Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

telefon i telefonski imenik ?

[es] :: Visual Basic 6 :: telefon i telefonski imenik ?

[ Pregleda: 6191 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

HackCool

Član broj: 30886
Poruke: 8
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon telefon i telefonski imenik ?26.07.2004. u 19:19 - pre 240 meseci
kako napraviti da kad imam dolazni poziv da mi se spaja na telefonski imenik i odmah mi prikaže tko me zove i naravno tamo je karta i da mu odmah ako želim vidjeti lokaciju odakle zove. možda i ima nešto takvo već gotovo u drugim programinma. i gdje je to?
ah da i koristim ISDN.
Hvala!
 
Odgovor na temu

Mashinovodja
Beograd

Član broj: 30447
Poruke: 36
62.108.97.*



Profil

icon Re: telefon i telefonski imenik ?27.07.2004. u 08:42 - pre 240 meseci
Trebalo bi da postoji neka komanda za identifikaciju pozivaoca, tipa "ko me zove?", koju bi ti poslao iz tvog programa čim detektuješ poziv. Problem je u tome što tu komandu treba da prepoznaje polazna telefonska centrala pozivaoca da bi mogla da ti pošalje broj. Sve novije centrale to podržavaju, ali se još uvek ponegde nađe neka koja to ne podržava.
Kad reče ISDN, zanima me kako komunicira računar s mrežom? Preko kog porta? Pošto nije modemska veza, pretpostavljam da AT protokol nije upotrebljiv. A šta umesto njega?
 
Odgovor na temu

HackCool

Član broj: 30886
Poruke: 8
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: telefon i telefonski imenik ?27.07.2004. u 18:36 - pre 240 meseci
gle, nemam poima koji port i kako se to radi, prvi puta se susrećem sa tom idejom i stvarno nemmam blage kako to napraviti, tako da mi treba stuf by stuf sve objasniti.
to za centralu ne sumnjam da ne prepoznava onu funkciju tko zove itd... u paketu conford u sklopu Isdn usluge ima hrpa tih stvari što mi centrala nudi besplatno a jedna od tih je prihaz broja koji zove, i to mi se redovno očitava na telefonu kad me netko zove, a ja bi to iskoristio i htio napraviti aplikaciju koja taj broj ubaci u bazu podataka iz telefonskog imenika i prikaže mi podatke.
 
Odgovor na temu

Mashinovodja
Beograd

Član broj: 30447
Poruke: 36
62.108.97.*



Profil

icon Re: telefon i telefonski imenik ?28.07.2004. u 11:21 - pre 240 meseci
Dakle, jedini problem je kako da to što dobijaš od centrale preneseš na neki port računara, a zatim da u tvom VB programu učitaš stanje tog porta i na osnovu toga uradiš ono što treba. E, ali ...
Nažalost, iako se ISDN u svetu smatra već zastarelom tehnologijom, kod nas je to tek u povoju i lično nemam pojma i ne znam nikoga ko ume da poveže računar sa ISDN linijom. Znam samo da na korisnikovom kraju ISDN linije mora da postoji nekakav ISDN terminator, ali ne znam kako se na to čudo kači računar i kako se potom komunicira.
Stvar me lično veoma zanima jer već više od godinu dana kopam i rukama i nogama da dobijem ISDN liniju u stanu. Zasad bez uspeha, ali ne odustajem.
 
Odgovor na temu

Mashinovodja
Beograd

Član broj: 30447
Poruke: 36
62.108.97.*



Profil

icon Re: telefon i telefonski imenik ?29.07.2004. u 13:35 - pre 240 meseci
Malo sam istraživao po Internetu i ispada da ima dobra i loša vest:

1. Dobra vest je da se se na ISDN terminal adapter (nije terminator, kako sam naveo u prethodnoj poruci) može nakačiti običan modem s kojim potom VB program može da komunicira preko serijskog porta pomoću MSComm kontrole i AT komandi. Dakle, svejedno je da li je obična ili ISDN linija.

2. Loša vest je da među AT komandama nema nijedne za identifikovanje pozivajućeg broja. Međutim, pošto mnogi uređaji, među kojima i noviji modeli telefona, imaju mogućnost displeja tog broja, to znači da je to moguće. Ostaje da se vidi kako.
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: telefon i telefonski imenik ?

[ Pregleda: 6191 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.