Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svetski rat u Ukrajini

elitemadzone.org :: MadZone :: Svetski rat u Ukrajini

Strane: << < .. 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 243880 | Odgovora: 3026 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8379
*.dynamic.sbb.rs.



+1351 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini23.02.2024. u 18:03 - pre 2 meseca
Citat:
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Citat:
mjanjic: Kad bi ti bilo ko stavio bilo kakav link sa sadržajem koji nije plasirala Moskva ili njihovi obožavaoci, ti bi rekao da je to izmišljeno i da je u pitanju propaganda...
Što ne staviš, pa me proveri šta ću da kažem?

Jedva čekam da staviš, pa i ja sam stavljao XX puta i Usrulju, Bajdena, Šolca, Generalnog NATOa, Borrela i druge.

Na primer, YT kanal Denys Davydov, jeste pogled sa ukrajinske strane, ali ne beži od toga da na mapama prikaže i napredovanje ruske strane, lepo se još od pre 3 sedmice vidi kroz video snimke i mape napredovanje ruskih snaga oko Avdejevke.
Može da se diskutuje da li su sve informacije tačne, ima još sličnih YT kanala koji iz dana u dan komentarišu stanje na frontu, mislim da sam na YT nailazio na HRT snimke iz neke njihove emisije sa vojnim analitičarima koji su im redovni gosti, gde se takođe prikazuju detaljno mape na delovima fronta gde ima nekih aktivnosti. Ima YT snimaka i onih koji navijaju za rusku stranu, pa je dovoljno uporediti.
Po meni samo treba zaobilaziti sve one koji čak i ako iznose neke relevantne činjenice, to rade veoma ostrašćeno i jezikom koji ne prilični nekome ko se bavi ozbiljnom analizom situacije na terenu.

Ok ali čemu uopštena priča? Video sam taj kanal i mnogi druge, samo recimo pro-NATO Ukr kanala ima na stotine i šta diskusija ima od toga ako bih ih neko, možda i sve, samo pomenuo/nabrojio?

Okači neki ili bolje više klipova/linkova/dokumenata, neke koje ti lično smatraš korisnim/relevantnim i prokomentariši ih ti lično onako kako ja radim već mesecima, okačio sam stotine.

Jedino tako diskusija ima smisla, čučanje po strani i prigovaranje učesnicima diskusije kao što Shadowed radi je apsolutno i nekorisno i nepoželjno, ali i suvoparno pominjanje bez konkretizovanja, nije puno korisnije.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8379
*.dynamic.sbb.rs.



+1351 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini24.02.2024. u 23:20 - pre 2 meseca
@Janjić, droid i ostali NATO-likovi

Što ne okačite neki pro-NATO video, evo ja sam se malo presabrao, realno šta god gledam to su NATO izvori, druge i ne pratim.

Dosta recimo gledam Hrvate, a oni su veći NATOvci od Amera.

Evo poslednjeg izveštaja, na pro-NATO mediju, pre neki sat:



Komentari?

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8379
*.dynamic.sbb.rs.



+1351 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini25.02.2024. u 23:27 - pre 2 meseca
Kako komentarišete ovu izjavu Šolca?
Citat:
„Šta će se desiti ako Putin uspe? Posledice po nas biće mnogo skuplje – nego naša pomoć Ukrajini“, napisao je Šolc, prenose RIA novosti.


Pobeda ruskog predsednika Vladimira Putina u sukobu u Ukrajini imaće ozbiljne posledice po EU, rekao je nemački kancelar Olaf Šolc u objavi na društvenoj mreži X

A posebno je zanimljiva ova izjava Zelenskog:

Zelenski kaže da je u ratu poginulo 31.000 ukrajinskih vojnika

Kako bi ste se osećali da ste topovsko mesto u privatnom ratu ovog klovna, a on vas on bodri da nastavite da ratujete za njega i njegove mentore rečima da je ratu vaših ljudi poginulo 15-20 puta manje od onoga što zaista jeste?
 
Odgovor na temu

sikira069
Miki

Član broj: 348726
Poruke: 18
109.245.227.*



+16 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini27.02.2024. u 19:25 - pre 2 meseca
Večerašnja emisija Aktuelnosti na TV Happy.
Svi naši rusofili se slažu da Putler kreće na Harkov.

Još dve godine rata i još milion žrtava.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8379
*.dynamic.sbb.rs.



+1351 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini27.02.2024. u 19:33 - pre 2 meseca
Otkrio si toplu vodu? :) Jel bilo neke dileme u tome?

Više puta sam ovde rekao su NATO-Ukri sami sebi oduzeli Harkov time što iz njega već XX puta bombarduju Rusiju i direktnu ubijaju civile i decu.

I nikad niko od vas NATO obožavaoca ni na ESu, ni van ESa, nije rekao šta Rusija treba da uradi na to?

Da bleji i broji svoje mrtve? Ili nešto drugo?

Ako je nešto drugo, napiši ovde šta.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8098



+1756 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini27.02.2024. u 20:18 - pre 2 meseca
Slabi su "strucnjaci " sa Hepija !

Sa trenutno raspolozivim snagama , Rusija ima druge prioritete. Harkov se tu ne nalazi, jer on cak nije ni u one 4 oblasti koje su zvanicno po ustavu postale deo Ruske federacije !

Prioritet je Luganska i Donjecka oblast . Lugansk je bio u potpunosti oslobodjen , ali Ukrajinci su u onoj jesenjoj ofanzivi 2022. zauzeli i drze 10-tak sela koja pripadaju Luganskoj oblasti . Tu nema nijednog grada !

Prvi prioritet ostaje Donjecka oblast gde Rusija drzi oko 50 % teritorije ! Severni Donjeck severno od istoimene reke je izgubila u istoj vec spomenutoj ofanzivi 2022. godine .

Tu ce biti u narednom periodu glavne i najvece bitke . Nastavak ofanzive iz Avdivke , napad na Novomihajlovku i susedna sela sa glavnom idejom konacnog zauzimanja Ugledara . Na Ugledar je do sada bilo 4-5 napada i svaki put su Ukrajinci pobedili ?! Nastavak ofanzive iz Bahmuta na selo Ivanovsk itd.

Krasnogorivka kao poslednja velika tvrdjava kod glavnog grada Donjecka i otvaranje fronta kod grada br. 2 po velicini i Znacaju Gorolivki gde je front jos uvek isti od 2014. Napad na utvrdjenja "Nju York" tako se selo stvarno zove ? I niz tvrdjava u toj oblasti .

Kasnije u drugoj fazi ofanziva na Slavjansk, Kramatorsk i Konstantinovku svi u Donjeckoj oblasti !


Tek posle toga verovatno ce biti dat neki rok da se Ukrajina preda i onda je tu kraj . Ali ako ne iskoristi taj period za predaju onda bi se napala odlast Harkova .

Tako da ovim tempom , mozda za godinu dana dodje i Harkov na red.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+269 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini28.02.2024. u 08:28 - pre 2 meseca
Mislim da desavanja u zadnje vreme ukazuju da je podela Ukrajine vec vidjena kao gotova stvar i na zapadu. Tesko je dati ozbiljne garancije za tako zavrsen rat i jedino izvodljivo (a da radi) je ... Ruska vojska ostaje na istoku, zapadne vojske ulaze na zapadni deo!!! Francuzi su pokusali da uvuku NATO u tu pricu, ali kako Ameri nisu bili zagrejani za taj trosak, mnogi su se povukli. Za sada 4 (ozbiljne) drzave ostaju voljne da salju trupe ...

Zapravo osnovni uzrok rata, odnos Amerika-Rusija, sada ima vidljivih izgleda da se polako resava ... Problem sa svim tim nuklearnim ugovorima od kojih se odustalo je bila Kina. Prosla su vremena kada je dogovor 2 najaca bio dovoljan. Kina je danas sastavni deo te price. Kako nas 2 da se dogovorimo da necemo razvijati rakete do 2000 km ako se to ne odnosi na Kinu? A Kina ne moze prihvatiti da se njen nuklearni potencijal zamrzne na ovom, kindergarden, nivou ...

E, sada se na stolu pojavio akutan problem nuklearnog naoruzavanja kosmosa. U trenutku kada sam Mask fikne u vazduh 4000 satelita mesecno, Rusi satelite vec vide kao ciljeve za svoj S-500 a Kinezi vec obarali satelite probe radi. Velika trojka je na slicnim startnim pozicijama i zaista im je potreban taj dogovor ... Lutajuca municija je zazivela u praksi u obliku lanceta i samo smo korak od nuklearnih satelita koji kruze okolo i cekaju trenutak da se obruse na neki zemaljski cilj .... Sateliti postaju zamena za podmornice. Nemogucnost odbrane od te napasti, moguce slucajne kolizije u orbiti, nesrece pri lansiranju ... previse razloga da se svim silama usaglase da ovo ne treba raditi ...
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+377 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini28.02.2024. u 10:17 - pre 2 meseca
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Otkrio si toplu vodu? :) Jel bilo neke dileme u tome?

Više puta sam ovde rekao su NATO-Ukri sami sebi oduzeli Harkov time što iz njega već XX puta bombarduju Rusiju i direktnu ubijaju civile i decu.

I nikad niko od vas NATO obožavaoca ni na ESu, ni van ESa, nije rekao šta Rusija treba da uradi na to?

Da bleji i broji svoje mrtve? Ili nešto drugo?

Ako je nešto drugo, napiši ovde šta.


Polovina planete je rekla sta treba Rusija da uradi.

Povuce vojsku, pocne pregovore i plati Ukrajini odstetu.
 
Odgovor na temu

sikira069
Miki

Član broj: 348726
Poruke: 18
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+16 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini28.02.2024. u 12:32 - pre 2 meseca
Danas u Tirani pao dogovor za nove količine 155mm.

https://www.blic.rs/vesti/poli...ali-ga-zelenski-i-rama/xn18w72

[Ovu poruku je menjao sikira069 dana 28.02.2024. u 13:42 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+377 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini28.02.2024. u 15:19 - pre 2 meseca
Cisto da budemo u toku sa aktivnostima predsednika nase zemlje, vezano za Ukrajinu

https://www.president.gov.ua/e...enno-shidna-yevropa-89397?s=09

We, President Vjosa Osmani, President Maia Sandu, President Jakov Milatović, President Stevo Pendarovski, President Aleksandar Vučić, President Volodymyr Zelenskyy, ....

su potpisali deklaraciju gde su neki stavovi:

1. Russia’s unprovoked military aggression against Ukraine remains the greatest threat to the European security and international peace.

3. We call on the whole international community to strongly increase support to Ukraine in its ongoing struggle for freedom, independence and territorial integrity.

9. We underlined our firm commitment to bring to justice those individuals responsible for the crime of aggression, crimes against humanity and other atrocity crimes under international law committed in connection with Russia’s war of aggression against Ukraine

iiiii

11. We pledge to enhance our cooperative efforts to fight disinformation, including fake narratives about the war,



Citat:
sikira069:
Danas u Tirani pao dogovor za nove količine 155mm.

https://www.blic.rs/vesti/poli...ali-ga-zelenski-i-rama/xn18w72

[Ovu poruku je menjao sikira069 dana 28.02.2024. u 13:42 GMT+1]


Naravno, domaca vojna industrija i treba da podrzi Ukrajinske saveznike.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8379
*.dynamic.sbb.rs.



+1351 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini28.02.2024. u 16:20 - pre 2 meseca
Citat:
ssi:
Polovina planete je rekla sta treba Rusija da uradi.

Povuce vojsku, pocne pregovore i plati Ukrajini odstetu.
A kojim slučajem baš taj deo planete (NE polovina nego mnooogo puta manje) 10 godina vrši agresiju i ubija Ruse u bivšoj Ukrajini.

I to nije dovoljno, nego i kupi celu Ukrajinu za svoj vojni poligon za napad na nukenarnu silu 1 na svetu. Zanimljiva strategija, samo što je odavno bila vrlo providna i velika je greška Rusije što to ranije nije sprečila.

Dakle, nisam te pitao šta agresor kaže da Rusija treba da uradi nego što ti misliš da je trebala, tačnije: ŠTA BI TI URADIO da si na mestu Rusije?

To je ključno pitanje na koje niko od "zapadnih diskutanata" nikad nije dao odgovor.

Inače, ravnodušan sam što ova jadna zemlja prodaje oružje Ukrima, bolje da prodaje nego kao drugi što moraju da poklanjaju. Previše smo sitni da bi neka naša granata nešto promenila.

Ukri bi svakako trebali da prekinu da primaju oružje, da sačuvaju što više svojih glava, da uhapse kriminalnu USA vlast koja ih goni u smrt i da zamole Ruse za oprost. Sve drugo ih vodi u uništenje.

I ne, ovo NIJE "rusofilsko", nego trezveno stanovište nekoga ko želi da sačuva što više prevarenih i nasamarenih Ukr glava.

Ostaće zapisano pa će se videti šta je bilo bolje za Ukre: da li predaja koju zastupam od početka ili "borba" protiv Rusa u kojoj ginu stotine, nekada i hiljade dnevno.


 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini28.02.2024. u 17:44 - pre 2 meseca
Citat:
Nebojsa Milanovic: (NE polovina nego mnooogo puta manje)

Odokativno, deluje malo vise od pola (ako bude trebalo, naci cu tacno). Svakako ne mnogo puta manje od polovine. Izvor


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8379
*.dynamic.sbb.rs.



+1351 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini28.02.2024. u 18:09 - pre 2 meseca
@Shadowed, dva pitanja za tebe

1) Da li misliš da li nuklearna sila 1 razmišlja o toj karti i uopšte ko nju "podržava" ili "ne podržava" u odbrani od agresora?

2) Šta bi TI uradio da si na mestu Rusije a NATO te tako davi 10 i više godina, ubija tvoje sunarodnike i samo još jedan korak mu je ostao da te počisti u potpunosti.

Da si vlast Rusije, kako bi se TI LIČNO odnosio prema tome?

p.s. pitanja važe i za ostale

 
Odgovor na temu

sikira069
Miki

Član broj: 348726
Poruke: 18
109.245.227.*



+16 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini28.02.2024. u 18:27 - pre 2 meseca
Neka naša granata neće ništa promeniti.
Ali stotine šlepera 155mm svašta mogu promeniti.
Toliko smo izvozili mesečno.
Izgleda da će sada da ide vozom.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8379
*.dynamic.sbb.rs.



+1351 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini28.02.2024. u 18:28 - pre 2 meseca
@miki/sikira069

Skoncentriši se, udahni malo i odgovori na ta dva pitanja.
 
Odgovor na temu

sikira069
Miki

Član broj: 348726
Poruke: 18
109.245.227.*



+16 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini28.02.2024. u 18:40 - pre 2 meseca
Sad Vučić potencira da Ukrajina nije priznala Kosovo.
Što znači da Srbija nikada neće priznati Donjecke oblasti.
Niti kao samostalne niti u sastavu Rusije.

Ne vidim ni jednu zemlju koja će te oblasti priznati.
Možda Severna Koreja?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini28.02.2024. u 18:48 - pre 2 meseca
Citat:
Nebojsa Milanovic:@Shadowed, dva pitanja za tebe

1) Da li misliš da li nuklearna sila 1 razmišlja o toj karti i uopšte ko nju "podržava" ili "ne podržava" u odbrani od agresora?

2) Šta bi TI uradio da si na mestu Rusije a NATO te tako davi 10 i više godina, ubija tvoje sunarodnike i samo još jedan korak mu je ostao da te počisti u potpunosti.

Da si vlast Rusije, kako bi se TI LIČNO odnosio prema tome?


1) Da.
2) Ne znam.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2714



+701 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini28.02.2024. u 19:25 - pre 2 meseca
Citat:
Nebojsa Milanovic:
@Janjić, droid i ostali NATO-likovi

Što ne okačite neki pro-NATO video, evo ja sam se malo presabrao, realno šta god gledam to su NATO izvori, druge i ne pratim.

Ne znam je l' ovo pro-NATO ili...
https://youtu.be/FC99HKEEx_Q?si=PVambvjsPDrsu5xT
ili ovo:
https://www.youtube.com/watch?v=qn-JFqGgxJs

Za ovaj bih rekao da je pro-NATO po naslovu, ali i nazivu kanala ;)
Ali, ipak se priznaju impozantne brojke tenkova i vojnika na ruskoj strani:
https://youtu.be/_AEqDExUms8?si=5zuUXNOZr44eBhJb
OK, za ovog si već prokomentarisao:
https://youtu.be/H-PplfxEVbs?si=mgY6YtZ5n61-kqbn


Ruska propaganda mi ne godi zbog rečnika, kao ni zapadna, ali zanimljiv je recimo ovaj lik, pročitati opis kanala, iako je na ukrajinskoj strani, ne libi se da komentariše greške ukrajinske vojske:
https://www.youtube.com/@willyOAM/videos


Međutim, ono što kritičari ruskog jednoumlja stalno navode, a što rusofili ne razumeju, jeste da u Rusiji ne smeš jednu reč da kažeš protiv Putina ili da pohvališ bilo šta što dolazi sa Zapada, ako je protiv ruske politike, a sa druge strane na tom omraženom zapadu čak i omraženi CNN sme da navede neke činjenice koje ne idu u prilog tom Zapadu:
https://youtu.be/5P6mMmLCqT4?si=RVCEf7eHpcDOhety
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8379
*.dynamic.sbb.rs.



+1351 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini28.02.2024. u 22:06 - pre 2 meseca
Citat:
Shadowed:
Citat:
Nebojsa Milanovic:@Shadowed, dva pitanja za tebe
Šta bi TI uradio da si na mestu Rusije a NATO te tako davi 10 i više godina, ubija tvoje sunarodnike i samo još jedan korak mu je ostao da te počisti u potpunosti.
Da si vlast Rusije, kako bi se TI LIČNO odnosio prema tome?
Ne znam.
Vidiš, niko od vas hrabrih "keyboard warriorsa", pa ni ti naravno, nikad nije odgovorio na ovo prosto pitanje, ali to vas ne sprečava da trolujete i bulaznite do iznemoglosti?

I ovo sam već pitao, a takođe niko nikad nije odgovorio:
Citat:
ssi:Polovina planete je rekla sta treba Rusija da uradi.
Povuce vojsku, pocne pregovore i plati Ukrajini odstetu.
SA KIM Rusija da pregovara?? Sa Usruljom? Bajdenom?! Zelenskim?!?!
Stavi prst na čelo i za sekund ćeš uvidesti koliko su to bizarni klovnovi.

Citat:
sikira069:Ne vidim ni jednu zemlju koja će te oblasti priznati.
Možda Severna Koreja?
Misliš li zaista da Rusija o tome misli?! :D Pa nije Rusija Srbija, nikako to da shvatite.

@janjić

Konačno da si okačio nešto, sve su to NATO izvori i ja ih pratim koliko stignem.

Ovaj debeljuca Hrvat Barić mi je posebno simparičan kako se, onako uvek zadihan, upinje i preznojava da dokaže/pokaže nešto dobro na NATO-Ukre, ali mu nikad ne ide i samo se preznojava. Dalje:
Citat:
Međutim, ono što kritičari ruskog jednoumlja stalno navode, a što rusofili ne razumeju, jeste da u Rusiji ne smeš jednu reč da kažeš protiv Putina ili da pohvališ bilo šta što dolazi sa Zapada, ako je protiv ruske politike, a sa druge strane na tom omraženom zapadu čak i omraženi CNN sme da navede neke činjenice koje ne idu u prilog tom Zapadu:
Rusija je zemlja U RATU, i to protiv XX najjačih država sveta, čiji stanovnici čak ni ne znaju ko ih i koliko pljačka za taj rat.

Pa zašto bi im išta bilo zabranjeno kada im pare, a to je NATOu jedino bitno, veoma lako uzimaju bez ikakvih zabrana? Zašto bilo šta zabranjivati?! Kakav je to argument?

To je elementarno nepoznavanje razlike u situaciji u koji je Rusija i zemlje NATOa.

Ali nije to ništa novo, to je klasično zaslepljeno posmatranje od strane konzumenata NATO propagande.
 
Odgovor na temu

sikira069
Miki

Član broj: 348726
Poruke: 18
109.245.227.*



+16 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini28.02.2024. u 23:02 - pre 2 meseca
Nebojša, nije ovo kviz.
Niti si ti voditelj kviza.
Pa kao ti postavljaš pitanja, a mi kao odgovaramo.

Ovo je forum gde se iznose mišljenja.
Ti zabranjuješ da bilo ko misli drugačije.
Vređaš. Briše poruke uz nebulozna objašnjenja.
Kao, nisam ti odgovorio na pitanja.

Evo odgovora:
Putler je trebao da uloži pare i mirnim putem sruši režim u Kijevu. Ako to nije u stanju onda da iskaže koje teritorije traži i da preti ratom. Ako i to ne prođe, onda napada i za mesec dana osvaja teritorije i traži primirje.

Ovako će rat trajati u nedogled.
I proćiće isto kao u Avganistanu.
Lesi se vraća kući.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Svetski rat u Ukrajini

Strane: << < .. 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 243880 | Odgovora: 3026 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.