Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Catia-Solidworks..narezivanje navoja

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Catia-Solidworks..narezivanje navoja

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 31883 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Catia-Solidworks..narezivanje navoja15.08.2004. u 15:20 - pre 239 meseci
kako u ovim programima narezat-urezatii navoj ?

barem ono okvirno..helix ili nešto drugo

[Ovu poruku je menjao SpelingMistakes dana 16.08.2004. u 21:37 GMT]
CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
*.rvkds.net

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: Catia-Solidworks..narzivanje navoja15.08.2004. u 21:18 - pre 239 meseci
Pa u CATIA-i imas navoj kao posebnu operaciju.

Samo da znas, rad sa navojima je jedna od najtezih stvari koje sam do sada video (ne sto se tice modeliranja, naravno, vec G-code-a) i ako hoces da ga uradis kako treba moraces MNOGO da se pomucis.

CATIA nema DEBURRING ili BLUNTING macro, sto znaci da moras to da generises manuelno u G-code-u, a to moze da bude nezgodno...mnogo nezgodno...
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
*.bratstvo.co.yu



+17 Profil

icon Re: Catia-Solidworks..narezivanje navoja19.08.2004. u 06:30 - pre 239 meseci
U Solidworksu imas za otvore(unutrasnji navoj) mozes dodati standardni navoj bez problema jer njegov macro to odradjuje bez problema, dok za spoljni imas naredbu helix koja takodje radi fantasticno i u par poteza imas navoj kakav zelis.
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
*.rvkds.net

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: Catia-Solidworks..narezivanje navoja19.08.2004. u 07:43 - pre 239 meseci
Da li si probao da iz Solid Works-a izradis G-code koji ce "fantasticno" izraditi unutrasnji, a pogotovo spoljni navoj? Da li si taj G-code probao na masini?

Iskreno, pojma nemam da li SW uopste ima opciju generisanja G-code-a, ali ako CATIA nema neophodne macroe za to, veoma sumnjam da SW ima.
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beocity.net



Profil

icon 3D Studio Max Authorizacija19.08.2004. u 12:11 - pre 239 meseci
Mislim da je doslo do nesporazuma - da li se ovde prica o dizajniranju navoja ili o irazdi na cnc masini - kao da jedan prica o jednoj a drugi o drugoj temi - ili sam ja sve pogresno shvatio?
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
*.rvkds.net

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: Catia-Solidworks..narezivanje navoja19.08.2004. u 16:30 - pre 239 meseci
Pa koliko ja znam, sabrina se interesuje za pravljenej G-code-ova, znaci za prakticnu primenu na masini, ne za cisto modeliranje.
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beocity.net



Profil

icon 3D Studio Max Authorizacija19.08.2004. u 17:01 - pre 239 meseci
Ma to mi je jasno ali ja nigde u njegovom postu nisam video spominjanje koda - vec mislim da je u pitanju izbor tehnike kako uopste napraviti navoj - u spomenutim programima. Nadam se da ne gresim - jer ako je kao sto ti Tex kazes - onda se to uopste nigde ne vidi - osim u tvojim postovima - Ja samo zelim da ako postoji neka nejasnoca, da je razjasnim za ostala koji budu citali ovo, i eventualno resili da odgovore
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
*.rvkds.net

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: Catia-Solidworks..narezivanje navoja19.08.2004. u 17:36 - pre 239 meseci
Sigurno da nisi video kada si mu menjao poruku....LOL....

Bez zezanja, u pravu si, nije bas najjasnije o cemu se radi. Lako je na 3D modelu dodati standardni navoj (ili bilo koji drugi ako si ga sam prethodno napravio i ubacio u bazu). Kako ce se to posle izraditi na masini je trenutak kada poezija prelazi u prozu....:)
 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: Catia-Solidworks..narezivanje navoja19.08.2004. u 19:06 - pre 239 meseci
mislio sam i vizuelno , jer onaj sistem da mi se ne vidi navoj nije mi interesantan obzirom da treba radniku to i pokazati , a ne samo napisati

dakle u Catiai ima opcija , ali kako da to dobijem da se vidi na modelu...
Solid works ima helix ,ali nikako da shvatim kako da uključim funkciju jer mi je stalno "zamućena" odnosno ne funkcioniše

za G-code imam gotove predloške pa se snalazim preko njih..dobro kaže tex777 , to je više nego mučenje...

no koristim tvorniče nareznice i ureznike pa za najbitnije nemam problema..
upravo smo dovukli mnogo alata iz Nemačke od jedne propale firme

dakle..kako da se dobije vizuelno taj navoj da ga se i vidi , a ne samo da program "zna"...
prvenstveno me zanima za Catiau, a posle za Solidworks
CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
*.rvkds.net

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: Catia-Solidworks..narezivanje navoja19.08.2004. u 19:57 - pre 239 meseci
Kada sam mislio na mucenje pri izradi navoja, mislio sam prvenstveno na ptavljenje "cistog" navoja, tj. na navoj kod koga ne mozes da se poseces ni na pocetku ni na kraju.

Koliko znam, CATIA ne moze da ti prikaze navoj onakav kakav stvarno jeste. Ako mislis da dobijs takvu sliku, moras sam da pravis model, a to je veeeeliko zezanje...

Opet sam zaboravio kako se dodaje attachment...a bas sam hteo da posaljem par screenshot-ova gde se vide navoji pravljeni u CATIA-i...:(
 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: Catia-Solidworks..narezivanje navoja19.08.2004. u 21:40 - pre 239 meseci
dobro ...znači preko helix i u Catiai se može iscrtati navoj ?

iako sam probavao nije mi uspelo , neki problemi s ravninama..uspeo sam izraditi ravninu po helixu ....može li tako ?

ako može samo sistem kako se može izraditi..


CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: Catia-Solidworks..narezivanje navoja19.08.2004. u 21:47 - pre 239 meseci
inače navoje , ako su veliki radim sa "barama"
imam ih sada dovoljno i za unutarnje i vanjske , raznih veličina..
mislim da ići po helixu i definisati "kako" ipak nije na mom stupnju znanja...

imam trenutno toliko posla da se jednostavno ne mogu koncentrisati na Catiau , pa zato i pitam za pomoć
CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
*.bratstvo.co.yu



+17 Profil

icon Re: Catia-Solidworks..narezivanje navoja20.08.2004. u 06:21 - pre 239 meseci
Da ne bude zabune... Ja sam komentarisao modelovanje navoja. Solidworks ima modul za cnc obradu ali ja licno nisam ga primenjivao i kako radi nisam bas upucen.
Kod modelinga navoja da bi se navoj video, potrebno je ukljucit(kvacica)"Show cosmetics thread" i onda ce biti vidljiv ukoliko je standardni, a ukoliko ga modelujes sa "helix" mora biti vidljiv jer mu "peske" zadajes parametre.
- Da bi naredba "helix" postala aktivna potrebno je da imas model nekog cilindra ili da imas definisanu "osu". Osu definises u sketch-u, imas posebnu naredbu za to.
Ako ti ni sada nije jasno posalji uzorak ili sta vec treba da se odradi i dobices nazad gotovo sve i iz stabla u browser-u ces videti postupak.
pozdrav
PS. Ako saljes problem, samo javi koji solidworks(verziju) koristis i u koji format ga treba konvertovati ako treba.
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
*.bratstvo.co.yu



+17 Profil

icon Re: Catia-Solidworks..narezivanje navoja20.08.2004. u 06:53 - pre 239 meseci
Evo malo teksta sa "www.solidworks.com"

Solution Partner

CamSoft Corporation
32295-8 Mission Trail
#299
Lake Elsinor CA 92530
Phone: 909-674-8100
Fax: 909-674-3110
Email: [email protected]
Web: www.camsoftcorp.com
Product: Advanced System 3000
Category: Manufacturing/CAM Software

Advanced System 3000 Multimedia CAD/CAM Software for Windows is a true Windows-compliant CAD/CAM system designed for ease of use. AS3000 operates in a multitasking environment with multiple view ports that display fast 2 to 5 axis part geometry and multiple surfaces within a huge database. The Multimedia interface talks to you. You can record your voice, sounds and music and hear job notes, instructions and computer messages. AS3000 is a complete CAD and CAM package with an interface to SolidWorks. You can easily transfer designs from SolidWorks into AS3000. Some of the standard features include: reverse engineering of G code, unattended DNC communications mode, photo-realistic tool library, job planner, automatic mill and lathe roughing routines, 20 automatic 3D surfacing routines, intelligent tool compensation, interference checking, multi-surface machining, full 3D tool compensation and tool path and machine code optimization. AS3000's Parametric programming language contains hundreds of 2D and 3D math commands and logic statements for creating your own features customized to your specifications. AS3000 has an NC-Verification simulator for mills and lathes. The simulator's features include zoom, pan, light source, tapered tools, tool holder definitions and more and it shows scallops made by the tool to show you the real finish. AS3000's event-driven, graphic post processor shows the cut as the code is created. There are over 700 off-the-shelf post processors to choose from and each post is user customizable. CNC PC-Based Machine Tool Controller for SolidWorks The CNC PC-Based Machine Tool Controller for Windows 95, 98 or NT is a true Windows-compliant CNC controller designed to move up to 8 axes of motion for either servo or stepper motors. The controller is designed to cut 2D or 3D parts directly from SolidWorks STL or IGES files without G code, post processors or intermediate code translators. The system is easy to use, configure and customize. CamSoft includes pre-written multimedia CNC operator interfaces for 2-8 axis machines types such as Mills, Lathes, Routers, Water Jets, Lasers, Punch Presses and EDMs. The control can also accept many different G code formats as well as graphic files created in SolidWorks.

© 2004 SolidWorks Corporation
Phone: 800-693-9000; +1-978-371-5011
Email: [email protected]

Terms of Use Privacy Policy Piracy Prevention


 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: Catia-Solidworks..narezivanje navoja21.08.2004. u 21:09 - pre 239 meseci
imam solidworks 2003..bez sp

pronašao sam u helpu "Show cosmetics thread" no ne mogu da to pronađem u opcijama ili alatima ?
ima filter za "cosmetics thread" , ali ne razumem kako to radi..

isprobavao sam s valjkom npr. 20mm pa preko "hole wizard" gde definišem parametre navoja koji želim, sve on to i zapamti , ali nema i vidljivog navoja već samo cilindar

"osa" nikako ne mogu da pronađem u sketchu , čemu to služi ?

dakle za Solidworks, koliko sam pročitao help...taj navoj se ustvari i ne može videti u assembleyu već samo u drawingu !? jel to stavrno tako ?

pomoću "helix" nisam opet ništa uspeo, napravim ravninu po njoj , ali nikako da nateram da mi iseče utor navoja po helixu

da li se opšte može u assembleyu dobiti puni i pravi izgled navoja ?
pitanje se odnosi i na Catia i Solidworks

CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

IvanRD
Ivan Radojkovic
Microsystem Controls
Melburn, Australija

Član broj: 29855
Poruke: 226
*.vic.bigpond.net.au



Profil

icon Re: Catia-Solidworks..narezivanje navoja21.08.2004. u 22:58 - pre 239 meseci


Nisam ni ekspert u Solidworksu, niti imam iskustva sa narezivanjem navoja ili projektovanjem slicnih, ali mozda ti ovo bude od pomoci.

Osa se definise na razne nacine (jedan od kojih je da prvo nacrtas liniju u obliku ose na sketchu) a onda koristis AXIS commandu sto se nalazi na reference geometry toolbar-u.

U ovom slucaju mi nije bila potrebna za konstrukciju sweep-a.

Helical Sweep se pravi tako sto sam prvo nacrtao obican krug (Sweep4) koji ce da predstavlja precnik helixa, a onda se koristi HELIX komanda koju mozes naci na INSERT/CURVE/HELIX-SPIRAL.

Kad imas helix, onda ti treba i profil koji ces da SWEEP-ujes niz taj helix, i taj profil (Sketch5) mora da se dodiruje sa HELIX-om. (Malo sam ja zakomplikovao Sketch3=Sketch5... zato sto mi nije na dobrom mestu lezao sketch3)

Na kraju sam odsekao vishak koji se napravio gore i dole i to je to...

Ivan

 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: Catia-Solidworks..narezivanje navoja22.08.2004. u 05:05 - pre 239 meseci
šta da kažem, to je više nego dovoljno
hvala




CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: Catia-Solidworks..narezivanje navoja22.08.2004. u 06:40 - pre 239 meseci
inače...rešio sam u Catiai, ali iako je primer iz Solidworksa..ne mogu da se snađem s komandama...

u Caty ...sam bio i prije vrlo blizu, samo sam na kraju koristio krivu komandu

to sve je preko helix.., a da li ima da se iseče po ISO standardu , da ne moram da iscrtavam svaki put ?
CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
*.net.yu

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: Catia-Solidworks..narezivanje navoja23.08.2004. u 05:41 - pre 239 meseci
OK, evo kako to treba stvarno da izgleda....metricki M14 navoj u CATIA-i.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
*.net.yu

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: Catia-Solidworks..narezivanje navoja23.08.2004. u 05:47 - pre 239 meseci
...ili R 1/6" (obli) navoj, takodje CATIA.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Catia-Solidworks..narezivanje navoja

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 31883 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.