Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako snimiti film sa Dig.kamere na hard disk

[es] :: Digitalne kamere :: kako snimiti film sa Dig.kamere na hard disk

[ Pregleda: 4983 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

misajan
Milos Jankovic

Član broj: 28011
Poruke: 1
*.ptt.yu



Profil

icon kako snimiti film sa Dig.kamere na hard disk14.07.2004. u 19:05 - pre 239 meseci
Kupio sam kameru panasonic NV-GS 11 i imam jedan problem. Naime radi se o sledecem:
Nikako nemogu da presnimim film sa kamere na hard disk.
Uz kameru sam dobio softver dv studio 3.12e , sve sam probao i nikako nece da snimi film,dok neke fotografije snima po nekom svom izboru na koji ja nemogu da uticem.
S postovanjem
Milos Jankovic
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: kako snimiti film sa Dig.kamere na hard disk15.07.2004. u 21:11 - pre 239 meseci
Pazi nikad nisam koristio Panasonicov software.Tako da cu ti preporuciti "univerzalnu metodu"
Nabavi neki osnovni edit program tipa Pinnacle Studio 9 (koji i ja koristim jel je odlican).Povezes kameru preko fireware-a (nikako preko USB-a!)
U opciji capture namesti na koju poarticiju i u koji folder snimas,klikni na capture i to je to.Snimanje je u real time-u pomocu tog programa kontrolises kameru(rec,stop,ff,rew,play).
Kada ga snimis,idi u prozor make movie i izaberi make avi file.Ovaj korak mozes i preskociti jer ga on po defaultu snima kao avi.
Posle ga mozes gledai u windos media plejeru ili winampu ili nekom trecem.

Ali po meni je to glupo,jel snimak izgleda dosta losije nego na TVu.
Prebacivanje na HDD je opravdano ako ces snimak montirati i prebaciti nazad na kasetu

Pozdrav
Ako ti jos nesto treba javi se!
 
Odgovor na temu

Kilibardab
x

Član broj: 30240
Poruke: 8
*.122.EUnet.yu



Profil

icon Re: kako snimiti film sa Dig.kamere na hard disk21.07.2004. u 02:24 - pre 239 meseci
Ja koristim Power Director pro za obradu video materijala,odlican je.Bez Firewire nemoj ni pokusavati prebacaj.Sve radim u mpg2 formatu svaki drugi format utice na pogorsanje slike.
 
Odgovor na temu

Legrad

Član broj: 31294
Poruke: 3
*.net.htnet.hr



Profil

icon Re: kako snimiti film sa Dig.kamere na hard disk01.08.2004. u 20:43 - pre 239 meseci
Pokušaj preko novog Video studio 7,Ulead sistems,stvarno uvlači sve formate.
 
Odgovor na temu

MpegTv

Član broj: 21112
Poruke: 18
*.eksimbanka.co.yu



Profil

icon Re: kako snimiti film sa Dig.kamere na hard disk11.08.2004. u 13:48 - pre 238 meseci
Mozes koristiti Adobe Premiere 6.5 ili 7.0 i nakon montaze filma prebaciti nazad na kasetu ukoliko imas omogucen DV ulaz na kameri.
Ukoliko nemas DV ulaz na kameri preporucujem da film nakon montaze eksportujes u DVD format i snimis na DVD.
pozdrav.....MpegTv......
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: kako snimiti film sa Dig.kamere na hard disk

[ Pregleda: 4983 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.