Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Niske cene visok kvalitet"

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: "Niske cene visok kvalitet"

Strane: << < .. 40 41 42 43 44 45 46

[ Pregleda: 42365 | Odgovora: 915 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8098



+1756 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"04.03.2024. u 10:58 - pre 2 meseca
Cim se otvori link Vi. posle preko "kolacica" stalno ce da ide na Vijetnamski !

Isto tako onaj Spam Best.ali... itd.

Zato izbrisati sve "kolacice " od Alija i radice opet normalno.


Ja zato te linkove Vi. i ne otvaram ! Mrzi me da rucno brisem . A ne zelim da sve obrisem uvek.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
185.13.106.*



+2283 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"04.03.2024. u 11:45 - pre 2 meseca
Citat:
dusanboss:
Evo zanimljive ponude...

Zasto je zanimljiva?
Na kp mozes jeftinije da nađes plus ne cekas 2 meseca nego stigne sutra i kad kupujes na kp ne naplate ti carinu kad stigne. Doduse, ne pise 5Ah nego 4Ah, ali za taj jedan je kinez svakako slagao, tako da je u svakom pogledu nezanimljivo.
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"04.03.2024. u 11:59 - pre 2 meseca
Ako ćeš da kupuješ Parkside, onda ti je najbolja opcija Lidl
Na kupujemprodajem ljudi kupe u Lidlu pa prodaju po većoj ceni. Gde si našao 2 bateirje od 5 (ili 4) kWh i punjač za ispod 6,900 dinara (kao što piše na Aliexpress linku koji je dusanboss postavio)?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"04.03.2024. u 12:29 - pre 2 meseca
Citat:
component: Ako ćeš da kupuješ Parkside, onda ti je najbolja opcija Lidl
Na kupujemprodajem ljudi kupe u Lidlu pa prodaju po većoj ceni. Gde si našao 2 bateirje od 5 (ili 4) kWh i punjač za ispod 6,900 dinara (kao što piše na Aliexpress linku koji je dusanboss postavio)?

Naravno.

Ima samo jedna "mala" začkoljica. U Lidl uđeš da kupiš, kad ono - nema!
Možeš da dođeš i sutra i sutra i sutra i opet neće biti. Zato, moraš redovno da pratiš web sajt, da uzimaš latke, pamflete, da ti ne promakne neki pondeljak/četvrtak, nekad u budućnosti, kad se ovi namerače da iznesu odrđeni alat/pribor na rafove. Ako si taj dan preskočio, jbg, onda opet čekaš par meseci.

Jasno je, dakle, zašto na kupujemprodajem postoji ponuda i potražnja.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
185.13.106.*



+2283 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"04.03.2024. u 12:52 - pre 2 meseca
Citat:
component:
Ako ćeš da kupuješ Parkside, onda ti je najbolja opcija Lidl :)
Na kupujemprodajem ljudi kupe u Lidlu pa prodaju po većoj ceni. Gde si našao 2 bateirje od 5 (ili 4) kWh i punjač za ispod 6,900 dinara (kao što piše na Aliexpress linku koji je dusanboss postavio)?

Naravno, lidl 2 dana ili sata godisnje i kp preostalih 364 dana godisnje, za one koje mrzi da ustanu rano ili bas ta dva dana idu na pecanje. Inace, ima na kp i jeftinije nego u lidlu, sto kradeno, sto kupljeno u francuskoj kad je crni petak i slicni praznici kad se daje sa 50% popusta.

Bilo kako bilo, meni ovaj njegov link ne prikazuje cenu u dinarima, nego u mađarskim forintama, oko 30.000 huf, sto iznosi 8.500-9.000 din. Za 6.900 zaista tesko da moze naci to troje na kp. Baterije su od 2.000 din koriscene, a 3.000 ili 3.500 nove, a punjac nov nema ispod 1.200, tako da je to uzbiru ispod cene koju ja vidim, ali iznad cene koju ti vidis, tu je zabuna.
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"04.03.2024. u 13:35 - pre 2 meseca
Link prikazuje valutu koju odabereš. Gore desno imaš opciju za "Ship to", "Language" i "Currency"... Svejedno, ne šalju u Srbiju, bez obzira koja je cena.

Baterije u Lidlu se pojavljuju svakih par meseci. Kod nas su sada bile od 2Ah i 4Ah, ali ja sam se ponadao ovim od 8Ah sa bluetooth opcijom, ali eto nisu stigle. Obično kad budu baterije uzmem par komada "da se nađe" i sada imam mislim 10-tak, uglavnom 4Ah. Od svih alata koje imam najbrže mi troše baterije ugaona brusilica, motorna testera i trimer za travu (crni sa dve baterije). Bušilice, šrafilice, testere i slične stvari satima mi traju sa jednom baterijom od 4Ah.

Kada mi treba alat danas za sutra, onda kupim Einhell. Krenuo sam davno sa njima pa imam punjače i baterije, sad samo dokupim šta mi treba. Za ostalo mi je Parkside dobar, čak i bolji (Performance).

Voleo bih kada bi u Srbiji bilo više Parkside Performance ponudi. Znam da smo za njih dno tržišta, ali bilo bi lepo kada bi ponekad stizale i stvari koje na zapadu imaju u standardnoj ponudi. I kod nas bi bilo onih koji bi platili više za malo jači kvalitet.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
185.13.106.*



+2283 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"04.03.2024. u 18:22 - pre 2 meseca
Sta je to "standardna ponuda"?
Jedino nemacka ima mogucnost narucivanja postom 365 dana godisnje, sve ostale drzave dobijaju 1x-2x godisnje svaki model alata i drze ga na polici nedelju dana. U srbiji prethodnom prilikom nije bas bilo neko interesovanje za performance alat. Vukao se po policama nekoliko dana i ko za da li su uopste rasprodali na kraju. Morali su cak i da spuste neke cene u odnosu na proslu godinu
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"04.03.2024. u 19:09 - pre 2 meseca
Da. Mi smo siromašna zemlja. Očigledno je plan da se proda par stotina najjeftinijih alata. Naš narod nema para za skuplji i nema smisla organizivati logistiku za par izuzetaka kao što sam ja.
Ali eto, ja bih voleo da je drugačije. Bio sam spreman da dam 20.000 dinara za dve baterije i ugaonu brusilicu, ali očigleno nije isplanirano dovljno komada da pokriju sve prodavnice. To je normalno. Ni ja ne bih sve te skuplje stvari stavio u velikim količinama u svim prodavnicama. Samo bi stojalo. Ko još da toliko para za alat iz marketa u zemlji gde ljudi čekaju od ranog jutra u redu i guraju se kad je piletina na akciji.

Pitam se da li bi im pala poseta u prodavnicama kada bi omogućili da može online da se kupe takve stvari? Verovatno je strategija da se mušterije privuku nečim što im treba, a onda usput kupe još neke druge stvari, koje bi možda kupili na drugom mestu.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8098



+1756 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"04.03.2024. u 19:51 - pre 2 meseca
Lidl ima onlajn prodaju samo u DE . Tako da kod nas Nikada nece biti onlajn .

A kod nas i nije dosao direktno Nemacki Lidl , vec je dosao Hrvatski . Naravno da neko ne razume pogresno Lidl je jedna firma i to Nemacka , ali se siri tako sto u Srbiju dolazi Hrvatski Lidl .


Tako je i sa drugim firmama.

Nemacki Deichmann , pradavnica cipela , jedino nema Onlajn prodaju u Sloveniji , Hrvatskoj, Srbiji i BiH ??

Zato sto nije dosao u Srbiju iz Nemacke , vec iz SLO i iz HR pa kako tamo nema nece ni biti kod nas ! Ako tamo otvore tek onda kasnije mozda i kod nas onlajn !
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6829
*.static.isp.telekom.rs.



+1455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"05.03.2024. u 01:00 - pre 2 meseca
Mi kada smo kupovali brusilicu bile su gomile na stanju. Imam dve polovne od po 2ah sasvim dovoljno za brusilicu koja će se koristiti povremeno za akcije brzog sečenja. Imam i onu bateriju od 4ah u robot kosačici ne vadi mi se ne treba.

Kada bi bila 8ah bez blututa uzeo bih je. Ne treba mi blutut za bateriju besmisleno je.

Treba mi blutut na šrafilici i to onoj jakoj da podešavam kiloponde ništa drugo.

Zamalo da uzmem onaj 3u1 alat bušilica, šlajferica, sabljasta bez bat i punjača na kp 3500 din.

U hrvatskoj je bio plazma aparat za varenje 200 evra nije mi se vukao izašao bi me sa odbitkom pdv 150 evra.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
212.200.182.*

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"05.03.2024. u 11:11 - pre 2 meseca
U opisu ove bušilice/odvijača stoji da ima opcija udarno bušenje .
Da li to znači da bi po potrebi sa njom mogao da izbusim po nekoliko rupu u zidu ( cigla - blok ) prečnika 10 ili 12 mm ?
Ili su ti sitni udarci namenjeni u stvari samo da pomognu kod shrafljenja ( zavijanja )
Vredi li 60 evra bez baterije i punjača .
Oni verovatno koštaju još toliko


zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"05.03.2024. u 11:29 - pre 2 meseca
Pisac ovog pamfleta se nalupao gluposti.

Ne može nikako da ima udarno, več takozvano "vibraciono" bušenje.

Sve osim betona može, laganica.
Beton: može ali teško. Ako je "ljuti" beton, onda burgija mora baš da bude oštra.

Ih, koliko sam ja rupa u betonu bušio vibracionim bušilicama (i žestoko se namučio), dok nisam kupio prvu sa pravim udarnim bušenjem (tkz: hilti)



Da li vredi 60€ bez baterije i punjača? Pa ne znam, morao bi da uporediš sa sličnim proizvodima, amaterske namene.
Uporedi sa Einhelom, proveri Woby House i tako dalje, nešto slično.



Hm ... gledam karakteristike. 80 Nm?!? Mislim da malo preteruju, filuju, lažuckaju.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
185.13.106.*



+2283 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"05.03.2024. u 11:46 - pre 2 meseca
Citat:
bordzija:
U hrvatskoj je bio plazma aparat za varenje 200 evra nije mi se vukao izašao bi me sa odbitkom pdv 150 evra.

Kako u lidlu odradis formular za odbitak pdv? Radio si to vec, ili pretpostavljas da moze?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8098



+1756 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"05.03.2024. u 11:51 - pre 2 meseca
To rade Svi pa i Lidl !

Svaku najbedniju Vibracionu busilicu , prodaju kao udarnu !

Mislim da sam to video i LIDL HR katalogu !

Pa napisali 48 000 Udara

Kakva budalastina .

Ali to svi rade i tu nema pomoci u laznom reklamiranju , opisu proizvoda.

Sad sve zavisi od zidova , ako je Beton , samo makar i Kineski sistem "Hilti" ! Po njima se u zargonu zovu sve te busilice , tj. udarni cekic , ali to nema hiljade udara !


Ja ima par Kineza takvih , za kucnu upotrebu , jedu beton ko stiropor ! Ali to se izbusi par rupa godisnje !
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
185.13.106.*



+2283 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"05.03.2024. u 11:54 - pre 2 meseca
Citat:
eeestablishment:
Da li to znači da bi po potrebi sa njom mogao da izbusim po nekoliko rupu u zidu ( cigla - blok ) prečnika 10 ili 12 mm ?

Bolje plati nekom sa pravom udarnom buslicom sa sds plus prihvatom da ti to uradi. Njemu je to 2 sekunde po rupi, a tebi 2 minuta sa dobrom sansom da spalis motor. Da je rec o jednoj rupi da okacis sliku, pa ok, ali za nekoliko rupa vec treba obezbediti odgovarajuci alat. Na primer Parkside PKHAP 20 Li B2
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"05.03.2024. u 12:21 - pre 2 meseca
Citat:
eeestablishment:Vredi li 60 evra bez baterije i punjača .

Einhell sa ovim karakteristikama je skuplji, poprilično.

Ispada da vredi 60€.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1638



+593 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"05.03.2024. u 12:21 - pre 2 meseca
Ta busilica proizvodi kruzne vibracije, umesto aksijalnih.
Ciglu i blok ce lako busiti. Ako naostris vidije na burgiji i napravis napadne ivice, jos ce lakse busiti.
U betonu moze samo da mrcvari.
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"05.03.2024. u 13:35 - pre 2 meseca
Da li se nešto postiže ako se uključe ti udari ( vibracije )prilikom zavijanja vecih-duzih holsrafa ili odvijanja matica koje su recimo zapekle ?
Ili se ti trzaji - vibracije koriste samo kod bušenja podloga sa vidijom burgijom ?
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"05.03.2024. u 13:59 - pre 2 meseca
Ne. To su dve skroz različite stvari.

Ovo je kako radi vibraciona bušilica:


Ima ova dva prstena, nauzubljena, koji izazivaju vibraciju stezne glave, omogućavajući bušenje u cigli, malteru, betonu i slično. Ali najvažniji je pritisak koji daje rukovaoc alatom.

UDARNO BUŠENJE
To je kad postoji poseban deo u alatu, najčešće pneumatski, koji izaziva jake udare stezne glave prema materijalu, i rukovaoc alatom ne more da posebno jako vrši pritisak na alat.
Hilti je najpoznatiji brend ovakvih alata, pa je brend name postalo sinonim za ovu vrstu alata.


Citat:
eeestablishment:Da li se nešto postiže ako se uključe ti udari ( vibracije )prilikom zavijanja vecih-duzih holsrafa ili odvijanja matica koje su recimo zapekle ?

Ovde ti imaš u vidu nešto sasvim drugo. To je takozvani "impact driver". Potraži na YT, ima mnogo klipova sa objašnjenjem.

Alat koji razmatramo NIJE "impact driver" (ili "impact wrench") i nema te osobenosti.



[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 05.03.2024. u 15:14 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"05.03.2024. u 14:18 - pre 2 meseca
Iako rade na istom prinscipu, razlikuju se.

Impact driver je alat koji ima šestougaoni prihvat za bitove. Dakle, manji je, lakši, slabiji.


Impact wrench je alat koji ima kvadratni prihvat za nasadne ključeve (gedore). Mnogo veći i jači alat, za drugačiju namenu.


A oba, dakle rade sa onim "udarnim" odvijanjem i zavijanjem.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: "Niske cene visok kvalitet"

Strane: << < .. 40 41 42 43 44 45 46

[ Pregleda: 42365 | Odgovora: 915 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.