ver.127,3ver.110,3ver.115,3ver.112,3ver.102,3

A koristio sam...

Private Sub t1_KeyPress(KeyAscii As Integer)
Dim a
a = KeyAscii
a = a + 5.3
t2.Text = t2 & "ver." & a
End Sub

u ovom slucaju ako zelis probati trebas smijestiti 2 textbox-a dovoljno je da imaju samo imena t1 i t2 i prilijepis onaj gore kod, dogadjaj je vec definiran.. ovo sa ver.neki_broj sam postavio u tom obliku (formatu) radi kao sto opet kazem tezeg pronalska, ako netko pozeli modificirati tvoj _tmp.dll

eto mozda sam nesto slucajno i zaboravio.. nisam zelio vise pisati iz razloga sto ne prisustujem puno na ovom forumu nisam bas najbolje upoznat sa pravilima mozda nekom bude krivo... u svakom slucaju ako i ne mislis praviti virus mozda ti pomogne nesto od ovga sto sam napisao, a...

evo jos malo kodova...


Evo posto je najvise spominjano da treba provijeriti dali fajl postoji prilijepio sam ovaj mali kod koji ti moze pomoci ako se nisi snasao..

' ovo ti je funkcija koju mozes smijestiti bilo gdje, ali ako pozivas iz neke druge forme tada moras
ime_forme gdje se nalazi funkcija.fexs("ime_fajla")

Public Function fexs(lokacija As String)
Dim a
a = FileLen(lokacija)
MsgBox "Velicina fajl je: " & a & " ako je vec od nule znaci da postoji"
End Function

Kako koristiti...

Private Sub Form_Load()
a = fexs("C:\WINNT\NOTEPAD.EXE")
End Sub

Sto mislite da napravim novi thread na elitesec. i da predjem direktno na pravljenje virusa u vbasicu ? -[DA]--ili--[NE]-
samo me jos posto nisam pravi posjetioc ovog foruma zanima forum (link) na elitesec. forumu gdje da ga smijestim bez upozorenja moderator i sl. kritika.. ako netko mi moze ustediti vrijeme.


a sto se tice compile. radio sam oko toga, da bi naravili .exe morate napraviti u programu da pozove comp. sa datim parametrima...

shell ("c:\....visual studio\vb6.exe /make c:\files\...\neki_program.vbp

e sad to je ok. sve kad on i jos njih n postoji na tom sys. ali onda je to kao i vas namijenjen takodjer programiranju... a ako se pokusa kopiranje i sl. onda nece liciti nimalo na virus ili tako nesto. Velicina vb6 i jos par njih dodje i preko 2MBa + ako se koriste neki dll-ovi ili ocx koje ne postoje na xx pc-u problem vise.. a da ne spominjem da ukoliko zelite od vbp napraviti exe trebate napraviti napraviti program koji trazi neki "string" pa ga izmijenjuje.. mada i to nije nista tesko..ali eto ipak zbog compajlera i svega nije prakticno.
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
195.252.64.*

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: CheckBox Pitanje29.08.2004. u 21:12 - pre 239 meseci
Hahaha...Vrky da pogodim šta praviš?!? Praviš neki virus,sličan kao SUB7,jer on ima tako podešavanje pa napravi onaj server,ali nebitno da se vratimo tvom problemu. Probaj ovako: napraviš svoj program,sačuvas projekat,otvoriš formu ili modul nebitno zavisi na čemu se odrađuje program sa text editorom i vidiš kakav je originalan kod,e onda ideš polako i praviš novu formu sa podacima koje ti želiš NPR.
Ako na taj commandbutton staviš da on kreira neki text file i sa standardnim podacima u njemu a ono opciono ubacuješ pitanjem da li je checkbox.checked=true ako jeste dodaš novi kod u taj file a ako nije ideš dalje...Evo još jednom da objasnim
Code:
VERSION 5.00
Object = "{F9043C88-F6F2-101A-A3C9-08002B2F49FB}#1.2#0"; "comdlg32.ocx"
Object = "{BDC217C8-ED16-11CD-956C-0000C04E4C0A}#1.1#0"; "TABCTL32.OCX"
Begin VB.Form Form1 
   BorderStyle     =   1  'Fixed Single
   Caption         =   "NSIS Shell 1.0"
   ClientHeight    =   5655
   ClientLeft      =   150
   ClientTop       =   540
   ClientWidth     =   8370
   Icon            =   "Main.frx":0000
   LinkTopic       =   "Form1"
   MaxButton       =   0   'False
   ScaleHeight     =   5655
   ScaleWidth      =   8370
   StartUpPosition =   2  'CenterScreen
   Begin VB.TextBox Text8 
      Height          =   1695
      Left            =   120
      MultiLine       =   -1  'True
      TabIndex        =   52
      Text            =   "Main.frx":57E2
      Top             =   7440
      Width           =   7935
   End
Attribute VB_Name = "Form1"
Attribute VB_GlobalNameSpace = False
Attribute VB_Creatable = False
Attribute VB_PredeclaredId = True
Attribute VB_Exposed = False
Private Sub Form_Load()
NSIScriptName = ""
Form1.Caption = "NSIS Shell 1.0"
End Sub

Evo ovo je skraćena verzija jedne fome od mog programa ali nebitno.Evo vidiš ovo na kraju:
Code:
Private Sub Form_Load()
NSIScriptName = ""
Form1.Caption = "NSIS Shell 1.0"
End Sub

To je poznato,jel tako? Znači Stalno pitaš da li je neki checkbox čekiran i ako jeste onda na kraj skripte dodaš nešto u obliku f-je i onda na kraju se dodaje ovo gore Form_Load() jer tu moraš takođe da pozoveš te svoje f-je.E kad napraviš to što želiš onda ti treba VB compiler da to kompajliraš.
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: CheckBox Pitanje29.08.2004. u 21:54 - pre 239 meseci
Da, prilicno je ocigledno sta hoce da napravi :). Najveca ironija je u tome sto NetBus (a mislim i Sub7) koriste upravo nacin koji sam opisao prvim ili drugim postom - na kraj .exe fajla jednostavno dopisu kofiguracioni string.
 
Odgovor na temu

meta99

Član broj: 30839
Poruke: 5
*.tel.net.ba



Profil

icon Re: CheckBox Pitanje30.08.2004. u 19:29 - pre 239 meseci
ljudi stvar sa compile nije teska, ali pogledajte samo kolika je velicina compilera i njegovi dodataka pa se samo zapitajte kakav virsu to treba biti...
Mislim da najjednostavnije rijesenje ako je u pitanju vb jest koristenje ini ili registry-a... a taj tamo virus programirati da ako postoje tek osnovni podaci pa onda oni koji ce mu reci dali ce se siriti preko mail-a ili slicno... stvar nije slozena.. ja sam se vec uzeo posla da mu to sredim, umijesto filozofiranja ovdje..
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
195.252.64.*

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: CheckBox Pitanje30.08.2004. u 22:05 - pre 239 meseci
Citat:
meta99:kolika je velicina compilera i njegovi dodataka

Nemam pojma a volio bih da znam. Inače i sub7 je veličine 3MB. Ali sad sam se sjetio kako može sa ini file-om,Može ga ubaciti u resource,nemora da bude externi. Ali ja mislim da je moja prva ideja najbolja. Jer ako ti napraviš virus sa svim f-jama a samo uz pomoć nekih podataka biraš koja će se odraditi,to nije to,jer takav je virus npr 300KB veličine a uopšte mu veličina nezavisi od f-ja koje radi. Zato sam ja u svojoj ideji naveo da pomoću checkboxova biraš šta hoćeš da ubaciš u program i samim tim diriguješ veličinom a može biti 100% siguran da će da radi.
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.net.htnet.hr



+8 Profil

icon Re: CheckBox Pitanje30.08.2004. u 23:39 - pre 239 meseci
@Shadowed
kod je dobar... ja fino stvaim taj kod u formu5 (tu mi se riktaju opcije) i tu mi je gumb za save (write) i želim da se to čita kad se program pokrene (stavim onaj kod za čitanje u Sub Form_Load() forme1) ali kad pokrenem program piše neki error... zašto ne mogu Read i write raditi odvojeno ili se meni to čini...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: CheckBox Pitanje30.08.2004. u 23:53 - pre 239 meseci
Sta pise u error poruci?
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.net.htnet.hr



+8 Profil

icon Re: CheckBox Pitanje31.08.2004. u 00:05 - pre 239 meseci
Piše:
Run-time error '424':
Object required
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: CheckBox Pitanje31.08.2004. u 00:19 - pre 239 meseci
Cek, sad vidim. Kod je u form5 a ti u Load za form1 pozivas.
Ne moz tako. Moras da promenis Private u Public tamo u form5 pa da pozivas sa Form5.ReadSets.
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.net.htnet.hr



+8 Profil

icon Re: CheckBox Pitanje31.08.2004. u 00:50 - pre 239 meseci
Hvala... Radi
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.net.htnet.hr



+8 Profil

icon Re: CheckBox Pitanje31.08.2004. u 13:12 - pre 239 meseci
Još jedno pitanje...
Želim da pritiskom na npr. Check1_Click da se onemogući npr. 2 Funkcija (ona otvara Formu3) u Fille (Menu editor) u Menu Editoru ima funkcija Visible... ali to meni nepaše.... Ja želim da se stavi Visible na true pomoću checkbox-a
nadam se da ste me shvatili....
 
Odgovor na temu

`and

Član broj: 32490
Poruke: 776
*.vdial.verat.net

Sajt: www.bitbyterz.org


Profil

icon Re: CheckBox Pitanje31.08.2004. u 14:10 - pre 239 meseci
E VRKY a sta mislis da ti malo prvo naucis nesto o Vb-u i pogledas malo po net-u ... a da ovde trazis samo pomoc oko nekog ne razumljivog koda, a ne da ti svi ovde pisu program ... mislim ne uci se tako ...
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.net.htnet.hr



+8 Profil

icon Re: CheckBox Pitanje31.08.2004. u 14:47 - pre 239 meseci
Pa ne pišu mi program... samo me znima ono što sam gore naveo (jer ne znam) i ne znam kako bi to tražio po netu...
 
Odgovor na temu

`and

Član broj: 32490
Poruke: 776
*.vdial.verat.net

Sajt: www.bitbyterz.org


Profil

icon Re: CheckBox Pitanje31.08.2004. u 15:59 - pre 239 meseci
Ma ok bre ..
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.net.htnet.hr



+8 Profil

icon Re: CheckBox Pitanje01.09.2004. u 10:43 - pre 239 meseci
Skužio sam....Mislio sam da je to teže.....
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.net.htnet.hr



+8 Profil

icon Re: CheckBox Pitanje01.09.2004. u 11:03 - pre 239 meseci
Sad mi se pojavila nova greška... Do sad am imao 3 checkboxa na formi5, sad sam dodao još nekolika ... i Promijenio ono za pisanje i čitanje u .ini fajlu na taj broj checkova... Odem na run i piše:

Run-time error '62':
Input past and of file

Kaqd napravim .exe radi normalno (bar kolko sam ja vidio)
U čemu je problem...
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.net.htnet.hr



+8 Profil

icon Re: CheckBox Pitanje01.09.2004. u 13:04 - pre 239 meseci
Sad se pojavljuje drugi error:
Run-time error '13':
Type mismatch
 
Odgovor na temu

mladenovicz
Zeljko Mladenovic
Xoran Technologies, Inc., Ann Arbor, MI,
USA / Software Engineer
Ann Arbor, MI, USA

Član broj: 6598
Poruke: 2065
*.bg.wifi.vline.verat.net

Jabber: mladenovicz@elitesecurity.org
ICQ: 95144142
Sajt: yubc.net/~mz


Profil

icon Re: CheckBox Pitanje01.09.2004. u 13:40 - pre 239 meseci
breakpoint sluzi da bi se izvrsavanje koda zaustavilo na odredjenoj liniji.
f8 sluzi da bi se kod izvrsavao liniju po liniju.

Debuguj kod, jedino tako mozes da nadjes gresku.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: CheckBox Pitanje01.09.2004. u 13:43 - pre 239 meseci
Ne znam dali si dobro prepravio moj kod. Onaj '64' se javlja ako pokusavas da ocitavas iz fajla kad si stigao do njegovog kraja.
'13' je slucaj da pokusavas da dodelis vrednost pogresnog tipa (npr. Byte tipu dodeljujes broj 731).
Sad ti vidi tamo gde ti prijavljuje gresku (a nisi rekao gde) sta konkretno ne valja.
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: CheckBox Pitanje

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 9747 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.