Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)

elitemadzone.org :: MadZone :: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 52478 | Odgovora: 274 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 00:28 - pre 243 meseci
Citat:
E, pa sad mi je jasno odkud ti tamo :-)


Evo sad je i meni konacno jasno :) Vec pravimo Srbiju ovde - gotovo :)

Citat:
Za razliku od tebe, vecina nas zna samo one koji su poslednja rupa na svirali, a kad smo vec kod svirale to mi dade ideju... nego, bolje da ne kazem, duvanje u frulu tek moze na razne nacine da se tumaci...


Hehe - ali kojih to NAS - pctel, dokle ce "domacini" da se skrivaju iza neke fiktivne mnozine - "naroda", "istinskih rodoljuba" i slicnih kovanica (to rade i "demokrate", tek da se zna) - mozda ti licno ne znas, ali sam siguran da ovde jos neko na forumu zna ljude koji su nesto uradili sa svojim zivotom preko, a nisu im idoli bili lokalni dileri dopa ili estradne zvezde, ipak se moze :)

Opet analogija sa sarmom.

Ima jedna pesma EKV-a sa stihom "dosta smo pili iz iste case" - u ovome se svasta moze prepoznati.

Za tumacenje duvanja u frulu se obrati Frojdu, jbg.. tu stvarno ne znam sta da ti kazem...


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 00:53 - pre 243 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Evo sad je i meni konacno jasno :) Vec pravimo Srbiju ovde - gotovo :)

E, pa to vam i nije losa ideja, tako su davno i albanci poceli na Kosovu. Samo je pitanje radite li vi nesto tamo sto bi uzrokovalo povecanje nataliteta :-)

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

-zombie-
Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.beotel.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 01:10 - pre 243 meseci
Citat:
pctel:
Nacionalista je covek koji ima osecaj pripadnosti nekoj naciji, i to nije nista lose, jer nacija je nesto kao sira porodica, a traziti coveka da se odrekne svoje nacije je kao traziti da se odrekne svojih roditelja - ne cenim bas mnogo ljude bilo koje nacije ako to mogu.
[...]
Cini mi se da sam protumacen kao rasista, sto nikako nije tacno, cak naprotiv, meni licno su svi ljudi isti.


opet si kontradiktoran.. ili su ti svi isti, ili su ti neki "šira porodica" a neki nisu..

dakle, ako "ove" voliš više od "onih", znači "one" voliš manje, i na njih gledaš drugačije, a to _jeste_ loše (nije rasizam, jer albanci nisu druga rasa, ali jeste nacizam).

ja stvarno ne mogu da razumem zašto bi mi neki srbin iz Mionice (kod valjeva) bio bliži (porodica? wtf?!?) od komšije bugarina sa kojim sam se još pre 15+ godina igrao klikera u prašini...

a da li ima šanse, što reče dimković, da mi je on "neki tamo rod", pa možda ima više šanse da mi je taj bugarin rod.. ili neki turčin.. whatever..
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 01:34 - pre 243 meseci
ako cemo tako, jesi li ti 100% siguran da ti je brat zaista brat, a ne samo polubrat? Ili da odem jos dalje, jesi li siguran da te u porodilistu nisu greskom zamenili za drugu bebu, pa ti ni otac, ni majka, ni brat ni sestra nisu nista? Verovatno nisi siguran, ali to te ne sprecava da zivis kako si navikao, da svoju rodbinu smatras rodbinom. Ako su tvoji preci s mukom ziveli 5 vekova pod turcima i nisu postali muslimani (bez obzira sto bi im tako bilo lakse), vec su ti u nasleddje ostavili nacionalnost koju su ti ostavili, zar ne smatras nekakvom moralnom obavezom da ti to isto ostavis svojim potomcima? Odbacivanjem nacionalnog identiteta, svoje pretke proglasavas budalama, cime na neki nacin samog sebe diskreditujes, a zadrzavanjem nacionalnog identiteta, bivas proglasen za nacionalistu, rasistu i nacistu. Ako ne postoji treca opcija, vec moramo izabrati izmedju navedene dve, ja bez dvoumljenja biram drugu. Ipak, i dalje ne vidim sta ruzno tim postupkom cinim pripadnicima drugih naroda.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

-zombie-
Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.beotel.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 02:21 - pre 243 meseci
naravno da nisam siguran, i naravno da to nije ni bitno..

čak i da sam usvojen, i da nemam nikakvu krvnu vezu sa svojim roditeljima, oni bi i dalje bili moja porodica, što je posledica toga što su me oni podigli, othranili..

i to je baš poJenta koju sam pokušao da objasnim i u prošlom postu. krvne, ili bilo kakve druge veze među ljudima koje se stiču po rođenju nisu bitne, već su bitne veze i odnosi koji se stiču i uspostavljaju u toku života. krvna veza ne garantuje bliskost..


a "moralnu obavezu" o "očuvanju nacije" naravno da ne osećam, jer ne smatram da sam na dobitku zbog toga što sam pravoslavac (umesto muslimana), tako da ne smatram da su meni moji preci ostavili "u nasleđe" ništa toliko bitno i vredno "očuvanja". ja ću svoje dete verovatno vaspitati na sličan način na koji sam ja vaspitan, ali ne zato što smatram da je to bolje, nego verovatno zato što ne znam za drugi način (mada, trudiću se da budem bolji po nekim pitanjima)..

i ko je rekao da ja odbacujem nacionalni identitet? ja se svoje nacionalnosti nikad nisam stideo, ali se nikada njome nisam ni ponosio, jer bi to bilo jednako besmisleno kao kada bi se ponosio svojim imenom i/ili prezimenom.

jednostavno, činjenicu da sam srbin prihvatam na istom nivou kao činjenice da je moje ime tomislav, prezime jovanović, da sam rođen u nišu, ili bilo koji drugi podatak koji mi je pripisan čisto rođenjem (čitaj: na koji nisam mogao da utičem).


i na kraju, besmislena je izjava da ja svoje pretke proglašavam budalama samo zato što se ne ponosim svojom nacionalnošću (ponovo: ne odbacujem je), ili zato što recimo ne želim da živim u ovoj zemlji. kao kada bi rekao da proglašavam budalama svoje (malo dalje) pretke slovene koji su živeli kao nomadi, samo zato što ja ne želim tako da živim.. (apsurdno)

/* update: i da, zašto bih poštovao tamo neke pretke koji su odbacili svoju religiju, tj mnogoboštvo (ti sloveni koji su došli u ove krajeve oko VI veka), i poklekli pred "zlim pravoslavnim vizantima sa juga", jer im je tako verovatno bilo lakše.. :-P */

a čak i da ih proglasim budalama, time nikako ne bi mogao da diskreditujem sebe. moj kredibilitet gradim samo ja, i to isključivo svojim postupcima. samo ljudi koji ništa nisu uradili u životu se ponose nečim na šta nisu mogli da utiču, i što su dobili po rođenju (nacija, vera, rasa...).

svaka nula od čoveka može da bude srbin/pravoslavac/belac (ako se rodi u pravo vreme na pravom mestu), a time može da se i ponosi samo neko ko nema nešto drugo čime bi se pohvalio...
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net



+1 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 03:23 - pre 243 meseci
Citat:
i ko je rekao da ja odbacujem nacionalni identitet? ja se svoje nacionalnosti nikad nisam stideo, ali se nikada njome nisam ni ponosio, jer bi to bilo jednako besmisleno kao kada bi se ponosio svojim imenom i/ili prezimenom.
jednostavno, činjenicu da sam srbin prihvatam na istom nivou kao činjenice da je moje ime tomislav, prezime jovanović, da sam rođen u nišu, ili bilo koji drugi podatak koji mi je pripisan čisto rođenjem (čitaj: na koji nisam mogao da utičem).


fenomenalno!
pre nekoliko godina sam cuo ovakav tok logike i mnogo mi se dopao.

ovo je jedan od najboljih postova koje sam procitao za ovih par godina na es-u. hvala, zombie.
FBzP
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.vdial.verat.net

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 07:40 - pre 243 meseci
@pctel

Da se mozda Mjehur Ubica nije druzio sa tobom dok je pisao Mileta (protiv tranzicije)?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 08:12 - pre 243 meseci
Citat:

i ko je rekao da ja odbacujem nacionalni identitet? ja se svoje nacionalnosti nikad nisam stideo, ali se nikada njome nisam ni ponosio, jer bi to bilo jednako besmisleno kao kada bi se ponosio svojim imenom i/ili prezimenom.


To htedoh sinoc da kazem - cinjenica da je nekom keva Srpkinja, i da se smuvala sa Srbinom i bilo im super je.. samo to - cinjenica, na koju, je li, svakako nisi mogao da utices - pa nema sta da se tu ponosis ili da to odbacujes - ko, sto Zombie kaze, ime i prezime - ili, mozda, krvna grupa... ono zamisli "ponosim se sto sam A pozitivna" - "nemoj da odbacujes B negativnu"

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 08:37 - pre 243 meseci
Citat:

Ako su tvoji preci s mukom ziveli 5 vekova pod turcima i nisu postali muslimani (bez obzira sto bi im tako bilo lakse), vec su ti u nasleddje ostavili nacionalnost koju su ti ostavili, zar ne smatras nekakvom moralnom obavezom da ti to isto ostavis svojim potomcima?


hehe - pctel protiv tranzicije je krenuo da mesa nacionalnost i versku pripadnost :) Moji preci kao i tvoji su prvo bili pagani, pa 'riscani a posle.. kud koji - sta me briga.

Pctel, nemoj vise jbt :) Osecam moralnu obavezu da budem covek i da zivim normalan zivot, i to isto prenesem na decu... da li ce ona biti Srbi ili Amerikanci.. ili pak mozda Eskimi je potpuno irelevantna stvar u mom sistemu vrednosti.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 08:47 - pre 243 meseci
i ja bih da se nadovezem na ovo sto su poceli zombie i ivan.
ne znam da li ste primetili odredjenu dozu sadomazohizma u "srpskom nacionalnom identitetu" - mislim na ovaj koji propagiraju srpski nacionalisti. znaci ti si "OBAVEZAN" da postujes sve tekovine svojih ne samo roditelja i rodbine, vec i predaka, hteo ti to ili ne, jer ako ne postujes "svetinju" ti "nisi nista". mislim da ovo nikome ne moze da odgovara, i da je vezano sa osecanjem trpljenja. trpljenja od strane svakog, ko zna za sebe ko je i sta je. zato sto je zavist u odnosu na individu prisutna, a zbog straha od odbacivanja od strane (fiktivne?) zajednice, ne moguce je krenuti isti putem, pa se automatski javlja mrznja prema svakom ko slepo ne konformira onome sto najprimitivnija okolina diktira.
i ne vidim razlog zasto bi postovao bilo koga ako taj neko nije fer prema tebi? bez obzira, cak i ako ti je roditelj? cesto cujem od ljudi ciji su roditelji budale, da ne mogu da im se suprotstave jer su im ovi "dali zivot" i za to moraju da im budu zahvalni, a ja vas sve takve pitam, jeste vi to njima mozda trazili? posto im to niste trazili, onda ne postoji razlog da im odajete priznanje za neku karacinu koju su pre koliko godina odradili :)
svako treba postovati prema tome kakav je prema tebi i kakav je generalno po tvom sistemu vrednosti, ali problem kod choporativnih vrednosti je sto namecu neracionalne standarde koji podrazumevaju sukob sa individuom (postuj oca i majku, pretke ovo ono, cak iako su stoka golema) i onda se stvore ovako kontradiktorni umovi :)

inace, pctel, izvini, ali moram da ti uzmem bombonu iz usta :) ivan nije otisao u nemacku tako sto mu je rodjak senior executive namestio shljaku preko veze, vec je sve sam samcijat postigao svojim znanjem i trudom :) eto da znas :)

pored toga, bez zelje da se upustamo u ikakvu raspravu o dnevnoj politici cisto me interesuje koja je tvoja politicka opcija trenutno? sada za ove izbore?
ne ocekujem da argumentujes i obrazlazes bilo sta tu, samo mi navedi ime za koje ces da glasas. interesuje me jer stavovi koje iznosis ne mogu direktno da te svrstaju u samo jednu grupu biraca (ima dosta slicnih, znas vec). evo ja bez ubedjivanja da je moja opcija ovakva ili onakva i zasto ja glasam za nju, mogu da ti kazem da cu glasati za kandidata ds, borisa tadica. mislim, mogu to da ti kazem, nemam sta da krijem od bilo koga, posto smo svi mi ovde nasi :) u neku ruku smo i rod :) zar ne :)

 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.client.comcast.net



+18 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 08:50 - pre 243 meseci
Ne treba ici iz krajnosti u krajnost, potrebno je i da se pojedinac odrekne nekih stvari zarad opsteg dobra. Shvatam sta hoces da kazes, vindic8r, ali nije realno ni ocekivati da pojedinac ni malo ne trpi zarad drugih.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 09:03 - pre 243 meseci
Reljam: paa... stvar inzenjeringa - tj. nalazenja naboljeg trade-offa znas vec :)

Ovde se odricem... hmm.. cek da vidim sacicu eura za obnovu istocnog dela zemlje kojoj placam porez, par stotina eura socijalne solidarnosti (osiguranja) i jos dodatno za penziono, itd... I to je to, ako neko trazi vise od mene (ne znam sta) - ma dovidjenja, price o ponosima i moralu mogu da pricaju u nekoj crkvi.

Pretpostavljam da je i kod tebe isto u toj zlikovackoj zemlji :) Porez bato, nekad moras da pristanes na bolne promene u penzionom/zdravstvenom sistemu - ali to nikad ne ugrozava tvoj licni integritet kao pojedinca ili ti zadire u privatne stvari.

U Srbiji osim te vrste pomoci, tj. odricanja radi opsteg dobra - moras i neke "nebeske" i krajne iracionalne stvari da trpis - sve, opet, zarad nekog fiktivnog "opsteg dobra" koje u poslednjih 15 godina nikad i nije bilo 'dobro' vec samo gore do goreg.

Moras da trpis da ti krimos uzima reket jer je on batica - koji posle rokanja nekog kaze kako je hriscanin i posti, a i mozda svira gusle sto ga dakako cini sasvim OK likom, taj isti krimos i njegovi ortaci su idoli deci, imas politicare koji su siromasni, nepismeni - i jedva cekaju da dodju na vlas' da se bogate (u Eu, USA je obrnuta situacija, bar - ne mozes da postanes top politicar tek tako "iz naroda" proleterski) - zatim moras da mitis i za telefonski prikljucak, jer je mito jedna normalna stvar - pa makar bio i u vidu 100 gr kafe... pa nasi smo, majq mu, "valja se, domacine" i sl...

Nekima, ovde - se sve to mozda i dopada, al jbg.. ne svima, i nismo svi mi "mi" vec svako ima svoje ja i zelje u zivotu.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.client.comcast.net



+18 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 09:06 - pre 243 meseci
Naravno, upravo sam na to i mislio - pre svega porez, a onda posle i sva ostala nerviranja koja proizilaze iz toga sto ne zivimo sami na svetu (eh, sto ne mogu da prosire malo taj interstate...).

A da je kod nas drustvo trazi vise odricanja od pojedinca od vecine zapadnih drustava - trazi. Zato su i oni sa manjim stepenom tolerancije napolju. :)
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 09:45 - pre 243 meseci
relja, iz tvog prethodnog posta sam video da si otisao iz srbije pre bar 12 godina, pa s rizikom da budem arogantan, moram da ti kazem da su se stvari od tada dosta promenile. danas, u srbiji se pojedinac odrice gotovo svega zarad onoga sto nam se plasira kao opste dobro, od strane vecine politicara i medija, ali i onoga sto je prisutno u nasoj kolektivnoj svesti, koja je velikim delom jos uvek na prvom stupnju razvoja civilnog drustva (svest plemenske zajednice). interesi svakog pojedinca i zajednice unutar srbije veoma variraju, ali neke stvari svima smetaju, npr kada se osecas kao da ti neko uzima zalogaj iz usta (bukvalno). ono sto nas koci da se pomerimo napred, je cinjenica da ljudi koji razmisljaju kao pctel jos uvek cine vecinu, i pored najverovatnije nekih iskreno dobrih namera (ne verujem da je pctel los covek), nemaju zelju da evoluiraju, vec se prema svakoj promeni ponasaju defanzivno. ono sto oni ne shvataju je da je strah od nepoznatog, razumljiv, ali i da nepoznato ne ostaje nepoznato kada ga upoznas, kao i da upoznavanje neceg novog ne znaci prodavanje dushe djavolu, na kraju ljudi se stalno menjaju, ne moras sve sto upoznas i prihvatiti. ali je najveca greska prihvatati gotove stereotipe koje ti plasira zajednica (koju predvodi neki korumpirani politicar i koristi ovakve stereotipe za svoju licnu promociju).

na kraju, opste dobro nije apsolutna stvar, vec veoma diskutabilna stvar. o cemu pricamo? penzijama, socijalnom, zdravstvenom? ok, svi cemo placati porez za to, kao sto rece ivan. ali cinjenica je da sadasnje "opste dobro", u sustini, nikome u srbiji ne odgvara.
inace ako generalizujemo ono sto sam ranije napisao, i izvucemo iz konteksta, ja ne propagiram odvajanje u krajnji egoizam ni u kom obliku. naprotiv, napisao sam da ljude treba ceniti po svojim merilima, ne tudjim, i u odnosu na njihovo ponasanje prema tebi.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 10:07 - pre 243 meseci
Posto vidim da se mnogi narodski receno frljaju izrazima bilo bi dobro da neke od njih pojasnim....

Narod:

-formacija koja nastaje sa pocecima klasnog drustva
-mnostvo, ljudstvo, skupina koja se okuplja nekim trenutnim motivom, moze znaciti i stanovnistvo - populacija (narod Srbije, klasno strateski smisao te reci se odnosi na nize slojeve drustva, u apsolutistickom periodu recju narod se oslovljavaju svi podanici).

Nacija:

-najrazvijenija etnicka grupa, javlja se pojavom kapitalizma.
-podrazumeva svest o kolektivnoj pripadnosti i teritorijalnoj povezanosti.
-nacija znaci isto sto i narod u jezickom smislu.
- '' u narodu se radjamo, za naciju se opredeljujemo ''
-nacija je politicki svestan narod, nacija je narod sa drzavom

Max Weber istice ta svojstva nacije:

-Teritorijalizovana zajednica

Jedinstvena teritorija je uslov za postojanje nacije; javljaju se i dijasporicne nacje npr. Jevreji su sacuvali nacionalnu svest a da nisu imali teritoriju.

-Povezana je nizom kulturno istorijskih svojstava.

Jezik je osn. identifikaciski simbol nacije. U Evropi se smatralo da ljudi koji govore isti jezik cine jednu naciju; centralni dijalekt jednog jezika je uzet kao knjizevni jezik i na taj nacin se ujedinjuje nacija; tako su uradili Italijani, Nemci, Francuzi da bi se otarasili ogromnih jezickih razlika

Trenutno postoje 2 shvatanja nacije (3. je biologisticko ali je ono vulgarno i protivi se stvarnom zivotu)

1. Nemacko shvatanje
-duhovno kulturnim svojstvima je odredjena jedna nacija.

2. Francusko shvatanje
-Nacija se izjednacava sa drzavljanstvom; Francuzi nemaju nacionalne manjine.

Ovde kod nas je ocigledno izrazeniji NEmacki obrazac: pobedio je verski cinilac u odnosu na sve drugo.




O ovome bi mogao jos 10 strana (trenutno ucim socijologiju za fax :) ) ali mislim da je ovo dovoljno. Glupo je reci za sebe da svoje ima dozivljavas isto kao i naciju tj. narod. Strasno glupo. Osim ako si toliko veliki egoista da svoje ime izjednacavas sa narodom. Svi vi koji ste protiv pctel-a gledate samo ekonomsku stranu sto je samo dokaz vase neobrazovanoasti i primitivnosti.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 10:16 - pre 243 meseci
Nismo najgori :)

POLA IZRAELACA NA “MINIMALCU” | 10:30 | Izvor: B92
Tel Aviv -- Skoro polovina Izraelaca radi za minimalnu platu od oko 640 evra, saopštila je Izraelska radnička organizacija.

Oko 942.000 radnika je na minamalcu. Kada se tom broju doda 89.000 radnika s prosecnom platom od oko 660 evra, procenat socijalno ugroženih penje sa na 45,3 odsto. S druge strane, poslanici u Parlamentu, od kojih prema istraživanjima, 75 odsto nema završene više ili visoke škole, primaju platu, bez dodataka, od oko 6.000 evra.

Kako za B92 prenosi Saša Živković, predsednik Izraelske radničke organizacije Uriel Lin zatražio je od ministara finansija Benjamina Netanjahua da ljude koji su na “minimalcu” oslobodi poreza i visokih taksi. "Ako hoćemo pravednu državu ne mogu postojati povlastice. Mislim da ova desničarska Vlada neće preživeti sledeće izbore", rekao je on.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 10:17 - pre 243 meseci
Citat:

Svi vi koji ste protiv pctel-a gledate samo ekonomsku stranu sto je samo dokaz vase neobrazovanoasti i primitivnosti.


Pre bih rekao da je uopstavanje ("svi") dokaz, mozda ne toga sto ti "nama" adresiras, ali bar nekompetencije za raspravu.

Stellanova, ja necu jesti korijenje za neki fiktivni i nedefinisani izraz kao "srpstvo" - porezi, plate i normalan zivot se daleko lakse mogu kvantifikovati od nekog nebesnjstva kojima nas mnogi "uceni" teraju u Srbiji - mozda nije tako kad se napijes, navaris, uradis.. ali pri cistom stanju svesti je normalno svoj novcanik cuvati od drugih. Nema to veze sa obrazovanjem ili emancipacijom, vec sa zdravim razumom

Citat:

Nismo najgori :)

POLA IZRAELACA NA “MINIMALCU” | 10:30 | Izvor: B92


Bravo, to nama, Srbima puno pomaze u zivotu.. da necemo mozda na bliski istok? :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.vdial.verat.net

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 10:24 - pre 243 meseci
Ma sta Izrael! Eno tamo u Africi ljudi umiru od gladi svaki dan. Mi smo carevi za njih!!

Strasno. Umesto da se ugledamo na bolje mi koristimo one nesrecnije kao izgovor. Tuga!
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 10:27 - pre 243 meseci
Nikada nisam cuo da je u Srbiji neko umro od gladi, cak i oni koji strajkuju gladju (a ima ih dosta). Naravno, nije sve u hrani tj. hocu reci ne moze se normalan zivot okarakterisati tako sto ce se reci ''imam svaki dan da jedem, super je'' ali treba biti realan, po meni je nashvatljivo napustati zemlju zato sto hoces da vozis dobra kola ili ides dva puta godislje na odmor i lepo se obuces. Sve to mozes i ovde cak mogu reci da vecina ljudi ovde u mom okruzenju i zivi tako (ne, ne zivim na Dedinju) nema potreba da se napusta zemlja. Mozda ja sve ovo govorim jer imam sve sto mi treba da budem zadovoljan svojim zivotom (naravno imam i ja zelja ali sve to dolazi vremenom, samo treba biti uporan) ali opet to su meni moji roditelji obezbedili svojim radom u ovoj istoj zemlji za koju ti kazes da se u njoj tesko moze dobro ziveti (ne, ne prodaju drogu i ne lupaju reket) :) ovoje rade u drzavnoj sluzbi i to im je jedini izvor finansiranja (osim sto je cale u KSSiCG, delegat).
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)07.05.2004. u 10:30 - pre 243 meseci
Citat:
Ma sta Izrael! Eno tamo u Africi ljudi umiru od gladi svaki dan. Mi smo carevi za njih!!

Strasno. Umesto da se ugledamo na bolje mi koristimo one nesrecnije kao izgovor. Tuga!


I treba da se ugledamo na druge, bolje, a ne da bezimo u druge zemlje, to je bezanje od odgovornosti i kretanje linijom maljeg otpora. Zasto Srbija ne bi bila ko recimo Poljska ili Ceska? Nema to veze sa nasim mentalitetom, to je samo stvar upornosti i doslednosti.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Za sve koji hoce da zbrisu odavde, a vole svoju zemlju :)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 52478 | Odgovora: 274 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.