Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Digitalna vaga sa vratom - ugasi se kada joj stavim teret!

[es] :: Elektronika :: Digitalna vaga sa vratom - ugasi se kada joj stavim teret!

[ Pregleda: 1829 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aca_punk

Član broj: 206469
Poruke: 2132



+60 Profil

icon Digitalna vaga sa vratom - ugasi se kada joj stavim teret!16.02.2020. u 11:54 - pre 50 meseci
Pozdrav svima!

Imam digitalnu vagu sa vratom na kome se nalaze LED-ovi i tasteri. Vaga je bila izlozena kisi! Drug mi je dao onako ali mi je rekao da ima isti taj problem. Ne treba da mu je vracam, dao mi je ako mogu da je popravim pa da koristim u svoje prodavnice. Nije mi neophodna jer vec imam sve sto mi treba ali pokusao bih da je popravim. Na prvu, jedino sto se vidi da ne valja, jeste tastatura. Tacnije istrulela je guma sa brojevima (tasterima), ali to se lako da zameniti.

Vaga ima ispod nje prekidac sa tri polozaja. Samo u jednom polozaju mogu da je ukljucim, a ostala dva nista. Jedno je verovatno OFF. Vidim kroz supljine da ima trafo ali nisam jos nista otvarao.

Ne zelim da mnogo duboko ulazim u tematiku pa se sve nadam da je neko naisao na isti problem. Ako iko moze ovako bez seme i slike, inace ne mogu da izguglam takvu vagu ali evo napisacu sta na njoj sve pise: ToWa / Rouviere / Type 10005. Mogu i da je slikam ali mozda treba prvo da je otvorim jer ovako nista ne moze da se vidi! Inace dugo nije na kisi, uzeo sam je pre pola godine i sada je dosla ona na red! Danas cu je verovatno otvoriti!

Dakle, ukljucim je na mrezu, klik na prekidac i upali se. Cim se malo pipne podloga na kojoj bi se stavila roba za merenje ODMAH SE ISKLJUCI!


Unapred zahvalan, Aleksandar!


P.S. Jednom sam ispred kontejnjera video onu vagu, "lubenicarka je zovu". Ima 6 LED-ova sa jedne tri i sa druge 3. Neko je mislio da ne radi, a i ja isto tako jer se unutra dok sam je nosio mokru od kise, nesto otkacilo i delovalo kao da je izlomljena i da joj nema spasa. Kuci sam je otvorio i taj deo koji je bio ispao vratio na mesto, osusio je i evo jos uvek radi bez problema. :)
 
Odgovor na temu

aca_punk

Član broj: 206469
Poruke: 2132



+60 Profil

icon Re: Digitalna vaga sa vratom - ugasi se kada joj stavim teret!16.02.2020. u 15:33 - pre 50 meseci
Bukvalno samo dodir na bilo koji od 4 drzaca glavne podloge ili sa stavljenom podlogom. Nije potrebno da se pritisne vec samo da se dodirne i odmah se ugasi cela vaga!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Digitalna vaga sa vratom - ugasi se kada joj stavim teret!16.02.2020. u 16:10 - pre 50 meseci
Brate, moze biti svasta.
Slikaj plocu sto bolje sa obe strane.
Probaj sa jacim ispravljacem.

Prosle godine me startovao neki lik na pijaci:) Njemu crko ispravljac koji ujedno i puni nekakav acu na vagi. Ispravljac je bacio i ja pojma nisam imao koji treba. Doneo sam neki 12V 2A i prikljucili i sve radi ok :D
Dade mi covek ogromnu lubenicu u znak zahvalnosti, hehe
Show
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

aca_punk

Član broj: 206469
Poruke: 2132



+60 Profil

icon Re: Digitalna vaga sa vratom - ugasi se kada joj stavim teret!16.02.2020. u 16:17 - pre 50 meseci
Pa toga se i plasim. Otvorio sam gornji deo gde su plocice sa LED-ovima. Moram da otvorim donji deo gde je Trafo. Uhvati me mrak, nastavljam sutra.

Hvala za savet! Moram sve da je raskupusam! :)
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Digitalna vaga sa vratom - ugasi se kada joj stavim teret!16.02.2020. u 16:20 - pre 50 meseci
Raskupusaj, proveri napajanje i vizuelno plocu, mozda ako imas srece uocis nesto crknuto, spaljeno...

(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

aca_punk

Član broj: 206469
Poruke: 2132



+60 Profil

icon Re: Digitalna vaga sa vratom - ugasi se kada joj stavim teret!16.02.2020. u 17:08 - pre 50 meseci
Iskreno tome se i nadam.

Ne bude li tako, uzimam ono sto je ispravno i moze da koristi, a ostalo na otpad!
 
Odgovor na temu

aca_punk

Član broj: 206469
Poruke: 2132



+60 Profil

icon Re: Digitalna vaga sa vratom - ugasi se kada joj stavim teret!16.02.2020. u 17:14 - pre 50 meseci
Konacno su mi stigle neke stvari iz Kine! Valjda nemaju "Koronu"! ;)
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Digitalna vaga sa vratom - ugasi se kada joj stavim teret!16.02.2020. u 17:44 - pre 50 meseci
Prokuhaj pre upotrebe :D
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

aca_punk

Član broj: 206469
Poruke: 2132



+60 Profil

icon Re: Digitalna vaga sa vratom - ugasi se kada joj stavim teret!17.02.2020. u 17:53 - pre 50 meseci
Vec su pokusavali da je poprave ali bezuspesno. Iskreno ja tek onda necu mocu da popravim. Nisam ni ocekivao da vidim onoliku plocu.

Iskoristicu sve delove i elemente koje mogu, a mogu da napravim i neko kuciste.

Steta za vagu!

@gilopile hvala na javljanju. Veliki pozdrav!
 
Odgovor na temu

aca_punk

Član broj: 206469
Poruke: 2132



+60 Profil

icon Re: Digitalna vaga sa vratom - ugasi se kada joj stavim teret!14.04.2020. u 13:11 - pre 48 meseci
Gornji deo vage dobro posluzio kao kuciste za neki PSU. Izrezao sam mu i providne "front panele" pa ce da bude malo fensi. Dvoumim se samo da li da pravim dupli PSU sa torusom ili sa onim trafoom od 1A da izvedem sto sam hteo. U svakom slucaju, dobro kuciste. Donji deo vage ce tek da bude neka Babaroga!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Digitalna vaga sa vratom - ugasi se kada joj stavim teret!

[ Pregleda: 1829 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.