Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

.NET sjebava forme i kontrole u aplikacijama

[es] :: .NET :: .NET sjebava forme i kontrole u aplikacijama

[ Pregleda: 1849 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

giger
Beograd

Član broj: 31688
Poruke: 172
194.106.165.*



Profil

icon .NET sjebava forme i kontrole u aplikacijama08.08.2004. u 19:45 - pre 240 meseci
Ne znam sta da radim...radio sam jednu aplikaciju...i potom morao da reinstaliram ceo sistem...

isti windows XP SP1a
isti visual studio .net 2003
isti .net framework (1.1)

sve isto, a opet nema sanse da aplikacija izgleda isto kao i pre reinstalacije...sve forme i kontrole su sjebane...ispomerane i promenjen im je i "location" i "size" atribut....
ista stvar se desava i kad ih pokrenem kao exe ili da ih otvorim za editovanje u visual studiu...
malo mi je problem da rucno podesavam sve forme, ima ih mali milion, ne bih postigao predjasnji izgled, a recimo na jednoj formi imam preko 120 razlicitih kontrola, malo je heavy za manual edit...

da li neko ima neko resenje...trazio sam na netu, ali ne mogu da nadjem nista o ovome, ne znam ni kako da postavim upit za search...;(

isto mi se desilo kada sam program prebacio kod jos dva ortaka na njihove kompove...a kod treceg ortaka i na desktop masini i na laptopu je sve OK...

Stvarno zona sumraka....otvorim projekat u VS-u...u kodu onom designer generisanom...stoje prave brojke za velicinu i lokaciju kontrola, dok je u dizajneru i dalje svaka forma i kontrola sjebana sa velicinom i lokacijom i na properties se nalaze ti sjebani brojevi za size i location...ako uradim bilo sta u dizajneru, te "lose" vrednosti se automatski pojave i u kodu, a obrnuto ne....
 
Odgovor na temu

giger
Beograd

Član broj: 31688
Poruke: 172
*.beotel.net



Profil

icon Re: .NET sjebava forme i kontrole u aplikacijama08.08.2004. u 23:31 - pre 240 meseci
da odgovorim samome sebi....

znao sam da je neki banalan problem.......

elem...u aplikaciji sam koristio neki poseban font....a izgleda kada on ne postoji da ne samo da dobijes svoj program u default fontu.....vec ti se sve ostalo sjebe......

ne znam da li da se izvinem i microsoftu ....?! ipak mi se cini da je ovo tezak BUG...nikako feature..;)
 
Odgovor na temu

dusty
Predrag Glumac
Zemun, Srbija

Član broj: 15383
Poruke: 549
*.jugopetrol.co.yu

Sajt: www.mika.rs


+6 Profil

icon Re: .NET sjebava forme i kontrole u aplikacijama09.08.2004. u 08:02 - pre 240 meseci
Ja bih isto rekao bug. Imao sam sličan slučaj kada sam pravio program na nemačkom, samo kod mene je bio problem sa lokalizacijom. Naime, zeznuo sam se pa sam ostavio default formu praznu (jer mi treba samo nemački jezik) i pravio kontrole na nemačkoj formi. Sve je to funkcionisalo, dok nisam zatvorio VS. Sledeći put kada sam otvorio solution, sve je bilo razbacano, ko da je cunami prošao

Nažalost nisam našao neko rešenje nego sam morao sve ručno da prepravljam
America national sport is called baseballs. It very similar to our sport, shurik, where we take dogs, shoot them in a field and then have a party.
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.bisinter.net



+311 Profil

icon Re: .NET sjebava forme i kontrole u aplikacijama09.08.2004. u 09:49 - pre 240 meseci
Problem je u AutoScaleBaseSize svojstvu forme. Ako si dizajnirao formu a onda promenio veličinu sistemskog fonta (Desktop -> Properties -> Appearance) desiće se da ti forma i kontrole na njoj "porastu" odnosno "smanje".
 
Odgovor na temu

giger
Beograd

Član broj: 31688
Poruke: 172
*.beotel.net



Profil

icon Re: .NET sjebava forme i kontrole u aplikacijama09.08.2004. u 13:42 - pre 240 meseci
ovo je drugi problem...nije do sistemskog fonta...to nisam dirao...

mada zanimljivo...sve bug do buga..nije da nisam navikao...al nekad izgubim kilo i po zivaca na gluposti....


elem...kada sam "onaj" projekat importovao u #develop ... sve je izgledalo OK...sa default fontom....ali on mi je nesto drugo sjebao(cini mi se veci problem)......tako da sam tada i njega batalio...
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET sjebava forme i kontrole u aplikacijama

[ Pregleda: 1849 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.