Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rekompajliranje kernela - pocetnicko pitanje

[es] :: Linux :: Rekompajliranje kernela - pocetnicko pitanje

[ Pregleda: 2932 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mucky
Aleksandar Mastilović
Freelancer
Novi Sad - Srbija

Član broj: 237
Poruke: 412
*.telekom.yu



+1 Profil

icon Rekompajliranje kernela - pocetnicko pitanje10.02.2002. u 15:06 - pre 270 meseci
Kada sam prepravljao driver-e za VIA South Bridge chipset (nashao uputstvo na nekom sajtu) trebao sam da rekompajliram kernel. E sad, uradio sam ja to po uputstvu, i stvarno su drajveri proradili, ali koliko sam shvatio ja sada na disku imam DVA kernela od kojih biram koji cu butovati. Shta ako josh nekad budem morao da rekompajliram kernel, hocu onda imati TRI kernela na disku? Kako da znam gde se oni tacno nalaze, da znam koje da obrishem a koje ne? E da, pojavili su mi se i neki problemi sa tim novim kernelom prilikom gasenja rachunara, ali o tome cu u drugom topic-u
 
Odgovor na temu

BORG
Aleksandar (Sasa) U.
*NIX System/Network Administrator
BL-RS

Član broj: 200
Poruke: 916
195.252.78.*

ICQ: 46124351
Sajt: bitches.kicks-ass.net


Profil

icon Re: Rekompajliranje kernela - pocetnicko pitanje10.02.2002. u 18:00 - pre 270 meseci
Obrisi onaj koji ti netreba,znaci onaj stariji t.j prvi kernel koji si imao na disku.
Ako ti je kernel stari npr /boot/vmlinuz-2.2.19 a novi vmlinuz-2.2.19-new obrisi ovaj prvi(opciono) i namjesti lilo poslije toga.
Ako budes trebao ponovo kompajlirati kernel,uradis isto sto i sada,nevidim smisao drzati 3 kernela,ako u jednom imas sve sto trebas....

Poz

p.s.

Kerneli kompajlirani se nalaze u /boot kad ih prebacis,a kad se tek kompajlira nalaze se u /usr/src/linux/arch/i386/boot/

With a PC, I always felt limited
by the software available.
On Unix, I am limited only by my knowledge.

--Peter J. Schoenster
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Rekompajliranje kernela - pocetnicko pitanje11.02.2002. u 05:41 - pre 270 meseci
Stabilne kernele nikad ne treba brisati, pa cak i onda kada je noviji kernel sasvim OK, i kad se ne vidi poenta drzati
stari na harddisku, uvek ga treba imati pri ruci, jer ..... nikad se ne zna L;))



"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

BORG
Aleksandar (Sasa) U.
*NIX System/Network Administrator
BL-RS

Član broj: 200
Poruke: 916
195.252.78.*

ICQ: 46124351
Sajt: bitches.kicks-ass.net


Profil

icon Re: Rekompajliranje kernela - pocetnicko pitanje11.02.2002. u 09:44 - pre 270 meseci
Ja imam backup starog kernela....

With a PC, I always felt limited
by the software available.
On Unix, I am limited only by my knowledge.

--Peter J. Schoenster
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Rekompajliranje kernela - pocetnicko pitanje

[ Pregleda: 2932 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.