Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

amaterska pitanja u vezi kupovine kamere

[es] :: Digitalne kamere :: amaterska pitanja u vezi kupovine kamere

[ Pregleda: 3244 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pinokio
Nenad Toplicanin
Krusevac

Član broj: 15292
Poruke: 92
*.newm2.ct.charter.com

Sajt: www.tehnokomerc.com


Profil

icon amaterska pitanja u vezi kupovine kamere24.04.2004. u 00:53 - pre 243 meseci
Zeleo bih da u skorije vreme kupim kameru pa bih vas molio da mi odgovorite na par pitanja.

1.Da li ej mempori stick u stvari hard diske kamere??ukoliko jeste kakav je odnos velicine memorije i duzine snimljenog filma na toj memoriji(npr 126mb-30min)???ukoliko nije moze li neko kratko objasnjenje u vbezi memorije kamere???

2Posto sam ja trenutno u americi a zivim u srbiji treba mi kamera koju mogu da priljucim i na americku i na nasu struju.Da li moram da kupim kameru koja ima ugradjen svicer za nasu i njihovu struju ili mogu da kupim bilo koju kameru i da dodatno kupim neki prikljucak koji menja nihovu struju u nasu i obrtno????


Probacu sada da vam objasnoim zasta mi treba kamera i molim vas da mi date neki predlog do 400$]


1.Treba mi kamera da snimim svoja turisticka putovanja(nista profi )

2.treba mi kamera koju bih mogao da prikljucim na komp u javnim internet klafeima i tamo da prebacim film sa kamere na komp pa sa kompa da snimim na cd kako bih oslobodio memoriju na kameri i mogao ponovo da snimam a prosli film da cuvam na cdu

hvala puno

 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
194.106.191.*



+1 Profil

icon Re: amaterska pitanja u vezi kupovine kamere26.04.2004. u 14:10 - pre 243 meseci
Memory Stick nema veze sa videom,na njega se obicno snimaju slike. Licno mislim da je kvalitet slika kod video kamera zalostan, pa mogucnost snimanja fotografija ne treba da bude faktor pri kupovini.

Ono sto tebi treba da bude bitno je format slike. Americki format NTSC nije kompatibilan sa nasim PAL, u prevodu NTSC snimak ne mozes da pustis na PAL televizoru (ima izuzetaka ali ovo je uglavnom pravilo). Znaci ako kupujes kameru (prepostavljam DV) trazi obavezno PAL verziju, u suprotnom ces jedino moci snimke da gledas na racunaru. Na zalost ovakve kamere su u americi skuplje, jer potraznja nije tolika, pa nisam siguran da ce to biti povoljnija kupovina nego da istu uzmes kod nas. Sto se napajanja tice, to je vec manji problem, gotovo sve kamere rade i na 110 i na 220 V 50/60Hz te to samo ptreba proveriti za konkretan model.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: amaterska pitanja u vezi kupovine kamere

[ Pregleda: 3244 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.