Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Male tajne velikih Windows 'majstora'

[es] :: Advocacy :: Male tajne velikih Windows 'majstora'

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 30860 | Odgovora: 208 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.verat.net

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'09.06.2004. u 07:37 - pre 242 meseci
Citat:
linuxscg:Eto koliku i kakvu podrsku obezbedjuje Mandrakesoft svojim korisnicima.


A ti bi hteo da ti ljudi pomognu da izbrises njihov prozvod?! Hehehehe... smesno. :) Ajde probaj da pozoves MS podrsku pa ih pitaj kako da obrises windows i vratis linux. :) Odnosno, probaj da nadjes negde na MS sajtu uputstvo za tako nesto. :)
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.verat.net

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'09.06.2004. u 07:39 - pre 242 meseci
Citat:
degojs:Pa koliko je to korisnika - 2% ?


Ne, ne, degojsi. To je +-2%! :-p
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'09.06.2004. u 12:22 - pre 242 meseci
Citat:
VRider:Pa nije Windows za svakog - kad ne valja. Da valja ne bi korisnici trazili alternative, jednostavno.


Ne, ne pogresno..treba da se kaze "Da valja ne bi tolko histerisali oko nekog tako "amaterskog poluproizvoda", medjutim kako je Windows OS djubre od softvera te da moraju silom da ga naturaju jer niko sa iole malo mozga u glavi ne bi to koristio da nije njihove pokvarene politike unistavanja svake konkurencije i unazadjivanja svega cega se dohvate, kao i podlog ucenjivanja svega i svakoga sve to radi jos vece prodaje njihovog smeca koje oni nazivaju operativni sistem".


 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'09.06.2004. u 12:29 - pre 242 meseci
Auuuu.. :)

Linux: 1%
Windows XP: 49%

Google Zeitgeist: http://www.google.com/press/zeitgeist.html

Stvarno se postavlja pitanje šta je tu smeće kada nešto što košta $179 (Home) ili $269 (Pro) ima ovakvu zastupljenost u poređenju sa nečim što košta $0. Ostale verzije Windows-a da i ne pominjem kao i da se ni ne zapitamo šta bi bilo da je cena ista.

Još sam bio i velikodušan kada sam rekao da Linux ima 2%.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'09.06.2004. u 13:00 - pre 242 meseci
Khm pogledajte i ovo:
http://www.elitesecurity.org/tema/56888/0#363948
Citat:
caiser:A ti bi hteo da ti ljudi pomognu da izbrises njihov prozvod?! Hehehehe... smesno. :) Ajde probaj da pozoves MS podrsku pa ih pitaj kako da obrises windows i vratis linux. :) Odnosno, probaj da nadjes negde na MS sajtu uputstvo za tako nesto. :)

Bas zato sam ja tu da pomognem, da ne bi ljudi prolazili ko ja, bolje je uciti na tudjem nego na svom iskustvu, uostalom svi znaju da obrisu windows.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.sbb.co.yu



+257 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'09.06.2004. u 13:05 - pre 242 meseci
Citat:
degojs:Auuuu.. :)
Linux: 1%
Windows XP: 49%
Google Zeitgeist: http://www.google.com/press/zeitgeist.html

Ovo govori da linux korisnici sve znaju i da im ne treba google ;)
Citat:

Stvarno se postavlja pitanje šta je tu smeće kada nešto što košta $179 (Home) ili $269 (Pro) ima ovakvu zastupljenost u poređenju sa nečim što košta $0.

Pa od tih 49% verovatno je jedno 50% koji nisu placeni (da ne kazem NElegalni!). Ali to nije bitno. Oba operativna sistema imaju svojih prednosti i mana, tako da o tome ne vredi raspravljati. Kao ni o velikim proizvodjacima hardware-a koji su bili prinudjeni da stavljaju windows (pre neku godinu je ako se dobro secam bilo tako).
Inace cene su kod nas manje (u Srbiji)... oko 102$ za xp home (oem).
Ne vidim zasto bi bilo koji od ovih OS-ova bio smece. Svaki radi ono za sta je namenjen, sad to sto se linux se vise priblizava krajnjim korisnicima - to je lepo...
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'09.06.2004. u 13:13 - pre 242 meseci
@caiser
...a ti razmisli koliko se korisnika vrati na linux kad jednom sje*u win u bezuspesnim pokusajima da deinstaliraju linux...
Mozda je to i interes linux zajednice da ostane "elitisticko" drustvo, dok glupi korisnici windowsa uzivaju u carima multimedije, najnovijih 3D igrica i win modemima...

Uostalom nikad nisam raspravljao na ovom forumu dok me niste uvukli sada, zato sam ja over and out a vas ostavljam da se raspravljate koji je bolji ili ciji je veci...
Pozdrav



[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 20.01.2007. u 18:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'09.06.2004. u 13:14 - pre 242 meseci
Citat:
Ovo govori da linux korisnici sve znaju i da im ne treba google ;)


Nisu to "korisnici", to su gurui. "Korisnici" (kako to jadno zvuči) su oni koji koriste, recimo, Windows ili MacOS.

Citat:
Ne vidim zasto bi bilo koji od ovih OS-ova bio smece.


Pa ne znam, axez reče tako za Windows. Čovek onomad pojasni da Windows špijunira korisnike i dostavlja podatke u CIA, NSA i lično Gejtsu, pa verovatno otud i takav stav.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

weB_KiLeR

Član broj: 238
Poruke: 1317
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'09.06.2004. u 13:46 - pre 242 meseci
Opet postavljate glupe rasprave izmedju linuxa i win-a, mada je cudo to kako "linux korisnici" omalovazavju sve i misle da su l33t sto koriste linux, realno meni win obavlja posao odlicno i ne vidim razlog prelazenja na linux + sto na linuxu pola mog hardware-a ne radi a i necu da se trudim da namestam jer to je gubljenje vremena.
U svakom slucaju skrecete sa glavne teme, to sta je bolje to ovisi, naravno ja nikada nebih koristio linux kao desktop mozda kao razvojno okruzenje ali samo ako bi mi to trebalo, ali opet nikada nebih stavio server pod win-om...
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.verat.net

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'09.06.2004. u 13:48 - pre 242 meseci
Citat:
Khm pogledajte i ovo:
http://www.elitesecurity.org/tema/56888/0#363948
Bas zato sam ja tu da pomognem, da ne bi ljudi prolazili ko ja, bolje je uciti na tudjem nego na svom iskustvu, uostalom svi znaju da obrisu windows.


Pa da. To mu dodje kao neka njegova vrlina, jel da? :)

Nikad mi nije bilo jasno zasto se neko petlja u nesto sto ne zna a da pre toga ne procita dokumentaciju. Sto je bio slucaj i ovog puta.

[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 20.01.2007. u 18:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.verat.net

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'09.06.2004. u 13:59 - pre 242 meseci
Citat:
@caiser
...a ti razmisli koliko se korisnika vrati na linux kad jednom sje*u win u bezuspesnim pokusajima da deinstaliraju linux...


Opet ista stvar. Procitas dokumentaciju pre nego sto pocnes da radis. Zamisli da sednes za avion a da nisi prosao obuku i hoces odmah da vozis. :) Isto je i sa (de)instalacijom novog OS-a.

[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 20.01.2007. u 18:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.verat.net

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'09.06.2004. u 14:04 - pre 242 meseci
Citat:
degojs:Nisu to "korisnici", to su gurui.


Pa sad, ne bih da se hvalim, ali ako ti tako kazes... :))))
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'09.06.2004. u 14:21 - pre 242 meseci
Citat:
caiser:Opet ista stvar. Procitas dokumentaciju pre nego sto pocnes da radis. Zamisli da sednes za avion a da nisi prosao obuku i hoces odmah da vozis. :) Isto je i sa (de)instalacijom novog OS-a.

U tome i jeste problem. Vecina korisnika nece da cita dokumentaciju i ne zanima ih kako to radi ispod haube. Oni hoce samo da udju u avion i kazu vozi me tu i tu a autopilot da obavi sve. Ja cesto spadam medju takve korisnike mada me ponekad kada imam vremena zanima kako to radi ispod haube.

Linux je spartanski i tu moras ti da upravljas celim procesom (da upravljas konjem u riksi) dok na windowsu klikces na next, next, next, finish.

Linux jeste dobar za to za sta je namenjen ali za desktop nije dobar jer korisnici su lenji (ja spadam medju te lenje) i mrzi ih ili nemaju vremena da citaju uputstvo za instaliranje. Na windowsu nikada nisam morao da citam gomilu man i how-to dokumenata. Na linuxu ces neke stvari raditi efikasnije ali tek kada procitas brdo dokumentacije i napravis sam svoje male skriptice itd...Linux distribucije u poslednje vreme pokusavaju da se priblize desktop korisniku ali jos uvek kaskaju za windows-om po tom pitanju.

[Ovu poruku je menjao srki dana 10.06.2004. u 05:31 GMT]
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'09.06.2004. u 14:52 - pre 242 meseci
Citat:
@caiser
...a ti razmisli koliko se korisnika vrati na linux kad jednom sje*u win u bezuspesnim pokusajima da deinstaliraju linux...
Mozda je to i interes linux zajednice da ostane "elitisticko" drustvo, dok glupi korisnici windowsa uzivaju u carima multimedije, najnovijih 3D igrica i win modemima...


Wow, al si se sad prosro....smrdi do neba.

Citat:
degojs:Pa ne znam, axez reče tako za Windows. Čovek onomad pojasni da Windows špijunira korisnike i dostavlja podatke u CIA, NSA i lično Gejtsu, pa verovatno otud i takav stav.



Hehe, pa to je dokazana cinjenica a ti se i dalje pravi nevest.
Nisam ja to izmislio nego drugi korisnici windowsa. Mene sigurno NE spijuniraju.

Citat:
weB_KiLeR:Opet postavljate glupe rasprave izmedju linuxa i win-a, mada je cudo to kako "linux korisnici" omalovazavju sve i misle da su l33t sto koriste linux, realno meni win obavlja posao odlicno i ne vidim razlog prelazenja na linux + sto na linuxu pola mog hardware-a ne radi a i necu da se trudim da namestam jer to je gubljenje vremena.



Ma nisu glupe...to je najbolji deo advocacy foruma...;)
Ja licno mislim da nije Linux l33t nego je jednostavno mnogo bolji od onog otpada. Isto tako postoji gro drugih OS-va, ne mora Linux da bude u pitasnju..tu su i *BSD OS-vi...itd
Pretpostavljam da za tvoj posao koji ti win obavlja imas uredno placene sve licence za SAV softver koji koristis, pocevsi od OS-a, Antivirusa, Firewall-a, Office-a, neki IDE po mogucnosti......nadam se da si sasvim legalan zbog toga da bi mogao da tvrdis takvo nesto na ovom forumu.
E sto se tice hardvera, zacudjujuce je kako kod mene radi ama bas sav hardver koji kupim a imam skoro sve sto moze da se utakne u PC, bice da je pre u pitanju tvoje neznanje.
Ako ne znas nesto da podesis ne znaci da to ne moze biti podeseno. Nije Linux kriv sto si ti neznalica.


[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 20.01.2007. u 18:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.verat.net

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'09.06.2004. u 15:00 - pre 242 meseci
Citat:
srki:U tome i jeste problem. Vecina korisnici nece da citaju dokumentaciju i ne zanima ih kako to radi ispod haube. Oni hoce samo da udju u avion i kazu vozi me tu i tu a autopilot da obavi sve. Ja cesto spadam medju takve korisnike mada me ponekad kada imam vremena zanima kako to radi ispod haube.


Slazem se ali ja tu ne vidim problem. :) Linux se, sto se to click-and-run dela, ne moze meriti za windowsom, jos uvek. ;) Ali govoriti da linux ne valja zato sto neko sjebe windows zato sto ne zna kako se sta radi je smesno.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'09.06.2004. u 15:13 - pre 242 meseci
Pa niko ne govori da linux ne valja u gobalu (ne valja za neke stvari kao npr. desktop koriscenje). Mozda ponekad neko kaze cisto da malo provocira "gurue" i one koji misle da smo mi ovde 100% ozbilnji. Evo ja ne verujem da axez 100% misli ono sto napise ali ipak ce da isprovocira neke ljubitelje windows-a da krenu u flame. Cak i da misli bas tako kao sto pise necu da upadam u raspravu oko nekih gluposti. Ako neko kaze nesto konkretno (a ne "windows je otpad") onda bih se upustio u polemiku. Evo pogledaj recimo neke mnogo ranije rasprave sa VRider-om gde smo kako tako uspeli da ga ponekad isprovociramo da se onako zustro prepire a sada coveka boli uvo pa moramo da trazimo novu zrtvu u linux taboru (nekog ko nas jos ne poznaje) Cini mi se da trenutno ima vise njih sklonih provokaciji u windows taboru a oni sa iskustvom na advocacy-ju na provokacije odgovaraju samo provokacijama


Citat:
axez:Ako ne znas nesto da podesis ne znaci da to ne moze biti podeseno. Nije Linux kriv sto si ti neznalica.

Naravno. Ali kriv je sto ne omogucava i neznalicama da jednim klikom misa podese nesto. U tome je poenta. Neki kazu da je linux zreo za desktop ali u principu zreo je samo guruima dok nije zreo za one koji nemaju vremena da se igraju i citaju man strane i how-to dokumenta i da kompajliraju kernel.

[Ovu poruku je menjao srki dana 10.06.2004. u 05:33 GMT]
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'09.06.2004. u 15:32 - pre 242 meseci
Ma Linux bi trebalo nazvati Ilija Čvorović - ux. Sve sami slobodari, kontra-špijuni i ostali svesni omladinci koji doduše ne mogu da urade ništa korisno dok ne podignu Windows sa one druge particije za koju su spremni da se zakunu da ne postoji (to se na Orvelovom novogovoru zove "dvomisao"), ali su uvek spremni da obelodane svetske zavere prljavog M$-a. Takve biraju za desetare u vojsci, hehehe...
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'09.06.2004. u 15:58 - pre 242 meseci
Citat:
srki:Pa niko ne govori da linux ne valja u gobalu (ne valja za neke stvari kao npr. desktop koriscenje). Mozda ponekad neko kaze cisto da malo provocira "gurue" i one koji misle da smo mi ovde 100% ozbilnji. Evo ja ne verujem da axez 100% misli ono sto napise ali ipak ce da isprovocira neke ljubitelje windows-a da krenu u flame. Cak i da misli bas tako kao sto pise necu da upadam u raspravu oko nekih gluposti. Ako neko kaze nesto konkretno (a ne "windows je otpad") onda bih se upustio u polemiku. Evo pogledaj recimo neke mnogo ranije rasprave sa VRider-om gde smo kako tako uspeli da ga ponekad isprovociramo da se onako zustro prepire a sada coveka boli uvo pa moramo da trazimo novu zrtvu u linux taboru (nekog ko nas jos ne poznaje) :) Cini mi se da trenutno ima vise njih sklonih provokaciji u windows taboru a oni sa iskustvom na advocacy-ju na provokacije odgovaraju samo provokacijama :-)


Heh, pa ovo je advocacy, ovde svako tumaci i kaze sta zeli...ko je jos video cinjenice ovde...:)
Inace ono oko smeca i otpada, sad kad procitam ponovo stvarno izgleda malo rogobatno ali what the fuck.....this is advocacy.
Svejedno mislim da je windows jedna jadna imitacija OS-a jer da nije ne bi bile potrebne sve te prljave igre koje microsoft sprovodi jer bi se OS svojim kvalitetom ( koji je ispod svakog kriterijuma ) mogao ravnopravno nositi sa bilo cime za PC platformu.
Inace koji pristojno napisan OS dozovljava tavke brljotine kao recimo blaster, sasser i milion drugih?


Citat:
srki
Naravno. Ali kriv je sto ne omogucava i neznalicama da jednim klikom misa podese nesto. U tome je poenta. Neki kazu da je linux zreo za desktop ali u principu zreo je samo guruima dok nije zreo za one koji nemaju vremena da se igraju i citaju man strane i how-to dokumenta i da kompajliraju kernel.



Ma ako nemaju vremena da ovladaju jednim kompjuterom ne treba ni da ih koriste.
Ti ne smes da sednes u kola da vozis dok ne polozis vozacki ....:)
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'09.06.2004. u 16:01 - pre 242 meseci
Hehe :)

Citat:
axez:Pretpostavljam da za tvoj posao koji ti win obavlja imas uredno placene sve licence za SAV softver koji koristis, pocevsi od OS-a, Antivirusa, Firewall-a, Office-a, neki IDE po mogucnosti......nadam se da si sasvim legalan zbog toga da bi mogao da tvrdis takvo nesto na ovom forumu.


Axez, u inostranstvu ljudi uglavnom imaju legalan windows pa je opet linux koristi manje od 2% njih. A sto se tice leganosti linux korisnika, ne verujem da je kod tebe na disku sve legalno. Kao nemas neki mp3 ili divx?

Citat:
Ti ne smes da sednes u kola da vozis dok ne polozis vozacki ....:)

To je tacno, ali nekada kada su se kola pojavila maltene je trebalo da znas da ih opravljas da bi mogao da ih vozis. Sada na zapadu vecina kola ima automatski menjac (koji ja ne volim) i po toj logici bi ti svima njima zabranio da voze?

U buducnosti kada sva kola budu imala GPS i kada kompjuteri u kolima budu sinhronizovani na globalnom nivou ti ces mozda moci da udjes u kola i kazes vozi me tu i tu. Ali i dalje ce biti slobodara koji ce tvrditi da je to otpad i da oni moraju sami da znaju da voze. E tu jesu u pravu ali samo za one koje to zanima. Ne zanima sve da budu vozaci. Isto tako mene ne zanima da prekompajliram kernel i citam man strane i za mene windows nije otpad.

[Ovu poruku je menjao srki dana 10.06.2004. u 06:42 GMT]
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.178.35.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'09.06.2004. u 16:08 - pre 242 meseci
Ja sam odustao od rasprave iz jednostavnog razloga - nema s kim da se prica. Bez uvrede, jer nije mi cilj da vredjam bilo koga, cemu objasnjavanje kad niko od vas nije spreman ni za trenutak da pomisli da nije u pravu, i da postoje ljudi koji ne misle kao on.

Citat:
Neki kazu da je linux zreo za desktop ali u principu zreo je samo guruima dok nije zreo za one koji nemaju vremena da se igraju i citaju man strane i how-to dokumenta i da kompajliraju kernel.

Kako god, ja ispado' guru. Izvinite, dame i gospodo, ali ja nikad ne bih vise koristio windows ni na tosteru, a kamoli kompjuteru. Potrosio sam nesto slobodnog vremena u zadnjih 2-3 godine, usput naucio dovoljno da mi linux bude sistem bolji za desktop. Nisam naucio samo to, naucio sam i mnogo drugih stvari, koje 99% korisnika nikad ne bi morali da znaju da bi koristili linux...
E sad, ne znam zasto sam vam ovo ispricao (kako vec rekoh, nema poente), ali ne skodi...
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Male tajne velikih Windows 'majstora'

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 30860 | Odgovora: 208 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.