Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Formiranje baze offshore resursa za development shop na Bermudama

[es] :: IT berza poslova :: Arhiva IT berze poslova :: Formiranje baze offshore resursa za development shop na Bermudama

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7603 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Formiranje baze offshore resursa za development shop na Bermudama20.07.2004. u 12:44 - pre 240 meseci
Dakle, ako ste pre sve svega stručni i kreativni i baratate .NETom kao da ste rođeni u Redmondu , uskoro će biti projekata na kojima ste potrebni.

Obavezno:
- ODLIČNO poznavanje i iskustvo u .NET-u (C# i VB.NET)
* Ovo se odnosi na sve aspekte (ASP.NET, Web Services i WinForms)
- ODLIČNO poznavanje i iskustvo u MSSQLu
- Poznavanje Infragistics UltraSuite kontrola (www.infragistics.com)
- Sposobnost kreiranja koda na osnovu pisane specifikacije, biće UMLa kasnije ali za sada je samo tekst.
- ODLIČNO znanje pisanog engleskog jezika
- KVALITETAN pristup internetu
- Devizni (USD$) račun u nekoj od komerijalnih banaka koje podržavaju dolazne SWIFT transfere, ali ovo možete i naknadno otvoriti
- KOMUNIKATIVNOST, KOMUNIKATIVNOST I KOMUNIKATIVNOST

Poželjno:
- raznorazni MCP i ostali certifikati, MCSD (MCAD) za .NET najpoželjniji
- ODLIČNO poznavanje i iskustvo sa Infragistics UltraSuite kontrolama
- Sposobnost formiranja specifikacija na osnovu postojećih aplikacija (npr. Access)
- 24x7 pristup internetu (DSL, Wireless, itd)
- Iskustvo sa Crystal Reports i/ili ostalim reporting paketima
- Ranije iskustvo na banking, e-banking, e-commerce ili e-government projektima
- Osnovno dizajnersko iskustvo


CV sa referencama i linkovima na primere ZIPovati (ZIP mora biti manji od 500k) i poslati na [email protected], nemojte ostavljati ponude na forumu.

Obavezno napomenuti broj raspoloživih sati nedeljno i njihov raspored po danima. Školska sprema je NEVAŽNA, važne su sposobnosti i produktivnost.

Jedna mala napomena, rade se uglavnom ozbiljni projekti i ovo nije posao za početnike, firma je već izgubila dosta vremena i truda sa nekvalitetnim resursima i ovo je prilika da se i naša pamet malo proda napolju. Dakle, samo ozbiljne ponude, ako niste sigurni u sebe i/ili nemate šta da pokažete nemojte se javljati, druge šanse neće biti.

Plaćanje je u USD$, uglavnom na kraju projekta, za one koji budu opstali za druge projekte biće i opcija za retainere. Obračun se radi po budžetskom inženjerskom satu i zavisiće od kompleksnosti projekta i iskustva developera, ali neće biti ispod $10/h. Pre započinjanja rada bićete u obavezi da potpišete non-compete i non-disclose ugovore, imajte to u vidu ako se kosi sa obavezama koje imate prema drugim firmama.

Ako budete ubačeni u bazu to još uvek ne garantuje projekat, bar za početak, trenutna hitna potreba je 1-2 osobe za full-time gig, znači 160 sati mesečno. Part time developeri će biti ubacivani po potrebi.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Formiranje baze offshore resursa za development shop na Bermudama20.07.2004. u 12:47 - pre 240 meseci
Napomena, zbog neispravnosti opreme kod mog ISPa, adresa [email protected] neće biti dostupna naredna 24h, tako da ako vam se mail bouncuje, ne gubite nadu i ja se nadam brzoj opravci
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Formiranje baze offshore resursa za development shop na Bermudama20.07.2004. u 12:49 - pre 240 meseci
Hm... S jedne strane se očekuje profesionalizam, pouzdanost, non-disclosure od strane kandidata, a s druge strane firma za vreme konkursa ima neispravan e-mail-

Jako zanimljivo :-)

Marko.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Formiranje baze offshore resursa za development shop na Bermudama20.07.2004. u 18:39 - pre 240 meseci
Ne znam ništa o mmx-ovoj firmi, ali sudeći po njegovom doprinosu na .NET forumu, mogu da tvdrim da se ozbiljno bavi ovom tehnologijom. Da sam u Srbiji, verovatno bih se javio na konkurs :)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Formiranje baze offshore resursa za development shop na Bermudama20.07.2004. u 19:07 - pre 240 meseci
Citat:
markom: Hm... S jedne strane se očekuje profesionalizam, pouzdanost, non-disclosure od strane kandidata, a s druge strane firma za vreme konkursa ima neispravan e-mail-
Jako zanimljivo
Marko.


Ma to je moj lični server ovde u jugi, pošto je na mene pala časna dužnost da oformim ovu bazu i prezentujem centrali. A pošto sam na WiFi-u, 60 na suncu je ispeklo baznu stanicu te ostadoh ja danas bez linka
Što se tiče posla, kao što rekoh, ljudi su se opekli na Indijce i Čehe, ali su zbog cena prinuđeni na offshore, što se sad pokazalo kao idealna prilika da se malo ljudi u Srbiji umešaju u priču.

A po pitanju zahteva, to su uglavnom njihovi zahtevi, naročito što se tiče papirologije i Infragistics-a pošto je to tamo maltene postalo industrijski standard. Meni je, sa druge strane važna pouzdanost, jer ako padne brukanje odoše oni drugde da traže, i sposobnost za samoorganizovanje, jer ako išta ne volim to je da nekom stalno virim iza ramena i bavim se micro-managementom pored toliko drugih zadataka.
A da priča nije lažna, ja sam najbolji primer, pre više od godinu dana sam počeo kao stavka u toj bazi, a 7. avgusta odlazim tamo onsite na 3-godišnji ugovor kao Senior Developer i nadajmo se PM za Srbiju.

PS Mail je proradio, pa izvolte
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Rapaic Rajko
Bgd

Član broj: 4105
Poruke: 810
217.119.242.*



+62 Profil

icon Re: Formiranje baze offshore resursa za development shop na Bermudama22.07.2004. u 08:31 - pre 240 meseci
@Miljan: Miljane, veliki pozdrav od mene i ostatka Pexima! Drago mi je da si u poslu i da ti ide.

@Forum: Narode, za Miljana svaka preporuka. Ko zeli nesto nesto DA NAUCI (uz zaradu, jasno), ovo je prava prilika za to.
Pozdrav,

Rajko
 
Odgovor na temu

i_nenad
Nenad Ilic
Beograd

Član broj: 13670
Poruke: 16
195.252.114.*



Profil

icon Re: Formiranje baze offshore resursa za development shop na Bermudama22.07.2004. u 09:34 - pre 240 meseci
Lepo je to sto su sve pohvale na njegov racun ,
medjutim mail mi se non-stop vraca, ako mozes da otvoris neki free account negde ili da pogledas sta ti nije u redu sa mailom, pa da postujes kad sve bude ok.
Pozdrav
Nenad Ilic
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Formiranje baze offshore resursa za development shop na Bermudama23.07.2004. u 12:40 - pre 240 meseci
Citat:
i_nenad: Lepo je to sto su sve pohvale na njegov racun ,
medjutim mail mi se non-stop vraca, ako mozes da otvoris neki free account negde ili da pogledas sta ti nije u redu sa mailom, pa da postujes kad sve bude ok.


Ma ništa me ne pitajte, ima ta budjava aura nesreće u ovoj zemlji, kad god mi neki resurs zatreba za ozbiljno, nešto krene da puca po šavovima. Prvo je izgorela wireless oprema kod mog provajdera, onda kad su to rešili saznam da je secondary.org (kod kojeg sam držao DNS) bankrotirao i da su sajt preuzeli spameri i ukinuli DNS servis bez da ikog obaveste, tj učinili su nešto još gore, ostavili su DNS server, samo su obrisali bazu, pa je secondary.org kao autoritativni server za moj domen obaveštavao SMTP servere da moj domen ne postoji . Tako da je slanje maila meni bilo kao lutrija, u zavisnosti od toga koji DNS server se pitao.
Problem je u medjuvremenu rešen, DNS je prebačen na drugi sistem i finalna replikacija domena se desila negde jutros i mail sad radi ok.
Još jednom se izvinjavam svima koji su imali problema sa slanjem mailova meni, viša sila...
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Formiranje baze offshore resursa za development shop na Bermudama27.07.2004. u 10:57 - pre 240 meseci
Slabo nešto odziv na ovaj oglas. Samo tri prijave, 2 part-time i 1 full-time. Nije valjda da nema sposobnih .net developera ovde sa iskustvom u Infragistics-u?


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Formiranje baze offshore resursa za development shop na Bermudama27.07.2004. u 11:12 - pre 240 meseci
Citat:
mmix: Slabo nešto odziv na ovaj oglas. Samo tri prijave, 2 part-time i 1 full-time. Nije valjda da nema sposobnih .net developera ovde sa iskustvom u Infragistics-u?

Bojim se da mnogo tražiš: em da je neko odličan u .NETu, em da zna infradžistiks (ja lično sem tebe i ekipe ne znam da ga neko koristi), em da je bez posla (ili da ima dovoljno vremena, što se otprilike svodi na isto). Ovde ipak nema mnogo odličnih slobodnih .NET programera (pretpostavljam da nema ni mnogo "samo" odličnih slobodnih programera).

Jesi razmišljao da nahvataš 2-3 vunderkinda sa ETF-a (koji umeju da govore) i malo ih obučiš?

Naravno, čestitke za ovo do sad i najbolje želje za ovo od sad. ;)
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.yubc.net



+3 Profil

icon Re: Formiranje baze offshore resursa za development shop na Bermudama27.07.2004. u 12:15 - pre 240 meseci
Citat:
Plaćanje je u USD$, uglavnom na kraju projekta

A i ovo ne zvuci bas privlacno. Svaka cast, ali natezanje za neisplaceni novac je ovde svakodnevica, cak i sa firmama koje imaju adresu, inventar, fizicki dostupnog vlasnika i slicno.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Formiranje baze offshore resursa za development shop na Bermudama29.07.2004. u 00:20 - pre 240 meseci
Citat:
spartak: A i ovo ne zvuci bas privlacno. Svaka cast, ali natezanje za neisplaceni novac je ovde svakodnevica, cak i sa firmama koje imaju adresu, inventar, fizicki dostupnog vlasnika i slicno.

Pazi, teško da će bilo ko da ti ponudi retainer za prvi projekat, nisu ni oni veverice i znaju i oni šta je natezanje da dobiješ proizvod od nekog ko je plaćen unapred , a još od nekog ko nema adresu, inventar i nije fizički i pravno dostupan... Ja samo mogu da kažem da mene nisu nijednom zavrnuli tokom 4 projekta i da je prvi bio sa 0% retainera a poslednji sa 50%. Poverenje se gradi vremenom.

Citat:
jablan: Bojim se da mnogo tražiš: em da je neko odličan u .NETu, em da zna infradžistiks (ja lično sem tebe i ekipe ne znam da ga neko koristi), em da je bez posla (ili da ima dovoljno vremena, što se otprilike svodi na isto). Ovde ipak nema mnogo odličnih slobodnih .NET programera (pretpostavljam da nema ni mnogo "samo" odličnih slobodnih programera).

Da, ovde si izgleda u pravu. Nažalost po moj pokušaj da malo donesem para u srbiju (i inkasiram sebi nešto PM satnice ). A da ih ima malo, ima ih malo. Doduše našao sam pravi mali rasadnik, jednu lepu firmicu koja radi Infragistics aplikacije, već sam "prodao" jednog dečka koji je već dobio projekat i sa drugim spikam trenutno.

Citat:
Jesi razmišljao da nahvataš 2-3 vunderkinda sa ETF-a (koji umeju da govore) i malo ih obučiš?

Kao što smo ih obučavali u Pexu Nema leba od toga, a pravo da ti kažem, više sam mator za te stvari, a i malo mudrosti se ulilo u ovu glavu. Svaka škola se plaća Nek sami ulože malo u sebe, a položiti MCSD ne bi trebao biti problem za nekog ko pretenduje da se igra u IT industriji. Infragistics ima trial verziju svih svojih proizvoda i dobru bazu sample-ova. Zato sam i napisao da školska sprema nije važna. kad budem hteo da rešavam integrale, upaliću MathLab, u tu svrhu mi ne treba visoko školovani kadar pun sebe.

Citat:
Naravno, čestitke za ovo do sad i najbolje želje za ovo od sad.

Hvala za čestitke, a i za želje, koliko već 12.8. planiram da se nasučem pod najbližu palmu i stučem jedan Budd u ime starog društva iz Pexa.
Whatzzz uuup Serbia
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: Formiranje baze offshore resursa za development shop na Bermudama29.07.2004. u 07:59 - pre 240 meseci
Pa uf, a sto ne odes kod Vuka, ima tamo ekipa, sve rade :), a i prolaze svaki dan pored ETF-a :).

Zasto mi se cini da je ovo jedna velika mucka :). Ali dobro, nadam se da ces uspeti u svojoj nameri :).

Nego mene zanima jel sve to legalno u ovoj nasoj zemlji :).
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.yubc.net



+3 Profil

icon Re: Formiranje baze offshore resursa za development shop na Bermudama29.07.2004. u 08:54 - pre 240 meseci
Citat:
Pazi, teško da će bilo ko da ti ponudi retainer za prvi projekat, nisu ni oni veverice i znaju i oni šta je natezanje da dobiješ proizvod od nekog ko je plaćen unapred , a još od nekog ko nema adresu, inventar i nije fizički i pravno dostupan...


Slazem se ja, ovo je i tacno i logicno - ali sa tvoje tacke gledista a ne sa tacke krajnjeg radnika. Ako si preduzimac, preuzimas valjda neki rizik - pa na cemu si mislio da zaradis? Sto znas tipa koji zna tipa koji ima tasta?

Znaci ti si taj koji treba da podnese buffer izmedju toga sto oni ne daju retainer a kvalitetni radnici hoce da rade za platu.

Ne razumem se u veliki biznis, ali ne znam u kakvom skripcu bih trebao da budem da sa bilo kojom firmom "domacicom" radim na poverenje. Nemoj to licno da shvatis molim te.

E da, stvarno da li je legalno?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Formiranje baze offshore resursa za development shop na Bermudama29.07.2004. u 12:48 - pre 240 meseci
Citat:
spartak: Slazem se ja, ovo je i tacno i logicno - ali sa tvoje tacke gledista a ne sa tacke krajnjeg radnika. Ako si preduzimac, preuzimas valjda neki rizik - pa na cemu si mislio da zaradis? Sto znas tipa koji zna tipa koji ima tasta?
Znaci ti si taj koji treba da podnese buffer izmedju toga sto oni ne daju retainer a kvalitetni radnici hoce da rade za platu.
Ne razumem se u veliki biznis, ali ne znam u kakvom skripcu bih trebao da budem da sa bilo kojom firmom "domacicom" radim na poverenje. Nemoj to licno da shvatis molim te.
E da, stvarno da li je legalno?


Uff, pa vi ste ovo sve pogrešno razumeli , baza se ne formira za domaću (moju) firmu M2Company koja će raditi za Bermudsku kompaniju, baza se formira direktno za Bermudsku kompaniju. NDA, non-compete i subcontractor agreement se potpisuju direktno sa Bermudskom kompanijom, uplate stižu direktno od Bermudske kompanije na vaš račun, mislio sam da je to jasno iz zahteva za posedovanjem SWIFT računa. Moja uloga u budućem radu sa našim ljudima ovde će biti project management i nadzor, a koliko već od 13. avgusta taj posao ću obavljati iz prostorija Bermudske kompanije, moj benefit u ovoj priči je da se ti PM sati dodaju mojoj plati kao bonus.

Što še tiče M2Company (m2comp.biz), to je moja lična agencija koju ja koristim da sebi kao freelanceru uplaćujem doprinose da bi mi išao staž, ta agencija nema nikakve direktne veze sa Bermudskom kompanijom što je izgleda utisak koji sam greškom ostavio. Možda ih eventualno ubedim da zakupe source safe mesto na tom serveru za tim ovde, ali i to je pitanje, a i sumjnam da ća da ulazim u tu priču i da se natežem sa domaćim birokratama oko propisa.

Imajući sve ovo u vidu, primedba sa plaćanjem nije na mestu pošto developer ima prava nad kodom dok ne bude isplaćen, ako kompanija odbije da isplati rad, kod ostaje developeru. To možda u odnosima sa domaćim firmama nema efekta, ali oni paze na te stvari, pošto troškovi izrade projekta nisu samo plaćanje developeru za krajnju izradu, uvek bude bar još toliko radnih sati u pripremi i analizi projekta. Ako mislite da će kompanija sa 500 onsite zaposlenih da kompromituje svoj ugled i odnos sa klijentima zbog par hiljada dolara duga u appdev odeljenju, varate se.
Stvar jeste 100% legalna, a razlog iz kojeg ne pominjem naziv firme je prosto da zaštitim svoje mesto u toj firmi, bar dok ne sletim tamo i ne počnem da radim, posle i neće biti važno.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: Formiranje baze offshore resursa za development shop na Bermudama29.07.2004. u 13:01 - pre 240 meseci
Hm, ako placas ljude a ne placas socijalno i penziono to nije legalno, cisto da se razumemo oko legalnosti.

Inace ono sa kodom je malo besmisleno, jeste, ja napisem, dam nekoj firmi, imamo i ja i oni a ja sam vlasnik, pa bas lepo :))).

Sve je ovo lepo zamisljeno ali sa tvoje strane. Cini mi se da ovo nije legalno u Srbiji :).

CHUPCKO
 
Odgovor na temu

vranac




Profil

icon Re: Formiranje baze offshore resursa za development shop na Bermudama29.07.2004. u 13:24 - pre 240 meseci
Citat:
chupcko: Hm, ako placas ljude a ne placas socijalno i penziono to nije legalno, cisto da se razumemo oko legalnosti.


Ovo je netacno, ako radis kao freelancer, tj. ono sto bi se ovde zvalo honorarac ili da radis po ugovoru o delu niko ti nije duzan da ti uplati zdr i soc.

Ja trenutno radim freelance za nemacku firmu i svu lovu dobijam na moj devizni racun bez problema, a ja mogu ako hocu sebi da uplacujem soc i zdr.
To je omoguceno zakonom o, ako sam dobro zapamtio naziv, dobrovoljnom zdravstvenom i socijalnom osiguranju.
Drugim recima sam sebi otvorim radnu knjizicu i uplacujem svakog meseca odredjenu sumu (u zavistnosti spreme koju zelim da uplacujem).

A sto se tice price oko koda, to jeste malo smesno za nase uslove, ali se napolju pazi na takve stvari
 
Odgovor na temu

Vranac
Vranac Srdjan
Software developer
Novi Sad, Vojvodina

Član broj: 3493
Poruke: 353
*.panline.net

Jabber: vranac@elitesecurity.org
ICQ: 64150005
Sajt: www.linkedin.com/in/vrana..


+1 Profil

icon Re: Formiranje baze offshore resursa za development shop na Bermudama29.07.2004. u 13:28 - pre 240 meseci
prethodna poruka je moja isto, samo se nisam bio dobro ulogovao.
cisto da ne bude da neko sa strane komentarise.


Jedino mi zao sto trenutno ne ispunjavam uslove koje mmix trazi
Idle mind is the devils playground, in my case it turned out to be an amusement park.

Sustina problema ove zemlje:
Legeonar_: Sto pre treba da shvatite da je EU propast i da se tamo mora raditi,a ne samo biti zaposlen.
http://www.elitemadzone.org/p1864861

Nobody Remains Virgin, Life Fucks Everyone
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Formiranje baze offshore resursa za development shop na Bermudama29.07.2004. u 13:35 - pre 240 meseci
Citat:
chupcko: Hm, ako placas ljude a ne placas socijalno i penziono to nije legalno, cisto da se razumemo oko legalnosti.

Naravno da je legalno, to nije zaposlenje, to je, ako baš hoćeš pa našim obsolete zakonima, otkup autorskih prava za softver rađen po specifikaciji. Ako hoćeš socijalno i penziono, uradiš ono što sam ja uradio, otvoriš agenciju i odrekneš se dela prihoda.

Citat:
Inace ono sa kodom je malo besmisleno, jeste, ja napisem, dam nekoj firmi, imamo i ja i oni a ja sam vlasnik, pa bas lepo )).
Sve je ovo lepo zamisljeno ali sa tvoje strane. Cini mi se da ovo nije legalno u Srbiji .

Nije besmisleno, jer oni ne smeju da prodaju nešto što nije njihovo, oni neće da rizikuju da se ti pojaviš posle godinu dana i tražiš copyright infringment odštetu. Kao što rekoh napolju je to sasvim drugačija igra, etički prekršaji finansijski daleko prevazilaze bilo kakav otpis troškova.
I nisam ja to sve zamislio, to je princip offshore rada, i princip po kome ja radim kao izvođač već skoro dve godine. Uvek postoji varijanta da se u priču obaci i neki escrow mehanizam, preko recimo rentacoder-a, ali troškovi toga idu na teret izvođača. Ja sam za prvi projekat išao preko rentacoder-a, ali rentacoder za to uzima 15% provizije, pa sam to koristio samo i isključivo za prvi projekat. Morate razumeti da je offshore berza rada neregulisana i da je podčinjena surovom odnosu ponude i potražnje i da ponuda od 10$+/h važi samo za Srbiju i to samo zato što ću ja biti tamo i znam srpski, a njihovi dosadašnja loša iskustva najviše počivaju na lošoj komunikaciji sa česima i indijcima sa kojima su radili do sada. Trenutno se cene kreću oko 2-3$ na sat za ruse i indijce.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: Formiranje baze offshore resursa za development shop na Bermudama29.07.2004. u 13:48 - pre 240 meseci
Koliko se secam od nove godine su ukinuli pojam honorarca, cak vise i ne postoje ziro racuni, uvek mora da se plati porez :).

Ali nadjite bolje nekog pravnika da se ne bi posle pojavljivali na B92 :)

Porez mora da se plati, to je cinjenica :). A sada drzava moze da kaze: to sto je napolju legalno ...

Sto se tice koda, ajde ti dokazi da je neki kod baziran na nekom drugom kodu, mozda i mozes, ali bas tesko.

Ali ipak mislim da jedan pravnik bi morao tu da uzme pare :).

Ali ajde, neka kazu oni koji imaju firme i stvarno rade, (a takvi ne dolaze na ovaj deciji es :) ).
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

[es] :: IT berza poslova :: Arhiva IT berze poslova :: Formiranje baze offshore resursa za development shop na Bermudama

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7603 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.