Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

FAQ: Studiranje u nemačkoj, učenje jezika, vize + Informacije o studiranju u drugim zemljama

[es] :: Vodič za učenje :: FAQ: Studiranje u nemačkoj, učenje jezika, vize + Informacije o studiranju u drugim zemljama
(TOP topic, by Slobodan Mišković)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 111199 | Odgovora: 168 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markoristic
Marko Ristić
München

Član broj: 101766
Poruke: 76
*.beobug.com.



Profil

icon TestDaF iz prve ruke04.04.2007. u 16:53 - pre 207 meseci
E ovako, polagao sam 14.2.2007. TestDaF u Beogradu.

Za ispit sam se sâm spremao. Kupio sam u Nemačkoj knjigu TestDaF Training iz koje se, uz solidno predznanje, ispit može spremiti za manje od mesec dana.
Ono što nisam kupio jesu audio diskovi, ali na sajtu www.testdaf.de se mogu skinuti neki testovi zajedno sa mp3 fajlovima, pa sam to iskoristio prilikom vežbanja za Hörverstehen i Mündlicher Ausdruck. Sve u svemu, ispit je bio osrednje težine. Jedina stvar koja je malo neobična je usmeni deo ispita, gde svako dobije svoj diktafon i mikrofon i kada treba da se nešto kaže onda svi pričaju u glas. U početku to malo iritira ali kasnije se čovek navikne i ne obraća pažnju na ostale.

Na rezultate se čeka 5 do 8 nedelja, s obzirom da se sve šalje u Nemačku na ocenjivanje.
Moji rezulatati su stigli pre neki dan. Dobio sam najvišu ocenu (5) u sva četiri dela ispita.

Cena ispita je 100€.

U svakom slučaju, za sve koji planiraju da studiraju u Nemačkoj TestDaF je mnogo lakši način, nego da polažu prijemni koji je pun gramatike.

Evo i jedne novine. Naime od 12.5.2007. počinje se sa realizacijom još jednog testa za studente, TestAs.

Više o tome:

Citat:
Studierfähigkeitstest TestAS am 12. Mai 2007 erstmals weltweit im Einsatz

TestAS, der Studierfähigkeitstest für ausländische Studieninteressenten aus Nicht-EU-Ländern, feiert am 12. Mai 2007 Weltpremiere. In vielen Ländern haben Studierwillige Gelegenheit, mit dem TestAS ihre Eignung für ein Studium in Deutschland zu überprüfen. Deutsche Hochschulen akzeptieren oder verlangen den TestAS von ihren ausländischen Studienbewerbern ab dem Wintersemester 2007/08. Nähere Informationen über den TestAS finden Sie auf der Webseite www.testas.de.
 
Odgovor na temu

markoristic
Marko Ristić
München

Član broj: 101766
Poruke: 76
*.beobug.com.



Profil

icon Re: FAQ: Studiranje u nemačkoj, učenje jezika, vize + Informacije o studiranju u drugim zemljama08.05.2007. u 22:15 - pre 206 meseci
Zašto u listi potrebnih dokumenata za studentsku vizu nema polise zdravstvenog osiguranja?
Jel se osiguranje kupuje kada se stigne u Nemačku?

Do sada sam uvek uzimao osiguranje kada sam vadio turističku vizu pa mi je malo čudno da kod studentske vize osiguranje ne treba.
Ajde neka neko ko je već dobio studentsku vizu odgovori.

Unapred zahvalan.

Marko
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.rz.uni-karlsruhe.de.

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: FAQ: Studiranje u nemačkoj, učenje jezika, vize + Informacije o studiranju u drugim zemljama19.05.2007. u 10:43 - pre 206 meseci
Da bi dobio "obicnu" studentsku vizu (onu na godinu i vise), moras da budes osiguran u Nemackoj. Obicno tu vizu dobijes tek kada dodjes u Nemacku, a pre toga dobijes privremenu studentsku vizu, ili kako se vec zove, koliko da mozes da doputujes.
Za prvih mesec - dva, koliko vazi ta privremena viza, moguce je da ti treba osiguranje kao i za turisticku.

Napomena:
Ja meni ne bih slepo verovao, posto je vec proslo neko vreme od kako sam se bavio tim birokratskim detaljima. Pitaj najbolje u konzulatu.
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

kasaad
Hannover Germany

Član broj: 10052
Poruke: 163
*.pools.arcor-ip.net.



+4 Profil

icon Re: FAQ: Studiranje u nemačkoj, učenje jezika, vize + Informacije o studiranju u drugim zemljama19.05.2007. u 12:11 - pre 206 meseci

Koliko se ja secam bas je tako bilo ko sto Nikola kaze, znaci prvo ti daju vizu na 3 meseca da doputujes pa onda ovde promenis to na studentsku na 6meseci ili godinu zavisi od papira. imas pravo tu dobiti i ako ne upises studije odma pod naznakom priprema za studije. u svakom slucaju informacije su stare tako da proveri jos jednom sve u konzulatu.

Kass
FBzP Power!!!
 
Odgovor na temu

snowy

Član broj: 101772
Poruke: 31
*.beotel.net.



Profil

icon Re: FAQ: Studiranje u nemačkoj, učenje jezika, vize + Informacije o studiranju u drugim zemljama21.05.2007. u 22:42 - pre 206 meseci
pozdrav svima

zanima me Studije u UK ili USA kolike su sanse da se dobije stipendija i gde traziti?

Ab ovo.
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.rz.uni-karlsruhe.de.

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: FAQ: Studiranje u nemačkoj, učenje jezika, vize + Informacije o studiranju u drugim zemljama22.05.2007. u 09:06 - pre 206 meseci
Ako vide da si u temi koja se zove "studiranje u Nemackoj" pitao/la kako dobiti stipendiju za UK ili USA, sanse da te prime su ravne nuli
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

markoristic
Marko Ristić
München

Član broj: 101766
Poruke: 76
*.beobug.com.



Profil

icon Re: FAQ: Studiranje u nemačkoj, učenje jezika, vize + Informacije o studiranju u drugim zemljama10.06.2007. u 11:53 - pre 205 meseci
Evo jos jednog pitanjceta za "Nemce":

kada ste vadili studentsku vizu, da li ste u konzulat nosili Zulassungbescheid ili Bewerberbestätigung?

Na sajtu konzulata pise da proces traje otprilike 6 nedelja sto znaci da nemam vremena da cekam na Zulassungbescheid.
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.rz.uni-karlsruhe.de.

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: FAQ: Studiranje u nemačkoj, učenje jezika, vize + Informacije o studiranju u drugim zemljama10.06.2007. u 13:18 - pre 205 meseci
Ja sam nosio Zulassungsbesch., posto mi je u to vreme vec stiglo. Ponesi sta god imas.
Obzirom na to da je prva viza samo privremena (2 meseca koliko se secam), Bewerberbestätigung bi trebalo da bude dovoljno.


Najpametnija stvar je da pozoves telefonom konzulat i pitas (i napises ovde sta su ti rekli :) )
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

markoristic
Marko Ristić
München

Član broj: 101766
Poruke: 76
*.beobug.com.



Profil

icon Re: FAQ: Studiranje u nemačkoj, učenje jezika, vize + Informacije o studiranju u drugim zemljama10.06.2007. u 16:32 - pre 205 meseci
Hvala na odgovoru!

To sa zvanjem konzulata je dozivljaj za sebe.

Zovem ja pre neki dan i kazem potrebne su mi informacije o dokumentima potrebnim za studentsku vizu.

Oni mi puste automat i pricica ide ovako:

Viza za studiranje
Za informacije o vizi za studiranje dodjite na salter konzulata.

Prekid veze.

Rekoh, bas Vam hvala, evo sad cu da se teleportujem iz Nisa.
 
Odgovor na temu

markoristic
Marko Ristić
München

Član broj: 101766
Poruke: 76
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: FAQ: Studiranje u nemačkoj, učenje jezika, vize + Informacije o studiranju u drugim zemljama30.06.2007. u 20:20 - pre 204 meseci
Evo juce sam napokon, posle manjih problema razne vrste, uspeo da predam dokumenta za studentsku vizu.

Sluzbenica mi rece da cu o ishodu biti pismeno obavesten.
Koliko dugo ste cekali na odgovor?

Savet je da se dokumenta predaju 6 nedelja pre puta. Da li postoji mogucnost da odgovor dobijem malo ranije?
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.rz.uni-karlsruhe.de.

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: FAQ: Studiranje u nemačkoj, učenje jezika, vize + Informacije o studiranju u drugim zemljama05.07.2007. u 01:24 - pre 204 meseci
Mogucnost definitivno postoji... a koliko je realna, pitanje je.

Pokusaj da se pripremis na worst-case ishod, pa ce te sve drugo samo obradovati :)
Inace, ne secam se koliko sam cekao na odgovore od konzulata.
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

markoristic
Marko Ristić
München

Član broj: 101766
Poruke: 76
*.beobug.com.



Profil

icon Re: FAQ: Studiranje u nemačkoj, učenje jezika, vize + Informacije o studiranju u drugim zemljama08.08.2007. u 17:00 - pre 203 meseci
Evo stigao mi je i Zulassungsbescheid za master studije na TUM-u (Elektro- und Informationstechnik). Viza mi je gotova, potvrdili mi iz konzulata, ali moram da cekam da me pismeno obaveste pa da idem da je podignem.

Sad sledi prikupljanje dokumenata za upis, mada tu mi neke stvari nisu najjasnije. Recimo, pise da treba diploma o zavrsenom faksu, a ja sam im to vec poslao prilikom konkurisanja... Ali, ne predajem se ja tako lako :)
 
Odgovor na temu

PIDRO

Član broj: 154470
Poruke: 4
*.rb.a.2-1.201.bih.net.ba.



Profil

icon Re: FAQ: Studiranje u nemačkoj, učenje jezika, vize + Informacije o studiranju u drugim zemljama18.08.2007. u 11:03 - pre 203 meseci
e vozdra to je sve superr a kako bi ja sada da dobijem vizu da mogu studirat u njemackoj pa i radioo sta god posto moj san je da zivim i njemackoj i studiram veoma dobro poznajem njemacki jezik i zato mislim da nije problem da se snadem jedini a ujedno i veliki problem je tajj vizaa jer ne znam kako da se stipendisem i kako da tamo studiram tako bi lijepo molio sve one koji mogu i imaju volje da mi pomognu da mi jave info ok hvala vam velika
 
Odgovor na temu

markoristic
Marko Ristić
München

Član broj: 101766
Poruke: 76
*.beobug.com.



Profil

icon Re: FAQ: Studiranje u nemačkoj, učenje jezika, vize + Informacije o studiranju u drugim zemljama18.08.2007. u 17:59 - pre 203 meseci
Prvo dobro procitaj informacije koje stoje na sajtu nemacke ambasade http://www.belgrad.diplo.de/Vertretung/belgrad/sr/Startseite.html
kao i listu potrebnih dokumenata za vizu za studiranje ili vizu radi konkurisanja na studije http://www.belgrad.diplo.de/Ve...__Studenten,property=Daten.pdf

Obavezno je da dokazes da imas sredstva za finansiranje tokom studija. Ukoliko nemas odredjenu sumu novca na racunu u Srbiji ili neku stipendiju onda ostaje opcija pronalazenja sponzora u Nemackoj. Dakle ako imas rodbinu ili prijatelje tamo oni treba da ti izvade Verpflichtungserklärung ali ne za obicnu posetu vec za studije i onda to predajes u konzulatu. O procesu konkurisanja za studije imas opsirne tekstove u ovoj temi. Neophodno je da stupis u kontakt sa univerzitetom na kojem planiras da studiras jer se uslovi konkursa kao i potrebna dokumentacija razlikuju svuda.
Sto se legalnog rada tice, mozes da radis samo 90 dana u toku godine i to u periodu kada predavanja nema. Ilegalno verovatno moze negde da se crnci.

Edit: Sada sam provalio da si iz Bosne. Pronadji sajt ambasade u Sarajevu pa pogledaj tamo, mada mislim da je sve potpuno isto za bosanske drzavljane, dok je za hrvatske procedura jednostavnija.
 
Odgovor na temu

markoristic
Marko Ristić
München

Član broj: 101766
Poruke: 76
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Re: FAQ: Studiranje u nemačkoj, učenje jezika, vize + Informacije o studiranju u drugim zemljama28.08.2007. u 21:03 - pre 202 meseci
Pozdrav iz Minhena!
 
Odgovor na temu

soss

Član broj: 86303
Poruke: 15
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: FAQ: Studiranje u nemačkoj, učenje jezika, vize + Informacije o studiranju u drugim zemljama29.08.2007. u 11:35 - pre 202 meseci
POzdrav svima!

Za one koji su u Nemackoj , a i za ostale upucene, da li ste culi za ovaj privatni univerzitet u Nem. "Frankfurt School of Finance & Management" ?

Cuh da je dosta cenjen u polju finansija, ali me zanima ako nesto zna konkretno, da je cuo za njih i sl, kao i status privatnih Univerziteta u Nemackoj...znaci sve sto znate o temi :)

Unapred zahvalan!
 
Odgovor na temu

PIDRO

Član broj: 154470
Poruke: 4
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: FAQ: Studiranje u nemačkoj, učenje jezika, vize + Informacije o studiranju u drugim zemljama29.08.2007. u 13:59 - pre 202 meseci
prijava

_________________________________________________________________
Don't just search. Find. Check out the new MSN Search!
http://search.msn.com/
 
Odgovor na temu

PIDRO

Član broj: 154470
Poruke: 4
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: FAQ: Studiranje u nemačkoj, učenje jezika, vize + Informacije o studiranju u drugim zemljama29.08.2007. u 14:19 - pre 202 meseci
_________________________________________________________________
Express yourself instantly with MSN Messenger! Download today it's FREE!
http://messenger.msn.click-url.com/go/onm00200471ave/direct/01/
 
Odgovor na temu

PIDRO

Član broj: 154470
Poruke: 4
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: FAQ: Studiranje u nemačkoj, učenje jezika, vize + Informacije o studiranju u drugim zemljama29.08.2007. u 14:20 - pre 202 meseci
prijava

_________________________________________________________________
Express yourself instantly with MSN Messenger! Download today it's FREE!
http://messenger.msn.click-url.com/go/onm00200471ave/direct/01/
 
Odgovor na temu

cbb
Marko Kovacevic
Beograd

Član broj: 156292
Poruke: 34
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: FAQ: Studiranje u nemačkoj, učenje jezika, vize + Informacije o studiranju u drugim zemljama08.09.2007. u 10:42 - pre 202 meseci
Zavrsavam drugu godinu VETS-a.

Zanima me da li mogu da prenesem ECTS bodove na naki faks u Nemackoj, ili su to samo "nasi" ECTS bodovi koji nigde nista ne znace.
Isto tako, interesuje me da li bi mi znacio nesto Bachelor koji dobijam na VETS-u posle 3. godine? Nastavk studija, zaposlenje... bilo sta..
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: FAQ: Studiranje u nemačkoj, učenje jezika, vize + Informacije o studiranju u drugim zemljama
(TOP topic, by Slobodan Mišković)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 111199 | Odgovora: 168 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.