Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux i fiskalne kase-stampaci

[es] :: Linux :: Linux i fiskalne kase-stampaci

[ Pregleda: 9192 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nenas
Nevena Savic
Novi Beograd

Član broj: 25638
Poruke: 4
*.72.EUnet.yu



Profil

icon Linux i fiskalne kase-stampaci28.04.2004. u 23:14 - pre 243 meseci
Da li je neko vec pokusao da poveze PC pod Linux-om i fiskalnu kasu (bilo koju)?
Ja pokusavam da pronadjem kasu-printer ciji protokol moze da se efikasno isprogramira i da fiskalni printer radi "u saradnji" tj. pod komandom Linux aplikacije za maloprodaju.
Ako je neko vec proverio protokole koje nude proizvodjaci, molim da se javi.
 
Odgovor na temu

brcha
Filip Brčić
Beograd, Serbia

Član broj: 440
Poruke: 436

Jabber: brcha@kdetalk.net
ICQ: 40994923
Sajt: brcha.com


+2 Profil

icon Re: Linux i fiskalne kase-stampaci30.04.2004. u 16:43 - pre 243 meseci
A, ako neko ima linux kod koji su pisali proizvođači, da li treba da ti se javi ;)
... and the aliens sent an android down to earth, to slow down mankind's development
... and they named it Bill Gates.
 
Odgovor na temu

nenas
Nevena Savic
Novi Beograd

Član broj: 25638
Poruke: 4
*.86.eunet.yu



Profil

icon Re: Linux i fiskalne kase-stampaci30.04.2004. u 18:03 - pre 243 meseci
Bila bih veoma zahvalna ako neko ima kod pod Linuxom koji su pisali proizvodjaci i javi mi se ... A i posao bi mogao biti izgledan ...
 
Odgovor na temu

brcha
Filip Brčić
Beograd, Serbia

Član broj: 440
Poruke: 436

Jabber: brcha@kdetalk.net
ICQ: 40994923
Sajt: brcha.com


+2 Profil

icon Re: Linux i fiskalne kase-stampaci01.05.2004. u 04:59 - pre 243 meseci
Samo ti budi zahvalna, a ja se nadam da ću sutra uspeti to da iskopam na disku ili u mailboxu. Večeras sam morao malo da lutam po gradu i pomognem drugarici da ne nađe mobilni koji je večeras izgubila (bili u kafiću sa mobilnim, izašli, prošetali, skontali da nema mobilnog & onda search)... a sad mi se suviše spava da tražim bilo šta.

Pozdrav
Filip
... and the aliens sent an android down to earth, to slow down mankind's development
... and they named it Bill Gates.
 
Odgovor na temu

brcha
Filip Brčić
Beograd, Serbia

Član broj: 440
Poruke: 436

Jabber: brcha@kdetalk.net
ICQ: 40994923
Sajt: brcha.com


+2 Profil

icon Re: Linux i fiskalne kase-stampaci02.05.2004. u 23:59 - pre 243 meseci
E, najzad nađoh taj kod (u stvari, zamolio sam druga da mi ponovo pošalje kod pošto sam ga izgleda izgubio u disk-crash-u).

Evo ti attachovan kod za linux, pa se zabavi. Ako treba neka pomoć, samo javi. Moj drug i ja smo pravili već neku aplikaciju za fiskalni printer, tako da imamo iskustva na tom polju nauke :)

Pozdrav
Filip
... and the aliens sent an android down to earth, to slow down mankind's development
... and they named it Bill Gates.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenas
Nevena Savic
Novi Beograd

Član broj: 25638
Poruke: 4
*.21.eunet.yu



Profil

icon Re: Linux i fiskalne kase-stampaci03.05.2004. u 20:21 - pre 243 meseci
E Filipe, bas ti hvala!!! Ako budem uspela da ovo upotrebim u vezi sa mojom aplikacijom za maloprodaju, ceka te lepa nagrada (korisna, mislim).
A molim te da mi ustedis jos malo vremena, pa da mi odgovoris za koji fiskalni printer je ovaj source? Galeb FT550 ili neki drugi?

Pozdrav, Nevena
 
Odgovor na temu

brcha
Filip Brčić
Beograd, Serbia

Član broj: 440
Poruke: 436

Jabber: brcha@kdetalk.net
ICQ: 40994923
Sajt: brcha.com


+2 Profil

icon Re: Linux i fiskalne kase-stampaci04.05.2004. u 03:29 - pre 243 meseci
Kakvu aplikaciju praviš? Ja sam napravio neki Linux namenski za fiskalnu kasu (mysql & stuff) optimizovan za i486, odn. za slabiji računar koji će u nCurses ili portu TurboVision-a da tera aplikaciju za fiskalne kase. Ako hoćeš, možemo da se popričamo o čemu je reč. Čini mi se da ti u profilu piše da si sa Novog Beograda. Ako hoćeš, možemo da se vidimo jedared u gradu, pa da sednemo na kafu i popričamo o tom tvom projektu. Biće mi drago ako mogu nekako da ti pomognem.
U svakom slučaju, možda je bolje da pređemo na mail, da ne smaramo ljude na forumu sa manje-više privatnom prepiskom. Moj mail je [email protected].

Inače, kod je za FP550
... and the aliens sent an android down to earth, to slow down mankind's development
... and they named it Bill Gates.
 
Odgovor na temu

OnLineCC

Član broj: 27766
Poruke: 11
195.252.80.*



Profil

icon Re: Linux i fiskalne kase-stampaci03.06.2004. u 11:24 - pre 242 meseci
Ako trazis drajver za linuks, imas na www.fiscdrv.com

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

kamaz
Tomislav Rajic
Beograd

Član broj: 28739
Poruke: 1
217.26.66.*



Profil

icon Re: Linux i fiskalne kase-stampaci20.06.2004. u 15:39 - pre 241 meseci
Kod je samo takav ;) Pravi ncurses&stuff optimizovan za i486! Funkcija vraca pointer na nesto sto je automatski alocirano na steku! Hehehe. Izgubio sam pola sata trazeci sta je zabrljano. A kad sam video sta je u pitanju, onda sam se iznervirao, seo i sam napisao protokol od nule. U se i u svoje kompajluse! I evo, stampa fiskalne isecke k'o lud!

Ako ne verujete, pogledajte i sami ... u kodu ima sta da se vidi ;))) Ako su ovo napisali galebovci, onda bolje da se sele u Afriku kod Gadafija.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

popac
Allan Ford

Član broj: 17566
Poruke: 7
*.EUnet.yu



Profil

icon Re: Linux i fiskalne kase-stampaci24.06.2004. u 06:57 - pre 241 meseci
napisao si interfejs program, protokol svakako nisi
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Linux i fiskalne kase-stampaci

[ Pregleda: 9192 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.