Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svetski rat u Ukrajini

elitemadzone.org :: MadZone :: Svetski rat u Ukrajini

Strane: << < .. 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 231099 | Odgovora: 2887 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nato_bot

Član broj: 335224
Poruke: 6



+12 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini10.03.2024. u 20:04 - pre 47 dana i 13h
Citat:
Shadowed

Inace, hajd', kad smo kod toga, slanje trupa u Ukrajinu je sasvim moguce (sto ne znaci da ce se i desiti) uz ogranicenje da se bore samo u Ukrajini, bez napada na rusku teritoriju.

Ne da je moguce nego je izvesno. Samo je pitanje momenta ulaska NATO trupa u Ukrajinu.
To ce se desiti u nekom vremenu posle preuzimanja duznosti novog/starog predsednika 2024.
Odgovarajuca vojska i tehnika su vec na granicama Ukrajine, izvrseni su manevri, konsolidovana komunikacija jos samo da se da zvizduk komandanta.
Rusija to ne moze da zaustavi jer se zaglibila u Ukrajinskim mocvarama.
Cak i da Ruska vojska napreduje prema zapadu to ce efektom opruge ojacati Ukrajinsku odbranu i dovoljno usporiti Rusku ofanzivu do intervencije NATO pakta.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini10.03.2024. u 20:13 - pre 47 dana i 12h
@nato_bot

Citat:
nato_bot: Uvek je moguce da postoji americki oficir koji ce reci "bukvalno tačno ono što sam gore napisao".

Ma pametan si k'o 'čelica

Umesto botovanja, slobodno citiraj te druge, jedva čekam, pa da zajedno prokomentarišemo te njihove mudrosti.
 
Odgovor na temu

Manager

Član broj: 19063
Poruke: 67



+127 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini10.03.2024. u 22:41 - pre 47 dana i 10h
Citat:
nato_bot:
Odgovarajuca vojska i tehnika su vec na granicama Ukrajine, izvrseni su manevri, konsolidovana komunikacija jos samo da se da zvizduk komandanta.


..a onda ćete čuti zvižduk Sarmata.

Ćao, nema više...
Mrak.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini10.03.2024. u 22:49 - pre 47 dana i 10h
Btw, Nebojsa, nisi mi odgovorio na pitanje

Citat:
Shadowed:
Citat:
Nebojsa Milanovic: NATO je teroristička organizacija koja, ako se ne raspadne ranije, najkasnije za nekoliko meseci dolaskom Trampa će biti i formalno ukinuta


Jesi li raspolozen za opkladu? Samo odredi koliko je to nekoliko meseci (mora biti manje od 10 jer 10+ nije nekoliko). Ako Tramp ne bude predsednik opklada se otkazuje.


 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini10.03.2024. u 23:54 - pre 47 dana i 9h
1) Ne bih se kladio sa tobom jer jasno nisi izneo svoj stav o temi, štaviše, nisi na temi napisao ni jedan koristan post a 24/7 si na ES-u, što je neverovatno.

2) Ne bih se kladio sa tobom jer se toliko kriješ, niko te nikad nije video (ja slučajno jesam, al nebitno), niko ti ni ime ne zna.

3) Ne bih se kladio sa tobom jer je opklada besmislena zato što ni ja nisam jasno izneo pretpostavke, a dovoljno je već samo to reći.

Evo mojih pretpostavki:

1) Tramp će prestati davati pare za rat, to je najbitnije.

2) Ne mora dekretom ukinuti NATO, dovoljno je da ucenjuje USA ulizice i traži im sve više i više para, sa punim pravom naravno, jer su jadnici.

3) Sve će glasnije pričati da majmune kao Makron neće štititi ako preteraju u napadanju i maltretiranju Rusije, pa im ona uzvrati.

To su moji stavovi, iznesi i ti jasno svoje, ne samo po tim pitanjima nego i šire, i to će biti sasvim dovoljno.
 
Odgovor na temu

2020

Član broj: 341301
Poruke: 65



+3 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini11.03.2024. u 11:04 - pre 46 dana i 22h
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Ne znam otkud ideja da je to spinovanje, ja lično sam okačio Trampovu izjavu sa CNBC da će ukinuti NATO. Ko na njegovom mestu to ne bi uradio?

Zašto finansirati terorističku organizaciju ako ne planiraš da je koristiš?

I generalno uopšte nije bitno da li NATO postoji ili ne, bitno je da Amerika nikog neće štititi ako ih Rusi "napadnu".

A da li će Rusi nekog zaista napasti on sam o tome treba da brine, pri čemu je kriterijum, u najgorem slučaju - veoma jednostavan: kako si se ponašao prema Rusiji, da li ratovao i slao oružnje protiv nje - tako trebaš biti tretiran.

Posle ovolikog rata i toliko nezamislivih količina oružja poslatih na Rusiju, lista za naplatu koja Rusi treba da sprovedu je poduža, a šta će od toga uraditi videćemo.

Srećom Rusija nije agresivna zemlja, vrlo je predvidljiva i radi ono šta govori (tačnije manje od toga, ali to ne može unedogled jer narod u Rusiji gubi strpljenje pred NATO-EU terorom), tako da je jedino pravo rešenje ono koje je ujedno najprostije, a to je:

NE DIRAJ RUSIJU, NE RATUJ PROTIV NJE i nemaš se čega bojati.

Već sam rekao ko je relevantan u ovoj situaciji, a Amerikanci kao da me slušaju, pa pogledajte šta oni kažu, na 28.50:


Kako bi se ovo boldovano odrazilo na istoriju Srbije? Smatraš da nismo trebali da ratujemo protiv NATO, Nemačke, Austrougarske, Osmanskog carstva?

Citat:
Manager:
Citat:
nato_bot:
Odgovarajuca vojska i tehnika su vec na granicama Ukrajine, izvrseni su manevri, konsolidovana komunikacija jos samo da se da zvizduk komandanta.


..a onda ćete čuti zvižduk Sarmata.

Ćao, nema više...
Mrak.


...a onda će Rusi čuti zvižduk Peacekeepera, Tridenta, Minutemana, Jerichoa, M51.
Ćao, nema više...
Mrak.

Može i tako?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini11.03.2024. u 11:45 - pre 46 dana i 21h
Citat:
2020: ...a onda će Rusi čuti zvižduk Peacekeepera, Tridenta, Minutemana, Jerichoa, M51.
Ćao, nema više...
Mrak.

Može i tako?
Teorijski da, ali praktično ne.

1) Ruske interkontinentalne rakete su naprednije i brže od američkih, i što je mnogo bitnije, a to sam već pominjao:

2) Rusija u ovom ratu nema šta da izgubi, a Amerika itekako ima.

A to se na terenu već vidi time što se USA povlači iz rata, a Rusija napreduje.

Pozicija ranjenog lava u kojoj je Rusija, je pozicija koja daleko više uteruje strah nego pozicija Amerike, koja je ovom ratu već postigla sve svoje ciljeve, osim maksimalističkih i shvata da joj je najbolje da se polako povuče, što i radi.

Citat:
Kako bi se ovo boldovano odrazilo na istoriju Srbije? Smatraš da nismo trebali da ratujemo protiv NATO, Nemačke, Austrougarske, Osmanskog carstva?
Ova je jako loša i glupa paralela, nema dodirnih tačaka sa ovim ratom.

I ne znam zašto ispituješ mene koji sam svoje stavove jasno izneo (ali i pored toga i dalje vam odgovaram), napiši TI detaljno šta misliš po svim pitanjima.

No ovo je bitno, krajnje smešno i veoma jadno:

Sinoć slučajno natrčah na ovu dvojicu majmuna, pa ovo je bogu plakati (inače voditeljka je jako simpatična).



Dosta slušam Hrvate koji su rekoh veći NATOvci od Amerike, ali ovoliko bizarnih bljuvotina niko u Hrvatskoj nije izrekao!

Ako znate još ovakvih snimaka beskrajno jadnih plaćenika iz Srbije, slobodno ih kačite ovde da se smejemo i zapamtimo ko su sitne jadne duše koje su se prodale da rade za najbizarniju zapadnu propagandu, što recimo ni u Hrvatskoj niko više ne prihvata.


 
Odgovor na temu

2020

Član broj: 341301
Poruke: 65



+3 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini11.03.2024. u 12:16 - pre 46 dana i 20h
Šta Rusija ima da izgubi, Krim i Donbas? A Amerika Evropu, poziciju najvece sile, ugled, reputaciju, samim tim i pokriće za dolar.

I kako su ruske rakete naprednije i brže kad sve ICBM postižu 7km/s, što je praktično nemoguće presresti?

Ako je to loša i glupa paralela (iako je slična situacija, s jedne strane apsolutna sila a s druge slaba sirotinja koja mora ili da se bori ili preda) onda da uzmemo primer Avganistana, pobedili su i SSSR i NATO uz preko 2 miliona žrtava. Šta je trebalo, da ne ratuju?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini11.03.2024. u 12:45 - pre 46 dana i 20h
Citat:
2020: A Amerika Evropu, poziciju najvece sile, ugled, reputaciju, samim tim i pokriće za dolar.
U pravu si naravno, ulog Amerike je i dalje visok, ali Rusija je već podosta ranjena tako da rizik za USA postaje prevelik da i dalje nastave da gaze Rusiju, a puno toga su u ratu već postigli.

Osim toga, potpalili su i uključili evopske majmune koji postoju sve veće topovsko meso i uskoro u toj ulozi bi mogli i da zamene Ukrajince, i što bi onda u toj situaciji totalnog rata u Evropi USA više prljala ruke sa tim, naročito kada dođe Tramp.

Što se tiče raketa, ne zaboravi da USA i dalje kupuje od Rusije motore i ključne komponente za razvoj istih, kao i da nema paralelu za Sarmat i najnovije ruske jedinice i slično.

Ali sve to je po meni manje bitno, važnije je da odnos risk/reward za USA da i dalje sa tolikom snagom učestvuje u ratu postaje nepodnošljiv.

A sve te stvari koje si pomenuo, a koje bi mogle delovati loše za njih - sve njih će lako ispeglati propagandom.

 
Odgovor na temu

2020

Član broj: 341301
Poruke: 65



+3 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini11.03.2024. u 13:10 - pre 46 dana i 20h
Nista oni ne kupuju https://en.wikipedia.org/wiki/SpaceX_Merlin https://en.wikipedia.org/wiki/SpaceX_Raptor https://en.wikipedia.org/wiki/BE-4
 
Odgovor na temu

Manager

Član broj: 19063
Poruke: 67



+127 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini11.03.2024. u 18:34 - pre 46 dana i 14h

Da da... Hoće leti neće leti.

https://www.cnn.com/2024/02/21...ile-uk-failure-intl/index.html

Sve što su do sad poslali na Ruse konvertovano je u staro gvoždje.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini12.03.2024. u 01:01 - pre 46 dana i 8h
Ne misliš valjda da ćeš na Wiki da nađeš koju ratnu opremu Ameri kupuju od Rusa :)

Naravno da kupuju, ne puno artikala ali za raketne baterije itekako kupuju (ne sve vrste naravno), to je opšte poznato, a uranijum kupuju u velikim količinama:

Prošle godine, SAD su od Rusije kupile uranijum u vrednosti od 1,2 milijarde dolara, dosežući tako najviši nivo u celokupnoj istoriji statistike.

Ocenite onda sami koliko cinična i licemerna je naredba Amerike da Evropa sama sebi uvede sankcije prema Rusiji, da bi im umesto Rusije oni prodavali energente po X puta većoj ceni - a u isto vreme od te iste Rusije "koja je pod sankcijama" Amerika uvozi visokotehnološke artikle i sirovine u vrednosti milijardi dolara.

USA je već nesumnjivi pobednik ovog rata, prosto je neverovatno kolikim majmunima su napravili Evropu, istorija će o tome pisati.

Inače, Shadowed i ostali NATOvci, pogledajte šta USA medij piše o NATOu, pa se setite šta sam ja govorio o toj terorističkoj organizaciji:

Kome treba NATO još? Alijansa je licemerna, ratoborna banda, a ne odbrambeni savez

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini12.03.2024. u 08:20 - pre 46 dana
Citat:
Nebojsa Milanovic: Shadowed i ostali NATOvci

Prestani sa etiketiranjem i vredjanjem. Na stranu sto je u potpunosti neosnovano.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini12.03.2024. u 10:30 - pre 45 dana i 22h
Ako je neosnovano ok, ali se iz tih ukupno par reči koje si procedio na temi to ne može zaključiti.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini12.03.2024. u 11:23 - pre 45 dana i 21h
Aha, znaci ti ljude nazivas NATOvcima podrazumevano dok ne dodje do toga da mozes da zakljucis da je to neosnovano. Trebalo je i pretpostaviti.

U svakom slucaju, nemam nikakvu stranu. Uopste ne pristupam ovom pitanju navijacki i smatram da ni jedna velika sila (trenutno pre svega USA, Rusija i Kina) nece prezati ni od cega da ostvari svoje ciljeve ako je ikako u mogucnosti. Rusija je samo najslabija medju njima i najmanje u mogucnosti pa moze najvise da moralise. USA je imala "headstart" nakon drugog svetskog rata. Kina se tek zagreva za globalno delovanje i problem je uglavnom u svojoj okolini ali je potencijalno daleko veca globalna opasnost od USA i pogotovo Rusije. No, sve to zavisi od puno stvari tako da cemo videti.
U svakom slucaju, nisam "pro" ni jednih.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+269 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini12.03.2024. u 16:31 - pre 45 dana i 16h
Citat:
“Sweden does not want permanent NATO bases in the country”

- Foreign Minister

Evo jos se smejem .... Sto jedan u komentarima rece: "Vase baze su sada NATO baze".
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini12.03.2024. u 17:59 - pre 45 dana i 15h
Neka od tih skandinavskih zemalja ima u Ustavu clan da nisu dozvoljene strane baze na njihovoj teritoriji(mislim Norveska a mozda i jos neke).

Da bi zaobisli svoj rodjeni Ustav, u vojnoj bazi ne stoji americka vec zastava zemlje domacina ili stoji americka zastava ali ne stoji tabla ispred kasarne, tako nesto :)
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+269 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini12.03.2024. u 18:15 - pre 45 dana i 14h
Ma, nalepis disklajmer kao mi na granici sa Kosovom i sve OK ... :-)

Ima oni jos dosta da nauce od nas !
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini12.03.2024. u 18:59 - pre 45 dana i 14h
Tužno je to, a nadasve jadno i bedno kao i ova dvojica koja sam gore pokazao

Ako neko ima još snimaka takvih likova koji su se prodali za bizarnu propagandu, neka ih okači.

I po ko zna koji put apelujem da se NATO simpatizeri više uključe na temu, naravno konstruktivno.

Evo Ivan je u pozitivnoj konotaciji rekao da je Švedska ušla u NATO, na šta sam odgovorio da je to naravno loše za Švedsku jer se pod USA čizmom time izlaže velikoj opasnosti, umesto da im kaže NE i dalje da ostane neutalna kao i uveki uživa u životu.

Jer reketaš je reketaš, on te ne pušta dok mu ne ispuniš sve zahteve i dok te ne opljačka, a sve pod firmom "zaštite".

Naravno, nezavisni USA generali već prave projekcije ko će prvi od novih USA ulizica da stane pred rusku cev i postati novo topovsko meso, pa bih molio Ivana i istomišjenike da objasne zašto Švedskoj i sličnim zemljama treba da su na ovom spisku, na kome su za sada Poljska i Rumunija:



[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 12.03.2024. u 20:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini13.03.2024. u 00:33 - pre 45 dana i 8h
Koliko puta sam dao ispravne izjave o NATO, a pre čak i NATO medija:

Citat:
Nebojsa Milanovic:
Evo mojih pretpostavki:

1) Tramp će prestati davati pare za rat, to je najbitnije.

"On neće dati ni novčić u ukrajinsko-ruski rat i stoga će rat završiti", rekao je Orban u intervjuu govoreći o Trumpu
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Svetski rat u Ukrajini

Strane: << < .. 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 231099 | Odgovora: 2887 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.