Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Makrobiotički restoran u BG - gdje?

elitemadzone.org :: MadZone :: Makrobiotički restoran u BG - gdje?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 18549 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Makrobiotički restoran u BG - gdje?18.10.2011. u 20:48 - pre 152 meseci
Može čovek da se hrani zdravo i balansirano sa hranom iz McDonaldsa, i da uz to i smrša, ne moraš čak ni da se baviš nekim fizičkim aktivnostima, dovoljno je samo da uneseš manje kalorija nego što ih potrošiš...

Te fore da je jedini zdravi način ishrane makrobiotika/vegetarijanstvo/veganstvo su čist bulllshit i najbolji način da ekspresno upropastite sopstveno zdravlje... Dovoljno je samo baciti oko na ljude koji su vegani (kako saznati da je neko vegan - ne brini, sam će ti reći), njihov izgled odiše svačim samo ne zdravljem.. Jesu mršavi i sve to, ali da je mršavost znak zdravlja, Etijopljani bi važili za najzdravije ljude na planeti..
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Makrobiotički restoran u BG - gdje?18.10.2011. u 21:04 - pre 152 meseci
Citat:
Sceka:

"Meso, mleko, jaja su nezdrava hrana." - vrlo netacno, vrlo!

Preteče me boccio,ali nema veze....
I ja sam bio tako kategoričan,svojevremeno,što se ishrane tiče,međutim protekom vremena,učenjem,proverom na sebi,shvatio sam da su nas mnogočemu pogrešno učili,kako nas naši roditelji i okruženje,tako i njih njihovi roditelji itd.
Pre no što sam uopšte krenuo u priču oko promene načina ishrane pročitao sam malo više od jedne knjige,iz prostog razloga što sam već nakon par autora ukapirao da svi oni vole da budu jako isključivi,da kažem navijački nastrojeni prema svom viđenju ishrane i blagodeti po zdravlje upravo njihovog pravca.

Ipak bih od svih autora posebno pomenuo Viktoriju Butenko i njenu knjigu U dvanaest koraka do presne hrane,sad ne u tolikoj meri zbog toga što ona preferira isključivo presnu hranu,već upravo zbog njenog svestranog i na naučnim osnovama zasnovanog izlaganja,potkrepljeno referencama ka naučnoistraživačkim radovima za pitanja koja je obrađivala.

Kako ti je boccio već rekao sa time se nije za igrati i ako već imaš nekakav otpor prema oficijelnoj medicini,onda ti svakako neće biti na odmet da po tom tvom pitanju pročitaš još priličan broj knjiga sa tom tematikom,pa tek onda da postepeno i polako,uvek pažljivo osluškujući svoje telo,kreneš u tu priču.

Zašto to sve ne ide baš tako lako,zašto često odustanemo od takvog jednog puta,koliko god da smo osetili apsolutne blagodeti novog pristupa ishrani,veoma argumentovano je Viktorija to u svojoj knjizi objasnila.

Jedna od,meni,najboljih knjiga na tu temu.

Imaš i puno sajtova sa našeg govornog područja gde se može doći do prilično kvalitetnih informacija.

I na kraju svaki savet čuj,svoj izvršuj!
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.opera-mini.net.



+968 Profil

icon Re: Makrobiotički restoran u BG - gdje?18.10.2011. u 21:18 - pre 152 meseci
presna ishrana?
tartar biftek svaki dan.
presan kelj.
presan pasulj.
presna žita...
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Makrobiotički restoran u BG - gdje?18.10.2011. u 21:19 - pre 152 meseci
Citat:
ventura:kako saznati da je neko vegan - ne brini, sam će ti reći

e, ovo je potpuno tacno. razlog je prost, vegani imaju jako moralno/eticko ubedjenje za svoj lifestyle, i to kao i svi ostali (jehovini svedoci, etc.) zele da podele sa celim svetom i ubede ih da su oni u pravu.

kompletna ekipa je totalno zealotski nastrojena, i to je njihov najveci problem.

Inace gresis, jer makrobiotika jeste sinonim za zdrav nacin ishrane :)

Citat:
Vasastajić
Ipak bih od svih autora posebno pomenuo Viktoriju Butenko i njenu knjigu U dvanaest koraka do presne hrane,sad ne u tolikoj meri zbog toga što ona preferira isključivo presnu hranu,već upravo zbog njenog svestranog i na naučnim osnovama zasnovanog izlaganja,potkrepljeno referencama ka naučnoistraživačkim radovima za pitanja koja je obrađivala.

Uf, to je tek zealotska ekipa... Presno povrce jeste ok (i pozeljno), ali to nije presna hrana. Samo uzmi u obzir da ti za varenje presne hrane treba jezivo energije, pojedi sushi u 11pm pa ces videti o cemu pricam :)
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Makrobiotički restoran u BG - gdje?18.10.2011. u 21:30 - pre 152 meseci
Upravo pojedoh sushi :) Od ostale presne hrane volim mid rare steak.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Makrobiotički restoran u BG - gdje?18.10.2011. u 21:55 - pre 152 meseci
Citat:
boccio: ...Inace gresis, jer makrobiotika jeste sinonim za zdrav nacin ishrane :)


Ma potpuno netacno. Kao sto sam vec nekoliko puta rekao na forumu, ja sam Diabetes Tip 2 dobio (pravilnije, konstatovan mi je) pre nepune tri godine. U pocetku sam uzimao ujutru 30 jedinica jednog a 20 jedinica drugog Insulina uvece u 22h. 26.08.2011 mi je doktorka potpuno ukinula Insulin (HbA1c = 4,3 (23-nova jedinica mere) a sve ostalo (Holesterol...) malo nize od sredine referentnih vrednosti.). Znaci, samo posle nepune tri godine potpuno ukinuta Insulinska terapija Ako se imalo razumes, priznaces da je to skoro neverovatan uspeh. Da bi to postigao morao sam da naucim o ishrani neuporedivo vise od prosecnog coveka a, sto je najgore, i od mnogih lekara. Da ne pricam o tome koliko nutricionisti veze nemaju! Uglavnom se svi vode nekim statistikama, istrazivanjima... Poenta je da je sve to toliko individualno da nije normalno! Mozemo mi do sudnjega dana raspravljati o tome da li je meso zdravo ili nije - potpuno je nebitno jer svaki covek reaguje na meso razlicito jer je svaki covek, osoba, potpuno razlicit biohemiski entitet. Naravno da vaze i moraju da vaze neka uopstena pravila ali ni blizu varijanti "meso je zdravo" ili "meso nije zdravo"! I tako sa svakom namirnicom. Nekome nikako ne prija mladi neslani sir a za nekoga je to "melem na ranu", ne mislim na to da li neko voli ili ne nego bukvalno. Kad bi malo vise slusali svoj organizam a manje citali razne knjige raznoraznih autora bili bi mnogo manje bolesni i imali mnogo manje problema sa zdravljem.

Vrlo je vazno u kakvom podnevlju se zivi, kako se hranilo do momenta kad je reseno da se promeni ishrana, zasto se menja ishrana, sta organizam salje kao znake pri promeni ishrane...

Fizicka aktivnost je preduslov zdravog ljudskog organizma. Tacka!

I tako, mogao bih bar nekoliko sati da pisem o tome ali nema svrhe, opet ce neki "pametan" da kaze "****** je najbolje" i tu se sve zavrsava! :))


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Makrobiotički restoran u BG - gdje?18.10.2011. u 22:08 - pre 152 meseci
Citat:
boccio:  pojedi sushi u 11pm pa ces videti o cemu pricam :)

Ha,ha,interesantno da kad god se pomene presna hrana,najčešći komentari odnose se na živo meso bilo kog porekla.
To jednostavno nema nikakve veze sa presnom hranom,ali neću da širim temu,već ako ikoga intersuje kako i šta oko presne hrane neka pročita Viktorijinu knjigu.

Tako da
Citat:
Samo uzmi u obzir da ti za varenje presne hrane treba jezivo energije

tek ovo savršeno nije tačno,ali imaj na umu da se presna hrana takođe posebnim,netermičkim postupcima priprema i prilagođava našem probavnom sistemu i neuporedivo manje energije treba da bi se ona svarila,odnosno bilans utrošene energije na varenje te hrane i energija dobijena od nje nakon varenja najbolje će ti objasniti zašto si najčešće,ako ne i uvek,pospan nakon konzumiranja termički obrađene hrane.

Da se razumemo,bio sam u toj priči,međutim upao sam u zamke,upravo one na koje je Viktorija ukazivala, i sada sam opet u "vašem društvu".

Reći ću još samo to da sam takvu ishranu preferirao neposredno nakon implantacije dva stenta i da su mi u to vreme svi parametri u serumu bili ko kod "male bebe".

Kakva je pak sada situacija sa tim parametrima pojma nemam.
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Makrobiotički restoran u BG - gdje?18.10.2011. u 22:19 - pre 152 meseci
Citat:
boccio: Inace gresis, jer makrobiotika jeste sinonim za zdrav nacin ishrane :)

makrobiotika je sinonim za nedovoljno unošenje gvožđa, kalcijuma i vitamina (posebno onih rastvorljivih u mastima).
ali svako je gospodar svoga tela.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Makrobiotički restoran u BG - gdje?18.10.2011. u 23:04 - pre 152 meseci
Čovek ima želju da smrša.

Tako da je makrobiotika zalutala u priču. Prostudiraj ovo i uspećeš.

Ja sam za 2 meseca 20 kg skinuo bez poteškoća, i kontraefekata. Samo ključ svega je vežba.

No pain, no gain


Citat:
Sta je to metabolizam?


Precizna definicija kaze da pod ovim pojmom podrazumevamo apsolutno sve biohemijske procese u kojima dolazi do promena hemijskih jedinjenja u celijama zivih organizama. Uprosteno, on predstavlja promet materije i energije u organizmu.
Metabolicke procese delimo na:
- anabolicke koji se odvijaju u smeru stvaranja bioloski vaznih jedinjenja iz nutrijenasa unesenih hranom
- katabolicke koji se odvijaju u smeru razgradnje tkiva kako bi se na taj nacin telu osigurala potrebna energija za funkcionisanje
Ovi procesi bi u normalnim uslovima trebali biti u ravnotezi.

Razlikujemo bazalni metabolizam od metabolizma u stanju mirovanja. Bazalni metabolizam predstavlja minimalnu kolicinu energije koja je potrebna za funkcionisanje naseg tela (nasih vitalnih organa), dok je za stanje mirovanja (npr. stajanje) vec potrebna nesto veca kolicina energije.


Kako ubrzati metabolizam?


-Spavajte najmanje 7-8 sati
-Kada se probudite zapocnite jutro sa casom vode
-Uzimajte sto vise manjih obroka
-Jedite na svakih 2-3 sata
-Konzumirajte minimum 2 l vode dnevno
-Ne jedite namirnice koje u sebi sadrze skrob, secer ili lose masti posle 15h
-Umerenost je kljucna rec u svakoj sferi zivota
-Posegnite za sagorevacima mastima tek onda kada promena u ishrani treningu ne daju nikakve rezultate
-Koristite whey i glutamin ako vam finasije to dozvoljavaju


Tipovi i trikovi


-Kupujte samo ono sto je korisno za vas rezim ishrane
-Ne drzite u kuci ono sto moze dovesti do povecanja vasih kilograma
(logicno ako necega nema to ne moze da se pojede)
-Postepeno se odricite losih navika i lose hrane
-Jedite iz manjih cinija I tanjira
-Ne drzite serpu sa hranom na stolu, vec uzmite koliko zelite da jedete, makar to bio pun tanjir hrane
-Ako ste hleboljubac isecite 1-2 komada, ostatak odlozite u hlebarnik, predjite na makrobioticki hleb
-Uz jelo mozete da konzumirate i vodu
-Ako i pored pojedene hrane zelite jos,u momentu kada krecete ka serpi setite se da gde ste bili sa kilazom i koliko muka i znoja je potrebno da se oslobodite viska
-Jedite sto vise zelenenisa
-Sto duze zvacite hranu .Na taj nacin olaksavate zeludcu da bolje vari.
-Ako izbacite secer(slatko), junk food(grickalice), brzu hranu(pljeskavice, palacinke), beli hleb i svinjsko meso iz ishrane postizete svoj prvi napredak.


Naucite i zauvek zapamtite


-Gladovanjem se nista ne postize
-Morate da jedete da bi ste gubili kilograme, deluje neverovatno ali je istinito
-Menjajte svoj zivot i navike na duze staze
-Kratkotrajne promene u nacinu ishrane nemaju uglavnom nekih vecih rezultata
-Najbolja kombinacija za skidanje sala je regulisana ishrana i aerobno vezbanje
-Supa i corba nije zasluzna za normalnu stolicu, vec vlakna koja se nalaze u toj corbi i corbi ili samo vlaknasta hrana
-Proteini grade misice a masti i ugljeni hidrati daju energiju
-Visak neiskoriscenih ugljenih hidrata i losih masti u telu mogucuju stvaranje novog sala
-Voce je lepo, zdravo, mnogo voca i neaktivnost, dovodi do novih masnih naslaga
-Prvi kilogrami koje gubite su voda, posle 15-ak dana,neke redukovane ishrane i vezbanja, pocinje da se topi i salo


Kako zapoceti?

Prvi korak je nauciti, koja namirnica vam pogoduje i u koje vreme treba uzimati,
u sledecoj tabeli cemo vam navesti jedan primer sa pet obroka.

obrok
ponedeljak
utorak
sreda
cetvrtak
petak
subota
nedelja

1. skrob protein protein protein skrob protein protein

2. voce vlakno voce vlakno vlakno vlakno omega masti
3. protein+vlakno protein protein+skrob protein protein protein vlakno

4. vlakno vlakno vlakno vlakno vlakno vlakno vlakno
5. protein protein protein protein protein protein protein


*u sledecoj poruci imate navedene namirnice sa izvorom proteina,ugljenih hidrata(vlaknastih skrobastih), korisnih masti



Sta mozete kombinovati
-Dve ili vise vrste protenskih namirnica
-Dve ili vise vrsta vlaknaste hrane
-Proteinsku hranu(vise vrsta) i vlaknaste ugljene hidrate(vise vrsta)
-Proteinsku hranu(vise vrsta) i skrob
-Jednu ili vise vrste voca

Obavezno izbegavati
-Jesti skrob i secere posle 15h
-Jesti bilo koje voce u velikim kolicinama
-Mesati dva skroba
-Mesati skrob i vlakno
-Jesti skrob i masti
-Jesti banana


Izvori proteina
Meso
rb
namirnica
kolicina
protein
uh
masti
gi

a1. Konjsko 100g 21.4 0.9 2.3 -
a2. Teletina 100g 19.6 0 11.2 -
a3. Junetina(mrsava) 100g 18.5 0 13.6 -
a4. Piletina 100g 20.8 0 6.8 -
a5. Curetina 100g 20.1 8.1 0.4 -

Jaja
rb
namirnica
kolicina
protein
uh
masti
gi

b1. Belanac 35g 4.0 0 0 -

Riba
rb
namirnica
kolicina
protein
uh
masti
gi

c1. Oslic 100g 17 0 2 -
c2. Tuna 100g 27 0 13 -
c3. Sardina 100g 21 0 10 -
c4. Lignja 100g 16 1 1 -
c5. Pastrmka 100g 19.2 0 2.1 -

Mleko i mlecni proizvodi
rb
namirnica
kolicina
protein
uh
masti
gi

d1. Posni sir - - - - -
d2. Svapski sir - - - - -
d3. Dukatov sir - - - - -
d4. Jogurt - - - - -

Povrce i voce
rb
namirnica
kolicina
protein
uh
masti
gi

e1. Kikiriki 100g 24.3 8 49 14
e2. Susam 100g 26 9.6 55 -
e3. Soja 100g 38 26 19 18
e4. Pasulj (prebranac) 100g 6.4 20.7 0.6 43

Izvori UH
Izvori vlakana
rb
namirnica
kolicina
protein
uh
masti
gi

f1. Brokoli 100g 2.82 6.64 0.37 -
f2. kupus 100g 2.8 2.8 0 -
f3. kelj 100g 3.3 3.3 0.1 -
f4. spanac 100g 2 1 0 -
f5. zelena salata 100g 2.8 2.8 0 -
f6. tikvica 100g 1.3 2.3 0.1 -
f7. krastavci 100g 0.5 2 0.2 -
f8. karfiol(ceo) 100g 1.9 1.5 0.1 -
f9. boranija(zrela) 100g 2 5 0 -
f10. paradajz 100g 0.9 2.8 0 -
f11. praziluk(ceo) 100g 2 5 0 -
f12. sampinjoni 100g 2.3 1 0.4 -
f13. sargarepa 100g 1 8 0 73
f14. cvekla 100g 2 7 0 66
f15. prokelj 100g 3 2.5 0.4 -
f16. beli luk 100g 6 28 0 -
f17. patlidzan 100g 1.1 2.9 0.1 -
f18. crni luk 100g 0.9 5.2 0 -
f19. mladi luk 100g 0.9 8.5 0 -
f20. paprika 100g 0.5 3.1 0.3 -

Izvori skroba
rb
namirnica
kolicina
protein
uh
masti
gi

g1. Pirinac 100g 7.8 77 1.4 98
g2. krompir 100g 0.9 17.6 0.2 85
g3. testenina (kuvana) 100g 4.7 28.3 0.6 45
g4. ovesne 100g 13.9 64.4 5.8 53
g5. pasulj 100g 6.4 20.7 0.6 -
g6. grasak 100g 5.8 10.6 0.4 68
g7. socivo 100g 23.8 53.2 1 -
g8. kornfleks 100g 8.6 85.1 1.6 -
g9. raz 100g - - - -

Voce
rb
namirnica
kolicina
protein
uh
masti
gi

1. lubenica 100g 0.4 5.3 0 72
2. jabuka 100g 0 10 0 38
3. pomorandza 100g 0.8 8.5 0 43
4. breskva 100g 0.6 9.1 0 43
5. jagoda 100g 0.6 6.2 0 32
6. kruska 100g 0.2 7.6 0 36
7. sljiva 100g 0.6 9.6 0 32
8. tresnja 100g 0.8 11.7 0.1 22
9. ananas 100g 0.5 11.6 0 66

Izvori korisnih masti
Izvori Omega 6
rb
namirnica
kolicina
protein
uh
masti
gi

h1. ulje safranike 100g - - - -
h2. suncokretovo ulje 100g 0 0 99.9 -
h3. ulje jaglaca 100g - - - -
h4. orahovo ulje 100g - - - -
h5. bucino ulje 100g 0 0 99.9 -
h6. susamovo ulje 100g 0 0 99.9 -

Izvori Omega 3
rb
namirnica
kolicina
protein
uh
masti
gi

i1. skusa 100g 19 0 12 -
i2. haringa 100g 16.8 0 18.5 -
i3. losos 100g 22.5 0 13.4 -
i4. sardela 100g 17.4 0 3.2 -
i5. sardine(bez dodatnog ulja) 100g 23.7 0 13.6 -
i6. tuna 100g 21.5 0 15.5 -
i7. ulje od lanenih semenki 100g - - - -




Uspesno ste prosli period prilagodjavanja, mozda ste izgubili neki kilogram za koje smo vam vec rekli da je najverovatnije vode, poceli ste da se bolje osecate, dobijate samopouzdanje.Osecate da vam je odeca komotnija, neki delovi tela malo zategnutiji, dovoljno da se motivisete i idete dalje.

Sta dalje?


1. korak

Izmerite se koliko imate kilograma.Izmerite obime, slikajte se u svom najlosijem izdanju, izaberite odecu koja ce vam biti merilo da ako vaga ne pokazuje napredak, obimi i odeca sigurno hoce.

2. korak

Izracunajte vase stvarne potrebe po pitanju unosa kalorija.

Prvo izracunajte vas bazalni metabolizam(BMR).Calkulator za proracun mozete naci ovde
Nakon toga pomocu sledecih formula izracunajte vase potrebe za kalorijama

Formula Harisa Benedikta
Citat
Da biste odredili vas dnevni kalorijski unos,pomnozite vas BMR sa odgovarajucim faktorom aktivnosti:
Ako ste staticni (retko trenirate ili ne trenirate uopste) : Dnevni unos = BMR x 1.2
Ako ste malo aktivni (lagan trening/sportske aktivnosti 1 do 3 puta nedeljno) : Dnevni unos = BMR x 1.375
Ako ste umereno aktivni (trening srednjeg intenziteta/sportske aktivnosti 3-5 puta nedeljno) : Dnevni unos = BMR x 1.55
Ako ste veoma aktivni (tezak trening/sportske aktivnosti 6-7 puta nedeljno): Dnevni unos = BMR x 1.725
Ako ste napredan vezbac (tezak trening/sport i fizicki posao ili 2 puta dnevno trenirate) : Dnevni unos = BMR x 1.9

Posto ste izracunali vase stvarne potrebe za kalorijama i kada imate fizicke aktvinosti, na osnovu toga mozete odrediti koliko cete umanjiti ukupan kalorijski unos.
Preporucljivo je da taj deficit bude od 15-25% od proracunatog unosa.

Ako ste zenskog pola i ako imate 30 godina, 100 kg i visoki ste 170 vas BMR je 1780.Pretpostavljamo da za pocetak vezbate 3 x nedeljno.
Pomnozite vas BMR x 1.375( u ovom slucaju 1780 x 1.375 = 2447).

Da bi ste smrsali vi morate biti u stalnom deficitu sa kalorijama u odnosu na ovu brojku(2447).Sto je veca brojka veci deficit(za osobe koje imaju manje viska to je do 500 kal za osobe koje imaju vise viska od 500-1000 kcal).Stim da kod zena ukupan unos kalorija ne treba da padne nikada ispod 1200 kcal.


3.korak

Zene
Odredite koliko vam je potrebna kolicina proteina, uh i masti, ne prelazeci proracunatu kolicinu kalorija.
Dnevni unos proteina, treba da vam bude minimum 1 - 1,5 gr/kg telesne tezine stim da:
-ako imate do 80 kg onda unosite najvise 1,5 gr/kg
-ako imate od 80 kg -110 kg onda unosite navise 1-1,2 gr/kg
-ako imate preko 110 unosite najvise od 0,8 - 1gr/kg telesne tezine

Muskarci
-od 1,5-2 gr/kg telesne tezine
- do 3 gr/kg telesne tezine-ako pokusavate da skinete salo i u isto vreme radite na misicnoj masi

Kolicinu ugljenih hidrata i masti odredite tako sto, ako su vase potrebe bile 1500 calorija i oduzmete koliko kalorija ima npr 100 gr proteina(100gr x 4 cal=400 kcal) znaci ostaje vam 1100 kalorija da rasporedite na ugljene hidrate i masti.

1 gr proteina = 4 kcal
1 gr ugljenih hidrata = 4 kcal
1 gr masti = 9 kcal
Uvek vrsite, preraspodelu u korist ugljenih hidrata, pa tek onda u korist korisnih masti.

4.korak

Izrada tablice sa dnevnom konstantnom kolicinom proteina, varirajucom kolicinom ugljenih hidrata i naravno mastima.

Ponedeljak
Utorak
Sreda
Cetvrtak
Petak
Subota
Nedelja

Proteini 100gr 100gr 100gr 100gr 100gr 100gr 90gr
UH(skorb) 100gr 50gr 0gr 100gr 50gr 0gr 0gr
UH(vlakno) sto vise sto vise ogromne kolicine minimalno ogromne kolicine ogromne kolicine sto vise
Masti . . . . . . 100gr omega 3 masti


Jelovnik
Kreirali smo vam jedan primer jelovnika , vezba se ujutru , 3 x nedeljno.

Ponedeljak
Obrok br.1
Obrok br.2
Obrok br.3
Obrok br.4
Obrok br.5
Obrok br.6

pre treniga solja kafe bez secera treninga tunjevina + posni sir jabuka 150 gr belog mesa + 140 gr rize 100 gr mesa + salata 1 tunjevina+salata

________________________________________

Utorak
Obrok br.1
Obrok br.2
Obrok br.3
Obrok br.4
Obrok br.5

tunjevina + posni sir mandarina 150 gr belog mesa + 100 gr rize 100 gr mesa + salata 200 oslica + salata

________________________________________

Sreda
Obrok br.1
Obrok br.2
Obrok br.3
Obrok br.4
Obrok br.5
Obrok br.6

pre treniga solja kafe bez secera 5-6 belanca + posni sir grejfrut rucak 150 gr belog mesa 70gr rize 100 gr mesa + salata 2-3 belanca+posni sir

________________________________________

Cetvrtak
Obrok br.1
Obrok br.2
Obrok br.3
Obrok br.4
Obrok br.5

dorucak tunjevina + posni sir sargarepa rucak 300 gr belog mesa + salata uzina 100 gr mesa + salata 200 oslica +salata+posni sir

________________________________________

Petak
Obrok br.1
Obrok br.2
Obrok br.3
Obrok br.4
Obrok br.5
Obrok br.6

pre treniga solja kafe bez secera 4-5 belanaca + posni sir jabuka 150 gr belog mesa + 180 gr rize 100 gr mesa + salata 1 tunjevina+salata+posni sir

________________________________________

Subota
Obrok br.1
Obrok br.2
Obrok br.3
Obrok br.4
Obrok br.5
Obrok br.6

ovsene+jogurt (+whey) 4-5 belanaca + posni sir jabuka 150 gr belog mesa + 90 gr rize 100 gr mesa + salata 1 tunjevina+salata+posni sir

________________________________________

Nedelja
Obrok br.1
Obrok br.2
Obrok br.3
Obrok br.4
Obrok br.5
Obrok br.6

4-5 belanaca + posni sir 150 gr pecenog neslanog kikirikija rucak 200 gr belog mesa + salata 100 gr mesa 150 gr belog mesa + salata 2-3 belanca +posni sir

________________________________________

Kao sto primecujete kolicina proteina je uglavnom ista, samo se smanjuje i povecava kolicina ugljenih hidrata(UH) i masti.Kolicinu uh delite na vise obroka i jedete do 15 h.Kolicine proteina i uh u ovoj tablici su prozivoljne.

U poruci br 3. su namirnice koje mogu da zamene u jelovniku odredjene namirnice, npr oslic i belo meso moze da zameni namirnica napisana podizvorom proteina, salatu moze da namirnica koja je napisana pod izvorima vlakana.Zamena za pirinc(rize) je svaka namirnica pod izvorima skroba.

Sta se racuna kao protein, uh?

Kao izvori proteina se racunaju samo namirnice koje su nabrojane, pod naslovom izvori proteina, pod potrebnom kolicinom uh, se racunaju samo namirnice koje su nabrojane pod izvorom UH(izvori skroba).Izvori vlakana su namenjeni iskljucivo za bolju probavu.

Kako pripremati namirnice?

Namirnice se pripremaju, tako sto se kuvaju samo u vodi ili na pari, prze na teflonu ili foliji, peku u rerni ili rostilju bez masti, moze da se koristi maslinovo ulje.Od zacina koristiti samo prirodne zacine i so, nikako vegetu i zacin c.

Mala pomoc!

100 gr uh= 568 gr krompira=155 gr ovsenih pahuljica=353 gr testenina=129 gr rize=483 gr pasulja

Vazno!
Da bi bili sigurni da u jelovniku postoji neka greska pokusajte da se pridrzavate istog sto duze i sto preciznije,najvaznije mi je da se kolicina skroba i masti, tacno dozira.


Ne znam kako bi tekst dao u link, ili nešto, a ne mogu ga naći na netu. Uglavnom potraži programe mršavljenja, jedan naš portal namenjen bilderima ima i podforum za ishranu i dijete, kako za profesionalce, tako i za obične ljude koji bi samo da izgube kilograme.

Neki od učesnika su šampioni, profesori, nutricionisti, mislim da ima i doktora.


 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Makrobiotički restoran u BG - gdje?18.10.2011. u 23:15 - pre 152 meseci
Tekst je ok, ali mrsavljenje od 20 kg za 2 meseca je preterano i nezdravo i tu je prakticno nemoguce da nisi gladovao iako si jeo 5x dnevno. Osim ako nisi skinuo sa 150 na 130 mada i tad smatram da je previse.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Makrobiotički restoran u BG - gdje?18.10.2011. u 23:31 - pre 152 meseci
Ne, sa 114 na 94. Jeo sam uglavnom po tekstu, možda malo rigoroznije, i vežbao svaki dan 2-3 sata, ali do limita. I sat kardia. Tipa traka 15° nakošena 7km-h

u dužini 7km. Posle tegovi. Kao što sam rekao nikakve nuspojave, naprotiv, odlično sam se osećao.

Sem kad sam jeo ovas sa vodom
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Makrobiotički restoran u BG - gdje?18.10.2011. u 23:47 - pre 152 meseci
Pa jesi li gladovao ili ne? Sa takvim rezimom ti je telo konstantno bilo u survival modu i nadam se da si svestan kolko je to nezdravo bez obzira sto ti ne osecas posledice. Inace ja ovsene jedem sa jogurtom, mnogo je ukusnije, sa vodom bi bas bilo hard core. Iz ovog teksta bih izdvojio.

Citat:


-Ako izbacite secer(slatko), junk food(grickalice), brzu hranu(pljeskavice, palacinke), beli hleb i svinjsko meso iz ishrane postizete svoj prvi napredak.



Mislim da je ovo osnova za bilo kakvu pricu o mrsavljenju. Ko god ne moze ovo da ispuni ceo zivot ce pricati kako je probao ne znam ni ja kakve dijete i nijedna ne deluje na njega.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Makrobiotički restoran u BG - gdje?19.10.2011. u 00:00 - pre 152 meseci
Ali nije :) jeo sam, doduše skroz po ''PS''-u. Jogurt sam gledao da je onaj Ella, mladi bezmasni sir, piletina, ćuretina, tuna, voda, voda, voda, povrće. I u krug.

Možda mi je 2 dana trebalo da se naviknem na presek.

Uglavnom sam nezdravo živeo, po 10+ sati posla, kola, bifteci i čipsi, nekada piće. I doveo sebe da sam uzeo pun godišnji i doveo stvari u neki red.

U 8 ujutru kardio, u početku jedva 15ak minuta, svakim danom sve lakše i više, do momenta da posle 2 meseca sam mogao ceo dan da vitlam, tegovi, popodne basket.

Krvna slika odlična, imuni sistem odličan, snage na pretek. Od pomagala samo whey.

Ne znam na šta misliš pod ''survival'' modom, koje pojave?
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Makrobiotički restoran u BG - gdje?19.10.2011. u 00:52 - pre 152 meseci
Preveliki ti je bio deficit kalorija i u tom slucaju ti telo upadne u tzv. survival mod i krene da 'jede' sopstvene misice. Al to ti je samo pocetak, vrlo lako se covek vrati na stari princip, ja sam vec drugi put na slicnom rezimu ishrane doduse ja sam smrsao 10 kg za 3 meseca i u roku od godinu dana vratio svih 10 jer sam ponovo poceo da jedem po starom slatko, fast food i ostalo djubre. Sada sam poceo ponovo i valjda sam sad pametniji pa se necu tako naglo vracati na staro...
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Makrobiotički restoran u BG - gdje?19.10.2011. u 05:56 - pre 152 meseci
Nutricionisti predlažu često potpuno suprotne stvari. Očigledno da nemaju baš puno pojma o čemu pričaju. Ja se držim dosta labave definicije zdrave ishrane. Po meni, zdrava hrana je ono što jedu Bušmani, amazonska plemena, šimpanze i ono što su jeli stari Egipćani i stari Sloveni. Nezdrava hrana je ona hrana koja je postala opšte dostupna nakon 1950 godine.

Drugo, ja name šanse da ispoštujem neki strogo definisani način ishrane. Takođe vežbam samo 25 minuta dnevno.

Treće, poštujem želje mog orgnizma, ali samo do neke granice. Dajem organizmu šta želi, ali ograničavam šećer, masti, so, kofein... Generalno, to su namernice koje stvaraju zavisnost.

Po meni, rešenje je što veća raznovrsnost. Jedeš što više različitih biljaka i tako ne možeš puno da pogrešiš. Što se tiče mesa, mleka, jaja - smanjiću ih na minimum. Jedino što ću redovnije da konzumiram je jogurt. Mislim da ovakva hrana pruža sve hranljive namernice, a redukuje ono što ne bi smelo da se jede u velikim količinama.


 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Makrobiotički restoran u BG - gdje?19.10.2011. u 08:02 - pre 152 meseci
Citat:
Nutricionisti predlažu često potpuno suprotne stvari. Očigledno da nemaju baš puno pojma o čemu pričaju.

I ne samo nutricionisti...
No,imaš i ljude koji nakon dolaska do diplome svoje profesionalne orijentisanosti dalje pomno prate šta se to događa u nauci.
Evo,pogledaj šta po pitanju skidanja kilograma,kao i još nekih zdravstvenih problema kaže dr.Rodoljub Živadinović,apiterapeut i predsednik SPOS-a:
Citat:
MED TOPI SUVIŠNE KILOGRAME

Dr med. Rodoljub Živadinović, apiterapeut, Član Stručnog saveta Srpskog apiterapeutskog društva

Siguran sam da ćete teško poverovati u ono što ćete pročitati u ovom tekstu, ali je zaista istina da med može pomoći osobama sa prekomernom telesnom težinom da zdravstveno bezbedno mršave.
Svi dosadašnji napori nauke da napravi preparat koji će omogućiti da gojazni mršave na zdravstveno ispravan način nisu urodili plodom. Liposukcija kao sve popularnija hirurška metoda je takođe pokazala svoje nedostatke. Pacijenti koji su se podvrgli liposukciji tri puta su skloniji da povrate kilograme ukoliko se ne pridržavaju adekvatnog režima ishrane i četiri puta skloniji da povrate kilograme bez redovnih fizičkih aktivnosti, tvrdi dr Rod Rohrich u studiji objavljenoj u oficijelnom časopisu Američkog udruženja plastičnih hirurga za decembar 2004.
Početkom prošle godine, nekoliko afirmativnih napisa u britanskoj štampi, izazvalo je bukvalno pražnjenje rafova sa medom u prodavnicama, naročito u Škotskoj. Naime, otuda je potekla priča da se prekomerna telesna težina može lako savladati jednostavnim postupkom: konzumiranjem pčelinjeg meda neposredno pred spavanje!

Sigurno se pitate kako je ovo moguće kada je opšte poznato da je med visokoenergetska hrana. To je tačno. Ali je i tzv. eurokrem visokoenergetska hrana, pa niko od njega nije smršao. Razlika je prosta: med je PRIRODAN proizvod, a priroda je svakoj bolesti našla i leka. Pitanje je samo da li ga je čovek prepoznao na pravi način.
Autori dijete su dugo radili na optimizaciji sportske ishrane. Wihova istraživanja i iskustva su rezultovala preporukom sportistima da pre spavanja uzimaju med, kako bi oporavak njihovog organizma od prevelikog fizičkog napora protekao na najbolji način. Odziv sportista je bio fantastičan, jer su primetili odlične rezultate (povećana izdržljivost). Od poznatih sportista ovu dijetu upražnjavaju biciklista Chris Hoy koji je u Atini osvojio zlatnu medalju i bokser šampion Alex Arthur.

Kao i sva savršena i genijalna rešenja velikih problema, i objašnjenje za ovaj efekat je jednostavno. Med sadrži visok procenat fruktoze. Odnos glukoze i fruktoze u medu je otprilike 1:1. Sličan odnos je i u voću, ali ga voće sadrži u znatno manjim količinama. Zato je med pogodniji, jer se isti efekat dobija konzumiranjem veoma male količine meda, svega nekoliko kašičica ili jedna puna supena kašika pred spavanje. Kada čovek unese veliku količinu fruktoze, ona odlazi u jetru a ne u mišiće, i tamo se kroz jedan duži proces pretvara u glukozu. Samo jetra ima enzimski sistem koji može da obradi fruktozu. U jetri se fruktoza pretvara u glikogen. Zato ona ne prolazi kroz jetru i ne ide u sistemsku cirkulaciju. Iz glikogena se može stvoriti glukoza i otpustiti u krvotok ako nivo šećera (glukoze) u krvi padne. Ali, ovo nije cela priča o fruktozi. Daleko od toga. Fruktoza aktivira enzim u jetri koji joj omogućava da usvoji mnogo više glukoze nego što joj treba. Ovaj neverovatan trik, pomoću koga fruktoza ulazi u jetru i otvara vrata za ulaz glukoze autori su nazvali fruktozni paradoks. Taj ulaz većih količina glukoze u jetru sprečava nagli skok nivoa glukoze u krvi. Drugim rečima, fruktoza praktično svojim načinom delovanja utiče na smanjenje nivoa glukoze u krvi i može se nazvati njegovim regulatorom. Mali broj ljudi danas može da poveruje u to da med dovodi do smanjenja nivoa glukoze u krvi, a ne do njenog povećanja, ali treba im reći da je to nedavno i dokazano, mada stručna medicinska javnost u našoj zemlji sa tim još uvek nije upoznata (Noori S. Al-Waili, Dubai Specialized Medical Center and Medical Research Laboratories, Journal of Medicinal Food, Vol. 7, No. 1, april 2004). Po njemu, kod bolesnika sa šećernom bolešću, unos meda izaziva veći rast glukoze u plazmi nakon 30 minuta nego što je to slučaj kod unosa belog šećera (saharoze), ali nakon 60, 120 i 180 minuta, taj rast je bio veći kod saharoze nego kod meda! Uz to, med izaziva veći porast insulina u krvi nego što to čini saharoza, kako nakon 30, tako i nakon 120 i 180 minuta. Razmislimo o tome sa aspekta činjenice da prosečni Amerikanac godišnje pojede oko 75 kg belog šećera! Redovno konzumiranje meda tokom 15 dana snižava holesterol za 7%, lipoproteine niske gustine (LDL) za 1%, C reaktivni protein za 7%, homocistein za 6%, nivo glukoze u plazmi za 6%, dok lipoproteine visoke gustine (HDL) povećava za 2%.

Unos fruktoze hranom iz prirode (med, voće, povrće) pored stabilizacije nivoa krvne glukoze, obezbeđuje pomenutim mehanizmima kontinuirani i optimalni dotok glukoze do mozga tokom celog dana, naročito tokom noći. Mozak je organ koji troši veliku količinu glukoze i drugih materija za svoj rad. Qudi su i subjektivno primetili da mogu biti mnogo iscrpljeniji nakon napornog umnog, nego fizičkog rada, i to je zaista tako. I pri mirovanju ćelije mozga troše 20 puta više energije nego bilo koje druge ćelije u organizmu. Oko 65% plasirane glukoze jetra otpušta na zahtev mozga. Ako glukoza nije dostupna, ćelije mozga umiru za nekoliko minuta. Kad mu je već toliko potrebna glukoza, zašto nema sopstveno skladište energije? Jednostavno zato što skladištenje glukoze zahteva mnogo prostora, a u mozgu tako velike "sobe" nema. Svima nam je poznato koliko je teško da i ovolika glava prođe kroz porođajne kanale. Da postoji skladište za glukozu, glava bi bila veća za oko 25%, i tada niko ne bi mogao da se rodi. Svaki pad glukoze u krvi je opasan za mozak. Čak i na mali pad njenog nivoa mozak panično reaguje. Odmah se aktiviraju adrenalne žlezde i stavljaju u maksimalni pogon, te produkuju adrenalne hormone, koji su u tim visokim dozama praktično toksični i deluju stresno. Ako se luče hronično, dovode do bolesti organizma. Na žalost, njihovo hronično lučenje prati modernog čoveka i dovodi do bolesti srca, osteoporoze, gojaznosti, insulin nezavisne šećerne bolesti, pada imuniteta, depresije i drugih bolesti. Izbalansirani unos ugljenih hidrata (medom) otklanja prekomernu aktivnost adrenalnih žlezda i sprečava efekte koje njihovi hormoni izazivaju. A istovremeno smo stabilizovali krvnu glukozu i optimalno ishranili mozak. Može li se bolje od toga?

Ovde treba napomenuti da sve ovo funkcioniše samo uz pomoć fruktoze poreklom iz meda (ili voća i povrća). Ako se koristi visokofruktozni kukuruzni sirup (kog nesavesni sve češće upotrebljavaju ne samo za prihranjivanje pčela iz nužde već i za falsifikovanje meda) izostaju svi pomenuti pozitivni efekti. Metabolizam takve fruktoze se okončava pretvaranjem u masti umesto u glikogen, krvna glukoza opada, luče se adrenalni hormoni na zahtev mozga, i slede gojaznost i šećerna bolest.
Stabilizovanje nivoa šećera u krvi omogućava organizmu da produkuje "oporavljajuće" (anaboličke) hormone koji popravljaju oštećene mišiće, regenerišu i stvaraju novo tkivo. Ovi hormoni sagorevaju masti i regulišu nivo šećera u krvi. Ako nivo glukoze u krvi nije stabilan i koncentracija pada, luče se adrenalni stresni hormoni koji se trude da ponovo stabilizuju poremećeni nivo glukoze. Ti hormoni inhibišu oporavak. Masti tada ostaju zatvorene u masnom tkivu, a mišići se degradiraju da bi se stvorila glukoza za mozak. Ali, ako je jetra nahranjena medom, sve se odvija željenim planom: luče se oporavljajući hormoni koji okrepljuju organizam i sagorevaju masti. Znači, konzumiranjem meda pre spavanja pomažete bolje sagorevanje masti tokom sna. Gospodin McInnes kaže: "Ključno vreme za sagorevanje masti predstavlja prvi deo sna, tj. onaj deo koji se naziva sporotalasnim spavanjem. Aktivira se hipofiza lučeći seriju hormona koji razlažu masno tkivo koristeći ga kao svoje pogonsko gorivo. Ako vašu jetru ne napunite pred spavanje fruktozom, vaše telo neće produkovati pomenute hormone zato što beznadežno pokušava da održi stabilnim nivo šećera u krvi. Ispitivanja kod naših atleta su pokazala da primena naše strategije punjenja jetre pred spavanje fruktozom mnogo bolje kontroliše osećaj gladi". Pridružio bih se ovim ocenama rekavši i to da se ujutru budite mnogo čiliji i odmorniji.
Hipofiza se znači aktivira i usklađuje rad niza obnavljajućih hormona (hormon rasta, insulinu slični faktor rasta, i testosteron kod muškaraca, a estrogen i progesteron kod žena). Svi, svi, ali baš svi obnavljajući hormoni mobilišu masne naslage tokom sporotalasnog dela sna, koristeći ih kao pogonsko gorivo. U energetskom smislu, ovo je veoma skup proces. Petnaestominutno vežbanje tri puta nedeljno je dovoljno da stimuliše ovaj složeni proces. Proces zahteva 7 noći za obnavljanje oštećenja i osoba 7 noći gubi masno tkivo. Ako se u svakom od tri nedeljna vežbanja opterećuju različite grupe mišića, definitivno nema ničeg lakšeg što će dovesti do mršavljenja. Svaka grupa mišića koja se opterećuje trebalo bi da relativno miruje sedam dana, jer bi ponovno naprezanje dovelo do izvesne inhibicije procesa oporavka. Jedan od najinteresantnijih aspekata ovog procesa je taj što se troši samo telesno masno tkivo, a ne i masno tkivo mišića. Mogu li išta više da požele ljudi sa prekomernom telesnom težinom?

Takođe je veoma važno da spavanje protiče u miru, u totalnom mraku, bez veštačkog svetla, kako bi hormoni obavljali svoj zadatak onako kako treba. Umesto da satima vežbate aerobik, sasvim je dovoljno da svega tri puta nedeljno po samo 15 minuta radite relativno teške vežbe (recimo dizanje tegova ili drugi težak fizički rad), što će dovesti do suptilnog oštećenja mišićnog tkiva, a zbog ovakve dijete, pomenuti hormoni će ga tokom spavanja obnavljati mobilišući neželjeno masno tkivo. Jer, pokazalo se da milioni onih koji svakodnevno upražnjavaju aerobik, prilikom svakog gubitka telesne težine, proporcionalno mnogo više gube mišićnu masu nego masno tkivo. Taj gubitak mišićne mase zahteva lučenje adrenalnih hormona, koji su "toksični". Prema tome, mnogo je korisnije otići u krevet nego u gimnastičku salu. Pored toga, naporno vežbanje ili naporan rad troši isključivo ugljene hidrate, a ne masti. Masti se troše tek tokom oporavka, ako je on pravilno usmeren. Sve se ovo previđa u svakoj teretani i na svakom sportskom ili rekreativnom igralištu. Kada rekreacioni treneri saznaju za ovaj fiziološki proces, pitaju se zašto im to niko do sada nije rekao. U rešavanju problema gojaznosti, čak i farmaceutske kompanije ignorišu ulogu jetre. Fokusiraju se na neurotransmitere koji regulišu i apetit, ne uzimajući u obzir status energije u organizmu, što predstavlja primarnu informaciju koju daje jetra, a tek kasnije se ona pretvara u aktivnost putem neurotransmitera. To je i za očekivati, jer kakav profit bi farmaceutske kompanije ostvarile time što bi rekle gojaznima da jedu med pred spavanje?

Kao što vidite, ceo koncept je upravo suprotan od onog koji milione ljudi godinama upućuje na aerobik. On nas praktično upućuje na povratak prirodi.

Pravilna ishrana ili farmaceutski preparati treba da obezbede dovoljan unos aminokiselina L-ornithine i L-arginine, kao i L-carnithine (vitamin BT). I ornitin i arginin stimulišu hipofizu da luči ključni hormon za oporavak, hormon rasta. On u sadejstvu sa drugim oporavljajućim hormonima razbija skladišta masti, oslobađa ih i troši tokom sna. Karnitin je deo sistema za transport masti koji ih prenosi do mitohondrija (energetska laboratorija ćelija) koje sagorevaju masti u svim tkivima. Karnitin je prirodni aminokiselinski derivat i najviše ga ima u piletini, govedini, svinjetini, ribi i mlečnim proizvodima. Novije studije dokazuju i njegovu veoma važnu ulogu u prevenciji i lečenju popuštanja levog srca, tj. leve komore (F. Jeejeebhoy, 2002) i u pokretljivosti spermatozoida (Carlo Foresta, 2005).

Ali, kao i kod svake druge hrane, i unos aminokiselina ne sme biti preteran, već isključivo optimalan i to najbolje kroz izbalansiranu prirodnu ishranu, a ne kroz farmaceutske preparate. Jer, svaki višak ili nedostatak nekog hranljivog sastojka može dovesti do poremećaja u organizmu. Navešću primer arginina. Ima ga dosta u kikirikiju, lešnicima, čokoladi, želatinu. Ako se pretera i unesu se visoke doze (recimo samo 60 grama čokolade ili kikirikija), arginin (naročito kad je u ishrani malo lizina) kod osetljivih osoba može promovisati pojavu i ubrzani razvoj herpesa (Richard S. Griffiths). Ako se istovremeno unosi i dosta mleka, do ovoga ne bi trebalo da dođe jer je mleko (ali i meso) bogato lizinom koji deluje suprotno.

Zato zapamtite da samo raznovrsna i umerena ishrana može doneti zdravlje. A med kao važan sastojak takve ishrane, kao što vidite, donosi i vitku liniju. Za sve nas koji smo puniji (to zvuči mnogo lepše nego debeli, zar ne?), med je otkrovenje.

Treba naglasiti i da ova dijeta, kao i svi tretmani pčelinjim proizvodima, dovodi organizam u izbalansirano stanje, bez obzira da li ste mršavi ili gojazni. I ne samo to. Eliminiše svakodnevni fizički i psihički stres, što je danas veoma važno.
http://www.medvisegrad.com/apiterapija_visak_kilograma.htm

Bilo bi apsolutno pretenciozno da sad ja još pride na bilo koji način komentarišem ovo izlaganje dr.Rodoljuba.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
92.244.132.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Makrobiotički restoran u BG - gdje?19.10.2011. u 09:03 - pre 152 meseci
Ja ne mogu, cim vidim ove quote-ove celih knjiga i sabranih dela na temi, nemam vise volje ni da citam ni da ucestvujem ;)

Ljudi, ako nesto ima vise od dve recenice, dajte link, okacite na Dropbox, pa ko oce da cita nek cita...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Makrobiotički restoran u BG - gdje?19.10.2011. u 09:23 - pre 152 meseci
Da,bio sam u dilemi da li da okačim ceo članak ili samo link ka njemu,međutim zbog,da tako kažem,revolucionarnih medicinskih saznanja na naučnim osnovama u njemu,smatrao sam da zaslužuje isticanje i na jednom ovako prestižnom forumu.

Oprostite mi svi koji smatrate da nisam u pravu.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Makrobiotički restoran u BG - gdje?19.10.2011. u 09:53 - pre 152 meseci
Citat:
Sigurno se pitate kako je ovo moguće kada je opšte poznato da je med visokoenergetska hrana. To je tačno. Ali je i tzv. eurokrem visokoenergetska hrana, pa niko od njega nije smršao. Razlika je prosta: med je PRIRODAN proizvod, a priroda je svakoj bolesti našla i leka. Pitanje je samo da li ga je čovek prepoznao na pravi način.

Ovim se diskreditovao. Dvostruko. Mozda je sama ideja i tacna, ali posle ovog pasusa, tesko da bih mogao na osnovu njegove reci da budem uveren.
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.opera-mini.net.



+166 Profil

icon Re: Makrobiotički restoran u BG - gdje?19.10.2011. u 11:54 - pre 152 meseci
Citat:
Kada sam jednom predavao o pitanju belancevina, jedna žena je podigla ruku i rekla:“Po prvi put razumem zašto je naša porodica preživela Veliku krizu.” Upitao sam je na šta je mislila. Ona je odgovorila: “Naša porodica je bila veoma siromašna u vreme Velike krize. Moji roditelji su imali mnogo dece i jedino što smo imali da jedemo tokom tih godina bio je krompir. To je bilo sve. Nikada nisam mogla da razumem kako svi mi ne samo da smo preživeli na takvoj ishrani, vec smo i odrasli zdravi. Sada shvatam kako smo prošli tako dobro.” Nastavila je rekavši: “Medutim, posle Krize, toliko mi je dosadio krompir da ga nisam jela narednih 15 godina.” To je možda bila jednolicna ishrana, ali je bila nutricionisticki zasnovana na svim esencijalnim aminokiselina.

A mi mislili da je 93', 94' u Srbiji bilo strašno.

[Ovu poruku je menjao Brodoplovac dana 19.10.2011. u 13:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Makrobiotički restoran u BG - gdje?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 18549 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.