Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telenor Hipernet - optički internet, OTT televizija i fiksni telefon

[es] :: ISP :: Telenor Hipernet - optički internet, OTT televizija i fiksni telefon

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9073 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Telenor Hipernet - optički internet, OTT televizija i fiksni telefon20.11.2021. u 08:23 - pre 28 meseci


https://www.telenor.rs/sr/privatni/paketi-i-dodaci/hipernet/
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Telenor Hipernet - optički internet, OTT televizija i fiksni telefon20.11.2021. u 09:45 - pre 28 meseci
Možda je bolje da tema ode negde pod ISP jer ovo jeste Telenor ali nije baš mobilna.
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Telenor Hipernet - optički internet, OTT televizija i fiksni telefon20.11.2021. u 09:52 - pre 28 meseci
Može, prebaci ti ili espreso, ko ima dozvole za to.
 
Odgovor na temu

oracle_kid

Član broj: 266646
Poruke: 219



+18 Profil

icon Re: Telenor Hipernet - optički internet, OTT televizija i fiksni telefon20.11.2021. u 11:25 - pre 28 meseci
jel to ide preko telekomove optike kao nekada adsl sto su koristili svi provajderi?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Telenor Hipernet - optički internet, OTT televizija i fiksni telefon20.11.2021. u 11:37 - pre 28 meseci
Valjda je to iz one priče od skora po kojoj je MTS sklopio ugovore sa Telenorom pa sada i ovo ide preko njihove optike. Za razliku od tog vremena, sada bar ima bezbroj optičara pa korišćenje nečije optike nije više toliko potrebno. Ako se ne varam, provera dostupnosti ide na sličan način kao i kod MTS-a, ja imam drugu optiku koja je sada na neki način pod MTS-om ali ipak nemam mogućnost, ni kod njih ni sada kod Telenora. Svejedno, neka ih bude što više a meni neka ostane ovo što imam. ;)
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Telenor Hipernet - optički internet, OTT televizija i fiksni telefon20.11.2021. u 12:27 - pre 28 meseci
U sustini Vrlo Losa ponuda !

Cene su im dosta vise nego kod MTS-a , cija je optika !


Jedino ako neko bude uzimao samo internet , jer to nije moguce kod MTS-a . Ali ni to nije povoljno jer za manje novca kod MTS se dobije brzi Net i fiksni , BOX 2 paket . Sve je samo za neobavestene .


I da daju 6 meseci po 1 din , dok MTS , daje 12 meseci .

Naravno ko je vec kod MTS-a , valjda ce biti Nov kod Telenora .


O stetnosti ugovora po MTS se vec pisalo . Tada se znalo za Mizernu cenu po kojoj se iznajmljuje infrastruktura , a sada se vidi da ce Samo MTS korisnici , prelaziti kod Telenora !

Ostali ako hoce da predju na primer sa SBB-a ici kod MTS zbog cena i 12 meseci po 1 din .

Znaci potpisali su uglavnom Odliv Sopstvenih korisnika ?!!
 
Odgovor na temu

stakogde
ETF
BG

Član broj: 205524
Poruke: 20
*.mediaworksit.net.



+9 Profil

icon Re: Telenor Hipernet - optički internet, OTT televizija i fiksni telefon24.11.2021. u 21:29 - pre 28 meseci
Pominje se neki ruter sa mesh tehnologijom koji se dobija + mogućnost korišćenja paketa u "probnom režimu" do 1 februara.
Da li neko zna nešto više o tome?
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1134
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Telenor Hipernet - optički internet, OTT televizija i fiksni telefon30.11.2021. u 14:35 - pre 28 meseci
Meni je istekao Box ugovor kod Mts, pa bih prešao u Telenor, jer mi je bolje 2+6 meseci po 1 din, nego 1 ili 2 polumeseca kod Mtsa.
Ali, ne lezi vraže, u Mts se prave ludi i ne davaju migracioni kod za Telenor, sve su neobavešteni.
 
Odgovor na temu

stakogde
ETF
BG

Član broj: 205524
Poruke: 20
*.smin-1.sezampro.rs.



+9 Profil

icon Re: Telenor Hipernet - optički internet, OTT televizija i fiksni telefon02.12.2021. u 21:17 - pre 28 meseci
Piši tržišnoj inspekciji i Ratelu da ih poguraju.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.static.isp.telekom.rs.



+310 Profil

icon Re: Telenor Hipernet - optički internet, OTT televizija i fiksni telefon02.12.2021. u 21:42 - pre 28 meseci
Možda je of, ako može savet.


Ja ima dva fiksna broja kod telekoma, 011, i treba ju mi oba, četiri Mobilna broja kod Telenora i SBB kablovsku plus net, neki paket od 3.500 din. Sve ukupno plaćam preko 12.000 din mesečno. Imali neka opcija kod nekog operatera da se sve objedini i da bude malo jeftinije. Imao sam ponude ali mi nisu odgovarale zbog prebacivanja samo jednog fiksnog broja u paketu.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Telenor Hipernet - optički internet, OTT televizija i fiksni telefon03.12.2021. u 08:56 - pre 28 meseci
Sve te usluge ima samo Telekom , tako da to znatno smanjuje izbor .

SBB nema mobilnu telefoniju . Vip ima samo mobilnu i nekakav internet . Telenor sada preko MTS-a ima internet optiku .


Znaci ostaje samo MTS . Nisam cuo da postoji mogucnost 2 fiksna telefona u jednom paketu . Ako si ih pitao i kazu nema onda je to , to .

Jedino videti 2 paketa kod njih . 1. Fiksni , 2 mobilna , internet , ako imas mogucnost za MTS optiku , bez toga ADSL je losa opcija . 2 paket isto samo umesto Interneta TV .

Znaci 2 Box 3 paketa . Posebno posto bi dobio 12 meseci po 1 dinar.

Ali ako nemas optiku Net je spor preko ADSL-a.
 
Odgovor na temu

miloxy
Saša Milošević
Niš

Član broj: 189537
Poruke: 10
185.54.180.*



Profil

icon Re: Telenor Hipernet - optički internet, OTT televizija i fiksni telefon03.12.2021. u 10:25 - pre 28 meseci
Ja sam skoro uzeo telekom optiku i pitali su me da li hocu oba fiksna da prebacim na optiku. Meni je bilo sigurnije da jedan ostane na bakru da bih imao telefon i kad nema struje pa sam prebacio samo jedan. Tako da tehnicki postoji mogucnost za dva fiksna na optici.
 
Odgovor na temu

MrGospodin

Član broj: 346606
Poruke: 4



+1 Profil

icon Re: Telenor Hipernet - optički internet, OTT televizija i fiksni telefon20.12.2021. u 12:13 - pre 27 meseci
Sada nude 12 meseci po dinar.
Smart box uređaj nema mogućnost instalacije Netflixa sa Google Playa, kao kod EONa.
Slika je dobra ali promena kanala traje 4 sec.
Premotavanje nije baš najbolje rešeno, minimalan "skok" je 30 sec.
Nema kao na EONu spisak dana pa onda spisak emisija nego se vrti jedna po jedna emisija u nazad do one koja ti treba.
Da bi se došlo do YouTubea ili ostalih instaliranih aplikacija treba nekoliko koraka na daljinskom da se uradi, a povratak na tv je moguć samo kad se izađe iz aplikacije.
Opet poredim sa EONom, kod njih ima dugme koje te odmah vraća na tv, kao i dugme koje te baca na spisak aplikacija.
Nadam se da se neće biti potrebno 12 meseci da prođe da poboljšaju korisničko iskustvo.
I da, isto kao i kod EONa postoji dugme TV na daljinskom (pored On/Off) koje ničemu ne služi sem da ga neko slučajno pristisne pa onda ništa od dugmića ne radi.
Bolje da su ga nazvali LOCK...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Telenor Hipernet - optički internet, OTT televizija i fiksni telefon20.12.2021. u 13:48 - pre 27 meseci
Ocigledno da nije bila neka navala cim su povecali duzinu trajanja isto kao i MTS za nove korisnike na 12 meseci 1 din.

Ali i dalje su skuplji od MTS-a i to dosta !


Ako vec poredis sa SBB-om , jesi li presao sa SBB-a ?

Ako jesi zasto nisi isao kod MTS kada je jeftiniji ?
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Telenor Hipernet - optički internet, OTT televizija i fiksni telefon20.12.2021. u 13:55 - pre 27 meseci
Meni ovaj Hipernet nema veze. Televizija je kopija MTS-a. Nemaju nijedan kanal više ili manje u odnosu na MTS. MTs 2 ili?
Optika je bolja jer daju veći upload, MTS valjda još ne daje tako.
Ali su i skuplji. Ne znam stvarno šta telenor očekuje sa preslikanom MTS ponudom. Svuda gde ima optike, svi će verovatno pre da uzmu MTS kad je već jeftinije.
Jedino možda Ako Telenor bude davao neke pogodnosti za mobilne korisnike. Video sam da već daju nešto, ali to su smešni popusti.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Telenor Hipernet - optički internet, OTT televizija i fiksni telefon20.12.2021. u 15:07 - pre 27 meseci
Jeste imaju popuste za one koji vec odranije imaju pakete Telenor mobilne .

Ali to se isplati samo onom ko vec ima mobilni Telenor , ugovor u toku .

Box 4 kod MTS je jeftiniji kao komplet sa mobilnom telefonijom .
 
Odgovor na temu

MrGospodin

Član broj: 346606
Poruke: 4



+1 Profil

icon Re: Telenor Hipernet - optički internet, OTT televizija i fiksni telefon21.12.2021. u 10:52 - pre 27 meseci
Citat:
ademare:
Ako vec poredis sa SBB-om , jesi li presao sa SBB-a ?
Ako jesi zasto nisi isao kod MTS kada je jeftiniji ?


Prešao sam sa MTSa, a inače imam i EON BOX van mreže.
Ne bih o razlozima prelaska.

I MTS je pre Irisa bio dosta loš po nekim pitanjima.
Imao sam priliku da probam Iris za Android TV i ne može da se poredi sa onim na STBu.
Sporiji je i lošija je slika, a i nema mogućnost korišćenja onih brzina premotavanja.
Šteta samo što njihov STB nema AndroidTV sa Play Storeom.

Nego da se vratim na Telenor i Hipernet, evo skoro 24h nemam internet.
Prijavio problem i čekam...
Tako sam i saznao da im Boxovi odlično rade na WiFiju, čak i ako je izlaz na net preko komšijinog SBBa.
Za razliku od MTSa kod njih se drugi Box doplaćuje mesečno, oko 300 din.
Takođe ima i jedan uređaj više, optički media konverter.

Izbor programa je dosta slabiji nego kod ostalih operatera.

Ko ima paket za mobilni veći od 1500 din u Telenoru onda dobija popust oko 500 din. na Hipernet i duplo veće brzine uploada i downloada.

Ja sam uzeo paket bez fiksnog, samo Net i TV.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Telenor Hipernet - optički internet, OTT televizija i fiksni telefon21.12.2021. u 11:15 - pre 27 meseci
Ja kada sam prelazio sa MTS-a , na SBB nije postojala ova ponuda Telenora , u martu ove godine .

MTS mi je nudio ako zadrzim BOX 4 da mi daju 3 meseca po 1 din . Posto sam hteo da smanjim na BOX 3 onda nista ?!

Zato sam otisao kod SBB-a jer su mi dali 6 meseci za 1 dinar .


Da je postojala ova ponuda od 12 meseci po 1 dinar , izabrao bih Telenor ! Imam optiku MTS pored vrata , to Telenor iznajmljuje od njih .


Znaci nema emocija , samo povoljnost cene i uslova .


To sam i napisao u jednom postu ranije , kako je MTS to osmislio , samo korisnici MTS-a ce ici kod Telenora . Ko prelazi sa SBB-a njemu se vise isplati MTS zbog nize mesecne cene .
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1134
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Telenor Hipernet - optički internet, OTT televizija i fiksni telefon21.12.2021. u 11:22 - pre 27 meseci
Jako kilavo, probao, 2 nedelje se akao, bolje da ćutim.
Sačekao bih jedno 6m da malo uđu u štos.
 
Odgovor na temu

MrGospodin

Član broj: 346606
Poruke: 4



+1 Profil

icon Re: Telenor Hipernet - optički internet, OTT televizija i fiksni telefon23.12.2021. u 08:44 - pre 27 meseci
Pronašao sam na Benchmarku uputstvo za podešavanje daljinskog da radi i sa TVom.
Interesantno je da kad se ovo podesi, onda podešavanje zvuka uvek ide preko TVa, bez obzira da li je aktivno STB ili TV dugme.
Bilo bi lepo kad bi ovo i instalateri na terenu znali, meni rekli, to dugme još nema funkciju.

Takođe sam saznao da dugme EPG trenutno nema funkciju i da se radi na tome.

Bio sam bez neta 48h, zvali su sto puta i pitali isto, jel radi ova lampica jel radi ona lampica, jesi dobro priključio kabl...
Na kraju kad je proradilo, ja pitam šta je bio problem, kažu ne znamo, kolega je samo rekao da sad probate.
Ja sumnjam da ima veze sa MTSom jer sam im opremu vratio pre tog prekida pa su me verovatno isključili kao da sam njihov korisnik.



 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Telenor Hipernet - optički internet, OTT televizija i fiksni telefon

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9073 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.