Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

update iPad Air sa 12.5.7

[es] :: Iphone :: update iPad Air sa 12.5.7

[ Pregleda: 727 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Obby
referent spedicije
Pro Team
Valjevo

Član broj: 26786
Poruke: 189
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+73 Profil

icon update iPad Air sa 12.5.703.12.2023. u 11:05 - pre 4 meseca
Pozdrav!

Uzeo sam neki iPad Air za klince da mogu da se igraju i gledaju Youtube klipove a ne da bulje u telefon sa manjom dijagonalom.

U pitanju je iPad Air, oznaka modela MD785FD/A a verzija softvera 12.5.7
Ne mogu preko App Store da skinem ni jednu aplikaciju (Youtube, Facebook) jer mi traži da uradim update na iOS 14 a kad to hoću da uradim preko Settings-General-Software update dobijem poruku da je na njemu verzija 12.5.7 i da je to to. Ista priča je i preko iTunes.

Da li postoji neki način da se instalira noviji iOS ili da mi neko kaže gde mogu da skinem neku verziju Youtube-a koja je kompatibilna sa ovom verzijom softvera?
Napominjem da je tablet došao resetovan na fabrička, izbrisano je sve sa njega, iCloud free je (otvorio sam svoj nalog na iCloud) pa ne mogu da uradim neki rollback kako sam pročitao negde.
The Force is getting stronger every day! Feel it!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: update iPad Air sa 12.5.703.12.2023. u 11:26 - pre 4 meseca
Imas ispod tvoje teme jos nekoliko tema sa istim pitanjem.

sve u svemu,
Taj uredjaj je outdated i nema vise mogucnosti da se instaliraju te aplikacije na njega.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Obby
referent spedicije
Pro Team
Valjevo

Član broj: 26786
Poruke: 189
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+73 Profil

icon Re: update iPad Air sa 12.5.703.12.2023. u 11:41 - pre 4 meseca
E, baš si me usrećio!

Nema čak nigde ni da se skine neki APK ili nešto slično kao na Androidu?
Kao neku privremenu (nadam se ne i konačnu) meru sam otvorio Youtube na pretraživaču i uradio Share link na desktopu.
Kapiram da to mogu da uradim za svaku aplikaciju koju hoću (Fejs, Instagram...) ali opet bilo bi lepše da je preko aplikacije.
The Force is getting stronger every day! Feel it!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8097



+1755 Profil

icon Re: update iPad Air sa 12.5.703.12.2023. u 12:23 - pre 4 meseca
Nema aplikacija za to niti ce ih biti . Za stare androide ima zato sto mozes da instaliras bez Google stora , za iPhone, iPad itd nema jer nista ne moze bez Apple stora , a oni povlace stare aplikacije vrlo brzo .

Tako da ti stari uredjaji i nisu jeftini jer su neupotrebljivi !

Uvek sam se pitao ko za to daje 50 + Eura ?

A odgovor je neobavesteni ljudi ! Jer da znaju da sa tim ne moze nista ne bi ni kupovali !

Jos je taj i "nov" kada vidim da ljudi kupuju iPAd 1, 2 itd . sa kojim mogu da podupiru vrata ;)


Mozda neki kolekcionari ? Ili sakupljaci starih stvari to kupuju ?
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2713



+701 Profil

icon Re: update iPad Air sa 12.5.704.12.2023. u 15:38 - pre 4 meseca
Zar Apple fanovi ne propagiraju upravo priču da i posle 7-8 ili čak 10 godina njihovi uređaju funkcionišu perfektno i da dobijaju nadogradnje softvera :)))

Nego, Apple očigledno prati koliko je uređaja još uvek aktivno, pa tamo gde u nekoj staroj verziji ima značajan broj uređaja, tu puste ažuriranje, a gde je podnošljivo mali broj tih uređaja, tu jednostavno blokiraju dalja ažuriranja da bi naterali te korisnike da kupe noviji model.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: update iPad Air sa 12.5.704.12.2023. u 17:57 - pre 4 meseca
Moze da prica ko sta hoce, apple uredjaji stariji od 4 godine su outdated, a posle pete godine se gase totalno.

taj ipad Air je svakako stariji od tih 5 godina i nema mu pomoci.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8097



+1755 Profil

icon Re: update iPad Air sa 12.5.704.12.2023. u 18:40 - pre 4 meseca
Air 1 ima valjda 10 godina .

To je vise tesko naci i u Nemackom kontejneru odakle to dovlace.
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4414
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: update iPad Air sa 12.5.711.12.2023. u 10:25 - pre 4 meseca
Citat:
bakara:
Moze da prica ko sta hoce, apple uredjaji stariji od 4 godine su outdated, a posle pete godine se gase totalno.

taj ipad Air je svakako stariji od tih 5 godina i nema mu pomoci.


Ovo ti pišem sa sedam i po godina starog iPada Pro, sve radi iako ne može da ide dalje od iOS-a 16. Supruga koristi godinu dana stariji Air 2 koji je zakucan na iOS 15, još imože normalno da updejtuje sve aplikacije.

I ne gasi Apple YouTube, već ga gasi Google koji kada builduje App za iOS uređaj kaže “minimum iOS version is” i odredi neki ne stariji od pet godina.

Ukratko, tu imamo dva problema:

1. Google koji radi gore opisano i koji je sklonio te starije verzije aplikacija sa App storea.
2. Uređaje koji su zakucani na određenu maksimalnu verziju iOS-a

Postoji rešenje koje neće raditi za novootvorene iCloud naloge: moj je od početka iClouda kakvim ga danas poznajemo (u stvari taj nalog je otvoren istog dana kada je apple septembra 1999. otvorio iTools koji je kasnije postao .mac pa me.com pre nego što je postao iCloud) tako da sam ovo radio sto puta. Dakle:

1. nalog treba da je dovoljno star da je preko njega u nekom trenutku preuzeta starija verzija YouTubea, Vibera i slično
2. Autor aplikacije mora da ostavi na App storeu verziju aplikacije koja je radila na datoj verziji iOS-a, a ne da je povuče kao što je Google povukao YouTube App u našem slučaju

Ako su ova dva uslova ispunjena, App Store će ponuditi da se preuzme verzija koja će raditi na verziji iOS-a koja je na uređaju

 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8097



+1755 Profil

icon Re: update iPad Air sa 12.5.711.12.2023. u 11:13 - pre 4 meseca
Lepo je to ali kada se ide kako treba .

Znaci kupis nov Air u prodavnici . Pa ga koristis MAX . X godina , onda kako mu vreme ide sve ima manje mogucnosti , jer zbog starosti nije vise podrzan i onda jednog dana posle 10 godina dobijes pritiskac za Kupus !


Medjutim ogromna vecina ljudi u Srbiji zbog Neznanja rade drugacije !

Vide na Netu da novi Air , iPad pro ili sta vec kostaju XXX , neki modeli Pro-a i XXXX Eura !

Onda odu na oglase i vide da 11 godina Star Mini 1. kosta 40 Eura !

Pa pomisle " vidi to cudo Apple i nije bas skup " ?!

Daj da ga kupim a ko god ga vidi kazacu da ga imam 11 godina !

I onda kupe i kada stigne , malo tek pocnu da citaju i da probaju sta moze , vide da su Platili 40 Eur u startu i dobili Pritiskac za Kupus !
 
Odgovor na temu

[es] :: Iphone :: update iPad Air sa 12.5.7

[ Pregleda: 727 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.