Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Baterije i punjači

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Baterije i punjači

Strane: << < .. 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 631997 | Odgovora: 1594 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.sbb.rs.



+89 Profil

icon Re: Baterije i punjači11.01.2012. u 14:34 - pre 149 meseci
Ovaj Triax Power MW1281-5GS jel gasi signalnu lampicu kada napuni baterije? Ove baterije koje ima treba da puni oko 12h on tera 16h i nista se ne desava, kotam da mu crvena led dioda sluzi samo da li ima baterija ili ne?


YU1OTW
 
Odgovor na temu

Milivoje991
Tihomir Uskokovic

Član broj: 222553
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Baterije i punjači22.01.2012. u 11:16 - pre 149 meseci
Mislim na punjive... Na mom foto aparatu ima opcija i za litijumske baterije, alkalne i Ni-MH(punjive)... Pa se raspitujem da li postoje litijumske sa 2 baterije tipa AA da daju napon 3v jer je to napon mog aparata?
 
Odgovor na temu

milnen
Nis

Član broj: 73950
Poruke: 332
*.ptt.rs.



+5 Profil

icon Re: Baterije i punjači22.01.2012. u 11:37 - pre 149 meseci
Postoje takve litijumske baterije i zovu se CR-V3. Međutim, nisu punjive i nisu dve odvojene baterije od 1.5V, već jedna od 3V koja izgleda kao dve spojene AA baterije i može da se namesti tamo gde su predviđene dve AA baterije u foto aparatima. Nije mi poznato da postoje takve litijumske punjive baterije.
 
Odgovor na temu

stevasandra77
Stevan Nikolic
prodavac
Vrsac

Član broj: 297796
Poruke: 1
188.2.0.*



Profil

icon Re: Baterije i punjači29.01.2012. u 07:26 - pre 148 meseci
Ima li neko iskustva sa Kodakovim punjacem k620e-c? Dolazi u pakovanju sa cetiri baterije od 2100mAH. Kakvi su uopste Kodakovi punjaci i baterije, vrede li tih 15-16eu ili ih prodaje samo ime? U karakteristikama punjaca na sajtu prodavca pise da ima zastitu od prepunjavanja, da li je to dovoljno da zastiti baterije od ostecenja?
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Baterije i punjači04.03.2012. u 12:13 - pre 147 meseci
Da li ovim uništavam bateriju: imam mobilni koji mi treba samo na jednoj lokaciji, služi kao fiksni i stalno je priključen na punjač, 24/7, i tako se koristi. Da li je to pametno i koje su posledice?
 
Odgovor na temu

milnen
Nis

Član broj: 73950
Poruke: 332
*.ptt.rs.



+5 Profil

icon Re: Baterije i punjači05.03.2012. u 08:04 - pre 147 meseci
Negde sam čuo da to može da šteti bateriji ako ste stalno dopunjava, a nikada ne prazni. Telefonu ne može da bude ništa, naravno. Ako se brineš za bateriju, kupi neku najjeftiniju na pijaci i stavi nju, a originalnu čuvaj ako ti treba telefon bez punjača.
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Baterije i punjači05.03.2012. u 09:11 - pre 147 meseci
Hvala, to za bateriju sam i ja čuo, a pvde na forumu ima vrsnih poznavalaca. Da li Li-Ion bateriji mobilnog škodilo što je mesec-dva neprekidno bila na punjaču, uključujući i za vreme korišćenja? Koliko je to zaista štetno, realno?

Ili je bolje od sada da je punim-praznim (iako za time nemam potrebe)?
 
Odgovor na temu

BiiigMuzzy
Beograd

Član broj: 98691
Poruke: 333
95.180.11.*



+19 Profil

icon Re: Baterije i punjači05.03.2012. u 09:26 - pre 147 meseci
Meni se dogodilo - Nokia 6600 mi je bila nonstop nakacena na punjac. Bilo je mozda i mesec-dva. Posle tog vremena, baterija je nabubrela, izbila poklopac baterije (slomila zabice koje drze poklopac) a kapacitet je totalno izgubila. Telefon ne stigne ni da se pokrene, a vec se ugasi.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Baterije i punjači05.03.2012. u 09:57 - pre 147 meseci
Hvala na "skakutavom" pozdravu, nisi me obradovao, znači da sam zeznuo stvar , a hteo sam da ne opterećujem bateriju i ne "trošim" joj cikluse.
 
Odgovor na temu

BiiigMuzzy
Beograd

Član broj: 98691
Poruke: 333
95.180.11.*



+19 Profil

icon Re: Baterije i punjači05.03.2012. u 10:18 - pre 147 meseci
I ja sam mislio da je necu ostetiti, vec da ce se nonstop "trickle" dopunjavati.

Moguce da je nisi upropastio ako si tek poceo. Vidi koliko dana moze da izdrzi kad je napunis. Ako je to ok... znas za ubuduce.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Baterije i punjači05.03.2012. u 10:37 - pre 147 meseci
Znači, ona se neprekidno dopunjavala malo-po-malo dok sam je koristio? Ja sam mislio, laički, da će struja iz punjača da "zaobiđe" bateriju i napaja telefon i time "poštedim" bateriju punjenja i pražnjenja.

Telefon je nov, nemam referencu koliko je ranije izdržavao, verovatno 1 dan, kao i svi Androidi. Nemam sa čime da uporedim koju sam ptetu napravio. Mesec dana je mob bio neprekidno na punjaču i korišćen tako.
 
Odgovor na temu

BiiigMuzzy
Beograd

Član broj: 98691
Poruke: 333
95.180.11.*



+19 Profil

icon Re: Baterije i punjači05.03.2012. u 16:11 - pre 147 meseci
Pa da, to - ako moze sada da izdrzi jedan dan, onda je ok.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

radar
Pozarevac

Član broj: 35855
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Baterije i punjači15.03.2012. u 18:07 - pre 147 meseci
Imam 2 seta Eneloop HR 3UWX baterija

ali sam njihov Sanyo punjač zaboravio u hotelskoj sobi. Gledam punjače i ima ih od 400 din. do 4000 din. a popriličan sam laik po ovom pitanju. Kupio bih nešto da nije preskupo, ali opet da mi ne upropasti dobre baterije.
Nešto sam malo gledao i zaključio da su mi opcije sledeće:

1. Ansmann Photocam IV

> For charging up to 4x Micro AAA, Mignon AA
> Charging time for Mignon AA 1000mAh 2.4h
> Charging currents: Micro AA 500mA, Mignon AAA 500mA
> The charger has an illuminated display (LCD) which indicates the charging status of the batteries clearly
> Over charging protection by –deltaV detection and safety timer
> Faulty cell detection
> Alkaline insertion error detection
> Reverse connect protection
> Trickle charging
> Wide range input 100-240V AC
> Dimension: 120x68x72mm
> Weight: 280g
> 3 year warranty
CENA: 1999 din.

2. Neki od Sanyo punjača u cenovnom rangu oko 2000 din. ili niže.

3. Neki od Triax punjača u istom cenovnom rangu.

Iskren da budem, za Ansmann i Triax do sada nisam ni čuo, to jest, Ansmann sam prvi put video u CBT-u, a za Triax sam čuo čitajući prethodne postove ovog foruma. Takođe vidim da se nude i Hama, Duracell, Varta i TnB punjači, tako da mi je neophodan savet nekog boljeg poznavaoca.
Never send a human to do a machines job.
 
Odgovor na temu

milnen
Nis

Član broj: 73950
Poruke: 332
*.ptt.rs.



+5 Profil

icon Re: Baterije i punjači16.03.2012. u 07:53 - pre 147 meseci
radar, ima li neki forum gde nisi postavio ovo pitanje?
Dobio je detaljan odgovor na drugom mestu, tako da nema potrebe da se mucite i odgovarate ovde
 
Odgovor na temu

radar
Pozarevac

Član broj: 35855
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Baterije i punjači16.03.2012. u 09:31 - pre 147 meseci
Citat:
milnen: radar, ima li neki forum gde nisi postavio ovo pitanje? :)
Dobio je detaljan odgovor na drugom mestu, tako da nema potrebe da se mucite i odgovarate ovde ;)

Postavio sam pitanje na dva foruma (neću da navodim ime drugog da ne ispadne da ga reklamiram) koje smatram najboljim tehničkim forumima i na kojima nalazim najveći broj potrebnih informacija. S obzirom na to da se radi o dva nezavisna foruma, ne vidim u čemu je problem. To što sam tamo dobio nekoliko vrlo korisnih informacija, a ovde ništa osim tvoje besmislene kritike (a moglo je da bude i obrnuto) još više opravdava postavljanje pitanja na dva mesta. Ukoliko moderatori ipak smatraju da sam prekršio neko forumsko pravilo, verujem da će obrisati moj post.

Tvoj poziv na neodgovaranje na pitanje neću da komentarišem. Pa ne radi se samo o meni i nisam tražio da mi se odgovori privatnom porukom. Sigurno postoji još ljudi kojima bi koristio odgovor, a koji ne čitaju onaj drugi forum.
Never send a human to do a machines job.
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Baterije i punjači16.03.2012. u 14:43 - pre 147 meseci
Ja, da nisam odgovorio tamo, napisao bih odgovor ovde. Razmisljao sam se da dupliram odgovor :)
 
Odgovor na temu

Condor06
Stojan Jović
Novi Sad

Član broj: 155078
Poruke: 121
91.233.24.*



Profil

icon Re: Baterije i punjači27.03.2012. u 11:42 - pre 146 meseci
Procitao sam svih 70 strana teme, trebalo mi je par dana! Mislim da nisam normalan... Ali sam naucio dosta. I mislim da tema ima tonu trash-a od sadrzaja + ponavljanja pitanja, ali eto...

Inace, treba mi dobar punjac, pametni. Mnogo je pisano u temi, ali isto tako mnogi od tih postova su jako stari.
Izbor sam sveo na Sanyo-ov punjac MQR06, ali na nekoj od prethodnih stanica neko rece da je delta V kontrola napunjenosti baterija bolja od Peak-Cut-Control koju posjeduje pomenuti model (a ja se ne bih zelio ogranicavati samo na punjenje Eneloop baterija sa tim punjacem)... Licni zakljucak je da Sanyo pored svojih superiornih Eneloop baterija i nema bas extra dobar punjac (dobar u smislu kompletan po opcijama, a prihvatljiv po cijeni).
Zbog navedenog zamolio bih za preporuku za neki alternativni brzi mikroprocesorski/pametni punjac? Bitno mi je da ima kontrolu napunjenosti, pozeljno delta V (dodatna temperaturna bi bila plafon), da moze puniti i jednu bateriju po kanalu i eventualno da ima display i discharge f-ju (ovo nije presudno).
U obzir dolaze i kompleti sa "sporo-praznecim" baterijama u pakovanju (mada bih najradije kupio odvojeno Eneloop baterije)? Pozeljno NS, ali nije problem ni ako se moze poruciti online, pa kurirskom sluzbom...

Hvala unaprijed.
Rebel with a reason.
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Baterije i punjači27.03.2012. u 18:32 - pre 146 meseci
Ako imaš para vidi ovaj: http://www.ansmann.de/cms/cons...arger-sets/energy-4-speed.html
Ima kod nas da se kupi, samo potraži na guglu: ansmann energy4speed.

Ja i dalje stojim iza tvrdnje da "peak cut control" ne valja. Ovaj gore ima i dV i temperaturnu zaštitu i hladi baterije što nema ni jedan drugi. A povrh svega, imaš izbor da li ćeš da puniš baterije brzo za sat vremena na 2 Ampera ili ćeš malo duže na 850 mA.
E sad, ja ga nisam probao ali da mi je potreban punjač, uzeo bih njega. Cena od 45€ ga, nažalost, svrstava u veoma skupe punjače za prosečnog korisnika. Ali iste su cene i u inostranstvu. Mada za ove pare u inostranstvu može da se uzme čuveni Maha MH-C9000. Nadam se da ću ga imati za par meseci da uvećam kolekciju. Od pametnih punjača imam "Powerbank Smart 2" (kojeg sam opisao u ovoj temi i koji je sasvim ok punjač ako se izuzme grejanje pri kraju), "Triax tp6178" koji je kinesko đubre ali odrađuje posao za male pare i "Voltcraft IPC-1L" (fenomenalan punjač i tester).
 
Odgovor na temu

Condor06
Stojan Jović
Novi Sad

Član broj: 155078
Poruke: 121
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Baterije i punjači27.03.2012. u 21:32 - pre 146 meseci
Hvala puno na konkretnim prijedlozima!
Ovaj Ansmann Energy4speed mi je ranije promakao a zaista ima sve sto mi treba... Nadjoh ga u samo jednoj nasoj radnji, bas po cijeni koju si naveo. Ima i komplet sa 4 baterije za 55e, ne znam da li se to isplati?! Mada mislim da je bolje za koji dinar vise kupiti odvojene Eneloop baterije.
Sto se tice ostalih modela, protezali su se kroz razne teme koje sam iscitavao, fino si sve izvukao i rezimirao. Zanimljivo mi djeluje i ovaj Voltcraft IPC-1L, da li je njega moguce naci kod nas (ako je malo jeftiniji od gore navedenog Ansmann-a, mislim da se isplati)?
Rebel with a reason.
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Baterije i punjači28.03.2012. u 14:04 - pre 146 meseci
Bolje kupi punjac bez baterija pa Enelup naknadno. IPC nema vise kod nas. Bilo je u Konradu pa su zatvorili. Ako uzmes Ansmana, javi kako radi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Baterije i punjači

Strane: << < .. 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 631997 | Odgovora: 1594 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.