Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

koji provajder u NS

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: koji provajder u NS

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13154 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.vdial.verat.net



+3 Profil

icon koji provajder u NS31.07.2004. u 22:36 - pre 239 meseci
Od oktobra zivim u NS u iznajmljenom stanu (nema telefona) pa mi je jedino resenje za internet wireless. Kojeg provajdera da odaberem? Bitna je na prvom mestu cena pa kvalitet
 
Odgovor na temu

bOkIcA
Bojan Abramovic
Novi Sad

Član broj: 1808
Poruke: 520
*.metrohive.net

Sajt: www.bokica.com


Profil

icon Re: koji provajder u NS01.08.2004. u 01:25 - pre 239 meseci
(djordje, nije sala na tvoj racun)

Pao mi je na pamet oglas tipa...
"Trazim stan visoke spratnosti sa pogledom na neki WISP AP. Tel..."

:-P


materijal za razmisljanje kad vec ne mogu da pomognem:
- neobee (wi-fi)
- panline (wi-fi)
- sbb (kablovska <-- pre ces naci stan sa kablovskom nego sa dobrim pogledom ;-)
- bluenet?? (prica se da ce da pocnu sa wi-fi-om)
 
Odgovor na temu

simor
Simo Radjenovic
Wirecard AG
München

Član broj: 19175
Poruke: 366
*.panline.net



Profil

icon Re: koji provajder u NS01.08.2004. u 16:09 - pre 239 meseci
Isto se kacim na net preko wireless-a, vec skoro godinu dana pa cu da ti kazem svoje iskustvo u vezi provajdera... (pod tim ne zelim ni na koji nacin da uvredim nikoga, samo da iznesem svoje misljenje ;)

Neobee nudi paket 64k za 1320 din, a Panline 1400 din. Ima verovatno i drugih (sub) provajdera, ali se za njih moras sam raspitati.

Neobee - dinamicka javna IP adresa
Panline - dinamicka javna IP adresa + VPN konekcija

Na neobee-ju sam bio skoro godinu dana, veza je bila prosecno losa. Razlog??? Misterija... AP, antena su dobri (ovislink 1120 + hyperlink grid 19dBi), u neobee-ju
nisu znali razlog. Na kraju je veza bila toliko losa da ni DHCP-server nije mogao da mi prosledi adresu, los ping, etc...

Nedavno sam presao na Panline i prezadovoljan sam. Protok je konstantnih 8KB 24h dnevno. Plus, nema nikakvih smaranja oko nekih ugovora i sl. Jos ti daju probnih besplatnih 10 sati da isprobas konekciju. Sve preporuke...
 
Odgovor na temu

IzzY
Zeljko Dulic
Novi Sad

Član broj: 31345
Poruke: 191
*.panline.net

Sajt: www.nswireless.net


Profil

icon Re: koji provajder u NS02.08.2004. u 16:12 - pre 239 meseci
Ja sam chlan jedne od wireless zajednica koja izmedju ostalog ima i internet ..mozhda si zainteresovan za tako neshto. Znachi igranje, menjanje svega i svachega i usput internet. Inache ako se odluchujesh za komercijalnog provajdera..definitivno se odluchi za panline. Ako ti je wi-fi suvishe veliko ulaganje a nalazish se u delu grada gde postoji sbb kablovksa onda mozhda nije ni to losha ideja. Bilo kako bilo srecjno :)
 
Odgovor na temu

greentooth

Član broj: 11922
Poruke: 293
*.panline.net.



+1 Profil

icon Re: koji provajder u NS21.02.2005. u 11:17 - pre 232 meseci
Definitivno Panline.net !!!
Sve pohvale!
 
Odgovor na temu

simor
Simo Radjenovic
Wirecard AG
München

Član broj: 19175
Poruke: 366
*.panline.net.



Profil

icon Re: koji provajder u NS21.02.2005. u 22:30 - pre 232 meseci
Dobri su, sve pohvale...
Inace od 15. marta krecu sa novim snizenim cenama i novim paketima za wireless, verovatno zbog konkurencije u vidu adsl-a...
 
Odgovor na temu

greentooth

Član broj: 11922
Poruke: 293
*.panline.net.



+1 Profil

icon Re: koji provajder u NS24.02.2005. u 12:22 - pre 232 meseci
Neverujem da je zbog ADSL-a. Imam informaciju da se ADSL neocekuje pre septembra u Novom Sadu.
 
Odgovor na temu

IzzY
Zeljko Dulic
Novi Sad

Član broj: 31345
Poruke: 191
*.metrohive.net.

Sajt: www.nswireless.net


Profil

icon Re: koji provajder u NS24.02.2005. u 22:03 - pre 232 meseci
Ja sam chuo od marta. Sumnjam da bi se neobee i panline ukljuchili 6 meseci pre uvodjenja ADSL-a.
 
Odgovor na temu

greentooth

Član broj: 11922
Poruke: 293
*.panline.net.



+1 Profil

icon Re: koji provajder u NS25.02.2005. u 14:46 - pre 232 meseci
Da, samo sto je meni tu informaciju dao momak iz Panline-a...
 
Odgovor na temu

Lord_o21
Novi Sad

Član broj: 20250
Poruke: 20
*.panline.net.



Profil

icon Re: koji provajder u NS21.03.2005. u 00:40 - pre 231 meseci
da li je neko pogledao cenovnik? sta znaci ona druga stavka "brzina pri dugotrajnom prenosu" , gde je btw brzina 1/2 manja???
 
Odgovor na temu

IzzY
Zeljko Dulic
Novi Sad

Član broj: 31345
Poruke: 191
*.metrohive.net.

Sajt: www.nswireless.net


Profil

icon Re: koji provajder u NS21.03.2005. u 08:36 - pre 231 meseci
Ochito da flat i nije bash flat:)
Tj da te srezhu na upola manji download.
Chuo sam da je to nekim MASS downloaderima radio SBB.
 
Odgovor na temu

Paradigma

Član broj: 15005
Poruke: 21
*.panline.net.



+1 Profil

icon Re: koji provajder u NS21.03.2005. u 11:41 - pre 231 meseci
Servis je svakako unapredjen, i za vecinu ljudi donosi za manje novca vecu brzinu. Onima koji beze od sustine sa ovakvim komentarima mogu da urgiram da im se vrate stari flat servisi. ;)

Na stranu salu pa da obrazlozim:

Pogledate li karakteristike home servisa sigurno cete uociti red u kojem pise "deljeni kapacitet - dinamičko upravljanje protokom". Ovo nije nista novo jer su i stari home servisi imali shaper. Stvar je u tome da sada explicitno stoji brzina ispod koje servis nece ici. Na tu brzinu se dolazi postepeno u nekoliko koraka ako postoji kontinuirani download na pristupnoj brzini (u pitanu su desetine megabajta). Servis treba probati a zatim donositi zakljucke. U ponudi postoje i office i premium rezimi za one kojima home nije dovoljan. Barem kod nas je uvek bilo koliko platis toliko dobjes. Trudimo se da stvari budu dobro definisane i na taj nacin postujemo kako sebe tako i korisnike.

 
Odgovor na temu

Milan Tomin
Novi Sad

Član broj: 50249
Poruke: 94
*.teamnet.ws.

Sajt: www.prodajlako.com


Profil

icon Re: koji provajder u NS21.03.2005. u 12:37 - pre 231 meseci
Pouzdano znam da je Teamnet nabavio sjajnu wireless opremu.
Probaj kod njih, a mislim da su i sa cenom konkurentni.

Ne prepaljuju signal, sve rade po PS-u.

Pogledaj - nista te ne kosta.
Aukcijska kupovina i prodaja ProdajLako.com




 
Odgovor na temu

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.panline.net.



+3 Profil

icon Re: koji provajder u NS21.03.2005. u 20:27 - pre 231 meseci
Nikad cuo za teamnet. Gde imaju Apove?
 
Odgovor na temu

nIce Cream
Novi Sad

Član broj: 14095
Poruke: 113
*.panline.net.

Sajt: www.coingcs.com


Profil

icon Re: koji provajder u NS21.03.2005. u 21:14 - pre 231 meseci
Teamnet su pajseri najgore vrste. Zaobidji.
Gomila neozbiljne dece koja su umislila da su napravili ISP.
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.ath.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: koji provajder u NS21.03.2005. u 21:28 - pre 231 meseci
Sto se tice ADSL-a to je proveren fazon Grckog OTE-a (koji btw ima vecinu deonica u ptt-u).U ugovoru stoji da recimo uzimas flat rate 128/384 ADSL vezu, a onda ispod JAAAAAAKKOOOO malim slovima pise da ta brzina zavisi od trenutnog saobracaja u mrezi, itd.... mada ADSL je za sve pohvale.Sad vidim da ce iste fazone da prodaju po Srbiji.Najbolje je bilo kad sam pozvao da napravim prijavu za ADSL pa su mi rekli da ne moze jos u mom delu grada jer NEMAM BAKARNE VODOVE !!!! , , Nema veze, to je bilo pre Bozica, sada moze i ja ocekujem uskoro ADSL.Jedino sto je ovde mnogo skuplji nego sto ce biti kod vas (meni su rekli u ptt-u 2000 din. za 256/784 vezu), za 256/784 vezu uzimaju 35 evra pretplatu i 65 evra je najjeftiniji provajder....
Najjeftinija kombinacija je 128/256 i to sa 20 evra pretplate i 17 evra za provajdera.Ima i jos jedna fora, a to je ADSL FOR ALL koja je na fazonu protoka, i to: pretplata 20 evra, plus protok do 1000MB 5 evra, a do 3000MB 10 evra.Plus 0.015 evra za svaki MB prekoracenja.Ja mislim da vam je najbolje da se organizujete u lokalu, da uzmete jednu ADSL 256/784, postavite AP, i 5 vas placa po 400 din. mesecno.Plus igrate igrice preko net-a, razmenjujete fajlove, itd...
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

IzzY
Zeljko Dulic
Novi Sad

Član broj: 31345
Poruke: 191
*.metrohive.net.

Sajt: www.nswireless.net


Profil

icon Re: koji provajder u NS22.03.2005. u 08:58 - pre 231 meseci
Hm...teamnet se nikad nije mogao pohvaliti svojim uslugama i uvek je imao KRSH link, zatvorene portove....bla bla bla.
Shto se tiche panline-a videcjemo kako rade novi paketi. Stari su bili sasvim ok, tj radili su sasvim ok njihovi home paketi. Panline-u po meni jedino nedostaje lokalni protok, oni su obecjavali vishe puta da cje to da se pojavi, ali ja makar josh nisam primetio da se to pojavilo. Iskreno nervira slanje i primanje mail-a pri brzini od par kb/s shto je kod neobee-a 300kb/s. Toliko od mene. Za ADSL cjemo da vidimo, kad bude onda cjemo o njemu ovo su sve shpekulacije. Loshe je shto kod ADSL-a nema zagarantovanih protoka i zbog ludachke agregacije. Mada treba uzeti u obzir da ni na zapadu ADSL ne radi tako dobro.

Za shta god da se odluchite...sve je bolje od dial-up!!!
 
Odgovor na temu

genesys

Član broj: 3585
Poruke: 317
*.ftn.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: koji provajder u NS22.03.2005. u 09:19 - pre 231 meseci
Citat:
PPZ: Sto se tice ADSL-a to je proveren fazon Grckog OTE-a (koji btw ima vecinu deonica u ptt-u).



Sedi, kec. OTE ima manjinsko vlasnistvo u Telekomu.

Citat:

U ugovoru stoji da recimo uzimas flat rate 128/384 ADSL vezu, a onda ispod JAAAAAAKKOOOO malim slovima pise da ta brzina zavisi od trenutnog saobracaja u mrezi, itd.... .


Verovatno mislis na agregaciju...

Citat:
Pouzdano znam da je Teamnet nabavio sjajnu wireless opremu.
Probaj kod njih, a mislim da su i sa cenom konkurentni.



Mereni protok 2.5 din/Mb, od flat-rate ni f. 2 AP u gradu. To nije konkurencija ni panlajnu ni neobiju.

Citat:
Ochito da flat i nije bash flat:) Tj da te srezhu na upola manji download


Opet se vracamo na definiciju flat-a.

Sta je po tebi flat-rate? 1MB/s neogranicheno pa vozi Mishko? I na trulom kapitalistickom zapadu sa ultra-razvijenom telekomunikacionom infrastrukturom za nashe pojmove imas limit. Beshe 20-30 evra za mesec dana flat rate, brzina je 512kB ili 1MB/sec sa limitom od 3 Gb (nemacki operator, nije DT). Ako predjesh limit prodajesh jedan bubreg da bi platio rachun. Pa ja sam na najsporijem 64k linku kod panlajna za mesec dana prevlacio vishe od toga :-)
 
Odgovor na temu

xensho
Stanko Opacic
Novi Sad

Član broj: 56102
Poruke: 8
212.200.107.*



Profil

icon Re: koji provajder u NS28.04.2005. u 17:49 - pre 230 meseci
Evo ovako, znaci samo da vam pokusam obratiti paznju na par stvari. Trenutno najbolji ISP za wireless mrezu u Novom Sadu je Neobee. Imaju najbolji link tj. najveci ulazni protok u ns sto je apsolutno nebitno al nema veze, to je cisto napomena. Malo se salim, evo malo ozbiljnijih informacija. Od ISP-a za wireless postoje samo dva koja ce zadovoljiti potrebe korisnika kao sto ste vi i ja a to su Neobee & PanLine. Ako ste resili izmedju te dve stavke da predjemo na drugu stvar. Da bi wireless connection bio dobar potrebno je imati dobru opremu i imati dobrog majstora (ako je neki prijatelj koji je expert jos bolje) koji ce biti u stanju da vam podesi istu i najbitnije da vam dobro usmeri antenu i jos bolje fixira istu. Naravno najvecu ulogu u celoj prici ima opticka vidljivost koja ce omoguciti talasima da prolaze do AP-a. Ako je opticka ok znaci AP se vidi znaci mozete ocekivati i konstantan protok a ako do AP-a imate nesto tipa '2 zida, 3 drveta i jednu zgradu' onda jbg, signale moze da vam omete cak i onaj FIRST-ov radio. :)
 
Odgovor na temu

grof21
Glusac Dragan
Petrovaradin

Član broj: 52640
Poruke: 32
*.panline.net.



Profil

icon Re: koji provajder u NS04.05.2005. u 10:12 - pre 230 meseci
Stigla je i konkurencija u novi sad. Beogradska firma Beogrid je postavila ap-ove u Novom sadu. U beogradu sve funkcionise fenomenalno, a cene su smesne napram nasih provajdera. naime 512kbps flat za 2600 dinara. Pa ljudi gde to ima? izgleda da nas onda nasi provajderi u ns deru ko stoku. plus imaju dc hub za razmenu fajlova izmedju clanova mreze. a veza je izmedju clanova 1mbit za clanarinu od 400 i nesto dinara mesecno. Gospodo provajderi iz novog sada zapitajte se malo i SPUSTAJTE CENE internet je pojeftinio a vi i dalje po starim cenama.




Dok ima ovaca bice i shishanja............
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: koji provajder u NS

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13154 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.