Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svetski rat u Ukrajini

elitemadzone.org :: MadZone :: Svetski rat u Ukrajini

Strane: << < .. 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 231030 | Odgovora: 2886 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini09.03.2024. u 09:47 - pre 48 dana i 22h
Koliko razumem, cela ova gungula oko NATO trupa u Ukrajini ima cilj da se dignu porezi u EU a za projekat Ukrajina. Dodatak je sto ce ovo ludo marksisticko-lenjinisticko drustvance Ursula, Borelj dobiti dodatnu vlast i ako nisu nigde izabrani.

Sto se terena tice, Rusi trenutno gube rat za Crno more, ali pobedjuju na kopnu, sto je meni logicno jer su pre svega kopnena sila, ali ne i pomorska. Takodje Ukrajinsko drustvo polako dolazi do ivice, sto je ujedno i najbolja opklada za Ruse i kraj rata.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini09.03.2024. u 09:59 - pre 48 dana i 22h
Sve je to ok i lako se vidi, rekao sam više puta da ta fama kako ju je Ivan nazvao, "ruske agresivne pretenzije" (?!?), je bizarno glupa i nadasve lažna i usmerena samo na dalju pljačku naroda EU, a za račun Usrulja&co i sličnih satrapa, naravno i vojne industrije.

Ali osim toga, meni je potpuno fascinantan ovaj trip da će NATO "nekoga da štiti" kada je to teroristička organizacija koja pred raspadom i kada se konačno raspadne, što sam rekao praktično u mom prvom postu na ovu temu, svet će postati bolje i sigurnije mesto.

p.s. To da Rusija "gubi na moru" znači da ona tamo i ne ratuje, što naravno ne znači da treba da dopusti da joj NATO malo malo pa potopi neki brod. Razlog je što površina koju Rusija mora da kontroliše je ooogromna i kada se NATO skoncentriše na neku tačku, u njoj naravno može da napravi neku akciju.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini09.03.2024. u 10:39 - pre 48 dana i 21h
Naravno, NATO odavno nije odbrambeni savez, vec alatka za uzurpaciju para i moci za usku grupu ljudi.

Ja sam mislio da je super jednostvno pustiti Ukrajinu niz vodu, medjutim izlgeda da je tu pre ko-zna koliko vremena napravljen dil izmedju politckih elita i biznisa na zapadu, ono Ukrajina ce srusiti Putka, balkanizacija Rusije (podela na vise drzava). Prostor od zapada Ukrajine do Vladivostoka bi neopozivo postao imovina Zapada.

Politicke elite bi dobile veliku nekontrolisanu moc za svoje projekte nad vecim delom sveta, biznisi i bankari bi dobili hiljade triliona dolara, izravnali bi se ogromni deficiti zapadnih drzava.

Videcemo, teorija gore verovatno moze da objasni mnogo nelogicnih poteza od strane Zapda, kao sto su mnoga "pucanja u svoje noge".
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini09.03.2024. u 12:42 - pre 48 dana i 19h
Citat:
dejanet: Ja sam mislio da je super jednostvno pustiti Ukrajinu niz vodu, medjutim izlgeda da je tu pre ko-zna koliko vremena napravljen dil izmedju politckih elita i biznisa na zapadu
Sve se to zna, ko hoće da zna:

Ukrajina je najsloženiji projekat Zapada, tačnije Amerike, još od Drugog svetskog rata.

Ko neće - taj sluša Usrulju...

I zanimljivo je kako podlo Ameri sada kada su osetili da je tvrdo izlaze iz priče, i u sred toga padne sa Marsa tamo-neki Makron da će "on da izvrši kopnenu invaziju na Rusiju/Ukrajinu" :)

Naravno, retard nije konsultovao NI SVOJE generale a kamoli nekog relevantnijeg, i odmah je dobio po gubici od njih, video sam izjavu kojom njegovi generali odmah pobijaju reči te budale, a i ovo:



 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
*.mbb.telenor.rs.



+370 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini09.03.2024. u 14:16 - pre 48 dana i 18h
Dejanet koje je to mesto u Švedskoj u kojem Rusi ne mogu da upišu decu u osnovnu školu?
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini09.03.2024. u 14:37 - pre 48 dana i 17h
^ U principu ne delim konkretne lokacije, ali mislim da sam bio razumno precizan. Sto se recenog tice mozes da mi verujes ili ne.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.162.*



+559 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini09.03.2024. u 18:59 - pre 48 dana i 13h
Ali znao sam da je black rock, uvek i svuda isto ili je black rock ili rio tinto, koji crni nato, 10 natoa da kupe ..


Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
*.mbb.telenor.rs.



+370 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini09.03.2024. u 20:03 - pre 48 dana i 12h
Citat:
dejanet:
^ U principu ne delim konkretne lokacije, ali mislim da sam bio razumno precizan. Sto se recenog tice mozes da mi verujes ili ne.


Mnogo je teško poverovati da takva škola postoji.
Na ovom forumu je pravilo da se svaka tvrdnja mora dokazati.
Ili to za neke članove ne važi?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini09.03.2024. u 20:12 - pre 48 dana i 12h
Zanimljivo ali je negde posle 4. minuta pokvario utisak .

Jer na zna sta je Bilion ?

O.K. mi i Englezi koristimo razlicite reci za kolicinu novca , o cemu je ovde rec . Oni nemaju rec Milijarda , vec kazu Bilion US$ , a umesto naseg Bilion koriste za jedan red veci Trilion itd.

Posto je klip na nasem jeziku ocigledno da se odnosi na "nas" Bilion !

Ali nas Bilion Nikako Nije Milion Milijardi ??

Lepo kaze 3 nule Milijardi , a onda kaze to je Milion Millijardi ???

3 Nule o kojima govori je Hiljadu Milijardi i to bi tada bilo O.K. !

Ali iz Pogresne Premise da je sa 3 nule " Milion " a ne " Hiljada " Milijardi , sledi Pogresan Zakljucak da je 10 Biliona kapital kojim ova firma Navodno raspolaze , veci nego BDP svih drzava na planeti ?

BDP u sustini Ne bi trebao da ima Nista sa kapitalom neke Firme ! Jer BDP je godisnja proizvodnja a drzave ne postoje 1 godinu ?

A Kapital je nesto drugo nije BDP i firma moze da ima Kapital a da Ne proizvodi nista !!

I kapital zavisi kakav je moze biti trajno dobro kao nekretnina na primer ? I nema nikakve veze sa BDP koji je Godisnja velicina !

I onda kaze ne racunajuci USA i Kinu to je vece nego sve drzave sveta Zajedno ??


Jos jedna Budalastina !

USA BDP 26.9 Bilona , onih o kojima on prica ! Godisnje ! Kina 17.7 .

Nemacka , Japan i Indija prebacuju 10 Biliona godisnji BDP ! 4.4 , 4.2 i 3.7 Zajedno 12.3

A gde su ostalih 190 drzava ??


Ovakvo Neznanje ponistavu bilo kakvu dalju pricu , jer je zasnovano na pogresnim Premisama !
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.162.*



+559 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini09.03.2024. u 20:26 - pre 48 dana i 11h
Ne menja stvar, firma ima manje samo nego Usa ili Kina, od svih ostalih država pojedinačno više. Očigledna anomalija na licu sveta.Više od Francuske, Nemačke, Rusije .. znači cela Nemačka svaki stanovnik od najmanjeg do najvećeg, sva poljoprivreda, industrija, uslužne delatnosti sve to zajedno i opet više .. koja ima u vlasništvu rio tinto koji ima na primer više od cele Srbije .. a uvlači se u zemlju ko puvanjak 2004 po streljanju premijera i protestima na Kosovu, u trenutku kad je privreda takva da se i otvaranje trafike na ćošku slavi, oni se uvlače nečujno ..

Uostalom objasni to Ukrajini, ni oni sami ne znaju zašto ratuju .. trebalo je da se predaju posle 2 meseca. Ili Rusiji, oni su trebali da odustanu posle pola godine.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini09.03.2024. u 20:38 - pre 48 dana i 11h
Citat:
miki069:
Mnogo je teško poverovati da takva škola postoji.
Na ovom forumu je pravilo da se svaka tvrdnja mora dokazati.
Ili to za neke članove ne važi?
Ti su poslednji koji ima pravo da od bilo koga tražiš bilo kakve dokaze, propituješ, proverevaš i slično, ali ako se praviš lud pa "ne znaš" zašto je tako, evo da ti ponovim, više neću:

1) Prvi TI LIČNO nisi dao dokaze ni za kakva tvoja baljazganja ikada, srećom niko te i ne zarezuje, pa u tvom slučaju to nije mnogo bitno.

2) Zbog toga si i banovan, a banovani korisnici kojima je ponovo omogućen pristup nemaju pravo ni na kakve "žalbe" propitivanja, uslovljavanja, bilo šta.

Jedino o čemu treba da misle je da poprave ponašanje.


 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini09.03.2024. u 20:52 - pre 48 dana i 11h
Citat:
MajorFatal:
Ne menja stvar, firma ima manje samo nego Usa ili Kina, od svih ostalih država pojedinačno više. Očigledna anomalija na licu sveta.Više od Francuske, Nemačke, Rusije .. znači cela Nemačka svaki stanovnik od najmanjeg do najvećeg, sva poljoprivreda, industrija, uslužne delatnosti sve to zajedno i opet više .. koja ima u vlasništvu rio tinto koji ima na primer više od cele Srbije .. a uvlači se u zemlju ko puvanjak 2004 po streljanju premijera i protestima na Kosovu, u trenutku kad je privreda takva da se i otvaranje trafike na ćošku slavi, oni se uvlače nečujno ..


On nije razumeo , ali ne razumes ni ti !

Kapital Nije BDP ! Bruto drustveni Proizvod !

Evo : https://en.wikipedia.org/wiki/BlackRock

Pise stvarno " It is the world's largest asset manager, with $10 trillion in assets as of December 31, 2023.[1] "

Znaci da imaju Kapital kojim upravljaju 10.000 Milijardi , Ne Miliona !

Ali to NEMA veze sa BDP USA jer " Assets" Nije GDP na Engleskom !


Evo ti linkovi pa procitaj sam ako ne verujes da to Nije isto !

https://en.wikipedia.org/wiki/Assets_under_management

https://en.wikipedia.org/wiki/Gross_domestic_product


Vidimo sa prvog linka da firma Blackrock ima Godisnji Promet , to takodje NIJE GDP samo 17.86 Obicnih Milijardi !!

Znaci nikakvih HIljada ni Miliona Milijardi ! Vec najobicnijih Milijardi !

Kod proizvodnih firmi Promet bi bio BDP, kod ove firme koja se bavi ko zna cim Promet nije BDP !


Smesno ali ujedno i Zalosno je reci da jedna firma makar imala i Kapital od 10.000 Milijardi US $ , vredi vise nego jedna cela drzava Nemacka !?

Bukvalno su pomesane Babe i Zabe !
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.162.*



+559 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini09.03.2024. u 21:51 - pre 48 dana i 10h
Tim gore ako raspolažu kapitalom za koji ne moraju da rade, ali ih uvek svrbi da ulažu da bi ga uvećali, onda im svejedno da li otimaju crnicu, pijaću vodu, arsene ili borate i uranijum, a prodaju helikoptere i haubice. Jasno i glasno kažu zanima nas investicija, kasnije ćemo misliti o humanosti, biće vremena kaže.
Ne umam ja da uporedim bdp i kapital, možda može više da ulaže nego Nemačka? Ma te stvari iz ekonomije su uvek zapetljane. Ako su oni sa po 15 miliona $ podmićivali pojedince u siromašnoj Mongoliji, možeš tek misliti ovde, ili u Ukrajini, da dođu do cilja.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini09.03.2024. u 23:38 - pre 48 dana i 8h
Citat:
Ivan Dimkovic:
https://ground.news/article/hu...&utm_medium=newsroom-share

I Svedska postaje NATO clan. Inace, zemlja koja je bila neutralna 200 godina. Nisam siguran da je to bilo u planu ruske vlasti ali svakako dobra stvar za bezbednost EU uzevsi u obzir agresivne pretenzije druge strane.

Evo TAČNO onog što sam ti odmah rekao na ovo, pogledaj na prethodnoj strani:



Istorija će možda objasniti zašto se te zemlje stavljaju u smrtnu opasnost kada su mogle (ako su mogle, možda i ne?) da i dalje ostane neutralne i van USA hegemonije i bez ikakvih rizika po svoju bezbednost.


BTW, evo izveštaja sa fronta od jednog NATO novinara:


 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini10.03.2024. u 09:20 - pre 47 dana i 22h
Citat:
Nebojsa Milanovic: NATO je teroristička organizacija koja, ako se ne raspadne ranije, najkasnije za nekoliko meseci dolaskom Trampa će biti i formalno ukinuta


Jesi li raspolozen za opkladu? Samo odredi koliko je to nekoliko meseci (mora biti manje od 10 jer 10+ nije nekoliko). Ako Tramp ne bude predsednik opklada se otkazuje.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+269 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini10.03.2024. u 11:10 - pre 47 dana i 21h
Te price vise nisu spinovanje na RT! O tome se sasvim otvoreno prica na zapadu i prave scenariji za razne slucajeve ...

https://www.telegraph.co.uk/wo...-to-leave-nato-diplomats-warn/

Ne verujem da ce tek tako napustiti NATO. Izlazak UK iz EU je trajao i trajao ... Bice to vec neko komplikovano politicko resenje. Nece Ameri mrdnuti svoju vojsku iz Nemacke, Japana .... Ono bitno - nikom nista ne garantuju. Atomski kisobran je samo njihov, oni ga placaju, njima koristi ...
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini10.03.2024. u 12:24 - pre 47 dana i 19h
Ne znam otkud ideja da je to spinovanje, ja lično sam okačio Trampovu izjavu sa CNBC da će ukinuti NATO. Ko na njegovom mestu to ne bi uradio?

Zašto finansirati terorističku organizaciju ako ne planiraš da je koristiš?

I generalno uopšte nije bitno da li NATO postoji ili ne, bitno je da Amerika nikog neće štititi ako ih Rusi "napadnu".

A da li će Rusi nekog zaista napasti on sam o tome treba da brine, pri čemu je kriterijum, u najgorem slučaju - veoma jednostavan: kako si se ponašao prema Rusiji, da li ratovao i slao oružnje protiv nje - tako trebaš biti tretiran.

Posle ovolikog rata i toliko nezamislivih količina oružja poslatih na Rusiju, lista za naplatu koja Rusi treba da sprovedu je poduža, a šta će od toga uraditi videćemo.

Srećom Rusija nije agresivna zemlja, vrlo je predvidljiva i radi ono šta govori (tačnije manje od toga, ali to ne može unedogled jer narod u Rusiji gubi strpljenje pred NATO-EU terorom), tako da je jedino pravo rešenje ono koje je ujedno najprostije, a to je:

NE DIRAJ RUSIJU, NE RATUJ PROTIV NJE i nemaš se čega bojati.

Već sam rekao ko je relevantan u ovoj situaciji, a Amerikanci kao da me slušaju, pa pogledajte šta oni kažu, na 28.50:

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini10.03.2024. u 14:45 - pre 47 dana i 17h
Pogledajte koliko puta sam sve predvideo, koliko puta sam ovde na ES-u rekao tačno ono što će se za neki dan ili sat pojaviti u vestima.

Evo malopre napisah da nema razloga da Tramp tj. USA drži i finansira NATO i štiti ove majmune koji sami idu na rusku cev, ili makar žvalave o tome.

Pogledajte šta kaže američki oficir, to je bukvalno tačno ono što sam gore napisao:

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini10.03.2024. u 16:13 - pre 47 dana i 16h
Skot Riter nije americki oficir vec 30ak godina.
Ta izjava je besmislena. Prvo sto Makron nije uopste pozivao da se uvode trupe u Ukrajinu (rekao je da nije iskljuceno) a da prica o tome "sta ce kad Francuskoj zatreba pomoc", drugo sto NATO nema obavezu da im pomaze. Obaveze NATO-a su odbrambene (cuveni clan 5, parafrazirano, napad na jednu clanicu se smatra napadom na sve).

Inace, hajd', kad smo kod toga, slanje trupa u Ukrajinu je sasvim moguce (sto ne znaci da ce se i desiti) uz ogranicenje da se bore samo u Ukrajini, bez napada na rusku teritoriju. Ako se to desi, najverovatnije nece biti NATO operacija vec operacija pojedinih drzava kako bi NATO kao organizacija mogao da opere ruke od svega toga.
Ako bi do toga doslo, Rusija ne bi imala osnova da napadne te drzave (sto ne garantuje da ne bi to ionako uradila) jer ni njena teritorija ne bi bila napadnuta ali bi imala osnova da napadne trupe tih zemalja na ukrajinskoj teritoriji (jer su te trupe napale njihove).
No, da li ce do toga doci, zavisi od dosta toga; situacije na terenu, koliko su odlucni da sprece Rusiju (kako Rusija ne zeli nato naoruzanje u Ukrajini na svojoj granici, tako ni EU ne zeli rusko naoruzanje u Ukrajini na njihovoj granici), koliko uspeju da naloze svoje stanovnistvo na to, koliko same drzave budu medjusobno slozne u tome itd.
 
Odgovor na temu

nato_bot

Član broj: 335224
Poruke: 6



+12 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini10.03.2024. u 19:51 - pre 47 dana i 12h
Citat:
Nebojsa Milanovic

Pogledajte šta kaže američki oficir, to je bukvalno tačno ono što sam gore napisao:

Uvek je moguce da postoji americki oficir koji ce reci "bukvalno tačno ono što sam gore napisao".
Kao "dokaz" bice citirani samo oni koji kazu "bukvalno tačno" :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Svetski rat u Ukrajini

Strane: << < .. 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 231030 | Odgovora: 2886 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.